Zaloguj się aby komentować
x k⁎⁎wa d. Nie ma to jak dobrze zacząć weekend. Poszedłem na siłkę i ktoś za⁎⁎⁎ał mi z szatni buty.
Nie jest to jakaś wielka strata finansowa, bo to były stare, trochę już rozwalone buty, ale niestety moje ulubione i najwygodniejsze jakie miałem.
Także pamiętajcie, pilnujcie swoich rzeczy i nawet buty wsadzajcie do szafek.
Na szczęście siła trochę do przodu.
#zalesie #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Zostawienie obciążenia na maszynie i pójście na kolejną to jak niepodcieranie d⁎⁎y po wysraniu i niespuszczenie wody. Nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.
#silownia #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
#hejtoradzi #zapytajhejto #silownia #hejtokoksy
Ile ogólnie macie obciążenia? Chcę kupić bumpery 2x25 kg i w przyszłości dołożyć kolejne 25-tki. Miejsca na gryfie będzie na 4 takie talerze czyli z 200 kg założę na pewno. Jest fajna promocja na te czerwone, ale nwm czy czasem czarne nie będą lepsze.

@Abcdef90 kupiłem cały zestaw chyba z 10 lat temu od kuzyna, ławka, sztangi, hantle. Coś koło 60 kg i ostatnio kupiłem zestaw od jakiegoś seby, obciążenia prawilnie robione na tokarce i tam jest około 50 kg. Szukaj zestawów na olx czasami w dobrych pieniądzach można kupić całe zestawy z obciążeniem albo komuś zalega i sprzedaje same krążki. Ile kosztują te twoje?
Zaloguj się aby komentować
#hejtokoksy #silownia
Skąd najczęściej czerpiecie wiedzę odnośnie ćwiczeń? Szukam np. teraz czegoś sprawdzonego co pozwoli mi polepszyć elastyczność mojego ciała (flex) bo na prostych kolanach nie sięgne nawet palców na podłodze.. Chciałbym nad tym też trochę popracować ale nie wiem w sumie jak prawidłowo zacząć.

@Dalmierz_Ploza https://youtu.be/lBbUQors\_lU?si=V26TkFWUlbfE9Tfh
albo poszukaj Jujimufu legendary flexibility pdf
Zaloguj się aby komentować
#hejtokoksy
Nie sądziłem, że ten mem może być tak rzeczywisty.

