Panowie, zaledwie trzy poniedziałki i zaczynamy wiosnę. Motor udało się złożyć i czeka na rozpoczęcie sezonu. Mam nadzieję, że temperatury na to pozwolą😁
#motocykle #majsterkowanie

Panowie, zaledwie trzy poniedziałki i zaczynamy wiosnę. Motor udało się złożyć i czeka na rozpoczęcie sezonu. Mam nadzieję, że temperatury na to pozwolą😁
#motocykle #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Ej @Yes_Man, @owczareknietrzymryjski mówi, że jest interes do zrobienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#majsterkowanie #heheszki #vinted


Zaloguj się aby komentować
@Yes_Man i po coś pralkę wyrzucał?
#heheszki #diy #majsterkowanie #zdrowie

Zaloguj się aby komentować
Prawko zdane, gruchot kupiony a teraz przyszedł czas na porządkowanie stanowiska. Mam garaż ale głównie służył mi jako magazyn rupieci i miejsce do majsterkowania. Dzisiaj pożyczyłem przyczepkę żeby wywieźć niepotrzebne graty na pszok i zacząłem porządkowanie. Jest kanał który wysprzatalem niestety jest dość płytki 140 cm a ja jestem chłop z tych wielkich i się zastanawiam jak go pogłębić. Jak skuje beton to mogę wykopać pół metra ziemii i ułożyć płyty chodnikowe lub wylać posadzkę i obmurowac ścianki. Co myślicie o tym? Plus pytanie jakie deski na pokrycie? Nie chce wydawać na to kupy kasy ale nie chcę żeby się zawaliły jak autem wjadę. Dzięki za pomoc 🥰
#motoryzacja #majsterkowanie #pytanie #mechanikasamochodowa

Zaloguj się aby komentować
Pogoda się zrobiła i znalazłem trochę czasu więc mały update z wyniany sprzęgła w FJ1200.
Tarcze i przekładki zdemontowane i pomierzone są zużyte w 95% więc do wymiany. Sprężynę dociskową też założę nową. Łożyskowanie i kosz sprzęgłowy bez luzów więc tego nie ruszam. Wysprzeglik okazał się być sprawny, tłoczek pracuje poprawnie więc muszę poszukać którędy płyn uciekł. Jutro zamawiam graty i remontuje zegary bo też są do wymiany ( @Shagwest tak zapitalał że prędkościomierz mi się przekręcił xD).
Bonus:
cześć z Was zapewne nie rozumie dlaczego pi⁎⁎⁎⁎lę się z tym sam pod blokiem. Odpowiedź jest na drugim zdjęciu. Mechanik, który za swoją pracę wziął kasę założył podkładkę pod korek oleju z jakiegoś aluminium ಠ_ಠ
Zresztą ten sam mechanik źle złożył w tym motocyklu lagi. Nie wiem jak to możliwe ale mu się udało. Nadmienię, że ma ze dwadzieścia lat doświadczenia.
Wolę zrobić sam, przynajmniej będę mieć pewność że nic mi nie pierd@lnie w trasie
#motocykle #majsterkowanie



Zaloguj się aby komentować
#oswiadczenie #majsterkowanie
Wczoraj po raz pierwszy miałem okazję użyć doczepianego haka w moim nowym aucie i wszystko działa bez problemu.
Do tego mam kamerę cofania, więc idealnie wycelowanie hakiem pod zaczep przyczepy nigdy nie było prostsze.
W Ikei obok domu mam przyczepy o pojemności 5,6 metra sześciennego do wynajęcia na 4h za 82 korony duńskie.
Wspaniała sprawa.
Nowy skill odblokowany; polecam się do pomocy przy przeprowadzkach.
Dziękuję za uwagę.
Zaloguj się aby komentować
#pytanie do ekspertów. Czym usunąć bez uszkodzeń taka taśmę dwustronną? Rzeczy widoczne na zdjęciu dają średni efekt.
#majsterkowanie #diy

