Główne pozycje importowe USA z Chin - jest tego bardzo dużo, więc można liczyć na solidny, ponad dwukrotny wzrost cen dla firm i konsumentów ogromnej masy towarów, urządzeń i usług.
#wiadomosciswiat #usa #ekonomia #finanse #geopolityka #hydepark

Główne pozycje importowe USA z Chin - jest tego bardzo dużo, więc można liczyć na solidny, ponad dwukrotny wzrost cen dla firm i konsumentów ogromnej masy towarów, urządzeń i usług.
#wiadomosciswiat #usa #ekonomia #finanse #geopolityka #hydepark

Zaloguj się aby komentować
Jestem przerażony i zrezygnowany skalą bałaganu i bylejakości jaka jest w naszym kraju. I nie mam tu na myśli władzy czy urzędów, ale zwykłych obywateli i prywatnych firm. Działanie bez planu, namysłu, kalkulacji, większego zastanowienia, brak organizacji, planowania, polityka gaszenia pożarów to w moim środowisku codzienność. Nie da się na dłuższą metę sensownie funkcjonować.
Też tak macie?
#hydepark #zalesie #polska

Zaloguj się aby komentować

W rozmowie z Aleksandrą Lewandowską, dziennikarką Wirtualnej Polski, psycholożka Dorota Minta zwraca uwagę na rosnące zjawisko „singlozy” w Polsce. Około ośmiu milionów Polaków żyje obecnie w pojedynkę, a prognozy wskazują, że do 2030 roku liczba ta może wzrosnąć do 36% wszystkich dorosłych. Ale...
Coś tu cichutko w tematyce, a tymczasem ministerstwo niedorozwoju, vel PSL, przepycha uparcie i skrycie dopłaty mieszkaniowe.
#nieruchomosci #polityka #wiadomoscipolska #hydepark

Zaloguj się aby komentować
Konsultacje społeczne w sprawie ustawy o likwidacji zmiany czasu i wyprowadzeniu czasu LETNIEGO na stałe.
Poprzyj zmianę, koniecznie wspomnij, że ma być to zmiana na całoroczny czas LETNI, bo wydłuża on dostęp do światło dziennego zimą (słońce później zachodzi).
#zmianaczasu #czasletni #hydepark #polityka #zdrowie

Zaloguj się aby komentować
Pan Trump to jest jednak fachowiec.
Po latach biedy i wysokich cen odbuduje zdolności produkcyine kraju i znacznie produkować wszystko to co w Chinach i jeszcze więcej i sprzedawać to u siebie i na cały świat drożej, niż można kupić u Chińczyków.
Plan nie ma wad.
Pozostaje tylko do rozwiązania kwestia, kto będzie kupował drożej, skoro może taniej.
Ale myślę, że można dekretem jakimś oraz lotniskowcami przymusić zarówno lokalnego Joe, jak i cały świat do zakupów.
#hydepark #usa #geopolityka
Pozostaje tylko do rozwiązania kwestia, kto będzie kupował drożej, skoro może taniej.
@kitty95 Pingwiny z Wysp Heard i McDonalda. Administracja Trumpa uznała je za zagrożenie dla amerykańskiej gospodarki i nałożyła na nie dedykowaną taryfę celną. Tam i tak nie ma ludzi i płynie się dwa tygodnie łodzią, więc wyższe ceny amerykańskich produktów nie powinny im zrobić różnicy.
Zaloguj się aby komentować
Japierdziele, 3 angina w ciągu roku...
Wycinać migdałki?
#hydepark #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Spalił mi się WD3 Karchera. I tak dziwne, że tyle wytrzymał. Podjechałem wczoraj do LM kupić nowy i cena 299. Stary dwa lata temu kosztował dokładnie 207 pln. 44% drożej aktualnie. To tak a propos inflacji, której nie ma.
#hydepark #inflacja #gospodarka
@nbzwdsdzbcps Odkurzacze to nie produkt pierwszej potrzeby. Ale jak patrzę po cenach elektronarzędzi to jest mniej więcej stałe 15-20% co roku. Np. mała kątówka Makity w Obi 3 lata temu 179, dziś 278. Mamy 55%, czyli ~18% rocznie.
Ja przyjmuję że realna inflacja zapierdala na poziomie 15-20% rocznie, a nie oficjalne 4.9.
Co by zresztą pasowało, bo powiedzmy że zarabiam 80% więcej niż 4 lata temu, a poziom zycia mi nieco w dół pojechał.
Zaloguj się aby komentować
Poradnik Civil Defense w formie .pdf na wypadek wojny czy klęski żywiołowej. Ale bardziej to pierwsze.
#hydepark #ciekawostki #obronacywilna #wojna
https://civildefense.pl/wp-content/uploads/2025/04/PORADNIK\_CIVIL\_DEFENSE-PLIK.pdf

