Zaloguj się aby komentować
Muzyka przy której bawi się "kwiat narodu polskiego" czyli dzisiejsza młodzież:
Uwaga. Nie zwracam za psychologa ani za innego lekarza specjalistę.
#patologiazmiasta #muzyka #hejto30plus #boomer #heheszki oraz trochę #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak poznać ludzi jak jesteś po 30. #hejto30plus


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Co mi się dzisiaj przypomniało. xD Proszę stare ramole, macie wycieczkę w czasie, w dawne internety. Niesamowite, że ta strona jeszcze istnieje. xD Ktoś zna/pamięta?
http://www.wielkarzeczpospolita.net
#kiedystobylo #internet #ciekawostki #wielkarzeczpospolita #humor #hejto30plus

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem jakiś czas temu, po polecajce z hejto, konsolę przenośną z emulatorem retrokonsol: Trimui Smart Pro. Zamówiona z Ali za 299 zł z kartą pamięci 256gb i chciałbym się podzielić wrażeniami - a nóż może ktoś postanowi też się zaopatrzyć.
Jakość wykonania samej konsoli mi się spodobała, a co najważniejsze posiada ona swoją "wagę". Bałem się, że będą to dwie płytki PCB w dużej obudowie o wadze piórkowej. Na szczęście jest inaczej, a konsolę "czuć" w dłoniach. Ponadto nie jest ona przesadnie ciężka i mam wrażenie, że dłonie nie zmęczą się nawet przy dłuższych sesjach gamingowych - testowałem maksymalnie na sesji 1,5h i nie odczułem zmęczenia. Obudowa nie jest nieprzyjemna w dotyku i pierwsze odczucia po rozpakowaniu był raczej pozytywne.
Ekran ma kilka stopni podświetlenia (szkoda tylko, że zmieniać poziom jasności można tylko w głównym menu, bo innej opcji nie znalazłem) i jest czytelny, a w samych grach (przynajmniej tych które testowałem) skalowanie obrazu było bardzo dobre. Może nie jest to cudowny OLED, ale dość dobrze mi się w niego wgapiało wieczorem przed snem.
Układ przycisków jest ok, dźwięk jest ok jak na tak małe urządzenie, bateria trzyma u mnie przez tydzień bo gram do 1h dziennie (sporadycznie dłużej) i mój odbiór tego małego chińskiego potworka jest bardzo pozytywny!
Baza gier jest bardzo, bardzo duża na zainstalowanej karcie pamięci, ale duża część nie działa, a jeszcze większa część to ta sama gra z innego regionu (np. wersja europejska, amerykańska i japońska) lub innej wersji konsoli. Niemniej jednak, wszystkie gry, które chciałem, to mam - poza "tank 1990" z pegazusa :/. Podobno jest jakiś inny system, który można wrzucić na kartę pamięci, co znacznie poprawia grywalność w niektóre tytuły i ma lepszą bazę gier, ale nie było mi to potrzebne - no i mam dwie lewe, a to linux, o bożu jak tam można bez okienek :O.
Sam grałem w Crash Badnicoot 1-3 + jakieś 2D ze starszych konsol, Pokemon Fire Red - to najdłużej, Tiny Toon z pegazusa, Chip&Dale 1-2, Mario Bros. z pegazusa i Contra. Dodatkowo sprawdzałem kilka gier z PSX, które się odpalały ale jeszcze nie miałem czasu pograć w coś dodatkowego. Wszystko co chciałem uruchomiłem bez problemu i do dziś przy usypianiu dziecka biega się w pokemony
Jako, że jest to portal dla starych ludzi, to może ktoś będzie chciał wrócić do starych dobrych czasów i zainteresuje się tematem fajnej konsolki w małych pieniążkach. Mój egzemplarz mam jeszcze przez 8 dni i leci dla starszego na walentynki od starszej
Zdjęcia amatorskie trochę ale niech są!
#gry #retrogry #hejto30plus #hejto40plus #hejto50plus #starosc #recenzja #retrokonsola #konsola #pokemon
Wołam @Karol2137 , bo prosiłeś