Zaloguj się aby komentować
#sport #lekkoatletyka i nawet #hejtokoksy (od 9:17
Na pewno macie lepszą techniką na siłowni niż Femke, więc chyba nie będzie wam trudno zostać jakimś mistrzem/mistrzynią na 400 m płaskie czy przez płotki.
Zawsze podoba mi się w takich filmikach, że widać, że zostanie mistrzem to jednak nie jest bieganie po schodach i ćwiczenia w miejskiej rzeźni
Jutro finał 400 metrów przez płotki, więc mogę napisać, że to filmik o treningu jutrzejszej mistrzyni Europy
Zaloguj się aby komentować
#hejtokoksy #silownia
Tak oglądam sobie te filmiki instruktarzowe i.. ciężko jest dojrzeć różnicę pomiędzy dobrze a źle wykonanym ćwiczeniem. W opisie każdego ćwiczenia jest tyle rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, że nie idzie tego spamiętać. Skupiając się na jednej rzeczy zapomina się o drugiej i pyk.. ćwiczenie źle wykonane.
Zniechęcające jest to bardzo.
@Dalmierz_Ploza Ci zagraniczni sterydziarze jutubowi gunwo wiedzą i na gunwie się znają ale przecież nie zrobią filmiku na którym demonstrują kłucie d⁎⁎y tylko wymyślą jakieś farmazony które ci niby stoją na drodze by wyglądać jak oni. Potem o mało się nie zesrają demonstrując jak się poprawnie macha pięciokilowymi hantlami, zziajany i bez dechu po pół minuty.
Żeby produkować co 2-3 dni filmiki i kilka shortów dziennie, trzeba w końcu zacząć doktoryzować się nad detalami.
Pan z filmiku to ogólnie dobre źródło informacji, ale dajmy spokój z wznosami bokiem. Lekko do przodu - zrobisz przy okazji przód barku, lekko lub mocno pochylony - więcej przejmuje tylni akton barku. Zamiast robić filozofię z podnoszenia 5kg lepiej machnąć 3-4 serie pod różnym kątem, przepalić te bary do odciny i powtórzyć za 2 dni.
Zaloguj się aby komentować
Witam #hejtokoksy
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.
Chciałbym potwierdzić czy dobrze myślę o następnych ruchach jeżeli chodzi o plan ćwiczeń.
W skrócie, facet, 30 lat, wzrost 182, waga 86.
Do 25 roku życia trenujący sporty wydolnościowe: triathlon, bieganie, pływanie, powodujące całkowity brak mięśni (waga startowa 71), co teraz próbuję nadrobić.
Wyniki: Nie robię za bardzo maxów, ale na ławce wyciskam swój ciężar, w przysiadzie 1.5 ciężaru, w martwym, 2. Drążek zrobię 11 podciągnięć i 1.5 minuty zwisu, z ciekawostek ostatnio nauczyłem się stać na rękach. Cykle robię 6-8 tygodnii objętości, 4 tygodnie siły. Odpuszczenie z małym bąbelkiem zawsze wyjdzie samo (jak nie urok to sraczka).
Ćwiczę w cyklu 4 dniowym nie patrząc na dni tygodnia, bo i tak codziennie wstaję o tej samej porze (6:00), a na siłownię mam 2 minuty:
1 dzień - bieganie (na zmianę wybieganie 8km/ 7 km + sprinty)
2 dzień - plecy, triceps, brzuch i nogi
3 dzień - klata, biceps, barki
4 dzień - przerwa
Praca typowo siedziąca, wieczorami w weekendy dodatkowy ruch z dziećmi, czy tam jakaś piłka ze znajomymi.
Dieta: dbam o to, żeby było 2g/kg masy ciała białka i ogólnie odżywiam się zdrowo, alkohol piję może raz na 2 miesiące, słodycze/chipsy raz na 2 tygodnie, poza tym dieta nieprzetworzona, dużo warzyw, jajka, dobrej jakości mięso itp., białko dobijam shakiem i Skyrami.
Problemem jest to, że z racji przeszłości związanej ze sportami wytrzymałościowymi musiałem nabierać masy i obecnie mam 86kg, 25% tłuszczu i 27% tkanki mięśniowej, martwi mnie też dość niski poziom wody w organizmie. Mój długofalowy cel to właśnie waga wahająca się 80-85kg, z dobrą rzeźbą i ogólnie zdrowym życiem.
W związku z tym wydaje mi się, że powinienem zredukować (pytanie do ilu - myślałem o 18% tłuszczu), z drugiej strony wiem, że przy większych mięśniach podwyższy mi się zapotrzebowanie na kalorie, więc powinno być łatwiej redukować, ale wiem, że 25% to jest za dużo. Także proszę o potwierdzenie czy czas na redukcje i do ilu. Jak macie tipy jak podwyższyć wodę w organizmie, mile widziane.
#pytaniedoeksperta #silownia
Skąd pomiar 25% BF? Przy takim wzroście jesteś jednocześnie w miarę silny, ulany i lekki...
Problemem jest to, że z racji przeszłości związanej ze sportami wytrzymałościowymi musiałem nabierać masy i obecnie mam 86kg
Podejrzewam, że chcąc zbudować masę i poprawić siłę, zwyczajnie przedobrzyłeś z nadwyżką kaloryczną. Są wyniki siłowe, pewnie solidna masa mięśniowa weszła przez te 5 lat. Moim zdaniem pora zredukować przynajmniej do 20%, może 15% BF i myśleć co dalej. Spokojnie nadal będziesz w stanie progresować z siłą, to nie jest 10%, gdzie Ci organizm odmówi współpracy. Powodzenia
Zaloguj się aby komentować
Na chrystka, zara wy⁎⁎⁎ie 100kg w siedzacym OHP.
Lub zesram sie probujac.
#hejtokoksy #silownia
P.S. zostalo wyjebane, filmik w komentarzu.