Zaloguj się aby komentować
Pierwsze przymiarki i myślałem ze będzie to gorzej wyglądać. Najważniejsze to niczego nie oczekiwać bo można się pozytywnie zaskoczyć
Deseczki około 9cm x 9cm x 7mm jesion. Będę jeszcze wrzucać zdjęcia z tego projektu bo długa droga przede mną.
#majsterkowanie #diy #stolarstwo



Zaloguj się aby komentować
Tomki, orientujecie się ile kosztuje wymiana sprężyn w siedzisku sofy? 3 sprężyny są pęknięte, nie wiem czy próbować samemu czy wzywać fachowca.
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Łóżko piętrowe miało dotrzeć dwa tygodnie temu... ale chłopaki w stolarni najwidoczniej chyba się nie śpieszyli bo przyszło dopiero dzisiaj. No cóż, w końcu jest na czym spać, a nie na podłodze.
#majsterkowanie #diy #heheszki #pdk #zgadzasięukradłem


Zaloguj się aby komentować
Środowa noc to w... garażu czas xD
Po jakichś 12 może 15 latach mnie naszło by naprawić moje pierwsze dwa kółka mechaniczne. Przyznaję że kiedy je dostałem moja wiedza techniczna i kultura techniczna nie była wysoka. W dużym skrócie dawałem miodu na zimnym i zatarlem trochę silnik.
Na dzień dzisiejszy włożyłem jakieś 6 stówek by doprowadzić do stanu dobry i uruchomić.
Zadziwiająco dużo pamiętałem co gdzie i jak odkręcać czy regulować od ostatniego razu jak go rozkręcałem.
Co lepsze stał tyle czasu ale cały czas był opłacany. W przyszłym tygodniu jak będzie czas to poskładam plastiki do końca i zrobię jazdę próbną.
https://youtu.be/JkxxsK9CbLM?si=TEvT9sKp4NDf8UCa
#chwalesie #motoryzacja #motocykle xD
#majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Za chwilę @myoniwy dostanie kolejnych przerzutów
Wczoraj przenosiłem gniazdko w moim mini warsztacie: wyłączyłem bezpiecznik odpowiadający za obwód gniazd, sprawdziłem brak fazy i do roboty. Podczas kręcenia kabelków przypadkowo zwarłem N i PE i wyjebało różnicówkę ಠ_ಠ
Do lokalu mam doprowadzone 3 fazy, ale w rozdzielnicy nie grzebałem - działało a sama rozdzielnica była robiona przez fachmenów że spółdzielni.
Włączam różnicówkę, ściągam panel i widzę kwiatki. Niestety nie miałem żadnego multimetru żeby cokolwiek pomierzyć, ale raczej na 100% mam TN-C. Tylko dlaczego wyjebało różnicówkę i dlaczego ktoś założył różnicówkę do tego typu sieci?
Dopiero dzisiaj będę grzebać. Jakieś pomysły?
#elektryka #majsterkowanie





@Yes_Man wg mnie to jest tncs, tylko wlz jest na czterech żyłach niebieskich plus zielonożółta (PE). Stąd jeden niebieski jest ojebany niebieską taśmą, że neutralny. Powinny byc trzy pozostałe ojebane na czarno, brąz i szary, ale tak szybciej, a kolejność faz w bloku nie ma znaczenia *).
*) według wielu fachowców nie ma
Zaloguj się aby komentować
Drugie podejście do wylewki samopoziomujące dużo bardziej udane, udało się wyrównać i na ten moment wygląda elegancko - zobaczymy jak to wyjdzie jak dotnę piankę od dylatacji.
Mierzyłem kilka razy, ale z jednej strony wyszedł mi trochę większy rozjazd przy wysokości i będę musiał chyba jakoś deski podnieść po lewej stronie - da się to jakoś sprytnie zrobić? Nie chciałbym szlifować ani skuwać tego z jednej strony, a z kolei listwa dylatacyjne tego nie przykryje bo rozjazd wysokości może być do 10mm na długości 3 metrów z kawałkiem :/
#remontujzhejto #remont #majsterkowanie #kiciochpyta


