Szybko poszło. Mechanizm wycieraczek wytrzymał 10 m-cy. Stary się rozsypał (działał 17 lat). Zamiennik wykonany najprawdopodobniej z chinolitu. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.
#samochody #majsterkowanie


Szybko poszło. Mechanizm wycieraczek wytrzymał 10 m-cy. Stary się rozsypał (działał 17 lat). Zamiennik wykonany najprawdopodobniej z chinolitu. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.
#samochody #majsterkowanie


Odnosnie takich czesci:
Mialem kiedys citroena c5 i tam byl problem z mechanizmem otwierania maski- w zimie potrafila sie maska nie otworzyc. Poprzedni wlasciciel zamontowal i naprawil( mial fakture)- i co,przyszla zima to samo.
Oddalem do mechanika,kupil czesc z ASO- zero problemow,chodzila leciutko i przyjemniutko.
Zaloguj się aby komentować
#zwonicjesliktohceporady #pytanie może #majsterkowanie ?
Wiecie ktoś jak nazywa się taki dwuczęściowy profil aluminiowy? Dwuczęściowy, bo to jest na zasadzie pióro/wpust.
Taki albo podobny. Jak go znaleźć albo "dej linka, proszę"..


Zaloguj się aby komentować
Cześć
Myślałem, że nie będzie więcej aktualizacji dotyczących projektu gilotyny, ale zapodam jeszcze drobną ciekawostkę przed samym końcem montażu i pójściem na miasto by sfilmować. W jednym z moich poprzednich postów zamieściłem film z działaniem mechanizmu poruszającego rybami oraz do podnoszenia ostrza. Widać tam zębatki, z którymi wiąże się dalsza historia. Ich już nie ma, a w zamian musiałem wykonać swoje własne, bardzo proste choć z których jakości jestem szczęśliwy przy moich ograniczonych zasobach sprzętowych.
https://youtube.com/shorts/E64S84KbHo8?feature=share (nowy film)
Musiałem przekazać napęd w 90 stopniach do drugiej części ruchomej, czyli dwóch ryb ruszających ogonami w trakcie nawijania pasów z ostrzem. Niestety, gdyż wszystko tu robione jest na oko, gotowe zębatki od maszyny do szycia nie zdały testu. Małe zęby powodowały przeskakiwanie w związku z luzami, a przez wykonanie z plastiku wykrzywiły się oraz starły. Kombinowałem z nawierceniem ich i włożeniem w nie śrubek, ale to rozwiązanie tymczasowe, gdyż 3mm śruby również były zbyt plastyczne, a krzywizna całości powodowała zacinanie się. Nie ma dużo takich rzeczy w internecie, bo zła średnica wewnętrzna (lub brak jakichkolwiek wymiarów na aukcji), bo nie miałbym jak pewnie przymocować do drutu, bo drogie i z Chin, bo z plastiku...
Najpierw nawierciłem przez środek długą śrubę M14 wiertłami M3, M6, M9. W nakrętce wykonałem otwory M4 na każdej ściance. Nałożyłem nakrętkę na śrubę, uciąłem z drugiej strony piłą i przedłużyłem każdy z otworów w nakrętce, ale dwa przewierciłem na wylot. Użyłem gwintownika i nakręciłem śruby M5. Te, które naprzeciw siebie szły na wylot pozwoliły mi wycentrować mniej więcej całość na drucie prowadzącym M8 i docisnąć. Łebki ze śrub trzeba uciąć piłą i śmiga.
Na filmie widać niepotrzebnie wieloelementową klatkę dla napędu zrobioną z kątowników... Może kiedyś będę miał miejsce i hajs na spawarkę. Póki co mogę zdradzić, że następny duży projekt będzie dosłownie zszywaniem nicią wędkarską metalu z puszek po napojach. xD W ten sposób wykonałem ogony dla ryb i uznałem że ma ta technika potencjał na coś więcej.
#diy #majsterkowanie




Zaloguj się aby komentować
Zaprosiłem znajomych na wieczorną pizzę i winko. Około godziny 13.00 zorientowałem się że lodówka przestała chłodzić ಠ_ಠ
Piekarnik na szczęście działa, gazu nie odcięli a na balkonie jest dużo miejsca i +5 stopni, więc wino schłodzi się szybciej niż w lodówce. Jutro czeka mnie grzebanie od rana.
Ahhhhh shiiiiit, here we go again ¯\_(ツ)_/¯
Gdyby ktoś nie pytał to lodówka ma 4 lata i została wyprodukowana przez LG. Relacja z diagnostyki i być może naprawy wkrótce
#majsterkowanie #gownopis


