Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
"Kawa i wuzetka są obowiązkowe dla każdego! Bijemy się o Złotą Patelnię!"
#kawa #jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Poranna dawka kofeiny dostarczona?
#kawa #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Potrzebuje jakiegoś polecenia ekspresu do kawy. Obecnie mamy DE LONGHI ECAM290.81 TB Magnifica, wydane ponad 2k i po roku używania (czyli jak się skończyła możliwość naprawy na koszt producenta - brany na fv) przy każdej próbie odkamieniania zapętla się. Czyli co kilka tygodni ekspres ląduje na serwisie i płacimy po 200zł. Wkurza mnie to już.
Szukam polecenia ekspresu im taniej tym lepiej - do robienia kawy z pianką z mleka (latte?). Taki, który nie ma wad fabrycznych jak ten piep***** Magnifica evo i którego nie trzeba będzie odwozić co miesiąc na serwis. W biurze robimy 3, max 4 kawy dziennie. #kawa #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jaki ekspres do kawy?
Założenia:
2-3 kawy dziennie
musi robić pyszne cappuccino
jakiś sensowny "podajnik" na mleko
taki automat co się "naciska" i kawa się robi ; )
Nie, nie pytajcie o budżet, celujemy w najniższy pułap cenowy który ma sens ( ‾ʖ̫‾)
Nie znam się, błądzę jak we mgle,
#ekspresdokawy #kawa
DeLonghi Ecam 21/23 Cappuccino Elite - najlepiej używany kupić i oddać do full-service przeglądu w mieście wojewódzkim.
Przemyślana konstrukcja prosta jak cep. 3 takie przeszły mi przed oczami i tak bym zrobił. Idzie to kupić za 500 złotych, a przegląd raz na rok i tak jest niezbędny jeżeli robisz 5-6 kaw dobowo.
W porównaniu z powyższym Philipsem 54/55xx wypadają bardzo podobnie. Sam byłem zaskoczony. W philips fajnie że serwisujesz to co się wyciąga bokiem - a jest tam cała zapażarka. Kawka wychodzi identyko, DeLonghi ma mniej opcji dla dużej porcji - trzeba robić podwójne. Generalnie kwestia budżetu bo: i tak dasz na serwis za rok, i tak trzeba odkamieniać, i tak dokupujesz filtry, "cudów nie ma"
Zawsze był DeLonghi i DeLonghi. Ale odkąd się dorwałem do wietnamskiej robusty, to już tylko Bialetti, bo oddaje z tej kawy wszystko co najlepsze, i naprawdę mogę w końcu powiedzieć, że kawa smakuje inaczej niż wszystkie, a jest znakomita. Ekspresu już tylko żona i goście używają, a ja jestem w szoku, że wylazłem ze swego leniwego, wygodnego ekspresowego kurwidołka i nie tylko mi się chce, ale i przyjemność mi to sprawia.
Zaloguj się aby komentować
Ej @SuperSzturmowiec jest kawa i ciasteczko?
#jedzzhejto #kawa

Zaloguj się aby komentować
#wlochy #kawa #podroze #wycieczka #italia #genitalia #heheszki @Heheszki
Jak jedziecie do Włoch i nie znacie za bardzo języka to wrzucam mały poradnik jak gestem w kawiarni zamówić wasza ulubiona kawę.

Zaloguj się aby komentować
Cześć misie pysie,
chciałbym was zaprosić do obejrzenia naszego najnowszego filmu z Włoch, w którym próbujemy różnych kapuczyn i staramy się dowiedzieć, czemu ta kawa tam faktycznie i obiektywnie zupełnie inaczej smakuje.
Chyba ten powód znalazłem, może to to, a może nie. xD Jeśli ktoś wie coś więcej, to oczywiście proszę się ze mną podzielić
Dla fotowariatów: nagrywane zve-10 na obiektywie yongnuo 11mm, tani chińczyk za 1/3 ceny Sonego 11mm. Niesamowity sprzęt według mnie
Czemu włoska kawa jest tak dobra?! *test cappucino*
#filmy #youtube #edycjafilmow #filmowanie #kawa #wlochy #podroze #fotografia #sony
Zaloguj się aby komentować
Siema, doradzi ktoś jaki ekspres do kawy kolbowy kupić? Mogę wydać do 3000-3500 zł, chciałbym żeby miał młynek do kawy i spieniacz do mleka. Myślałem nad Sage, ale czytałem opinie, że młynki w nich siadają i producent nie bardzo chce uznawać reklamację. Ktoś coś doradzi,
#kawa
Zaloguj się aby komentować
Jaka według ciebie jest w porządku cena za kilogram ziarnistej, niemielonej kawy? #kawa #pytanie #ankieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy kawa uzależnia i może zrobić to tak szybko?
Lubię smak kawy, ale zazwyczaj źle na mnie działała więc piłem okazjonalnie. Ostatnio wpadłem w taki miesięczny ciąg, że każdego dnia. I teraz jak nie wypije to czegoś mi brakuje, łeb boli, jestem senny. Wypijam kawę i jest w pyte, jak ręką odjął. Też już rzadziej wywołuje u mnie dwójkę #pdk i przyspieszony puls. Czy osiągnąłem właśnie ten mistyczny chłód? Czy teraz przechodzę z wymiaru, gdzie muszę wypić niczym w memie - jebne kawusie i będzie git do wymiaru - gdy wypiłeś kawę i masz migotanie przedsionków, ale nadal jesteś senny? Bo nie chce tak żyć, ale widzę że organizm szybko dostosowuje się do nowego środowiska. Nie chciałbym też pić po trzy kawy dziennie bo żal mi takich ludzi xd Jak żyć?
#kawa #zdrowie #kofeina #zycie #kiciochpyta
Tak, kawa uzależnia i dosyć szybko rośnie na nią tolerancja.
Zrób kilka dni przerwy, jak czujesz, że jest nie fajnie.
Większość ludzi pije kawę dla smaku, rytuały. Jak codziennie pijesz kubek z rana, to wchodzi to w nawyk i bardziej rozbudza Cię efekt placebo, niż sama kofeina, do której Twój ogarniam już się przyzwyczaił.
Zaloguj się aby komentować
Kawa nad gazety plamą. Przedruk lokalnej pruszkowskiej propagandy z 1972 roku. I nawet miejsce na wiersz się znalazło
#ciekawostki #prasa #kawa



