Miałeś jedno zadanie.. przyciąć szafę pod skrzynkę.
No nic, nie będzie widać, więc #chujzostawtak
#majsterkowanie #stolarstwo #heheszki



Miałeś jedno zadanie.. przyciąć szafę pod skrzynkę.
No nic, nie będzie widać, więc #chujzostawtak
#majsterkowanie #stolarstwo #heheszki



Zaloguj się aby komentować
Dobra, drugi post o data loggerze do badania aktywności elektrycznej grzybów.
Poniżej filmik z rejestracji przebiegu o amplitudzie 1V puszczonego przez dzielnik napięcia 1M - 1K Ohm. Jak dla mnie się bardzo podoba.
W stosunku do poprzedniego zestawu zmieniłem:
Usunąłem ICL7660 z płytki ze wzmacniaczem instrumentalnym AD620
Napięcie biorę z raspberry -> przetwornica symetryczna +- 6V -> LT3054(+5V) i LT3094(-5V)
Wywaliłem z płytki z AD620 potencjometr do ustalania napięcia referncyjnego, zamiast tego biorę je z płytki z przetwornikiem ADC (ADS1256) - to samo napięcie referencyjne dla obu układów.
Dodałem filtr LPF - RC podwójny o częstotliwości odcięcia ok 5Hz i nachyleniu 12db/oktawę między AD620 i ADS1256.
Myślę, że to całkiem nieźle jak na elektronika. Oczywiście mogło by być lepiej i czekam na wszelkie sugestie.
Teraz chcę dorobić więcej kanałów i jak się nawinie jakiś obiekt do badania to będę go zbadał.
#diy #elektronika #majsterkowanie #blueoystercult


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj Dzień Kobiet więc wiadomo ze wstawiam dodatkowe gniazdo w łazience. I pomyślałem z tej okazji, że wstawię wpis o najlepszej rzeczy której sobie ostatnio używam. Drewniane patyczki DIY z Tigera. W paczce jest jakieś 50szt w rozmiarze 15cm x 2cm. Zaokrąglone, nie ma drzazg, gładkie. Towar luksusowy za całe 8zł.
Co można tym robić? Mieszać farbę albo klej dwuskładnikowy, mieszać gips budowlany w denku po butelce od mleka żeby osadzić gniazdko (potem to tym patyczkiem nałożyć pod puszkę), używać jako podkładek lub dystansów, podkładać pod ścisk stolarki żeby nie zostawić śladu na drewnie. No ogrom możliwości.
Jak ta paczka się skończy to będę musiał sprawdzić patyczki laryngologiczne bo wyglądają na identyczne a jednak o wiele tańsze. Jakieś 4-7zł za 100szt.
#patyczki #ciekawostkidiy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Poczułem się kobietą, więc kupiłem sobie prezent, ale frajda.
Mam dwie normalne piły, ale ta zabaweczka jest super.
I podobno baterie z makity do niej działają, te zwykłe faktycznie dość krótko. Może dlatego że nówki.
Zobaczymy ile wytrzyma, ale ludzie piszą że daje radę.
#chlopakizdzialeczek #dzialka #pilarka #pilowanie #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
#heheszki #majsterkowanie zamiast wykorzystać voucher na 150 złotych w castoramie na kwiaty na dzień kobiet to zmarnował na kolejną wkrętarkę 🙃

