-
Kochanie, zjedz kanapki, a potem zrobię Ci naleśnika...
-
A jak to jest na leśnika?
#heheszki #hydepark
Kochanie, zjedz kanapki, a potem zrobię Ci naleśnika...
A jak to jest na leśnika?
#heheszki #hydepark
Zaloguj się aby komentować
Bardzo mi się nie podoba, że religijne k⁎⁎⁎ie rozpętały nagonkę na tę lekarkę z Oleśnicy.
Szkoda, że taka imba nie była rozkręcana przy okazji "klauzul sumienia" albo jak doktory się trzęsły ze strachu w zamkniętych izbach przyjęć za covidka, a ludzie zdychali na podjazdach.
Braun, ktory jest tu bezpośrednio winny imby, powinien trafić do pierdla na długie lata.
Po raz kolejny wychodzi hipokryzja i sku⁎⁎⁎⁎⁎⁎stwo cechujące osoby tzw. "religijne".
#hydepark #gownowpis #polityka
Wychodzi słabość państwa i to, że lepiej od politycznych spraw trzymać się daleko. Aborcja jest dyżurnym tematem politycznym w Polsce, a co kilka miesięcy staje się tematem numer 1. Wiadomo, że lekarz podejmujący się zabiegu zaangażuje się w spór - i chwała mu za to, bo jest o co walczyć.
Jeśli chcemy w Polsce aborcji, to należy to jasno powiedzieć: przyjąć jakiś konsensus w sejmie, zdobyć podpis prezydenta i weryfikację (prawdziwego) TK. Następnie wypracować metody ochrony lekarzy i pacjentów przed nagonką. W tej chwili krążymy dookoła tematu i każda ze stron stara się zademonstrować swoją determinację. Nie możemy wymagać od lekarzy aby byli wojownikami o prawa kobiet - należy stworzyć jasne i przejrzyste warunki prawne.
@kitty95 To jest tylko po to, żeby zdobyć polityczne poparcie radykałów, tylko po to żeby mieć zagwarantowane miejsce w kolejnych wyborach. To że jest to realne podżeganie do działań mogących przynieść tragedię przez ludzi mentalnie niestabilnych i ogólnie rzecz biorąc pie⁎⁎⁎⁎⁎⁎ętych nie ma dla niego znaczenia.
Zaloguj się aby komentować
W treningu zwierząt jest coś takiego jak pozytywne wzmocnienie (positive reinforcement). Polega to z grubsza na tym, że chcąc nauczyć jakiegoś zachowania, czy sztuczki, nagradza się każdą udaną próbę, np. smakołykiem - utrwalając (wzmacniając) skojarzenie wykonania danej czynności z czymś przyjemnym. Jedną z odmian tej metody jest wzmacnianie rekacji jakimś zewnętrznym impulsem, np. urządzeniem wydającym "klik", gwizdkiem, czy odpowiednią intonacją głosu.
I czemu to na zwierzęta dobrze działa?
Ano temu, że nie są intencjonalnie złośliwe jak podgatunek człowieka.
#hydepark #rozkminy #zwierzeta #behawiorystyka
@kitty95 to na wszystkich dobrze działa. Dlatego jak dzieciak coś narysuje i powiesisz na lodówke, to zapierdala narysować jeszcze. Dlatego Jak pochwalą cię w szkole czy w robocie, to poprawia ci się humor.
Rzecz cała w tym, że w świecie ludzkim częściej używa się pozytywnej kary, bo "powinieneś to już umieć, rozumieć"
W przypadku zwierząt się od tego odchodzi, ludzi nadal się opierdala jakby jutra miało nie być.
I dlatego też, jak robisz, w swoim mniemaniu, swoje w robocie, a ktoś cię opierdala, to tylko bardziej ci się nie chce. Bo dostałeś krytykę nie do końca wiesz z czego, bo robiłeś normalnie i jest źle. To po co się starać?
W przypadku i psów, i ludzi, korzystanie z metody awersyjnej jako głównej osi wychowania porwadzi do wycofania, zamknięcia w sobie i gromadzenia się negatywnych emocji i lęku przed zrobieniem czegoś nie tak, aż do "nagłego" wybuchu (ugryzienie, pierdolnięcie papierami)
Zaloguj się aby komentować
Ej, są tu jakieś stare dziady, co za młodu jeszcze książki czytały? Serie Tomek wśród..., Pan Samochodzik, Karol May Winnetou, Old Shatterhand, Biały Kieł, itp.?
To wam powiem, że dobrze że dziś dzieciaki się w smartfony wpatrują, bo jak się człowiek za młodu tego guana naczyta, to potem całe życie ciągnie się za nim głęboko zakorzenione poczucie sprawiedliwości i wstręt do skurwiesyństwa wszelakiego rodzaju.
Nie idźcie tą drogą. Howgh!
#hydepark #gownowpis #czytelnictwo #ksiazki

