Jak naprawić nakrętkę od shakera?
Próbowałem kleić, ale się nie udało.
#majsterkowanie

Jak naprawić nakrętkę od shakera?
Próbowałem kleić, ale się nie udało.
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
#skuter na dziś:
Ujebana jedna śruba od "kompresora"
Jakieś takie gówno do dopalania spalin czy coś, poprzedni właściciel to odpiął jak zmieniał wydech ale zostawił, więc chciałem usunąć...
Uszczelnilem przekładnie silikonem ale oczywiście zapomniałem hipolu i nie mam jak sprawdzić czy dobrze uszczelnilem xD
Odesłałem wczoraj cylinder i zamówiłem nowy, powinien jutro być w orlenpaczce, mam nadzieję, że już dobry będzie xD
Ujebałem całą podłogę na balkonie syfem z błota, smaru, oleju itp.
Czyli reasumując wszystko idzie tak jak zawsze w moim życiu czyli jakotako.
#majsterkowanie
Ale przynajmniej cieszę się, bo dobrze umiem ustawić mieszankę, kolor świecy taki taki powinien być w dwusuwie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#opel #motoryzacja #majsterkowanie #lpg #biedatoniewstyd
Ech... Żeby tanio żyć, to jednak trzeba mieć pieniądze, a może i nie? Ale od początku.
Ostatnio mój opelek nie bardzo radził sobie na gazie. Myślę sobie: nie pierwszyzna. Na początek serwis filtrów, podepniemy kąkutor, sprawdzimy parametry, czasy wtrysków, podłubiemy i będzie luksja.
No ale nie tym razem. Jako, że samochodzik kupiony został z fabryczną instalacją od Landirenzo, to podłączyć się do tego kompa nie tak łatwo. Co więcej, i tak nic nie pozmieniamy jak to ma miejsce np. w sterownikach STAG.
Tutaj jest zasada. Jeżeli wszystko jest sprawne, to instalacji nie trzeba regulować.
Pech chciał, że miałem wtedy mało czasu, więc oddałem wóz na serwis "specjalyzowany" w Landi.
Objawy i odczyty? Zbyt bogata mieszanka na LPG.
Diagnoza? Leją wtryskiwacze + serwis filtrów
Koszt:
Serwis filtrów: 400 złotych
Wymiana wtryskiwaczy: 1500 k⁎⁎wa złotych.
Zabolało. Ale myślę sobie: "czasu masz chłopie mało, a bus musi latać!"
No to się szarpnąłem. Filtry ogarnięte i nowe wtryskiwacze włożone. Check engine co prawda zniknął, ale mimo to samochód dziwnie reagował na wciśnięcie pedału gazu, szczególnie na zimnym. Tak jakby pół sekundy opóźnienia i samochód "wyrywał". Przyjechał tatuś z kąkutrem i sprawdzamy jak wygląda ciśnienie na listwie wtryskowej na zimnym na postoju. Na początku spoko, koło 140 kPa (ciśnienie mierzy wraz z ciśnieniem atmosferycznym), ale za chwilę leci już na 200 i 300. No coś jest nie tak. Na wolnych obrotach nie potrzeba 2-3 razy tyle ciśnienia gazu co w atmosferze. Czyli reduktor daje za dużo gazu. No to jazda próbna, a na niej takie cuda:
Sytuacja jak w Czarnobylu. Tam też dozymetry zatrzymały się na max możliwym odczycie xD
No to co? Naprawiamy reduktor. Zapytacie ile chcieli w serwisie? No niedużo 1500 za nowy reduktor z robotą xD
<nie_no_tyle_to_nie.png>
Wiedziałem, że są takie rzeczy jak zestawy do regeneracji. Koszt? 120PLN. Kupujemy! A w tym czasie jeździmy jak bogol na benzynie żeby nie rozwalić tym ciśnieniem nowych wtrysków ;_;
Zanim się obejrzałem to już byłem z zestawem u tatusia w garażu, bo u siebie burdel. Wiadomo.
Rozkręcamy dziada, a tutaj niespodzianka. Śrubka która trzymała "osiowość" zaworu zamykającego dopływ gazu była w połowie wykręcona! Nikt tam od nowości nie zaglądał, więc pewnie to było winowajcą całej sytuacji. No ale gumy na reduktorze też popękane więc czyścimy i składamy do kupy na nowych tajlach. Po odpaleniu sprawdzamy ciśnienie...
No i teraz działa elegancko!
Ustawiliśmy ciśnienie na 140 kPa na jałowych i już nie sprawdzałem odczytów podczas jazdy bo raz, że późno było a poza tym zbyt jarałem się jazdą na biedaka! No i reakcja na gaz taka jak dawniej. Check się nie pojawia, znaczy się naprawione
Teraz tylko jeszcze rozwiązać błędy z sygnału przepustnicy oraz prawdopodobnie kończące się turbo.
Coś tak czuje, że to będzie odcinek pierwszy sezonu pierwszego. Chyba trzeba założyć tag xD
Generalnie mało mam czasu na sklecenie nawet takiego wpisu (Ci co widzieli mój wpis o "światłowodach" to wiedzą kiedy to było robione). Ktoś byłby w ogóle zainteresowany czytaniem moich zmagań?
@Okrupnik wołam bo kiedyś pisaliśmy o bezawaryjności nowych samochodów





Zaloguj się aby komentować
#diy #majsterkowanie #jebackorpo
Dostałem od siostry dzbanek Brita, bo nie mogła znaleźć do niego wkładów. No i ja po paru próbach też się poddałem, ale w końcu poprawiłem fabrykę. Gardzę takim utrudnianiem używania zamienników. Siedzi filtr Dafi.