Zaloguj się aby komentować
No elo, #piorawieczne — miało się skończyć na Pelikanie, ale nie mogłam się powstrzymać przed okazją.
Bardzo lubię serię Kaweco Brass — na tyle, że na święta i na urodziny zażyczyłam sobie u męża długopisu oraz ołówka z tej serii. Mosiądz jest przyjemnie ciężki i w moim odczuciu wygląda szlachetnie.
Nie brałam jednak pod uwagę pióra z tej serii. Do czasu.
Obserwuję na Vintedzie wyszukiwanie "kaweco", i w ubiegłym tygodniu pojawiło się tam ogłoszenie pt. "Sprzedam mosiężne pióro Kaweco". Cytując autora ogłoszenia, "barely used [...] it was worn by me as decoration so the brass is tinted". Gość sprzedawał je za... 60 zł (okej, trzeba jeszcze dołożyć haracz Vinteda i koszt wysyłki; stanęło na ~72 złotych).
Jak coś, to nowe Kaweco Brass kosztuje od około 380 zł w górę.
...No to je kupiłam, bo nie oszukujmy się — drugi raz takiego sprzedawcy-frajera nie znajdę. xD
Pióro przyszło wraz ze skórzanym etui (które samo z siebie kosztuje ~90 zł) i z pięcioma nabojami Kaweco w kolorze niebieskim. Okej, zaśniedziałe konkretnie, jak widać na zdjęciach. Wymagało też przepłukania, bo dość mocno zaschło.
Poczytałam trochę o czyszczeniu mosiądzu, obejrzałam jeden przekonujący filmik, i zakupiłam pastę Autosol Metal Polish za zawrotne 16 złotych z bezpłatną dostawą Prime na Amazonie. Nie powiem, zainwestowałam mocno w to pióro. Pasta ta ma w ogóle bardzo dużo pozytywnych opinii od entuzjastów motoryzacji, co dodatkowo mnie przekonało.
10 minut pucowania później, i efekt jak widać — teraz ołówek i długopis wyglądają na zaśniedziałe xD Błyszczy się pięknie i robi wrażenie.
Pióro zalałam próbką atramentu Sailor Manyo Haha (nazwa dalej bawi) od @Rozpierpapierduchacz. No i... ledwo widzę napisany nim tekst. xD Dużo jest to zasługi mojego nielubienia się z zielonym kolorem, ale sam atrament jest po prostu blady i mało widoczny.
Stalówka F, a więc dla mnie jedyna słuszna — wewnętrzny autysta jest zadowolony, bo to ten sam rozmiar, który mam w dwóch pozostałych Kaweco.
Tym niemniej, to piórko stanie się teraz dla mnie piórem do próbek atramentów. Jak na 60 zł, całkiem nieźle.
Na zdjęciach efekt przed, porównanie 50/50, i efekt po. Oraz pióro w towarzystwie rodzeństwa z serii.
#pioro #wiecznepioro i trochę #majsterkowanie






@Wrzoo jak rzadko kiedy Twój wpis mnie wkurzył. To piękne pióro i sam bym je kupił (chociaż od lat nie pisze ręcznie nic dłuższego niż podpis lub numer paczki).
Przez Ciebie będę musiał teraz polować choć obiecałem sobie że już nigdy żadnego pióra nie kupię nawet w prezencie.
I to jeszcze w metalurgicznym bękarcie jakim jest mosiądz.
Chyba że chcesz odsprzedać (nie mówię że po kosztach) ale pewnie „złośliwie” nie chcesz :)
Zaloguj się aby komentować
Byłem dziś w Castoramie po wkręty i mi się taki oto bydlak 1500W i 5J rzucił w oczy za 250 dukatów. W sumie w garażu miałbym do wywiercenia parę otworów w cegle, płytki do skucia i mieszadło fajnie by było w to wrzucić.
Warte jest to coś czy lepiej nie dziadować i kupić sprawdzonego Boscha/Makitę?
#majsterkowanie #budujzhejto #narzedzia

Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #upcycling w temacie maksymalnego wykorzystania odpadów przypomniałem sobie jak robiłem listwy przypodłogowe w domu. Zamowilem na styk i kilkadziesiąt centymetrow braklo. Nie chciało mi się jechać do Katowic po jedna listwę za 72 zł. Trochę wikolu i z odpadów dorobiłem resztę. Tak na 30% postarane. Nie sprzątałem do fotki 🙂


Zaloguj się aby komentować
Biorę się za naprawianie i czyszczenie takiego znaleźnego cudenka. Ktoś zgadnie co to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No pewnie, że zgadnie, część z Was pewnie jeszcze tego używała.
#majsterkowanie

@emdet ale przerobić na klawiaturę to się nie odważysz xd
https://www.usbtypewriter.com/products/bluetooth-usb-typewriter-conversion-kit
Zaloguj się aby komentować
Jakiś czas temu wstawiałem wpis z pociętych deseczek. Dałem znać, że będę robić z nich kubeczki na biurko na ołówki/długopisy itp. https://www.hejto.pl/wpis/pierwsze-przymiarki-i-myslalem-ze-bedzie-to-gorzej-wygladac-najwazniejsze-to-nic
Wstawiam zdjęcie gotowego produktu (oraz drugie surowe). Wzór kostka D6, zamiast jedynki pionek.
#majsterkowanie #diy #stolarstwo



Zaloguj się aby komentować
Kiedyś się wkurzyłem, że wszystkie uchwyty do lutowania się przewracają i dopóki ich się nie przykręci do stołu to tylko wkurwiają zamiast pomagać. Stwierdziłem wtedy, że zrobię własny, taki żebym mógł go przenieść ale jednocześnie żeby się nie ruszał.
Także poszedł w ruch beton, do środka zatopiona siatka druciana i śruby fi8 żeby przykręcić ramiona. Ramiona że skręconego drutu, powleczone jakąś oslonką - chyba rurki silikonowe do turbo jeśli dobrze pamietam
Całość waży coś koło 5kg tak na oko xD Ale działa! I można schować do szafy jak się nie używa.
#majsterkowanie #diy