@Yes_Man
Dwukrotnie miałem taką przygodę. Obie lodówki to no Frost.
Pierwsza - zablokowany wentylator komory chłodziarki. Zimne powietrze nie dostawało się do chłodziarki więc chodziła w kółko i mroziła zamrażalnik.
Druga - awaria grzałki od no Frosta. Zamarzł skraplacz. Brak przepływu powietrza. Ani lodówka ani zamrażarką nie działały mimo kilogramów lodu na skraplaczu i niemal ciągłej pracy pompy.
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #diy #majsterkowanie #fizyka
Nawiązując do wczorajszego wpisu o genialnym pomyśle, który odgadł @Felonious_Gru
Tak, wciąż mam chęć zmierzyć prędkość światła.
Nawet kupiłem trochę lusterek, z trzech skleiłem retroreflektor.
Tylko wciąż potrzebne jest źródło impulsów świetlnych, system podziału tego impulsu na dwie wiązki, system detekcji itd, itd. Mam lustro półprzepuszczalne, ale do tego potrzeba jeszcze to wszystko ustawić, kilka soczewek dołożyć. Dużo roboty. A genialność mojego pomysłu polega na tym że można wykorzystać gotowy zespół optyczny z napędu DVD. Tam jest wszystko, laser, dwa pryzmaty do podziału wiązki, ustawiona optyka. Jest też fotodioda którą można by wykorzystać do odbierania sygnałów ale jest w montażu BGA, ma małą powierzchnię i nie chce mi się dochodzić który pin to który. Kupię fotodiodę za 5zł z OSRAMA która powinna dać radę i już jestem w domu.
Zostanie tylko ustawić jedną soczewkę dla skupienia wiązki wychodzącej z modułu, i retroreflektor do odbicia wiązki. Ostatnie zdjęcie to mój moduł.
AAA, płyta była podpowiedzią, bo znalazłem ją w napędzie jak go rozbierałem.
Z kronikarskiego obowiązku dodam.
W szkole będzie ciekawie. Zadałem zadanie do policzenia: Jaki jest prąd płynący w oczku? No i był problem. Po pierwsze jeden kalkulator na grupę 10 osób. Po drugie problem z jego obsługą. Zamiana jednostek to tragedia. O liczeniu w słupkach można zapomnieć.
Dobra, idę zmienić koła na zimowe.




@myoniwy Co następne? Może grawitację będziesz mierzyć ?

Zaloguj się aby komentować
Czy taki zawias lodówkowy da się wyregulować? Nie widzę żadnej śruby a drzwi lodówki ewidentnie opadły i trą krawędzią
#mieszkanie #remontujzhejto #majsterkowanie #meble

