Rurka mosiężna u fryzjera Narzynki
#majsterkowanie #heheszki

Rurka mosiężna u fryzjera Narzynki
#majsterkowanie #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Parę lat temu postanowiłem, że zbuduję sobie wycinarkę do pianki/styropianu (hot wire cutter), bo bardzo chciałem zrobić coś od zupełnego zera no a tam to wystarczy zasilacz i drut
Także po dwóch perfekcyjnie działających prototypach (przy których byłem bardzo blisko stwierdzenia, że tak wystarczy i po co robić docelowe urządzenie) zabrałem się do roboty.
Niestety projekt wpadł gdzieś w odmęty warsztatowe po zrobieniu mosiężnej przesuwnej głowicy z naciągiem do trzymania drutu. Ale ładna wyszła, więc trochę szkoda to rzucić w pizdu także stwierdziłem, że dokończę com zaczął.
Całość, jak nietrudno się domyślić, ma mieć nieco steampunkowy klimat no i ofc odznaczać się ogromnym przerostem formy nad treścią (bo, jak już wspomniałem, to serio jest zasilacz i rozpięty drut).
Także trzymajcie kciuki i mam nadzieję, że przypomnę sobie moją ówczesną koncepcję i że uda mi się wrzucać kolejne postępy
#majsterkowanie #diy

Zaloguj się aby komentować
#elektronika #budujzhejto #technologia #it #monitoring #informatyka #majsterkowanie #budownictwo
Koledzy potrzebuję pomocy i doradztwa w wyborze kamer do monitoringu posesji.
Do tej pory okolica w której mieszkamy była spokojna bez złodziejstwa, jednak zaczęły się włamania i migracje różnych podejrzanych typów. Chciałabym się jakoś pośrednio zabezpieczyć - szczególnie w nocy
Moje wymagania to:
- BUDŻET +/- 1500 PLN
- zestaw 3-4 kamer
- rejestrator
- połączenie kamer po RJ/PoE
- jakość nagrywania 4-5Mpx
- możliwość podglądu na telefonie
- detekcja postaci z alarmem/powiadomieniem
Może ktoś ma obcykany temat i byłby skłonny podzielić się wiedzą.
Przeglądałem popularną platformę sprzedażową i nie wiem co wybrać.
Help
Zaloguj się aby komentować
Szybkie pytanie- Jaką sztywną i niełamiącą miarę o długości 3m albo 5m z magnesem polcacie? Mile widziana 1 klasa dokładności i made in EU.
#majsterkowanie #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #majsterkowanie #diy #hydraulika

Zaloguj się aby komentować
Pytanie do hejtowych #elektryka i #majsterkowanie - co może być problemem: światło mi gaśnie w losowych momentach w jednym z pomieszczeń. Z reguły wygląda to tak - włączam światło przełącznikiem, mija jakiś czas (czasem 15 sekund, czasem 2 minuty, czasem 15 minut) i światło gaśnie. Jak się wyłączy wtedy przełącznikiem i od razu załączy to się nie zaświeci - trzeba odczekać jakieś 10 sekund na wyłączonym i wtedy dopiero po włączeniu się zaświeci.
Czy szukać problemu w lampie, przełączniku czy kablu?
Zaloguj się aby komentować
Weekend to czas na eksperymentowanie i robienie rzeczy o których myślało się w ciągu tygodnia. Jest to też czas robienia rzeczy które wymyśliła @Wrzoo. Jak np taki trzymacz na pióra wieczne inspirowany projektem z papierczniczonych za 150pln.
Nie no tyle to nie. 150zł za kawałek drewna z rowkami to nie dam ale wydam 300 żeby zrobić go samemu tylko w gorszej jakości. Przecież mam jeszcze niekończący się jesion. 6cm x 2,5 x 17,5cm (sz x wys x dł) Materiał to wiadomo jesion.
#majsterkowanie #stolarstwo




