Kurde za 760 cbln to dobra cena. Wreszcie będzie czym większe otwory robić.
#diy #majsterkowanie #narzedzia

Kurde za 760 cbln to dobra cena. Wreszcie będzie czym większe otwory robić.
#diy #majsterkowanie #narzedzia

Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie pierwsze pcb ever , chyba wiem o co w tym chodzi

Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie
serdeczny c⁎⁎j do d⁎⁎y płytkom stykowym. Ciągle gówno przerywa. Chyba wypróbuje marker i robienie PCB w domu
Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #elektronika
czy mogę ładować LiPo 7.4V z zasilacza labolatoryjnego? Czas ładowania dla mnie nie znaczenia, więc mogę go ładować powoli jeżeli dzięki temu będzie bezpiecznie. Na necie raz czytam że można, a raz że bez balansera sie może zapalić.
Zaloguj się aby komentować
Jak rozwiercić zamek? Albo gdzie najlepiej wiercić? Wierciłem na początku w punkcie 1 jednak nie wszystkie zapadki spadły i dalej trzymał, więc zacząłem wiercić w punkcie 2(na styku obrotowej części z wkładką), wchodzi już całe wiertło a ten ananas dalej trzyma nie mam pojęcia dlaczego. Próbowałem nawet młotkiem i płaskim śrubokrętem na siłę to przekręcić jednak drgnie może o 1mm.
Wcześniej wierciłem jedynie w takich bo były zamontowane pionowo i jakoś dało się je przekręcić po nawierceniu w tych punktach bądź tylko w 2.
Starałem się również szukać odpowiedzi na you tubie jednak tam to każdy wyznaje inną metodę, niektóre są tak durne że jak ktoś właśnie nie może otworzyć zamka po rozwierceniu którego trzyma na imadle to puka w niego od góry aby wyelciały zapadki xD Tylko, że oczywiście nie można tego wykonać gdy zamek jest zamontowany na przykład w drzwiach.
Pozwolę sobie zawołać @myoniwy, widząc twoje wpisy takie rzeczy dla Ciebie to pewnie pestka.
#diy #majsterkowanie