@PanNiepoprawny Ja mam ten dzbanek z zabezpieczeniem i faktem jest, że w markecie ciężko znaleźć zamiennik aby obsługiwał ten ślimak ale portalu aukcyjnym już jak najbardziej
https://allegro.pl/oferta/9x-filtr-wody-dafi-perfectline-11678723833
Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #upcycling jak w 4 prostych cięciach zrobić stolik kawowy

Zaloguj się aby komentować
#diy #majsterkowanie
frezy do metalu z weglikiem Milwaukee
do uzytku hobbystycznego - garaz/drobne naprawy
daje to rady aby zbierac stary spaw z migomatu?
da sie je uzywac latami czy się tępią?
warto czy szkoda kasy?

@bucz O frezach to nie powiem ale powiem o cenach Milwakuue: są takie jakbyśmy to my dojebali zaporowe cła Trumpowi i to już od dawna. Zestaw wierteł beton/stal w M kosztuje 2 razy tyle co analogiczny i bardzo przyzwoity zestaw Bosch Expert a wiertło schodkowe do metalu na bit od M. widziałem za prawie 5 stów gdzie DeWalt który wygrał w teście Project Farm jest za poniżej 200 w necie.
Gx
Zaloguj się aby komentować
Okazuje się, że jak się coś postawi na chwilę "jako tako" a potem chwila się przedłuży to jako tako nie wytrzymuje.
No i c⁎⁎j, płyta meblowa poleciała i ściana do naprawy (╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
#majsterkowanie #remontujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Koledzy kupiłem dziecku uzywane buggy za 900zł, model identyczny jak z tej aukcji:
I od razu przyszła mi chęć na modzenie tego cudaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzieciaki razem ważą 45kg i niestety widać że pod górkę ma trochę ciężko, a napięcie potrafi spaść do 21V. Akumulator ma teoretycznie parametry 24V/14Ah ale wózek ma już 3 lata więc to nieaktualne. Absolutnie nie wierzę w moc 4x200W ale widać, że zasilanie to wąskie gardło i chciałbym zamienić akumulator ciężki akumulator na pakiet 18650 w konfiguracji 8s5p co powinno mi dać napięcie 28.8V i pojemność 12.5Ah. Myślicie ze to nie jest overkill? Chcialbym jeszcze wpierw zamontowac czujnik pradu i zobaczyć ile faktycznie leci z baterii i wtedy dobrać ogniwa.
Poza tym będę wdzięczny za sugestie co najlepiej stuningować w takich autkach co i dzieci stary będą mieli frajdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zonabijealewolnobiega #zabawki #diy #majsterkowanie #elektronika

Zaloguj się aby komentować
Mam takie końcówki do fontanny na ogrodzie, ale do innej nie pasują. A chciałabym sobie je dorobić.
Tylko z czego? Newralgicznym punktem jest gwint bo ciśnienie wody jakieś tam jest
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Jak profesjonalni monterzy sprawdzają czy internet działa stabilnie przez nowo zarobiony kabel? Ciągłość linii to standardowym testerem, a powiedzmy ping do bramy albo speedtest? Biegają z laptopem?
#internet #majsterkowanie #technologia
Zależy od sytuacji i jak definiujesz internet - chodzi o ISP, sieć w domu czy okablowanie w dużych budynkach?
Jeżeli chodzi o ISP:
Monterzy internetu od ISP na ogół przyjeżdżają z routerem i po wykonaniu okablowania podpinają go.
Następnie telefon do "centrali" i potwierdzenie czy sprzęt jest u nich widoczny. Jeżeli coś nie działa to dopiero podpięcie testera - tak jest szybciej.
Jeżeli linia ma być aktywowana za kilka godzin/dni to używają testera (o ile im się chce), zostawiają sprzęt i na tym koniec. Pozostałe testy wykona odbiorca jak odpali sprzęt.
Zaloguj się aby komentować
A taki sobie podnóżek skleciłem. Brakowało mi tego przy biurku. Wzór wziąłem z jakieś oferty na Amazonie. Fajny, bo sobie można trochę stópki kołysać.
Resztki trójwarstwowej akurat miałem. Złączone na kołki i klej. Wycięte wyrzynarką, kanty ofrezowane i fajrant.
Szybka akcja. A wygodne to to jest.
Na obłąkach nakleiłem taśmę antypoślizgową.
#diy #majsterkowanie #stolarstwo