Zaloguj się aby komentować
Eeee. Kcem. Natychmiast. 2 sztuki. Cos za⁎⁎⁎⁎⁎tego.
Kawasaki ogłosiło projekt koncepcyjny czteronożnego robota psa-konia, na ktorym może jeździć człowiek.
Niesamowite implikacje czegoś takiego, bo mobilność 10x większa niż motocykla i porównywalna do konia, bez jego wad
#ciekawostki #technologia #robotyka #hydepark



@ataxbras bracia Wright też pewnie to słyszeli.
@Felonious_Gru koniowi kierownik konia daje sygnał kiedy się odbić. Tu można wstawić lidar, odległościomierz laserowy, kamerę do obrazowania terenu i komputer sam sobie trajektorię wyliczy z dokładnością do centymetra.
@Pirazy idź spal gumkę w gruzie to ci ulży.
Zaloguj się aby komentować
Uuu, widzę że zaczyna się usuwanie wpisuf...
Ale dublety, a nawet triplety fruwają frywolnie na głównej
#cenzura #hydepark

Zaloguj się aby komentować
Magia.
Wchodzę do wiatrołapu, a tam mokro. Kałuża jak nic.
Pierwsza myśl kot naszczał. Zaraz pójdę za⁎⁎⁎ać skurwiesyna, a potem rozwód.
Ale nie śmierdzi. No to poszła rura od wody albo podlogówki. O cie panie wuj. Lecę do kotłowni, ale wszystko git, ciśnienie ok.
No to o co kaman?
Stał sobie do połowy opróżniony sprey mydlany do sprawdzania szczelności. Jak przechodził front, musiała walnąć taka zmiana ciśnienia, że zawór się trochę poddał i zawartość wyciekła na zewnątrz. Innego wyjaśnienia nie widzę.
#hydepark #pogoda #magiawsprayu