Winnetou to była moja pierwsza gruba książka że tak powiem, nawet trzy. Ojciec mój miał takie bardzo grube wydanie, później to już poleciało. Straszny matoł byłem, do czytania i oporny. Karol Radomski wychowawca i nauczyciel języka polskiego, praktycznie zmusił mnie do przeczytania lektury. Kamienie na szaniec, to były bardzo mnie wciągnęła. Później to już poleciało z górki. Książka za książka i tak do dziś.
Zaloguj się aby komentować
Nowa lepsza jakość.
#hydepark #hejto #poprawnoscpolityczna


Zaloguj się aby komentować
No to kolejny fight. Statystycznie coraz częściej dostaję uszkodzone przesyłki, szczególnie te, gdzie jest "ostrożnie szkło, nie rzucać". W tym przypadku opakowanie całe, a w środku wszystko luzem latało, widać cała paczka ostro sobie latała.
Z jednej strony wielu sprzedawców, zwłaszcza dużych, kładzie totalną lachę na porządne zabezpieczenie przesyłek "delikatnych". Z drugiej strony w kurierce chyba coraz gorszy element pracuje i ile podludzie by nie zarabiali, to będą tymi paczkami napierdalać, bo tak.
A najgorsze w tym wszystkim jest, że człowiek traci czas i wszelkie harmonogramy wuj trafia przez jakichś ziutków niedojebków, którzy oczywiście konsekwencji żadnych nie ponoszą.
#hydepark #kurierzy #inpost

Zaloguj się aby komentować
Ktoś wie jaka jest średnia wieku devów od apki Inpostu? 16 lat będzie? Jakieś gównopunkty, ikonki, naklejki, nieczytelny interfejs, zaproszenia do "spaceru" 10 minut po powiadomieniu o paczce i inne kompletnie od czapy uje muje, vel fjuczery. Modelowy przykład enshitfication.
Naprawdę powinny być publiczne imienne listy jełopów, którzy to wymyślają.
#hydepark #inpost #programowanie
@kitty95 Zgadzam się, nowa apka jest zjebana. Nie wiem po co mi jakieś śmieci w aplikacji zarządzającej paczkami.
Dodam jeszcze, że z tej aplikacji korzystają też starsze osoby. Na pewno jest dla nich przyjazne dodanie funkcjonalności zaciemniających nadanie czy odbiór paczki... Jakiemuś UXowi chyba paczka na głowę spadła.
Zaloguj się aby komentować
Takie nagłówki w korespondencji są w naszym pięknym kraju gwarancją darmowych emocji na koszt skarbu państwa.
#heheszki #hydepark

@kitty95 posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do Meksyku. Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka, otwórz ją tajnym hasłem: hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty, 3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni. Pracujesz w zakładzie fryzjerskim 2 km od lotniska. Powodzenia, zapomnij o swoim poprzednim życiu i pod żadnym pozorem się nie wychylaj, zerwij wszystkie kontakty, nawet z obsługą klienta z polsatu.
Zaloguj się aby komentować

W 246. odcinku "Czytamy naturę" usłyszymy o:
kajdanach znalezionych w kopalni złota z ptolemejskiego okresu Egiptu;
lepszym odszumianiu obrazów z mikroskopu elektronowego;
strukturze języka, jakim posługują się szympansy bonobo.
#nauka #ciekawostki #hydepark #czytamynature #copernicus...
Uprzejmie informuję moderację, że nie będę panował nad językiem wszędzie tam, gdzie chodzi o zachowania społecznie naganne i szkodliwe, a takimi jest piłowanie ścigaczy do odcinki w środku nocy ludziom pod domami, pierdzenie z rur, puszczanie głośno muzy i cała reszta zachowań patologicznych naruszających normy współżycia społecznego.
I c⁎⁎j mnie obchodzi, że synek jeden z drugim ma takie "hobby". To niech wypierdala na pustynię się realizować.
I tak, ludzie dzielą się na ludzi i podludzi, adekwatnie do swoich zachowań.
Jeżeli na portalu Hejto zachowania typowe dla podludzi spotykają się z aprobatą i nie jest dopuszczalna żadna krytyka, to życzę powodzenia.
Drugi raz już usuwacie post traktujący o patusach za kółkiem.
#hydepark #hejto #moderacja #motoryzacja #motocykle #patologia