Zaloguj się aby komentować
O kurde. Całe życie myślałem, że nazwy dla tego obcinacza do palców to jakieś dziwne regionalizmy a tu okazuje się, że mają całkiem sensowne pochodzenie.
#majsterkowanie #budownictwo #narzedzia

Zaloguj się aby komentować
Najgorsze w malowaniu jest oklejanie wszystkiego
Dzisiaj druga warstwa i pozostanie tylko do poczekalnia do pomalowania.
#majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Mam takie pudełeczko w którym zbieram sprężynki wszelakie. Przed chwilą jednej potrzebowałem i znalazłem DOKŁADNIE TAKĄ jaka była potrzebna.
Najlepsze uczucie ever. Warto zbierać sprężynki.
#majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Niestety sterownik kupiony za 30 zł się zdupcył, pokazywał za duża temperaturę jak zadaną i sterownik nie włączał kabla grzewczego (prawdopodobnie termistor być od wilgoci szlag trafił)
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Wykorzystałem na szybko starą ładowarkę od telefonu, dwa moduły z przekaźnikiem wyświetlacz z konwerterem i²c sonde z czujnikiem temperatury ds18b20 no i klona Arduino nano. W 1.5h zobie zlutowalem i zaprogramowałem ulepa w celu ratowania sytuacji z ukorzenianiem sztobrow.
Przyznaję nie było czasu na obudowę i zapewnienia większego bezpieczeństwa na obecną chwilę.
Edit: te wszystkie elementy leżały w pudełku z przydasiami jakoś od 2020 albo 2021 roku
#elektronika #gownowpis #majsterkowanie #ogrodnictwo



Szokuje mnie popularność ds18b20, ten cały onewire jest reklamowany jako super prosty interfejs, a w praktyce nadaje się tylko do małych, domowych projektów, czego efektem jest jeden jedyny działający egzemplarz, bo do seryjnej produkcji to się kompletnie nie nadaje xd
Anyway fajny projekcik, Arduino jest dobrze użyte
Zaloguj się aby komentować
Przed ostatnim przelotem....
Mam 18V Makita ale okazało się że prawie wszystkie frezy mam 6.3 a Makita ma tuleje tylko 6 i 8 i w najgorszym momencie Niemra postanowiła się zemścić za romans z Lion.
Gx
#majsterkowanie
#diy

Zaloguj się aby komentować
Tomeczki, szybkie pytanie: sklejka 215*59 grubość 18, trochę waży. Będą to drzwi przesuwne wiszące bez żadnego podparcia od dołu. Dwie rolki jak na zdjęciach, wpuszczone w sklejkę, montować to kołkiem drewnianym czy dać śrubę/gruby wkręt jak np do zawiasów szafkowych?
@Man_of_Gx @owczareknietrzymryjski @emdet @Tyglys wołam Was bo na pewno robicie w drewnie
#stolarstwo #majsterkowanie #diy





Zaloguj się aby komentować
Aktualizacja tego wpisu o zestawach głośnikowych:
https://www.hejto.pl/wpis/czy-mozna-kupic-dobre-jakosciowo-zestawy-glosnikowe-za-piec-dych
Zamówiłem kondensatory miflexa do zwrotnicy, terminale głośnikowe miałem z innego projektu. Rozkręcone skrzynki stały ponad tydzień by wyschnąć. Terminale przed montażem posmarowałem zwykłym bezbarwnym silikonem by całość była szczelna, podobnie tylna ścianka. Wytłumienie i jego ilość pozostała bez zmian. Nie miałem czasu na eksperymenty i odsłuchy.
Co z tego wyszło?
Przestrzeń! Pojawiły się czyste wysokie tony i bas (zestawy typu Compact, zwłaszcza o małej pojemności obudowy muszą być szczelne).
Odsłuchowo bardzo równe, o szerokiej scenie, kurcze, naprawdę fajne skrzynki.
Oczywiście trochę im brakuje m.in. do moich Eltaxów, ale i tak jest baaaaaaaaardzo dobrze
Cieszy mi się micha bo po pierwszym podłączeniu po zmianach bardzo mnie zaskoczyły swoim brzemieniem.
Fajnie ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#majsterkowanie #diy #audio




@Yes_Man Mega! Wymiana starych kondensatorów jest zawsze wskazana, nawet nie-elektrolitycznych. A Miflex to dobry wybór.
U siebie wymieniałem, mające 40 lat Miflexy, na najtańszą serię Jantzen Audio (dla spróbowania). Różnica kolosalna, wreszcie dało się usłyszeć szczegóły, które z łatwością odtwarzały słuchawki. A GDWK 9/80 okazuje się nie takim złym głośnikiem, jeśli ma zwrotnicę na przyzwoitych elementach.
@Marchew tak z grubsza, gdy odsłuchujesz muzykę na jakichś zestawach i na nie patrzysz to wrażenie jest takie jakby dźwięk wydobywał się z całej szerokości pomieszczenia a nie tylko od lewej do prawej kolumny. Odsłuch przed wymianą kondensatorów był taki że dźwięk był słyszalny z każdej kolumny, ale wrażenia przestrzenności właściwie nie było
Zaloguj się aby komentować