Zaloguj się aby komentować
A ty, guwniarzu jeden, jak się buchtować porządnie nie nauczysz, to będziesz na szczocie z krzyża dawał!
Kiedyś to było. Nie to co teraz te wymuskane oficjery na mostkach.
Ale coby nie mówić, to niektóre rzeczy z tzw. dobrej praktyki żeglarskiej przez całe życie się przydają.
#hydepark #morze #budowadomu #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Tak sobie czytam lokalną gazetę i jest od metra pożarów, zarówno łąk jak i roślinności na posesjach. Bardzo często na przykład tuje się jarają przy ogrodzeniu.
I tak sobie myślę, że jest susza jak cholera, a cała masa niedojebów mózgowych rzuca niedopałki komuś przez płot albo tradycyjnie na ziemię/trawę.
Jak podliczyć koszty interwencji strażaków i straty wyrządzane przez ogień, to są koszmarne pieniądze. Ale maupom nie wytłumaczysz przecież.
Pamiętam jak kiedyś staliśmy w korku w Chorwacji i akurat mieli bardzo pożarowy sezon. Kumpel musiał koniecznie zajarać i wysiadł na pobocze. Ledwo zapalił zleciało się paru Chorwatów, prawie mu tego fajka z gęby wyrwali i opierdolili, że sucho wszędzie, a ten sobie jara. A przecież Chorwaci i ogólnie Bałkany jarają jak smoki. Widać jednak mają inną i chyba niestety wyższą kulturę.
#hydepark #spoleczenstwo #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Niejaki @Sahelantrop zarzucił mi dziś, przy okazji wpisu o inicjatywie wspólnego "pozaunijnego" budżetu zbrojeniowego kilku państw, że każda obawa możliwości wałów i defraudacji w przypadku przedsięwzięć państwowych, to rojenia Janusza z wąsem.
Ok, to niech mi ktoś poda przykład przedsięwzięcia lub instytucji z naszego pięknego kraju, gdzie nie było i nie ma wałów, ustawianych przetargów, nepotyzmu, łapówek i prób wyprowadzania kasy na tysiąc sposobów.
#hydepark #polska #polityka
Zaloguj się aby komentować
Trochę już ochłonąłem.
Ogarniam coś tam na podwórku i zatrzymuje się pod płotem samochód. Widzę że paniusia wysadza gówniaka do szczania/srania. No super, tylko k⁎⁎wa 50m dalej las się zaczyna.
Idę i uprzejmie mówię, że może by tak nie srali komuś pod płotem.
O, nie srali tylko siku.
No c⁎⁎j, może faktycznie tak przypiliło.
Ale patrzę, że j⁎⁎⁎na wyciera gówniakowi d⁎⁎ę chusteczkami i wypierdala je na ziemię.
No to się odpaliłem i mówię żeby te śmieci sobie do samochodu wrzuciła, a nie komuś pod posesją.
Na co wytarabanił się tatuś i co?
I sakramentalne każdego burasa "I co to przeszkadza?" - do mnie.
No k⁎⁎wa coś we mnie pękło. Mówię ułomie zajebany jak tego nie pozbierasz, to ci wsadzę w gacie i lecę do bramy gotowy się napierdalać.
A że brama budowlana, rozklekotana, to otwarcie paręnaście sekund zajmuje.
Jak wyszedłem na drogę, to już odjeżdżali, o dziwo śmieci zabrali.
Ale patrzę za samochodem i co? 100 metrów dalej jeb przez okno wyleciało. No k⁎⁎wa.
Rejestracja TOS i odjazd w kierunku nowych łanówek, więc zapewne wanna be warszawiak perdolone buractwo z prowincji.
I tak sobie myślę, że Hitler i NKWD duży błąd popełnili, że inteligencję i mieszczaństwo kasowali. Powinni kasować tych wszystkich niedojebanych mózgowo parobów.
A ogólnie jak w tym kraju ma być dobrze, jak lata płyną, a cały czas takiego zjebanego mentalu pełno wszędzie.
#hydepark #gownowpis #patologia
Zaloguj się aby komentować
Od dłuższego czasu wiadomo, czym kończą się eksperymenty typu ściąganie imigracji zasiłkowej z obcych kulturowo stron świata, głównie Afryki i krajów islamskich. Przykłady Francji, Szwecji, Niemiec, czy nawet Włoch i Anglii pokazują, że nie ma w tym absolutnie żadnych korzyści, a tylko same problemy.
Nawet w tamtych krajach w końcu zdali sobie sprawę, że popełniono błędy.
A mimo to u nas wciąż jest pełno debili, którzy chcieliby każdego wpuszczać jak leci, a już szczególnie spuszczają się nad wszelkimi nielegalsami, jak choćby ci szturmujący granicę z Białorusią, mimo że ci jeszcze dodatkowo są elementem wojny hybrydowej, a więc wrogiem.