Zaloguj się aby komentować
Da się wyprać plamy po kawie? #kawa
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#kawa
Moje dzieci kiedyś powiedzą
Mój stary to fanatyk kapsułek, pół kuchni tym szajsem zajeb@ne
Od zawsze uznawałem tylko porządne ekspresy mielące ziarna, w miarę jak mnie było stać to kupowałem coraz lepsze modele. Dbałem, zdoktoryzowałem się z konserwacji modułów zaparzających, umiałem wybudzony o 1 w nocy rozłożyć, wyczyścić i złożyć bez otwierania oczu.
Potem przyszło mi się przeprowadzać na drugi koniec kraju i przez jakiś czas żyłem na dwa domy. No i dylemat:
Targać ze sobą wielki ekspres
Kupić coś (niedużego) na nową chatę
Zgłębiłem temat, popróbowałem tego i owego i okazało się, że Nespresso jest przyzwoite, a co ważne - jest małe. Malutkie. Malusieńkie, w porównaniu choćby do kobyły Siemensowego EQ7. Więc "przesiadłem się" na kapsuły.
I wiecie co? Kapsuły okazały się być wcale nie gorsze, niż duży ekspres, a do tego mają parę zalet:
Każda kawa może być inna. Nie musisz zużyć tego ziarna, które akurat jest zasypane
Kawy smakowe - no problemo. Ziarna smakowe - o nie nie, nie wolno do żaren takich wrzucać.
Ja chce mocno paloną, kobita chce łagodną? No problemo.
Ziarna musisz przechowywać szczelnie zamknięte, w lodówce. Kapsuły? Każda hermetyczna, wrzucasz je byle gdzie i jest cacy
Fusy - zostają w kapsułce, wyrzucasz całą i jest czyściutko. Dodam, że kapsuły ameliniowe, to nie ma environmental hazard
Czyszczenie ekspresu? Rozkręcam go raz na 3 lata, nie co 3 tygodnie
Spienione mleko - tu jest remis, bo potrzeba zewnętrzny spieniacz. Za to odpada regularne czyszczenie wbudowanego spieniacza.
Suma summarum - już nie wrócę do dużego ekspresu. Kapsuły uzależniły mnie od siebie wygodą, wyborem i łatwością korzystania. Zwłaszcza, gdy dostępna jest cała masa smaków, palarni i rodzajów. Nauczyłem się już które marki są smaczne, które to szajs. Mam swoje ulubione. A poranna kawa w 30s z zimnego startu robi robotę
Czasami "w gościach" ktoś mnie poczęstuje dobrym np dripem. No i taki jest lepszy, niż moje kapsuły. Ale gdy widzę ile przy tym jest zachodu, to w domu z przyjemnością naciskam guzik i ekspres robi "brrrrr"
To co, komu kawusi?

Miałem Nespresso Vertuo i całkiem ok smakowo, ale ekspres poszedł na gwarancję. Obecnie dla smaku Nescafé Dolce Gusto ale Nespresso lepszy. Nie wiem czy wrócę, bo to uzależnia jak się smaków narobi, a ja lubię różne latte i takie tam
Ty widzę masz te starsze kapsuły i to jest jednak lepsze. Vertuo nie bierze zamienników. I przez to drożej.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ponieważ jeszcze dzień się nie skończył więc ostatni pościk odnośnie międzynarodowego dnia kawy. Porównanie dwóch najpopularniejszych ziaren kawowca.
Ostatnia ciekawostka dzisiaj to poza arabiką i robustą jest jeszcze liberika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawa #ciekawostki


@skorpion early bird espresso z wrocławskiej borówki, gdzie jest arabica z robustą pół na pół, to jest pierwsza kawa z robustą którą byłem w stanie jako tako przełknąć, no umieją wypalić ziarna (albo ktoś umie dla nich wypalić). do tego na black frajerze można było kupić kilo za niecałe 40pln jakieś 2-3 lata temu - to byli czasy, tera nie ma czasuw i czeba płakać i płacić albo polować na muwenpika w lidlu w promce
Zaloguj się aby komentować