Zaloguj się aby komentować
Puściłem odpływ skroplin do ziemi bo poprzedni właściciel zostawił wystające rurki i lało się/kapało latem po ścianie. Ma ktoś pomysł jak to zamaskować tak by nie było "kopca"? Za jakiś miesiąc mają przyjść elewację kłaść i chcialbym to sensownie ogarnąć.
Aktualnie jest tam pianka, którą będę licował ze ścianą. Następnie planowałem położyć siatkę elewacyjną i klej do niej, ale obawiam się efektu kopca na całej długości.
#budownictwo #zrobtosam #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Miałem iść na koncert ale stwierdziłem że wolę kupić sobie za swój fundusz rozrywkowy nowe deski na kanał w #garaż żeby mój strupek nie wpadł do środka gdy różowa krzywo wyjdzie. Nie pamiętam czy się chwaliłem to dwie niedziele temu skręciłem sobie regał z materiałów odpadowych i wyszedł zaskakująco dobrze.
#majsterkowanie #diy #motoryzacja #samochody


Zaloguj się aby komentować
Chłop ma nowe narzędzie i chłop szczęśliwy ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ) Nie mogę się już doczekać pierwszych testów.
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
To jak już siedzę w garażu to taki lifehack.
Szlifierka dwustronna tyle że z jednej strony ma tarczę 125 od kątówki. Owszem trzeba znaleźć tokarza i dorobić kilka pierścieni żeby się scentrowalo ale przydaje się częściej niż kamień po drugiej stronie.
Po drugiej stronie stolika Celma na statywie, między nimi lampka a nad całością unosi się duch bogini Samorobki
Gx
#diy
#majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Ten mały czerwony ziom to najlepsze co przydarzyło się elektrykom od czasu wynalezienia wago albo nawet od narodzin Tesli.
Mały, tyra na jednym ładowaniu cały dzień. dwustronny bit i można sobie ręcznie luzować bądź dokręcać.
Mój ma jak widać bit nie od kompletu ale zrobiłem podcięcia i działa tak samo.
Serdecznie polecam.
#elektryka
#diy
#majsterkowanie
Gx

Zaloguj się aby komentować
Padła mi wiertarka z Lidla, która kupiłem rok temu. Po prostu przestała kręcić, nic nie upadła, nie była zalana, nie dymiło nic.
Na stronie Lidla zgłosiłem więc przez czat reklamację. Dziś dostałem info z serwisu że wysyłają mi nowa a tej zepsutej nie muszę nawet odsyłać.
Taka obsługę klienta to ja lubię.
#lidl #parkside #majsterkowanie
Nie zawsze reklamacja w Lidl wygląda jak u Ciebie. A ile są warte te wiertarki Parkside też można poczytać.
https://wykop.pl/link/7638539/jak-wyglada-realizacja-trzy-leniej-gwarancji-w-lidl/
Zaloguj się aby komentować
W USA jak chłop staje się ojcem to dołącza do jednego z Domów Majsterkowania jak w Harrym Potterze. W Polsce będą inne. Na pewno Parkside, Bosch, no kurde widać trochę inne szkoły magii są popularne u nas.
#heheszki #majsterkowanie #usa #polska

Parkside a to dlatego że lata temu kupiłem za kilkadziesiąt złotych malutką wkrętarkę ładowana zasilaczem. O prosze państwa, ileż ja nią remontów zrobiłem, ileż ona Ikei złożyła i tylko raz mnie zawiodła jak stwierdziłem, że może być dobrym młotkiem i coś nią próbowałem wbić. Rozebralem, jeden kabelek od baterii (wbudowanej) się odczepił, szybki lut i działa do dziś. Jak wybierałem rodzinę to siłą rzeczy byłem już do parkside przekonany ale głównie kupuję serię performace. No i akurat wczoraj w pile łańcuchowej dzyndzel od naciągu łańcucha mi odpadł to zobaczymy jak na reklamacji się zachowają, piła ma rok a używam w sumie od miesiąca.
PS. Akumulatory biore przerobione z OLXa na lepsze ogniwa.
Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #upcycling jak ma się łóżko z wysuwanymi szufladami to stojąca szafka nocna odpada. Zmierzyłem ile miejsca zajmuje telefon, okulary, voltaren żel i wyszło że idealne będą kawałki odpadów z docinania kuchennego blatu. Nic się nie marnuje 🙂. Trochę też #domowabiblioteczka