Zaloguj się aby komentować
To znaczy nie mniej ni więcej tylko dokładnie to, że jutro będzie spawane. W ogródku przy bloku, w śniegu i w centrum miasta
Biedny jestem, wolno mi ¯\_(ツ)_/¯
#spawanie #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Hej!
Poszukuję jakiegoś niedrogiego zestawu podstawowych narzędzi do samochodu. Jakieś tam klucze płaskie/oczkowe/nasadkowe w podstawowych rozmiarach, śrubokręty, torksy, kombinerki itp.
Ważne żeby nie kosztowało to nie wiadomo ile i nie było zrobione z chińskiego gównolitu.
Ktoś coś?
#motoryzacja #majsterkowanie #narzedzia
@MostlyRenegade Osobiście mam ten zestaw. Kupiłem jakieś 10 lat temu i jak na razie wszystko jest ok. Kupiłem też mały zestaw z Lidla żeby wozić ze sobą. Widać różnicę w wykonaniu na korzyść Proxxon chociażby w "luzie" grzechotek i spasowania przedłużek.
https://allegro.pl/oferta/zestaw-kompaktowy-z-grzechotka-1-2-i-1-4-55szt-proxxon-pr23040-15288955218
https://www.lidl.pl/p/parkside-zestaw-kluczy-nasadowych-1-4-cala-psss-36-a1-36-elementow/p100370062
Zaloguj się aby komentować
#gitara #majsterkowanie #youtube #refleksjecezara #niszowe i może jakaś #porada
dodam jeszcze #motoryzacja i #pytanie bo nie będę mnożył wpisów; za jednym razem załatwię
(miłośników czterech kółek zapraszam od razu na sam koniec wpisu, wcześniej nic nie ma o samochodach
Mamo, na tej gitarze nie da się grać, nie da się jej ustawić, progi zjechane, brzęczy wszystko! Mamo, trzeba na szlif progów do lutnika..
Mamy, lutnika w domu.
Lutnik w domu:
Otóż więc tak.. Mam taką gitarę. To jest moja druga najstarsza gitara i moja ulubiona, bo najwygodniejsza (kiedyś.. i.. - ale o ty za chwilę
Z jednej strony jakoś tak się nie mogłem zebrać, żeby z nią pojechać (i pieniążków było mi szkoda), a z drugiej czułem się niekompetentny, żeby zrobić z nią coś tak zaawansowanego samodzielnie. Do czasu!
Konkretnie do czasu, kiedy to na YT trafiłem na kanał Tani Szpaczuk. I ona tam naprawia gitary (jak przystało na lutnika, którym jest). Obejrzałem więc kilka filmów (w zasadzie wszystkie oprócz ostatniego i chyba tego coś tam z psem
Da się ją teraz ustawić tak, że aż mi się głupio zrobiło
Dlaczego to piszę? Z kilku powodów. Pierwszy jest taki jak z tym orzeszkiem...
Drugi jest taki, że oprócz chłamkontentu tworzonego przez debili dla kretynów, oprócz pranków i dram influencerskich, można na YT znaleźć nadal coś, co pozwoli się oglądającemu rozwinąć i nawet zaoszczędzi mu kilka groszy
Tu wypada dać linka do Tani, więc daję jak Aniela Dulska
Po trzecie floyd rose jest przekombinowany i przekomplikowany w konstrukcji, ale równocześnie bardzo łatwy do rozłożenia i ponownego złożenia (pod warunkiem, że się nie zgubi jakiejś części). To piszę konkretnie dla posiadaczy takiego mostka, którzy byc może o tym nie wiedzą. Ja mam je poblokowane (np tak ładnie, fachowo i ekologicznie jak na fotce) więc nigdy ich nie analizowałem szczególnie, ale tak na pierwszy rzut oka wydawało mi się zawsze, że to jakaś ultramisterna konstrukcja, jak jakiś zegar astronomiczny, dodatkowo miniaturowy
Dobra, tu kończę tę chaotyczną część o szlifowaniu progów i przechodzę na sekundę do tej moto.
Spadł śnieg, więc musiałem użyć tego dwa razy dzisiaj i zastanowiłem się po raz pierwszy (chyba) nad taką kwestią:
To "N" to niby co to jest tutaj? Przecież nie... bo jakby niby to miało działać.




To "N" to niby co to jest tutaj? Przecież nie... bo jakby niby to miało działać.
@KLH2 Zobacz w instrukcji auta? U mnie w reduktorze też jest pozycja neutralna z rozłączonym napędem pomiędzy 4H a 4L, ale nie należy na niej zostawiać bo można zębatki poniszczyć. Tak przynajmniej panowie inżynierowie z Nissana napisali, a ja ich słucham.
o trzecie floyd rose jest przekombinowany i przekomplikowany w konstrukcji, ale równocześnie bardzo łatwy do rozłożenia i ponownego złożenia
Floyd Rose jest spoko, tylko słabo trzyma strój. Fender miał fajny patent na pływający mostek, który świetnie trzyma strój, ale niestety się nie przyjął - sam nie wiem czemu. Stosowali go tylko w już porzuconej linii Showmaster.
Zaloguj się aby komentować
#gitara #majsterkowanie - ale tym razem.. tzn nie, że w tym wpisie, a w wydarzeniach, jakie ten wpis ZWIASTUJE
Dziś naoglądałem się stron, po których mój entuzjazm znacznie się zmniejszył - nie wiem, czy znacie takie zjawisko, wcale nie tak rzadkie, kiedy ktoś mówi "byliśmy na koncercie i gość grał tak za⁎⁎⁎⁎ście, że po powrocie chciałem wy⁎⁎⁎ać gitarę do kosza"
Widzę tu całe strony zawalone kulturą i sztuką, więc jest to bez wątpienia miejsce w którym naturalne poczucie smaku, estetyki i proporcji nawet aż buzuje
Dlatego na pytanie brzmiące "które lepiej wygląda?" otrzymam na pewno mnóstwo odpowiedzi, a może nawet wskazówek (bądźcie jak Kim Ir Sen dla naukowców i inżynierów..
Które lepsze?