Zaloguj się aby komentować
Szukam jakiś bumperów 25 kg lub 20 jeszcze nwm, ale tych to za darmo bym nie wziął
#trening #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #hejtokoksy
ale bym sobie stworzył shake-ownie z szejkami w 3 opcjach do wyboru:
Na bogato szejki na mleku tłustym jak twoja stara a na pytanie ile śmietanki byłoby w środku odpowiedziałbym "tak". Bomba smakowa z dużą ilością białka, ale dużą ilością kalorii i nie idziemy na żadne k⁎⁎wa kompromisy, zmielone razem z płatkami owsianymi i masłem orzechowym bo ma pyć pysznie, mają k⁎⁎⁎sy z nieba lecieć, śmietany ma być dużo w szejku jak i w spodniach bo szykuj się na orgazm kubków smakowych
Szejki pierwsza klasa z dobrym makro, ale bez po⁎⁎⁎⁎nych herezji jak mleko 0.5% albo co gorsza na wodzie. My tu serwujemy szejki a nie zupy. Masz ochotę na chłodnego szejka ale nie chcesz czuć wyrzutów sumienia bo wpierdalasz znowu gówno na mieście a obiecałeś, że już nie będziesz? NO TO ZAPRASZAM! Mleko 2% jako dobry kompromis smaku do kalorii, 2 bananki 120g zrobią robotę smakowo razem z 50g białka (polecam ciasteczko)
No to tutaj nie będę was robił w c⁎⁎ja, z gówna bata nie ukręcisz, ale ja zrobię aby ten experience można by było nazwać szejkiem jak się zamknie oczy i powącha batona przed wypiciem. Mleko 0,5%, wody niet bo w wodzie to się ryby pi⁎⁎⁎⁎lą, banan sztuk jedna 120g, 60g białka aby chociaż trochę osłodzić tę skurwiałe życie na redukcji, dodatkowo można "dosmaczyć" ksylitolem i odrobiną soli (podbicie słodkiego).
Zaloguj się aby komentować
Pokazuje noge z dedykacja dla @siRcatcha 😄
#hejtokoksy #pokaznogi

Zaloguj się aby komentować
Dołożyłem dzisiaj 2.5kg do wyciskania i 5kg do siadów.
#hejtokoksy #silownia
Zaloguj się aby komentować
Lato jest, forma jako tako, ale dla odmiany bartek w lato robi mase, zamiast redukcji. A kto mi zabroni.
#hejtokoksy #dieta #pokazmorde(not)

Zaloguj się aby komentować
Zmienilismy troche diete i mam typowe potreningowe posilki do wyboru. W to mi graj ❤️❤️❤️zaraz pojde na trening, a pozniej sie nazre platkow, delicji i truskawek 😄
#dieta #hejtokoksy #jedzenie

Do Bartka się nie fika
Zaloguj się aby komentować
TIL!
#4konserwy #imigranci #przestepczosc #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Może i jestem porąbany, ale przy tym mi się najlepiej ćwiczy. xD
I w przerwie między seriami aż nóżka rwie się do tańca.
https://www.youtube.com/watch?v=pxw-5qfJ1dk
#pompujwpoprzekziemi #cwiczenia #hejtokoksy #shrek #muzyka #seksownygnojek
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję porady
Od tego roki spisuje swoje wyniki wyciskania żołnierskiego. Z każdym kolejnym treningiem wyciskałem coraz więcej, aż do maja. Potem nagle bez powodu nastąpiła znaczna obniżka siły.
28 kwietnia to był mój peak. Czułem że kwestią dni jest zrobienie czwartego powtórzenia z 60 kg.
4x50
3x60
2x60
2x60
6x50
5x50
Na początku maja ledwie wycisnąłem raz te 60 kg
5x50
5x50
1x60
1x60
3x50
3x50
Nie rozumiem takiego spadku siły. Odstępy między treningami są optymalne, nie zmieniłem nic co mogło by wpłynąć na wyciskanie. Ktoś ma pomysł co tu się odstawiło??
#gymcel #trening #trenujzhejto #hejtokoksy