Zaloguj się aby komentować
Linka od przerzutek wymieniona. Poszło szybko, sprawnie, bez fakapu. Dlatego czuję wewnętrzny niepokój ಠ_ಠ
Umyłem łańcuch, chociaż właściwie oskrobałem go ze smaru i piachu, przestał trzeszczeć. W sklepie rowerowym dowiedziałem się od fachmena że mój rower to się nadaje do kosza, zębow na zębatkach z tyłu zasadniczo nie ma, podobnie na środkowej z przodu. Kompletny support z korbą na kwadrat ma za stówę, sugerował wymienić trochę wyczyścić rower i go sprzedać. Dorzucić parę stów i kupić nowszą używkę z ramą alu. Ech, jak żyć?
#rower #majsterkowanie


@Yes_Man tak tak, wyrzuc i kup nowy. Rama koniecznie z niemozliwianu lekkanu, obowiazkowo 16 przerzutek z tylu, 0 z przodu, lancuch tkany z pajeczej nici a hamulce tarczowe z klockami ze startych zebow drakuli.
Mam takiego gruza turystyka, na shimano sis, heblach vbrake ktorym zjezdzilem pol Polski, rocznie krece ok 7 tys km. Co 2-3 lata wymieniam linki, opony, detki, suport, zebatki razem z lancuchem i krece dalej. Przerzutki mam oryginalne.
Jak pasuje ci rama do anatomii, ciezar i balans roweru, to naprawiaj i krec.
Zaloguj się aby komentować
Pospawałem sobie ramię na korbie, wyszło nieźle, całość jest sztywna. Chwilę mi zeszło zanim wpadłem na pomysł by zetrzeć smar z miejsca spawania. Jakoś tak nie chciało zaskoczyć na początku. Spawareczka daje radę, za chwilę będzie spawana bramka na barierce balkonowej i mocowanie schodów drewnianych do ogródka. Ale, żeby nie było za różowo, w drodze powrotnej z lokalu do mieszkania (całe 1000 metrów) urwała mi się linka od przerzutek z przodu. Mam domyślnie ustawioną najmniejszą i v-max 13km/h.
No c⁎⁎j mi w d⁎⁎ę ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)
#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #majsterkowanie #rower




Zaloguj się aby komentować
Dobra to short story long. Ostatnio znalazłem w sklepie Marmite, które lubi mój szwagier a nie mógł nigdzie znaleźć. Kupię mu i wyślę. Tylko wtedy nie powstałby wpis na #majsterkowanie a ja niczego nowego bym nie zrobił poświęcając swój czas przez dwa dni i nie uszkodziłbym palca strugiem. Bez sensu.
Postanowiłem, że zrobię skrzyneczkę z listewek. Zużyję trochę mojego niekończącego się jesionu i nawdycham się trocin. Wszystko klejone na freestylu bez dodatkowego wzmacniania i docinane podczas składania bez planu. Bo to tylko skrzyneczka do wysyłki jakiejś pasty z drożdży bez przesady. W miarę robienia stwierdziłem, że to trochę nudne i nic nowego nie robię. Pamiętałem że jest taki japoński styl skrzyneczek na narzędzia z ciekawym zamknięciem na klin. O to już lepiej. No jak sklejałem to od dna w górę to zrobiłem wieczko które zamyka się właśnie jak japońska skrzynka na narzędzia a do środka dalej wchodzą 3 słoiczki Marmite.
Długość jakieś 25cm wiec tyciak. Do tego wieczko i klin. Narożniki to pionowe ścięte w trójkąt listewki jak w skrzynkach na jabłka.
#diy #myśliwmojejglowie #stolarstwo





Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #heheszki
Za każdym majsterkowanym razem (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻

Zaloguj się aby komentować
Tak to się żyje na tej majsterkowej wsi. Czarne wkręty do g-k trzymają są tanie, nie są odporne na warunki zewnętrzne, są tanie. No same plusy. To po co dawać coś lepszego.
#majsterkowanie #wkręty #humorobrazkowy


Zaloguj się aby komentować