@Fen co do zmiany jasności w trakcie gry, na crossmix są takie skróty klawiaturowe
https://github.com/cizia64/CrossMix-OS/wiki/shortcuts
Na innych os też jakieś będą, tylko trzeba znaleźć.
Zaloguj się aby komentować
Jedna rzecz nie daje mi spokoju.
W czwartek przeszedłem mały zabieg urologiczny. Po operacji wylądowałem na krótko na sali z dwoma dziadkami. Obaj cierpieli na łagodny przerost prostaty uniemożliwiający oddawanie moczu. Innymi słowy, latali z cewnikiem przez około dwa miesiące. A i tak to relatywnie krótko, bo zdecydowali się na zabieg w prywatnej klinice. Czas oczekiwania na NFZ to co najmniej 7 miesięcy.
Tak się zastawiam - prostata chyba nie rośnie tak szybko, że od razu uniemożliwia oddawanie moczu. Jeśli tak, to pewnie wystarczyło się badać regularnie, aby zapobiec problemowi. Albo chociaż nie ignorować wcześniejszych objawów. Szczególnie że prawdopodobieństwo, że faceta w pewnym wieku spotka łagodny rozrost prostaty jest dość duże.
Dlatego taki apel do Was, Tomki i Kasie - badajcie się regularnie!
#zdrowie #medycyna #neurologia i trochę #hejto30plus
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry panie i panowie. Pobudka o 6, bo gluty i głód siermiężny na dzieciarnie spadły. Na szczęście nie mogłem dospać bo psa przycisnęło. No to idę na trening. Miłej niedzieli moi drodzy.
#dziendobry #hejto30plus #rodzicielstwo
Zaloguj się aby komentować
#hejto #hejto40plus #hejto50plus #hejto30plus
#ankieta
Mam takie pytanie....
Zaloguj się aby komentować
Wiecie co się okazało? Że tak naprawdę to @hejto świętuje moje urodziny. Dziękuję za update (może nie najlepszy, ale doceniam gest) i urodzinowe logo. Naprawdę przemiły prezent. No i pijcie ze mną kompot lub częstujcie się cukierasem (klasycznie: można po dwa), bo dziś wbiłem kolejny lvl. Spokojnie. Nogi trzymam w wiaderku z piaskiem, żeby przywyknąć. Zapas Voltarenu jest, a ze śmieciarzami jestem na Ty.
#urodziny #hejto30plus #portalstarychludzi

