Czy po odejściu Korwina, Dziambora i Kuleszy konfederacja, reprezentowana już praktycznie tylko przez narodowców i katotalibów, jest nadal najbardziej wolnościową partią w polskim sejmie?
Pytam, bo nie wiem czy narodowiec albo katolik to od paru dni synonim wolnościowca i nie wiem czy Korwin już został lewakiem.
Rozmawialiśmy na temat jego decyzji o banowaniu wszystkich ktorzy jak widzę nie myślą według niego poprawnie.
no ale to chcesz czystek i jednomysli?
Mnie glowna tego portalu irytuje mnóstwo jest manipulacji, ale... Koniec rozmowy sprawi, że zostanie nam "gwałt ", zbrojne konflikty domowe?
Oczywiście Twój wybór, ale ja polecam łykać magnez i jednak nie zamykać się w bańce;)
Głos w czarną listę, bo bizonsky się okopal. nie wiem dokąd zmierzamy, jeżeli przestajemy rozmawiać.
A później czytam, że to k9nfederacja jest zamordystyczna. Jak rozumiem "tolerancyjni" uważają że mam prawo umrzeć albo myśleć jak oni. To ja jednak wolę konfederacką wymianę poglądów Z praktycznie każdym kto mnie nie obraża, czy trzyma poziom dyskusji. Chociaż rozumiem że nie zawsze chce się gadać. No nic.
Jak to możliwe, że partia, dla której najważniejszy jest kościółek święty chce wejść w koalicję z partią, dla której kościółek święty jest najważniejszy? Kompletnie tego nie rozumiem, bo przecież szanowny Pan Mentzen mówił. że w żadną koalicję wchodzić nie będą, a tu takie szokujące informacje.
Gdyby tylko jeszcze zaczęli przyjmować odpady z PISu, wyszły jakies tajne maile o cichej koalicji albo pomagali im w głosowaniach tam gdzie ich głos miał znaczenie to uwierzyłbym Korwinowi.
@Gamtaro2 Sprawdziłem na szybko Twittera i Braun nic nie mówi, że chcą go wyrzucić z partii, ale zrepostował wpis innego posła konfederacji w, którym mówił że nie wejdą w koalicję z PiS ani PO ¯\_(ツ)_/¯
Co robi prawicowa propagandystka jak już przeprowadzi wywiady ze wszystkimi posłami k0nfederacji?
Zaczyna zabawę od nowa i zaprasza ich na drugą rundkę.
No ale zawsze można się czegoś śmiesznego dowiedzieć i potem szturchać tymi informacjami hejtowych k0nfiarzy.
Kolejne potwierdzenie, tym samem z ust Korwina, że bezmózgiem partii "Nowa Nadzieja" jest w praktyce Wipler a nie Menzten, który to ma Mentzena za łatwą do sterowania osobę.
Sam Korwin również podejrzewa że wierchuszka Konfederacji szykowała się na koalicję z PiS. Jego zdaniem w Konfederacji zapadła decyzja o tym żeby nie pokazywać go i Brauna w telewizji i że dziwnym trafem zbiegła się ta decyzja z wypowiedzią Kaczyńskiego że poszedłby w koalicję z Konfederacją ale nie z Korwinem i Braunem.
*Wipler jakby kto nie wiedział jest lobbystą i byłym posłem PiS, takim radykalnie wolnorynkowym, doradcą podatkowym i kumplem po fachu i w ogóle Menztena, który dzięki znajomościom w partii KORWiN wprowadził do niej Mentzena.
Wipler był też współautorem z Korwinem programu partii KORWiN o nazwie "Dumna Bogata Polska" gdzie sztandarowym postulatem była likwidacja podatku dochodowego, gdzie Menzten ten postulat również publicznie regularnie podnosił, a później powiedział że to tylko żart był a dziennikarze się go czepiają, wyrywają z kontekstu i nie mają poczucia humoru.
Denerwuje mnie to, że teraz jest trend łączenia Konfederacji z PiSem. Takie usilne narzucanie narracji, że to jest jedność. Bzdura totalna, bo Konfederacja jest w tej chwili wręcz konkurencją dla PiSu, jeśli chodzi o część elektoratu, który jest jednak bardzo ciężko odbić.
Poza tym, skąd ta pewność, że Konfederacja weszłaby w koalicję, gdyby była taka możliwość? Przecież PiS każdego koalicjanta zniszczył i wysłał na peryferia polityki xD
Nie da się być w koalicji z takimi ludźmi jak Kaczyński czy Ziobro. Gdyby Konfederacja w nią weszła, za 4 lata przestałaby istnieć. A tak to wciąż mają jakieś perspektywy. Co by nie było +300k głosów, +7 posłów, jest stabilność, choć wybory były rozczarowaniem. Jednak wciąż tę partię stanowią 30-40 latkowie, więc teoretycznie wszystko przed nimi. Koalicja byłaby samobójstwem, biorąc pod uwagę skalę złości na PiS po ich ostatnich 4 lata rządów.
Jest jakiś szkic/projekt/zarys tego jak ma działać "dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców" czy to hasło które nie zawiera szczegółów implementacji i analizy wpływu na rzeczywistość? W skrócie - czy "dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców" znaczy cokolwiek innego niż "mniej zapłacicie państwu i będzie spoko dobrze wszystko jakoś się tam budżet ogarnie"? #polityka #pytanie #konfederacja #bekazkonfederacji
@wombatDaiquiri Widzę że dodałeś tagi ale chciałem Cię zapytać - pytasz konkretnie o konfę czy o hasło dobrowolnego ZUSu przejawiające się podczas kampanii?
Widzę jak Konfiarze manipulują teraz faktami używając hasła "dobrowolny ZUS" i zarzucają innym hipokryzję, kiedy nie widzą że definicję się różnią.
Konfa chciała żeby ta dobrowolność polegała na decyzji przedsiębiorcy czy chce odprowadzać składki czy nie. Zero dodatkowych warunków.
KO i TD mówiła o dobrowolnym ZUSie ale w wyjątkowych okolicznościach. TD mówiła o możliwości niepłacenia składek dla mikrofirm zagrożonych niewypłacalnością. Ko natomiast skupiło się na ulgach a nie na zawieszaniu składek. Nie przeszkadza to konfederatom w podciągnięciu KO jakoby też chciała dobrowolnego ZUSu
Teraz z coraz większym nasilaniem konfiarze się prują, że TD+KO się wycofują z postulatów - dlatego chciałem zapytać jaki jest kontekst Twojego pytania. Hasła "dobrowolnego ZUS" i to co się za nimi kryje, były znane jeszcze przed wyborami a konfiarze bóldupią o jakiejś zdradzie ideałów z coraz większym nasileniem.
"Nie interesuje mnie jakieś ministerstwo, nie interesują mnie SSP, nie interesuje mnie władza w rozumieniu realnego wpływu na losy państwa. Interesowało mnie jedynie zasiadanie w Sejmie z klubem, który był tak mały, że nikt od nas nic nie oczekiwał.. Po prostu spokojne życie na koszt podatników."
Nie wydaje mi się żeby Konfederacja weszła teraz z PiS w koalicje. Gdyby PiS wygrał to by była zupełnie inna sytuacja, ale obecnie nawet w sojuszu z Konfą nie będą mieć większości. Konfa niewiele na tym zyska, za to może dużo stracić bo jej wyborcy najprawdopodobniej całkowicie by się od niej odwrócili. Konfederacja zdobyła zdobyła i utrzymuje swój elektorat w dalszym ciągu jako partia antysystemowa. Z drugiej strony Korwina nie ma teraz w sejmie. Jeśli pozbędą się jego i Brauna to jest szansa, że Memcen trochę ociepli ich wizerunek i za kilka lat uda mu się poprawić ten wynik. Oczywiście mogę się mylić. To jedynie, pewne moje rozważania.
Korwin założy własną partię i będzie się z nimi napierdalać. Chłop nigdy w życiu nie pracował ciężko to się nudzi, do śmierci będzie się bawił w politykę.
Braun na luzaczku wskoczył do Sejmu więc jest za mocny żeby go wywalać a jeśli dostaje jeszcze hajs od ruskich to ma zaplecze żeby wystolikować Memcena i przejąć konfę.
Zabierałem się od pewnego czasu ale dzisiaj wpadł mi w ręce PDF z książką Marcina Kąckiego - Chłopcy. Idą po Polskę o Korwinie i kulisach tej strony politycznego spektrum (raczej niezbyt obiektywnie napisana ale czyta się świetnie) i jest tam kilka smaczków jak picrel xD
Kazdy patrzy przez pryzmat wlasnego zycia, Karinie hotele sie kojarza ze zdradami, bo ma tych kolegow z ordo iuris, ktorzy wloczyli sie po hotelach i w jej glowie zdrady to naglacy problem a tak na prawde prawo hotelowe nie jest zadnym problemem, reguluje je rynek, a gale mozna zrobic w 5 minut w publicznej toalecie… przypominam, ze najciemniej pod latarnia
Czy nie uważacie, że związek i partnerstwo polityczne rodziny bosaków to swego rodzaju hipokryzja? Wszak konfa pałuje się do tradycyjnego modelu rodziny, gdzie dziećmi opiekuje się matka a mąż zarabia, a tutaj nagle oboje w pracy i nie będą mieli czasu dla dzieci.
Pomijam już, że Karina ciągnie hajs z zusu bo jest na L4 (ciąża to choroba najwidoczniej), ale nie przeszkadza jej to w odwiedzeniu studia RMF na wywiad.
@maximilianan w sumie masz racje, jak jest na l4 to nie powinna sie udzielac politycznie. Rozumiem, ze rozmowa w studiu jej nie szkodzi, ale jaka prace ona wykona z 3 dzieci, w tym jednym uwieszonym na cycku? To zwykly drenaz pieniedzy z podatnika na Bosaka chociaz patrzac na Korwina, ktory tak samo uja robil w tym rzadzie to wszystko jedno ktorego pasozyta podlaczymy.
Wielka konfa, jedyni co bronili ludzi przed plandemią niskie podatki, likwidacja ZUSu i co niedziela na mszy razem z 12 letnią żoną, gdy stek z jamnika już czeka na grillu z diesla V8, bo nikt nie zabroni dymić, paliwa przecież nie zabraknie - tak, ta konfa w następnych wyborach nie wejdzie do sejmu mogę się założyć o 400zł na cele charytatywne, a jeśli tylko @kominiorz_sandomierz ureguluje swój dług to nawet i o tysiąc kto w to wchodzi?
Aby nie zasmiecac glownej, chcialbym z tego miejsca polecic konto twitterowe(x.com) Janusza Korwina Mike. Zaczalem go sledzic dopiero wczoraj i bardzo zaluje tego ze dopiero tak pozno. Rozkreca sie skubany, strzela juz we wszystkie kierunki xD
Mnie to najbardziej bawi, że to już X raz, jak Korwin zakłada nową partię z różnych powodów, a ci ludzie, którzy teraz na niego ujadają i tak za 4 lata będą się łasić, jak się okaże, że bez niego mają z 1% poparcia.
I nie żeby mi to przeszkadzało, bo tam nie ma zdrowych na umyśle ludzi, wliczając krula na honorowym miejscu, ale sam fakt jest po prostu komiczny.
Teoretycznie jakby żona Bosaka jakimś cudem (po tym obrażaniu xD) zrezygnowała z mandatu przed zaprzysiężeniem to czy na jej miejsce wchodzi następny pod względem liczby głosów kandydat Konfederacji, tj. Wilk a JKM ewentualnie dopiero trzeci jakby Wilk nie chciał albo zrezygnował? xD
Osiemdziesięcioletni przedszkolak strasznie się dąsa i szuka przyczyn swoich niepowodzeń wszędzie wokoło, tylko nie u siebie. A najśmieszniejsze, że przegrał z kobietą, ulokowaną o dwa oczka niżej na wspólnej liście.
No tak tak Panie Mikke jakby każdemu zakazał pan głosować to wygrał by Pan wybory. Pogratulować tego zmysłu strategicznego.
"Reguły gry polegają na tym, że nie można atakować członka zespołu" - Kobieta wygrywa na jego liście. Korwin się uruchamia żeby kobiety nie miały prawa do głosowania i startowania.
Skoro z niego taki lider samiec alfa to mógł to przewidzieć.