Doskonale rozumem emocje. Mieszkam przy ruchliwej drodze gdzie nie brakuje debili z niesprawną rurą. Problem jest cały rok a w sezonie motocyklowym jest epicentrum.
Uważam że profilaktyczny ostrzał takich ludzi z przelotami byłby korzystny dla społeczeństwa.
Mimo wszystko, trzeba trzymać poziom wypowiedzi.
Zaloguj się aby komentować
W końcu się uczciwej kuchni dorobiliśmy. Tzn. pani wybierała, pan płacił. Dobrze, że podobny gust mamy.
Bardzo tanio, same mebelki bez AGD.
Za bardzo podobny zestaw 10 lat temu wyszło około 3500 brutto przy zauważalnie lepszej jakości szafek i wyposażenia - grubsze płyty, fornirowane fronty, blaty z litego drewna, więcej metalowych części zamiast plastiku, etc. - część tych szafek robiła za tymczasową kuchnię. Ta sama firma na I.
Co ciekawe takie same zestawy marketowe wychodziły tak samo cenowo, a "na zamówienie" 2x drożej. Gdybym sam rozrysował formatki i zlecił cięcie wyszłoby podobnie cenowo, może z 10% taniej. Łącznie 7.5 mb szafek stojących i wiszących, zabudowa pod sam sufit, szuflady, kosze, cargo i inne duperele "na gotowo". Montaż we własnym zakresie.
#budowadomu #budujzhejto #hydepark #kuchnia #meble

Zaloguj się aby komentować
JA TO WSZYSTKO PIERDOLA
NIY JEST ŻECH DZIECKIYM BOGA
DAWNO ŻECH SIĘ UŚWIADOMIOŁ
MOIM ŁOJCEM JE DIOBOŁ
https://music.youtube.com/watch?v=i9vLGSqGDBU
#hydepark #muzykaelektroniczna #dhc #nsfw
Zaloguj się aby komentować