@KLH2 to ciekawy temat, dotyczy nie tylko gry na gitarze ale wielu aktywnosci, np skateboarding. najważniejsze to uświadomić sobie po co się coś robi. jeżeli po to, zeby być najlepszy na swiecie, to mam dla ciebie złą wiadomość - moze byc tylko jeden najlepszy i to zazwyczaj przez krótki okres. jezeli po to, zeby czerpac przyjemnosc z gry/jazdy to nie ważne jak inni to robią.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
"Testuję NAJMOCNIEJSZĄ Mini Dmuchawę! - Kompresory to już przeszłość?"
https://www.youtube.com/watch?v=taAjc5l0DWw
#lowcychin #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Ahjo te dorosłe rzeczy. Zmniejszyłem tylko ciutkę swoje minimalistyczne podejście w związku z potrzebami dnia codziennego. Rozrasta się mój arsenał narzędziowy. W ostatnim tygodniu kupiłem kilka gwintowników oraz poniższy zestaw wybijaków - to nowy etap w życiu i teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko co robię było solidnie podpisane! xD Zbieram już od miesiąca puszki po napojach do nowych projektów. W listopadzie powinienem skończyć gilotynę oraz zrobić wideo.
Gdybym miał swój dom, to jednym z pierwszych zakupów byłoby imadło, bo cztery talerze do jedzenia wystarczą, więcej nie trzeba.
#majsterkowanie #dziendobry


Zaloguj się aby komentować
#gitara #majsterkowanie
Więc tak.. Kupiłem jakiś czas temu to turkusowe cudo za całe 600 zł. Z drugiej ręki. Tutaj może się pojawić się pytanie "Dałeś 600 zł za używkę, która nowa w sklepie kosztowała 599 XD ?". Tak. Pani dorzuciła kable, Marshalla MS-2 (z baterią
W każdym razie wyszła mnie 300 zł.
Oczywiście, że głównym powodem, dla którego dokonałem tego zakupu jest jej kolor i kiedy ją kupowałem, to nie miałem jakichś skonkretyzowanych planów co dalej, ale jak już (i jeszcze Pani dodała ten.. taki pokrowiec ciepły, bo zapomniałem o nim
Da się podkreślić dodając inny kolor z palety kolorów.. no właśnie - z tych kolorów, więc na aliexpressie kupiłem DWA komplety tych coverów na pickupy, nakładek na potencjometry i tego małego na przełącznik (do którego jeszcze wrócę). Kupiłem dwa zestawy, u dwóch różnych sprzedawców, bo nie wiedziałem, który kolor będzie bardziej pasował - na fotach się różniły. Finalnie okazało się, że kolor jest identyczny. Ale dobrze się złożyło, bo tylko jeden cover w każdym z zestawów pasował do nowych pickupów.
Bo, owszem, kupiłem też nowe pickupy. Za więcej niż gitarę przed odliczeniem 300 zł
Oczywiście zamierzam go przelutować, ale równocześnie chcę zachować też to złe połączenie, więc trzeba będzie dodać drugi przełącznik. Trudno.
Teraz refleksja. Za pińcet złotych, które to pińcet złotych dzisiaj to.. no nie jest to jakoś dużo, można zakupić grającą gitarę. Ja za swoją pierwszą poważną gitarę dałem (stosunkowo) zdecydowanie więcej i co? I jeśli o jej wykonanie chodzi (wykonanie znanego lutnika polskiego..) to w porównaniu z tym chińskim cudem było ZNACZNIE gorsze. Nie będę wnikał, bo temat jest dla mnie trudny
Ale dlaczego to jest takie tanie, skoro maszyna zrobiła to dobrze i wykańczający to człowiek-Chińczyk niewiele spierdolił? Dlatego, że nie jest tak wygodna jak dzisiejsze gitary za znacznie więcej i części są takie jak ten przełącznik. Nic mu nie zrobiłem. Wyjąłem go tylko z płytki i położyłem na stole
Jak być może jakieś uważne oko zauważyło, jest małe spierdolenia (albo i nie małe, bo każde spierdolenie jest wielkie przecież) na płytce przy pickupie pod gryfem. Tak, spierdoliłem to frezarką - nigdy nie operowałem frezarką w takim małym otworze i źle zacząłem. Tragedii nie ma, bo zrobiłem już sobie vectora z tą płytką, więc jakby co.. (wyciąłem go już próbnie laserem w papierze i pasuje idealnie). Musiałem powiększyć te otwory, bo oryginalne pickupy chociaż znacznie wyższe (o czym za momencik dokładniej) to są minimalnie węższe i krótsze. W sensie covery.
Oryginalne pickupy są znacznie wyższe, bo struny gitary są bardzo wysoko nad płytką - wynika to z osadzenia gryfu i mostka. W planach jest więc obniżenie mostka (co można już zrobić tylko pogłębiając te.. te takie otwory, gdzie on się tam trzyma) i zmiana kąta osadzenia gryfu. Poza tym szlif progów, zmiana siodełka i.. to byłoby na tyle. Miałem dać jeszcze Bigsby czy coś, ale nie, nie dam.
Ogólnie to bym chciał, żeby dało się na niej naprawdę wygodnie grać, bo na tę chwilę to jednak tak średnio bym powiedział. Średnio, ale nie jest to sprawa beznadziejna, więc yay!
Poza fotkami dodam jeszcze empetrzy. Jak już ją polutowałem i poskręcałem i założyłem struny (chociaż tak naprawdę wcale ich nie zdejmowałem, zdjąłem mostek ze strunami i potem razem z nim założyłem) oraz nastroiłem, to to była druga rzecz jaką zagrałem. Turkusowa gitara jest po prawej, a Crypta podniesiona o trzy półtony po lewej.
Jak jest komplet instrumentów, to niektóre rzeczy po prawej są niepotrzebne, bo zajmują za dużo miejsca, ale lubię tę wersję i co mi pan zrobi?
https://jmp.sh/s/qTIDnKsShkGvanJzOVzg
Kolor jest bardziej jak na mojej fotce, ale daję wygląd sklepowy, żeby pokazać jak w sumie całość była nudna