Niepotrzebnie wierciles punkcie nr2.
Rozwiercalem kilkadziesiąt wkładek. Wiercisz poniżej punktu 2 tak żeby nie drapnac bębenka. Wkrętarka obowiązkowo ma mieć ustawiony hamulec inaczej zblokuje wiertło i pęknie zostając w środku. Jak się dowiercisz do końca to: pukasz młotkiem żeby spadły bolce i je przewoercasz, później znowu młotek i wiercisz. Pomaga też wkładanie podobnego klucza. Jak już bolce posiadają to obracasz bębenek 😉
Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #drony #rakiety
wiem że moge użyć akcelerometru, żyroskopu, magnetometru oraz barometru żeby opisać dokładnie jak zmienia się pozycja rakiety w czasie.
Wiem też że do kontroli pozycji rakiety nie mogę używać zwykłego GPS, ponieważ ten jest ograniczony właśnie po to żeby ludzie tacy jak ja nie budowali w domu pocisków rakietowych.
Pytanie brzmi: w jaki sposób poznam dokładnie początkową pozycje rakiety?
Mój plan zakłada wzięcie mapy terenu z jakiegoś googla, wybranie na niej kilku punktów a następnie wyznaczenie miarką dokładnych odległości od tych punktów, i je w ostatniej chwili wpisać jakoś do komputera pokładowego przez co wyznacze dokładnie pozycje startu ale nie mam pojęcia jak to wpisze (może sie będe podpinał pod serial monitor).
Mam jeszcze jakieś opcje?
@redve https://www.youtube.com/watch?v=bZe5J8SVCYQ
Rakieta wie, gdzie się znajduje przez cały czas. Wie to, ponieważ wie, gdzie jej nie ma. Odejmując to, gdzie jest od tego, gdzie jej nie ma (lub to, gdzie jej nie ma od tego, gdzie jest - zależnie od tego, które jest większe), otrzymuje różnicę lub odchylenie. Podsystem kierowania używa odchyleń do generowania poleceń korygujących, aby przemieścić rakietę z pozycji, gdzie jest, do pozycji, gdzie jej nie ma, i docierając do pozycji, gdzie jej nie było, a teraz jest. W rezultacie pozycja, gdzie jest, jest teraz pozycją, która nią nie była, a wynika z tego, że pozycja, która nią była, jest teraz pozycją, która nią nie jest.
W przypadku, gdy pozycja, w której jest, nie jest pozycją, gdzie jej nie było, system uzyskał wariację pozycji, a wariacja pozycji polega na różnicy między tym, gdzie jest rakieta, a tym, gdzie jej nie było. Jeśli uważa się, że wariacja jest istotnym czynnikiem, może być ona również skorygowana przez podsystem kierowania. Jednak rakieta musi również wiedzieć, gdzie była.
Scenariusz komputera kierowania rakietą działa w następujący sposób: Ponieważ wariacja zmodyfikowała niektóre informacje, którymi dysponuje rakieta, nie jest pewna, gdzie się znajduje. Jednak jest pewna, gdzie jej nie ma, z pewnym marginesem, i wie, gdzie była. Teraz odejmuje to, gdzie powinna być od tego, gdzie jej nie ma, lub odwrotnie, i różnicą między tym a algebraiczną sumą tego, gdzie nie powinna być, a gdzie była, jest w stanie uzyskać odchylenie i jego wariację, którą nazywamy błędem.
@redve wpis do ponownego ogarnięcia przez autora:
nawigacja cywilna gps oferuje dokładność z rozrzutem około 30m
nawigacja wojskowa to dokładność około 3m
jedne z najlepszych nawigacji które testowałem 2004+, pocket pc, windows mobile, odbiorniki gps sirf 3+plik z lokalizacją satelit-działa w gęstym lesie
porównanie do nawigacji z Samsung Galaxy S 24 ultra z 2024r:
Samsung S24 ultra to gówno, ma problem ze znalezieniem sygnału gps w lesie
w tej samej lokalizacji chińskie mio a701 za dolara z 2004 roku tego problemu nie ma - nawigacja w gęstym lesie zaopierlala jak ta lala
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś tutaj może posiada wiedzę dot. obliczania pojemności kolumn? Potrzebowałbym informacji, jaką minimalną pojemność powinna mieć kolumna pod konkretne głośniki, przy zastosowaniu kolumny typu zamkniętego lub z zastosowaniem membrany pasywnej. Wiem, że są różne kalkulatory w internecie, ale dla moich głośników pokazują totalnie rozbieżne rzeczy, stąd też chciałbym się wspomóc wiedzą kogoś doświadczonego
Głośnik to Visaton FRS 7 WXP: https://www.visaton.de/en/products/drivers/fullrange-systems/frs-7-xwp-8-ohm
#majsterkowanie #diy
@noriad
Zacznij od Zestawów Głośnikowych - Witorta
https://allegro.pl/oferta/aleksander-witort-zestawy-glosnikowe-16694634036
@noriad prosta obudowa to połowa pojemności ekwiwalentnej VAS która wynosi w tym przypadku 0,85L. Jeśli zrobisz obudowę 0,4L zagra to bardzo dobrze.
To głośnik szerokopasmowy gdzie jego częstotliwość rezonansowa wynosi Fs 100Hz. Basu z tego nie będzie. Najwyżej lekki kick bass.
Dodanej membrany biernej pozwoli obniżyć objętość obudowy o 50%.
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry. Dzisiaj taką kuchnię będę rozbierał. Jak dobrze pójdzie, to za dwa może trzy lata zrobię sobie z niej letnią kuchnię ogrodową. Pozdro i z fartem. #majsterkowanie #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
#polskielonmusk #majsterkowanie
zapalnik naprawiony, ale widzę kolejny problem, i zapowiada się budowanie trzeciego kurna zapalnika xD
Użyłem przekaźników bo myślałem że będą miały najniższy opór, przez co przez obwód będzie mógł popłynąć dużo większy prąd. Myliłem się, i mają za⁎⁎⁎⁎ście duży opór (ok 0.5 ohma). Inne przewody również dokładają swoją rezystancję, i sumarycznie przy napięciu w obwodzie zapalającym 4.46V natężenie to marne 2.6A co nie daje nawet 12W. Za mało do odpalenia zapałki, i troche mnie dziwi że wcześniej się udawało. Sama główka zapałki się wyraźnie nagrzewa i lekko zaparuje, ale teraz się nie odpala mimo że napięcie na bateriach praktycznie nie spadło
Rozwiązania widzę 2:
@Felonious_Gru @myoniwy nie ogarniam co sie dzieje, ale teraz testowo załączyłem wszystkie przekaźniki i zmierzyłem wprost rezystancję między zasilaniem zapalnika a wyjściem zapalnika, i wychodzi na to że wszystkie przewody mają w sumie... 0.7 ohma, co już jest bardziej realną wartością.
I tym bardziej nie daje mi spokoju czemu multimetr wskazał natężenie w obwodzie 2.6A
Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem kilka lampionów na Halloween. Fronty wycięte na CNC, reszta na pile stołowej. Wysokość około 25cm, podstawa 16x16cm. Od tyłu jest slot na wrzucenie światełka LED do podświtlenia na noc. Oczywiście można wsadzić świeczkę jak ktoś lubi zapach palonego cedru lol.
Drewno to mieszanka cedru i sosny. Nie kładłem żadnego oleju ani bejcy, ile wytrzyma tyle wytrzyma.
#cnc #hobby #drewno #diy #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Zbudowałem sobie japoński mostek z resztek drewna z różnych projektów
#diy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #kuchnia #gotowanie #drewno
Kupiłem jakiś czas temu deski do krojenia z akacji w IKEA.
Naoliwiłem i teraz muszę papierem ściernym przejechać. Jaką gradację polecacie na wykończenie?


