Pod pokrywą zaworów znalazłem białą emulsje
Zastanawiam się z czego to może wynikać
Silnik #caterpillar
Nie mogę dodać zdjęć
Wideo: uwaga głośne https://streamable.com/2xdy8b
#statki #mechanika #silniki
Pod pokrywą zaworów znalazłem białą emulsje
Zastanawiam się z czego to może wynikać
Silnik #caterpillar
Nie mogę dodać zdjęć
Wideo: uwaga głośne https://streamable.com/2xdy8b
#statki #mechanika #silniki
Zaloguj się aby komentować
Zamawiałem ojcu polar i przy okazji zauważyłem promocję na mechanixy, jako że dość mam obijania sobie dłoni wybijając nity i śruby z najciemniejszych zakamarków samolotu to uznałem że szarpnę się i przetestuję.
Sporo ludzi je chwali, mam nadzieję że ta renoma będzie miała odzwierciedlenie w faktach.
#pracbaza #mechanika

Zaloguj się aby komentować
Cześć, są tu jakieś mirki zlote rączki, mechaniki i fanatycy obróbki skrawaniem? Piszę z takim dylematem, otóż buduje sobie po godzinach szlifierkę do płaszczyzn, wszystko fajnie wyszło, już jest niemal na ukończeniu. Został temat posuwu wzdłużnego stołu.. Nie wiem jak to rozwiązać, chodzi zarówno o napęd, jak i sterowanie tym.
W kwestii napędu, odrzuciłem śrubę kulową ze względu na pył, który by ją wycierał i raczej pójdę w stronę listwy zębatej, chociaż też mnie nie satysfakcjonuje do końca to rozwiązanie..
Druga sprawa to silnik. Chyba można by to rozwiązać za pomocą silnika krokowego i Arduino, ale debil z elektroniki i programowania here, więc wpadłem na rozwiązanie silnik i dwie krańcówki, które można przemieścić. Na stole byłby zamontowany odbijacz i wraz z przesunięciem krańcówek, dostosowywalbym sobie długość trasy przejazdu stołu.
Może ktoś siedzi w budowie maszyn, albo obcuje ze szlifierkami do płaszczyzn i jest w stanie niczym szpieg, podpatrzeć rozwiązanie w fabrycznych maszynach i mi je przedstawić?
Dodaje zdjęcia poglądowe, chodzi o stół z tym imadłem. Dzięki i pozdrawiam!
#warsztat #majsterkowanie #hobby #rekodzielo
#mechanika


Zaloguj się aby komentować
Mały problem wystąpił z moją już wiekową Astrą G. Mianowicie pewnego razu wsiadłem do auta i po odpaleniu zapłonu(prąd, wspomaganie itp było) spróbowałem odpalić a tu ani mru mru, rozrusznik nawet nie drgnął. Zostawilem auto na weekend i za radą kolegi razem z różowym paskiem przepchnelismy auto na biegu malutki kawałek (tak jakby o jeden obrót jakiejś zębatki?) i auto odpaliło. Zgaduje że zablokował się rozrusznik. Tutaj pytanie do was. Taki rozrusznik do wymiany regeneracji czy na razie jeździć? Obawiam się że może się taka sytuacja powtarzać.
#motoryzacja #auto #mechanika #pytanie #problem
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=-fu03F-Iah8
#ciekawostki #mechanika #technika
Proste i skuteczne.
Zaloguj się aby komentować
Mirasy dobra cena za taką usługę? Pacjent to
Golf Plus 1.4 TSI Bez swoich części Trójmiasto
#samochody #mechanikasamochodowa #mechanika

Zaloguj się aby komentować

Jest to 1 odcinek przedstawiający pracę nad czołgiem JAGDPANTHER z II WŚ. Pozostałe oczywiście na kanale bo czołg już jeździ.
Polecam bardzo mocno, sam zajmuje się mechaniką i ludzie pracujący w muzealnym warsztacie są wzorem do naśladowania oraz imponują wiedzą i umiejętnościami.
Jest to dość...
Siemanko. Ja po prośbie. Nie znam się na samochodach, a w przeglądzie gościu mówił, że muszę wymienić coś, co się zużyło i z tego powodu koło mi stuka, rusza się do góry i na dół (pic rel.). Wiecie co to może być panowie?
Pozdrawiam!

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy dobrym wyborem na pierwsze auto będzie fiat seicento?
Zaloguj się aby komentować