@Abcdef90 ok, wiec rozwiazanie jest proste - przestales progressowac i masz spadek wlasnie przez to, ze robisz tyle serii do odciny.
To nie jest droga, ktora mozna progresowac w nieskonczonosc, zaden zawodnik sportow silowych nie robi na kazdym treningu maxów. Oprocz regeneracji miesni musisz tez regenerowac uklad nerwowy, a OHP daje mu ostro po pizdzie. Cwiczac non stop do odciny kumulujesz zmeczenie i kontynuujac to, zatrzymasz sie w miejscu i lub bedziesz mial dalsze spadki.
Jak bede mial chwile, to moze rozpisze Ci jak robic OHP (ciezar, serie, RIR) przez jakies 8 tygodni, zeby dalej to szlo.
Tak na szybko, najprostszym spososobem byloby:
- zmniejszenie objetosci do 3 serii roboczych
- ciezar 50kg
- przerwy miedzy seriami min 3 minuty
- 2 serie x 5 powtorzen
- trzecia seria - AMRAP, czyli tyle powtorzen ile dasz rade przy zachowanii poprawnej formy
- przed OHP cwiczenia na najszerszy grzbietu i prace lopatki, np 2x20 repow sciagania drazka, ale to ma byc daleko od upadku miesniowego i dwie serie do odciny scapular pull ups
- poprawna technika OHP- przez sztange, przedramie i lokiec powinno dac sie poprowadzic prostą, ktora przecina podloge +/- prostopadle, lokcie nie moga wychodzic za bardzo przed sztange, a na pewno zostawac za nia
-stabilizacja centralna - przez cale cwiczenie core ma stabilizowac cialo, posladki i brzuch zabetonowane
-zwiekszasz ciezar na sztandze w nastepnym treningu o 2,5kg (lub 5kg jesli jestes koniem), dopiero wtedy, gdy w serii AMRAP wykonasz minimum 12 powtorzen i jedziesz dalej tym schematem
-najblizszy trening - robisz lekki, zeby zregenerowac ten uklad nerwowy, np 4x8 reps ciezarem 40kg, a powyzszy schemat zaczynasz na kolejnym treningu
To co Ci napisalem, pomoze na 100% i bedziesz progresowal, gorzka pigulka jest taka, ze trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i przestac sie szarpac z maxami co tydzien
Zaloguj się aby komentować
Chciałbym przejść na drugą w życiu redukcję bo nazbierało mi ale tłuszczów. Wcześniej żeby zgubić kilogramy non stop ćwiczyłem 4x siłownia codziennie rower, a później bieganie. Aktualnie po kilku latach nie mam już tyle czasu przez dojazdy do pracy więc będę musiał bardziej manewrować dietą. Jaki plan ma więcej sensu (wiem micha najważniejsza):
Częste bieganie gdzie zacznę 3x w tygodniu + siłownia 2x na tydzień
Siłka 3x w tygodniu + rower/bieganie 2x
Oczywiście oprócz tego deficyt, a i nie chciałbym odpuszczać siłki. Generalnie pytanie jest takie czy siłownia nada się bardziej na redukcję niż 30 minutowy bieg kilka razy w tygodniu, nie jestem typem biegacza stąd pytanie bo po biegu czy siłowni nie mam siły na to drugie.
#silownia #dieta #hejtokoksy
@Tylko-Seweryn generalnie musiałbym się w tej sprawie udać do lekarza, wystarczy mi 30 minutowy bieg i w domu umieram, wysiadają mi plecy i kolana, podobnie po siłowni jestem po prostu wykończony jakimś niezbyt trudnym treningiem. Już od jakiegoś czasu podejrzewam u siebie spadek testosteronu bo wiecznie chodzę zmęczony i do wszystkiego muszę się zmuszać (praca biurowa). Dodatkowo wydaje mi się że nie jem za dużo, czasami sobie podjem ale bez przesady a ciężko mi utrzymać wagę
@MICK3Y Tak jak piszesz, micha najważniejsza.
Co do reszty to nie wiem o jakiej redukcji mówimy i ile chciałbyś schudnąć. Dodatkowo czy chodzi o czystą redukcję (wtedy nie trzeba robić ćwiczeń siłowych) czy jednak chcesz zbudować mięśnie (tu ćwiczenia siłowe są konieczne)
To, że po siłowni nie masz czasu na inne aktywności i odwrotnie jest zrozumiałe, więc musisz dobrać całość do tego ile masz wolnego czasu i tak naprawdę na początku na co masz najwięcej ochoty. Co do biegania nie musi być to nawet bieganie, może być szybki spacer, byle podnieść tętno.
Zaloguj się aby komentować