Zaloguj się aby komentować
Zapraszam na nowy film!
Wielki test dmuchaw X64 vs X64 Mini vs Amnvolt Drillpro
https://www.youtube.com/watch?v=fsnZPtFzQZo
#majsterkowanie #cebuladeals #promocje #lowcychin
Zaloguj się aby komentować
Udało mi się w końcu wyregulować mój gramofon. Sprawa nie była łatwa, bo to gramofon liniowy, a więc ramię porusza się po szynie zamiast tradycyjnie opierać się w jednym punkcie.
Całe szczęście te starsze sprzęty są serwisowalne i nawet idzie znaleźć instrukcje serwisową.
Sprzet to JVC L-E5. Full automat, napęd bezpośredni. Całe 500zl mnie kosztował.
#gramofon #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Wczoraj wleciał ciekawy materiał na YT:
Myjka Ultra Dźwiękowa Vevor odnowi twoje rzeczy!
https://www.youtube.com/watch?v=_CxgDxLFunE
#lowcychin #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Mam zamiar zaprojektować bieżnię dla psa. Myślicie, że lepiej zamówić od razu zespawane części, czy może tylko rzeczy do późniejszego spawania?
Edit: a może po prostu takie uniwersalne profile aluminiowe konstrukcyjne?
#majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Saturday night fever. Na c⁎⁎j jo żyja...
#meble #majsterkowanie #ikea

Zaloguj się aby komentować
Imadło z przypadku.
Takie coś z przypadku dostałem. Podeszłem sceptycznie z początku (było w czesciach) ale po złożeniu to istny game changer! O_o !Można tym kręcić we wszystkie strony! 🤩 Polecam, porządnie zrobiony kawał imadła!
#majsterkowanie #Imadlowdomu





Zaloguj się aby komentować