Zaloguj się aby komentować
Różowa wyszła na miasto, dzieci śpią, czas pobawić się w tapicera xD
#majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować

Gwiazdą dzisiejszego odcinka jest telefon dla mnie bardzo wyjątkowy - dokładnie ten sam model był moim pierwszym telefonem z kolorowym wyświetlaczem i aparatem. Ten egzemplarz niestety się nie uruchamia... W ramach odcinka podjąłem się próby uruchomienia go. #telefony #technologia #majsterkowanie...
#polskielonmusk #majsterkowanie
MAMY TO
jak sie wyrobie to może dziś będzie jeszcze test silnika. Może jutro bo jutro z rana mam obrone licencjatu
Zaloguj się aby komentować
Dobrze go ładuje?
Ustawilem limit Vcc na 8.1V, ale ja go szybko nie zuzyje to lepiej moze do 7.8?
Jestem ciągle obok, dotykam go czy sie nie grzeje, mam zlewke z wodą do utopienia skurczybyka jak zacznie dymić
#majsterkowanie #polskielonmusk

@markxvyarov Tattu 550mAh 2S 7.4V R-Line
nie znalazłem dla nich krzywej ładowania. Znalazłem specyfikacje https://genstattu.com/tattu-550mah-2s-7-4v-r-line-lipo-battery-long-pack-with-xt30-plug/ ale bez krzywej
Zaloguj się aby komentować
dobra, potrzebuje na wczoraj poradnika jak z zasilacza regulowanego ładować LiPo 7.4V od Tattu.
Jaki prąd, jakie ograniczenie ustawic, czego sie obawiać etc.
#majsterkowanie
@redve na bank mu nie zrobisz krzywdy jesli dasz mały prąd ładowania, powiedzmy jesli lipo ma 7000mAh to możesz dać mu do 700ma prądu ładowania, ja bym nawet mniej - powiedzmy 500 i nie powinno byc kaboom. jesli masz zasilacz z trybem CC to napieciem sie nie martw, sam bedzie dopasowywał do podawanego prądu który ustawisz jako maks.
Co innego jesli chcesz szybko naładować. to nie wiem jak bezpiecznie to ogarnąć. Jak ktos wspomniał ask chat bro
@redve lipo powinno się ładować do 4.2V na celę, więc w twoim przypadku do 8.4V. Prąd ładowania przyjmuje się 1C czyli dla pojemności np 1500mAh prąd ładowania może być 1500mA.
Ładowanie powinno być najpierw stałym prądem, a później stałym napięciem (8.4V).
Także dużo zależy od zasilacza jak możesz go ustawić, czy ma ograniczenie prądowe.
Zaloguj się aby komentować
może chujowo rozmieszczone, ale nie ma zwarć. Dla porównania wrzucam zdjęcie zapalnika, chociaż to inny poziom skomplikowania
#majsterkowanie #polskielonmusk



Zaloguj się aby komentować