Zaloguj się aby komentować
Bardzo chętnie posłucham opinii na temat poziomic cyfrowych (takich z wyświetlaczem). Zastanawiam się nad kupnem ale jest spory rozstrzał. Stabila i milłaki za 2k oraz proline za 200zł. Macie? Używaliście? Coś polecacie/odradzacie?
#majsterkowanie #pytanie

@owczareknietrzymryjski Te wszystkie proste narzędzia z elektroniką są jak sztuczne cycki:
Może nie są tanie, ale przynajmniej zbędne ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Największa głupota w tej dziedzinie to suwmiarki z wyświetlaczem, gdzie wystarczy zwykła noniuszowa do której potrzeba względnie sprawne oczy i kawałek mózgu.
A i często po kilku użyciach rozkalibrowane jak termometry w przychodniach...
@owczareknietrzymryjski Jak do użytku domowego to chyba bardziej uniwersalny będzie laser krzyżowy, miałem Parkside i jest OK tyle że zasięg był średni to kupiłem Boscha chyba 15 metrów i jak porównywałem to Parkside całkiem nieźle trzymał linię.
Do laserów czerwonych można dokupić okulary poprawiające kontrast.
Gx
Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu opisywałem perypetie z próbą naprawy cieknącego bębna pralki Candy Bianca, które finalnie spełzły na niczym.
Wczoraj znalazłem chwilę czasu by rozebrać korpus, plan jest taki by z samego bębna wykonać lampę warsztatową
Tak to wyglądało.
Krzyżak na którym za pomocą łożyska obraca się bęben został wykonany z ze stopu aluminium ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Jeśli ktoś nie wie, stopy aluminium w kontakcie z innymi metalami, m.in. ze stalą i w środowisku w którym są jakieś elektrolity bardzo szybko koroduje. Pomyślmy: bęben wykonano ze stali nierdzewnej (tak ogólnie, bo zauważyłem że też koroduje xD) + proszek do prania to mnóstwo soli...
Jak znam życie, to pewnie każdy zna ten #lifehack od dziecka, a tylko ja odkryłem to po wielu latach życia. Robienie czegoś w ramach #majsterkowanie gdy musimy działać jedynie na wyczucie, nie widząc (np. wkręcanie jakiejś śrubki umieszczonej daleko poza zasięgiem wzroku) robi się o wiele wygodniejsze gdy zamkniemy oczy.
#gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj odebrałem nową zabawkę, która mocno przyda się w naszym domu. Drukarka do etykiet firmy Brother. Używałem takiej lata temu pracując m.in. jako instalator sieci FTTH/Copper w branży telco. Oznaczanie kabli, portów itp podczas inwentaryzacji było bardzo szybkie i przede wszystkim trwałe.
Drukarka zasilana bateriami AAA (6 sztuk), kasety z taśmami dostępne w różnych szerokościach i kolorach a także w wersji do naprasowania na tkaninę itp.
Ja wykorzystam do oznaczania kabli w rozdzielnicy, pojemników z komponentami warsztacie, Różowa oznaczy swoje pojemniki z materiałami do zajęć i pewnie coś jeszcze o czym aktualnie nie wiemy. Plus moje fuchy na instalacjach sieciowych LAN bo zamierzam do tego wrócić
Drukarka jest tania, trwała, kasety z taśmą też są tanie. Etykiety są bardzo trwałe.
#recenzje #majsterkowanie #warsztat


Zaloguj się aby komentować
Nazywam się Gx i wcale nie jestem uzależniony od zapewniającego szeroką gamę narzędzi doskonałej jakości systemu 18V Makita.
Zdjęcie nie powiązane.
Gx
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Tarcze ścierne od Pferda (cc-grind view). Dzięki tym otworom widać szlifowany element podczas szlifowania. Na sklepie producenta 38zł/szt.
https://www.youtube.com/watch?v=1Sz6gK_d-Ws
#majsterkowanie #ciekawostka



Zaloguj się aby komentować