Testy terapeutycznego chatbota wykazały, że sztuczna inteligencja może zapewnić „złoty standard” opieki psychoterapeutycznej w leczeniu zaburzeń psychicznych, na przykład depresji - informuje pismo „NEJM AI”.
#ciekawostki #zdrowie #ai #hydepark
Ze snów to powinni horrory kręcić. Zawsze jak jestem ekstremalnie padnięty, to śni mi się coś poyebanego, ale dziś było wyjątkowe.
Pierwsza scena jestem jakby w sali tortur, pełnej ludzi przywiązanych do kozetek. Chodzę między tymi ludźmi i wbijam im w bok wielkie rozgrzane do czerwonego igły. Ludzie wyją z bólu, czuć smród palonego mięsa, a w ręku mam urządzenie pokazujące poziom krzyku i bólu. I jak porządnie te igły wbijam, to wskazówkę wyrzuca poza skalę, a urządzenie przydziela mi punkty. Wiem, że jak zbiorę sto punktów, to będę mógł odebrać toster, bo na ścianie jest wielki telebim, który pokazuje różne nagrody i kto ile punktów zdobył.
Zmiana scenerii. Ide jakąś ulicą, nad otwartą studzienką stoi jakaś laska i krzyczy pomocy. Podchodzę i pytam się co się stało, dziecko wpadło czy coś. Ona na to, że w środku jest koń. Jaki koń, myślę, przecież by się nie zmieścił. Podchodzę, zaglądam i faktycznie jest! Ale pies, nie koń. Mówię lasce, że chyba ochujała jak psa z koniem myli. Ta zagląda i mówi że koń. Zaglądam i qrwa faktycznie koń. No nic trzeba wyciągać. Zaczynamy wyciągać i wyciągamy, wyciągamy, w międzyczasie z wiosny zrobiło się lato, potem jesień, a potem zaczął śnieg padać. W końcu wyciągnęliśmy i co się okazało? Że to pies z koniem zrośnięte dupami i odgalopowali w siną dal radośnie poszczekując.
A potem budzik zadzwonił i różowa do mnie, że się strasznie rzucałem w nocy.
Mózg to jest jednak strasznie porypane urządzenie.
#sny #swiadomesny #hydepark #psychologia #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Dziś damy trudne i z życia wzięte.
Plot twist:
17-letnia dziewczyna po sąsiedzku ewidentnie się w tobie zabujała. Ty jesteś poważnym dojrzałym facetem z żoną na karku. Dziewczę może mieć tzw. daddy issues, czyli skłonności do dużo starszych facetów, gdyż mieszka samotnie z matką, ojciec zmarł parę lat temu.
#hydepark #spoleczenstwo #psychologia #moralnosc
@kitty95 Zwal sobie i przemyśl jeszcze raz czy chcesz rozpierdalać sobie małżeństwo i ułożone życie w tym wieku. No chyba, że nie kochasz żony, i szukasz pretekstu do rozstania się albo ci na niej nie zależy.
Nie wiem jak to u ciebie wygląda, ale jeżeli kochasz żonę i macie udany związek to nie warto. Jeżeli ci obojętne to śmiało, faktycznie taka okazja może się nie powtórzyć. Ale zanim pomyślisz penisem plz pomyśl też głową. I piszę to jako zapewne sporo młodszy typ od ciebie. Zdradzanie nie jest fajne. A szansa, że to wyjdzie na jaw jest ogromna bo ona zapewne najnormalniejsza nie jest i albo będzie chciała więcej, albo np będzie cię potem szantażować, że powie o wszystkim twojej żonie itp.
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze jedno wrzucę bo jest tu chyba więcej ujęć ze środka co dobrze oddaje te prędkości
#hydepark #motoryzacja #wrc #niewiemjaktootagowac
Zaloguj się aby komentować
Co tam sądzicie o FOMO? Fear Of Missing Out, czyli strach przed utraconą korzyścią, wypadnięciem z obiegu, nie załapaniem się na trend.
#hydepark #psychologia #spoleczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Tak sobie przeglądam zgloszenia serwisowe od klienta do producenta i myślę, że powinna być lista zawodów, w których jest 100% ustawowej gwarancji braku kontaktu z debilami.
I jakbym jeszcze raz miał wybierać "karierę", to bym wybrał taki zawód z listy.
Oczekiwana zmiana wyglądu ekranu powoduje dostępność opcji [...] zgłoszonej do poprawki jako niedostępna. Proszę rozwiązać ten problem, gdyż utrudnia to pracę.
#hydepark #gownowpis #it
Zaloguj się aby komentować
@NiebieskiSzpadelNihilizmu umiejętności kierowców. Żeby było zabawniej, wsród widzów była taka zabawa polegająca na próbie dotknięcia jadących samochodów. Kierowcom zdarzało się znajdować pourywane palce w elementach pojazdów po wyścigu. No i niestety parę razy skosili, co było jednym z powodów zamknięcia grupy B.
Zaloguj się aby komentować
Wiecie co to Zalew Zemborzycki albo "Malta"? Ano takie sadzawki miejskie powiedzmy w Lublinie i Poznaniu. A wiecie co to Zalew Zegrzyński? Taka niby miejska sadzawka Warszawy. Wiecie czym się różni od innych? Ano tym, że jest prawie w 100% pogrodzona i zabudowana wzdłuż brzegów.
Maltę i Zemborzycki można sobie obejść dookoła promenadami, sciezkami, są miejsca mniej i bardziej dzikie, ale ogólnie jest bezproblemowy dostęp do brzegów.
Zegrzynski to porażka. Jedna patusiarska mikroplaża w Nieporęcie, kawałek pseudopromenady w Serocku i kawałek wału w Ryni/Arciechowie. Cała reszta zabudowana blokami, domami weselnymi, pensjonatami, ośrodkami wypoczynkowymi. Płot płotem pogania.
Ale co gorsze deweloperuchy wykoncypowały, że dobre miejsce na "premium" apartamentowce. Cały północny brzeg jest już zabudowany i zaczynają się brać za południowy, jest projekt mega osiedla na 5 tys. mieszkańców, a deweloper - Heron - chce nadzalewowej gminie Wieliszew zapłacić 10 mln żeby się nie burzyli.
I tak ta urbanistyka w pięknym kraju nad Wisłą wygląda. Zabetonować co się da, a potem się zobaczy, co jeszcze można.
#hydepark #warszawa #nieruchomosci

@kitty95 No jest mniejsze, ale jest w mieście. Nad zalew generalnie wszyscy mają daleko, chyba że się mieszka na dalekiej białołęce. Z centrum to już jest 30km, z ursynowa nie wspominając. I pomijając to jak zakorkowany jest to kierunek. No generalnie imo słabe porówanie do maltańskiego które jest spacerem od rynku 15min. Ale nie o tym wpis więc już się zamykam
@bori być może wyszedł przykład anegdotyczny z Zalewem, ale jak sobie zeszłym latem zrobiłem wycieczkę po zadupiach mazurskich gdzie jako gówniarz jeździłem, to byłem w szoku jak wszystko jest pogrodzone i "domek wakacyjny" na domku, poprzeplatane spa. Grodzenie dostępu do wody to problem ogólnopolski, jednak w niektórych miejscach potrafią tego jakoś pilnować
Zaloguj się aby komentować