Zaloguj się aby komentować
Jak coś mi się rozjebie w domu to kleje to na mamuta. Nawet się nie zastanawiam czy można inaczej. Po prostu na mamuta wszystko się trzyma, po co rozkminiać czy można inaczej jak mamutem ogarnę 95% spraw.
#majsterkowanie


Aż mi się przypomniała historia mojej znajomej. Jak była mniejsza to mieli w domu remont. Remont wykonywał lokalny majster-grzebek. Ów specjalista na każde pytanie o jakąś rzecz czy robotę odpowiadał że na mamuta to się zrobi. Chyba po długich latach komunizmu zbyt mocno zachłysnął się wynalazkiem za zachodniej granicy xd puenta z tej historii jest taka że mama znajomej wszystko zaczęła robić sama, a ów majster dostał ksywkę mamut xd
Zaloguj się aby komentować
Młody w sklepie przyleciał z jakąś lichną zabawką, że chce. Machłem ręką patrzac na wykonanie- bierzemy. Tymczasem zabawka w domu okazała się
#rodzicielstwo #samochodzikniespodzianka #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Różowej przestała działać soniczna szczoteczka do zębów. Nagle, ale dawała oznaki życia w postaci ładowania.
Szybkie rozebranie i zabawa mikrostykiem - brak reakcji. Zwarłem pęsetą by zasymulować impuls i poszło. Znalazłem dawcę, wyciągnąłem sprzęt i po 5 minutach roboty gotowe. Przy okazji przelutowałem blaszki aku w miejscu lutowania do PCBA bo też lubią w tym miejscu przestać kontaktować (przerabiałem kiedyś taki temat przy okazji szczoteczki Oral-B).
Działa ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#elektronika #majsterkowanie




Zaloguj się aby komentować
Pytanko do hejtowych majstrów,
Na wiosnę planuję planuję ogarnąć parę zaległym przydomowych tematów i jest to dobra okazja aby zaopatrzyć się w nowe narzędzia. Nie planuję nic szczególnego, trochę poprawię altankę, może stół roboczy bym sobie zbudował w garażu.
Co w związku z tym powinienem zakupić do podstawowych prac w drewnie? Jakie narzędzia byście polecili?
#stolarstwo #majsterkowanie #diy

Zaloguj się aby komentować
W Warszawskim muzeum techniki w galbotce stoi parkside xD
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Nawilżacz powietrza Phillips Avent tak po prostu przestał działać. Właściwie to nie do końca, wentylator i kontrolka zasilania działały, natomiast generator ultradźwięku już nie i stąd brak pary. Sprzęt leciwy, ale postanowiłem zajrzeć do środka z nadzieją że uda się go uratować. Finalnie udało się i sprzęt działa. Jak widać na zdjęciach korozja dorwała radiator wykonany z jakiegoś stopu aluminium. Podobna sytuacja jak w mojej pralce: połączenie stali i stopu aluminium dało ogniwo elektrochemiczne które szybko zaczęło korodować wskutek wilgoci. Układ jest zabezpieczony dwoma bezpiecznikami topikowymi (strona pierwotna i wtórns transformatora sieciowego. Produkty korozji zwarły elektrody tranzystora i padł bezpiecznik.
Naprawa polegała na wyczyszczeniu elementów metalowych i płytki PCBA z resztek korozji (kontakt spray) i sprawdzeniu czy dalej są jakieś zwarcia na tranzystorze + wymiana bezpiecznika na nowy. Fajnie ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#elektronika #samnaprawiam #majsterkowanie





Zaloguj się aby komentować
Jako miłośnik #upcycling i przerostu formy nad trescią, postanowiłem naprawić połamany dzwonek rowerowy wart jakieś 25zl. Pękła część uderzająca, więc dorobiłem mosiężną żeby można było dryndać na pieszych na ścieżce bez opamiętania. Z połamanej części wyciąłem tulejkę, żeby dobrze siedziało. I można jechać!
#majsterkowanie #diy



@emdet panie teraz jak zadzwonisz to tak to bedzie wygladac ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://m.youtube.com/watch?v=hpNYGGLamzk
Zaloguj się aby komentować
Robota lubi głupiego. ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#diy #majsterkowanie #renowacja

Zaloguj się aby komentować
Potrzeba matką wynalazku
#heheszki #humorobrazkowy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować