Zdjęcie w tle
ferculorum

ferculorum

Twórca
  • 2wpisy
  • 232komentarzy
Hejterzy i hejterki!
Przymierzam się właśnie do budowy domu i zastanawiam się, czy macie u siebie lub widzieliście u kogoś jakieś fajne i niestandardowe rozwiązania, które nie są jeszcze popularne i Waszym zdaniem warto je wprowadzić u siebie w domu/mieszkaniu?
Przykładowo ja zastanawiam się nad wrzuceniem do kuchni dwóch zmywarek, żeby naprzemiennie trzymać w jednej czyste a w drugiej brudne naczynia - odpada dodatkowa robota z układaniem najczęściej używanych naczyń w szafkach.
Jakieś pomysły?
ferculorum

@Rycerz-R Poproszę, chętnie obejrzę

the_good_the_bad_the_ugly

@ferculorum jeśli planujesz ogród to rozważyłbym zbiornik na deszczówkę do podlewania roślin, przygotowanie pod panele słoneczne, spiżarnia przy kuchni (najlepiej jak najbliżej wejścia z garażu żeby przez pół domu nie lecieć z zakupami), pralnio-suszarnia z miejscem na różne szpargały do utrzymania czystości. Spoko jest też mieć szatnię przy wiatrołapie/przedpokoju. A i jeszcze spoko jest dodatkowe oświetlenie na korytarzu/schodach które zapala się na ruch. Takie tylko pod nogi jak potrzebujesz w nocy przejść do toalety czy coś.

tylko_grzanki

Obowiązkowo kable logiczne w ścianach, topologia gwiazdy zbierającej się w suchym i przewiewnym miejscu gdzie da się zawiesić szafę rackową

"Brudny" warsztat - miejsce gdzie można coś przyciąć czy oszlifować i nie martwić się o sprzątanie natychmiast (garaż z tego powodu słabo się nadaje jak pojedziesz szlifierką po deskach)

Miejsce na powerwall z zachowaniem bezpieczeństwa p-poż, poza budynkiem? Pod ziemią? Sam nie wiem...

Panele foto, pompa ciepła, zmiękczacz do wody - to już żadna egzotyka, bardziej "must have"

Ja jeszcze wymarzyłem sobie gabinet z biblioteką do pracy zdalnej i lab, czyli taki "czysty warsztat" do grzebania w elektronice, trzymania drukarek 3D i innych zabawek przy których spać się nie powinno bo niezdrowe.

Zaloguj się aby komentować