W dziwny sposób powiązane jest to zawsze albo ze skrajnym zlewaczeniem albo skrajną naiwnością i wiarą w piękny i dobry świat pełen uczciwych i dobrodusznych ludzi.
Jednak prawda jest bardziej prozaiczna - wszyscy zwolennicy nieograniczonej imigracji należą do jednej z dwóch kategorii - albo są po prostu zwykłymi idiotami odpornymi na fakty albo wyrachowanymi skurwesynami odnoszącymi jakieś pośrednie lub bezpośrednie korzyści materialne z tego procesu.
#hydepark #polityka #imigranci #rozkminy
@kitty95 od dawna jest to sztuka "mniejszego zła". nie da się indywidualnie podchodzić do setek tysięcy działaczy. ale w kategorii "kto ukradł więcej" pisiory zwyciężają, Tusek jak coś wypłynęło to też pozwalał karać wasali, sld kradli i nie za bardzo poddawali się karze. memceniaki "jeszcze" niby nic nie ukradli, ale jakoś mam z tyłu głowy, że chętnie by się dochapali, a ich sprawozdania finansowe są nieobiecujące. psl to kradną ze wszystkimi, a 3d to prawdopodobnie też na dorobku. pozostaje mi wierzyć, że Tusek się dorobił i dochapał na tyle,, że nie będzie kombinował.
@RogerThat bo dzisiejsza "lewica" to są skrajne oszołomy. To nie ta sama "lewica" co 20 lat temu w wydaniu SLD. Dorosło nowe, bardzo zradykalizowane pokolenie, któremu łatwo mieszać w głowach. Zresztą strony uznawanej za "prawą" też to dotyczy, tylko oczywiście w innych kwestiach. Ale poziom odjazdu jest ten sam, np. dyżurny temat aborcji.
Jednak wracając do meritum, to są poglądy które szkodzą bardziej i te które szkodzą mniej. Wspieranie imigracji szkodzi bardziej, a może i najbardziej.
Zaloguj się aby komentować
Robiłem tu kiedyś wpis o poszukiwaniu dziur w procedurach pod kątem fraudów.
Sporo było takich co się srali, że to fantazjowanie.
To w ramach fantazjowania mam świeży przykład scamu.
Firma dostaje fakturę do zaplaty. A konkretniej nie firma, tylko obsługujące ją biuro księgowe. Mail przychodzi od prezesa onej firmy z prośbą o ekspresową płatność na wczoraj. Kwota 49500. Uslugi pasują, wystawca legitny.
Gdzie haczyki?
Firma ma umowę z biurem na niepotwierdzanie płatności do kwoty 50k, a tu kwota prawie pod limit.
I drugi haczyk, który zastanowił laskę z biura - beneficjent płatności nie jest płatnikiem vat, a więc rachunku nie da się sprawdzić na białej liście.
Laska poprosiła o potwierdzenie, mimo że nie musiała.
Jakie implikacje? Ktoś musiał znać treść umowy biura z firmą i dane adresów na które są wysyłane dokumenty, choć to akurat najmniejszy problem.
I smaczek na koniec. Sprawa została zgłoszona do policmajstrów, a policmajstry że będzie na 100% umorzonko, bo oni nie mają zasobów na takie rzeczy, a w ogóle w internetach to pełno wyłudzeń.
Skąd mail przyszedł wiadomo, bank do którego miał trafić przelew znany.
Limit 50k bez potwierdzenia został już oczywiście zdjęty.
#ciekawostki #hydepark #przekręty #finanse #scam
Zaloguj się aby komentować
O listach pozytywnych i licencionowaniu sklepów zoologicznych.
konieczne jest licencjonowanie sklepów zoologicznych, licencjonowanie komercyjnych form obrotu zwierzętami domowymi. Obecnie sklep zoologiczny może otworzyć każdy, także pracownicy, niestety, są dobierani nie zawsze na podstawie wiedzy, ale na podstawie tego, kto się za jaką stawkę godzinową zgodzi się pracować. To powinien być obrót, który jest może nie limitowany, ale po prostu kontrolowany. Musimy pamiętać, że w Polsce mamy ponad 3700 sklepów zoologicznych. Ta liczba sklepów zoologicznych, szczególnie sieciowych w centrach handlowych jest zatrważająca. W Niemczech jest o tysiąc więcej sklepów zoologicznych niż w Polsce, a populacja obywateli jest znacząco większa.
#hydepark #zwierzeta #prawo #wiadomoscipolska
Zaloguj się aby komentować