Zaloguj się aby komentować
Kiedyś cieszyłem się z cukierków dumle. Dziś radość sprawia mi plaster rozgrzewający przylepiony do tyłka. Boże jakie to jest cudowne uczucie.
To życie to przewrotne jest jednak.
#hejto30plus #kregoslup #reumatyzm
@wiatraczeg bo kiedyś słodycze były lepsze. Generalnie mam odczucie (po tym jak odstawiłem spożywanie ich), że niewiele z nich ma smak i teksturę a nie tylko nabierdolone cukru. O wafelki to są króle słodyczy.
No i jak w Polsce zawsze jak się skuszę to jest zawód. Za to jak kupię (dlatego już nie kupuję xD) norweską czekoladę freia to o ja bierdole jakie to dobre.
Zaloguj się aby komentować
Ja pi⁎⁎⁎⁎le, ale się przeraziłem. Nie przestraszyłem, ale do cna przeraziłem jak chyba nigdy w życiu.
Long story short: robie sobie medyczny przegląd siebie i robię sobie badania, które warto zrobić i takie, które uważam, że powinienem zrobić, bo na przykład coś mnie pobolewa.
I tak robię te badania już kilka miesięcy, wszystko generalnie spoko. No i byłem ostatnio u neruologa, bo czasem, bardzo rzadko zdarzają mi się zawroty głowy. Neurolog powiedziała, że to pewnie ze względu na siędzący tryb pracy i że jakieś przepływy się tam blokują i coś tam jeszcze. Zaleciła więcej ruchu ale żeby wykluczyć jakieś zmiany w mózgu (nowotworowe) to skierowała mnie na tomograf głowy.
Wziąłem sobie do serca zalecenie o ruchu i chyba faktycznie się polepszyło, jakiekolwiek zawroty ustały. Ale poszedłem dzisiaj na tomograf, zrobili mi i kazali czekać 2 tyg na wyniki.
Wracam do pracy i mówię kumplowi że byłem na tomografie głowy, ale na 99,9% jest wszystko dobrze, bo w przeciwnym razie by od razu dawali znać, że coś tam wyszło. Podobny przypadek miała moja sąsiadka, poszła z córka na tomograf i dzwonili do niej po chwili, że ma szybko biec do neurologa bo coś wykryli w mózgu.
No i tak sobie siedze w pracy i nagle dostaje SMS, że moje wyniki są do wglądu na stronie... Myślę sobie co jest k⁎⁎wa, mówili, że 2 tygodnie mam czekać. No i nagle ogarnęło mnie takie dzikie przerażenie jak nigdy w życiu, w głowie już obrazy jakiejś onkologii, dramat, pewnie coś znaleźli, dlatego tak szybko.
Z trzęsącymi się rękami loguje się do tego systemu, a tam jakieś medyczne rzeczy opisane i na dole wnioski: Żadnych zmian nie stwierdzono.
Masakra, jaką ulgę poczułem, do teraz mnie nosi. Nie spodziewałem, że takie szybkie wyniki badań tyle stresu u mnie spowodują.
#zdrowie #hejto30plus
Zaloguj się aby komentować
Witamina B9
Słynny kwas foliowy. Kolejny, który jest syntetyzowany przez bakterie obecne w jelitach. A wiecie, jak się przeszczepia mikrobiom? Hoho, grubsza sprawa.
Cóż czyni kwas? Reguluje wzrost i funkcjonowanie komórek, wpływa pozytywnie na układ nerwowy i mózg, decyduje o dobrym samopoczuciu psychicznym; zapobiega uszkodzeniom cewy nerwowej u płodu, ma pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków; bierze udział w zachowaniu materiału genetycznego i przekazywaniu cech dziedzicznych komórek, reguluje ich podział; usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego, uczestniczy w tworzeniu soku żołądkowego, zapewnia sprawne działanie wątroby, żołądka i jelit; jest czynnikiem antyanemicznym, pobudza procesy krwiotwórcze, czyli powstawanie czerwonych krwinek; chroni organizm przed nowotworami (szczególnie rakiem macicy). Trochę tego jest.
A w czym jest? Głównie w warzywach liściowych - szpinak, kapustowate, pomidor, strączki, buraki, drożdże, wątróbka, jaja.
Zapotrzebowanie to około 400 ug (mikrogramów) dziennie.
Niedobór to: komórki się nie regenerują, niedokrwistość, zmęczenie, niepokój, depresja, bezsenność, zaburzenia w trawieniu i wchłanianiu. Brzmi jak #hejto30plus xd
Nadmiar to: bezsenność, rozdrażnienie, depresja, zaburzenia żołądkowe, alergie skórne.
#ciekawostki #witaminy
Zaloguj się aby komentować
Kurde, chyba się starzeje, ale żart opowiedziany przez spikerów w radiu mnie autentycznie rozśmieszył... a całe życie uważałem, że żarty radiowe to humor lotów konia Polskiego... pora umierać...
#hejto30plus #poraumierać

Zaloguj się aby komentować
Dobrze, że młodo wyglądam.
#heheszki #hejto30plus

Zaloguj się aby komentować