Co myślicie o takim sposobie prowadzenia działalności? Czekam na opinie.
Tylko jak macie napisać "jego sklep jego sprawa" to nic nie piszcie.
2023 rok a ludzie dalej się boją podać cenę jak człowiek tylko PRIV
priv PRIV
i co jeśli zapytam na PRIV, a potem napiszę np tu na hejto cennik, może mi coś zrobić taki gościu? Zdradziłem jego tajemnice i sekrety, pójdę do sztumu?
#reklama #marketing #firma #dzialalnoscgospodarcza #handel #biznes

Zaloguj się aby komentować
#demotywatory #ciekawostki #konsumocjonizm #eksperymentspoleczny #handel

Zaloguj się aby komentować
Z racji że główne konto nadal niekatywne (tak, wiem, był ddos, uporajcie sie z problemami i naprawcie konta w przyszłym tygodniu) wrzucam nadal z konta tymczasowego
Piorunujcie otwarte w niedzielne #zakazhandlu sklepy - żabki, carrefour'y express i niektóre Intermarche otwarte w niedziele, nikt nigdy nie pioronuje odważnych sieci które bohatersko walczą z durnymi zakazami!
Wpisy będę publikował pod #czynnewniedziele
Obecna ilość sklepów: 398 (tydzień temu: 371, +28)
Link do mapy:
Legenda kolorow (dostępna również na mapie):
Granatowy - duzy market
Turkusowy (chyba?) - średni sklep
Jasnozielony - mały / osiedlowy sklep (ciemnozielony zostawiam na żabki jesli zdecyduje sie je dodać)
Brązowy - sklep budowlany
Pamiętajcie, że lista powstaje na zasadzie crowsourcingu - sklepy które zgłaszacie dodaje do listy (a usuwam te, które sie juz nie otwierają!)
Dostawy (3):
Biedronka Ekspres w Glovo
Lisek (ekspresowe dostawy)
Barbora (większe zakupy, ale także na ten sam dzień).
Changelog:
Tylko dodanie sklepów w tym tygodniu
Wzmianki o mapie:
https://www.dobreprogramy.pl/sklepy-otwarte-w-niedziele-ta-mapa-pomoze-kazdemu,6847967414917952a (drugi raz napisali xD)
https://android.com.pl/finanse/526523-czy-dzis-jest-niedziela-handlowa-mapa-otwartych-sklepow/
Wołać/Nie wołać za tydzień? Zostaw pioruna w pierwszym komentarzu
Macie inne lokalne sklepy które skutecznie obchodzą zakaz handlu? Wrzucajcie, wrzuce w kolejną niehandlową niedziele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#handel #wolnaniedziela #katotaliban
#zakazhandlu
#czynnewniedziele

Zaloguj się aby komentować

Polskie przedsiębiorstwa w 2022 r. podnosiły ceny głównie poprzez wzrost kosztów prowadzonej działalności. Były jednak i takie, które wykorzystały sytuację gospodarczą, by ustalić wyższe ceny swoich produktów i usług.
polska #ekonomia #finanse #handel #pieniadze

W Singapurze ropa z Rosji jest mieszana z surowcem z innych źródeł, a następnie ponownie eksportowana w świat; pomaga to ukryć jej pochodzenie i przynosi handlarzom duże korzyści – podała agencja Bloomberga, powołując się na źródła w azjatyckim państwie.
rosja #ropa #singapur #surowce #handel
Sprzedałem gierke na olx z przesyłką olx. Jakis typ kupił, ale nie odebral paczki. Co teraz? Gra do mnie wróci, bo kasy wiadomo nie dostałem i nawet jej nie chce. Gościu mi nie odpisuje, bo się że w wała mnie zrobił.
#olx #sprzedam #handel
Zaloguj się aby komentować
Jadąc do pracy chciałem przybliżyć wam, ale też wywołać dyskusję odnośnie obchodzenia ustawy „omnibus” przez sklepy. Chciałem skupić się na jednym aspekcie- obniżanie cen i pokazywanie najniższej ceny z ostatnich 30 dni przy przekreślaniu cen. Oczywiście nie chciałbym skupić się na oczywistym nie wypełnianiu obowiązku informacji, bo to oczywiście też ma miejsce.
Promocje z mechanizmem- zauważyłem wzmożoną ilość promocji, które żeby spełnić trzeba spełnić warunek- kup 2, 1 dostaniesz x procent taniej, czy gratis. Ceny podstawowe pozostają bez zmian, więc sprzedawca nie musi pokazywać najniższej ceny. Drugi dość widoczny mechanizm to obniżanie koszyków/ kod rabatowy przy zakupie x produktów, lub wydaniu x zł.
Zamiast przekreślonej ceny używanie kodów rabatowych- często różnych dla różnych grup produktowych. Kod wpisujemy w koszyku, wiec sprzedawca nie zmienia ceny podstawowej i nie pokazuje średniej z ostatnich dni.
to zobaczymy dopiero w lutym, ale wiem że w wielu przypadkach bedzie stosowane- rotacja miesięczna grupami produktów- x produktów po miesiącu obniżki wraca na miesiąc na stare ceny, wchodzi wredy grupa produktów y na miesiąc i tak w kółko. Pokazuje się cenę najniższa z ostatnich 30dni, ale ostatnia promocja na dany produkt była 31 dni temu
Dodawanie zniżki % na cale grupy produktowe z informacją, że rabat nalicza się w koszyku- tak samo jak w przypadku kodu rabatowego, tylko już zautomatyzowane
Jakie obejścia jeszcze zauważyliście i co myślicie o tej części omnibusa?
moje spostrzeżenia zbudowałem na podstawie ecom nonfood w polsce
#handel #inflacja #omnibus #oszukujo
@ZmiksowanaFretka w mojej opinii jest to kwestia braku lidera protestów, który pociągnął by za sobą ludzi (mówiąc o realnym wyjściu na ulice). Protesty kobiet były przykładem, że jeśli pojawi się lider to jest w stanie zmotywować dużą rzeszę ludzi, ale tu wygasło z kilku czynników. Najbardziej znaczącym wg mnie były rozpoczynanie innych kwestii swiatopogladowych przez skręcających mocno w lewo liderów- co spowodowało niechęć wśród części protestujących i osłabienie efektu kuli śnieżnej wraz z wygaszeniem całkowitym lawiny; oraz sama kwestia nieodpowiednich liderów, którzy zle poprowadzili ludzi przez co duża część przestraszyła się represyjnego aparatu państwa.
Podsumowując mamy wszystko co wpływa na uruchomienie protestów niedługim czasie, ale brak nam mocnego lidera- prowadzonego bądź nie przez mocne wpływy
Zaloguj się aby komentować

Sieć sklepów Żabka może zmienić właściciela. Od sześciu lat jest nim fundusz inwestycyjny CVC, który rozważa wyjście z inwestycji. Żabek zainteresowany jest polski rząd. "Wizja kompletnie nierealna"...
gospodarka #handel #zabka #franczyza #biznes #sklep
Nie ma społecznaści "sprzedam" więc wrzucam w dyskusję.
Sprzedam rejestrator 4 ścieżkowy Roland Edirol R-44. Do field recordingu, nagrań tv i filmowych. Szczegóły w linku do mojego ogłoszenia na OLX. Może ktoś też siedzi w tej branży i komuś się przyda. To doskonały rejestrator z jakością wyprzedzającą
na pewno reporterskie Zoomy. Preampy nie mają się czego wstydzić. 4 wejścia combo XLR/Jack 6.35
#sprzedam #handel #produkcjamuzyki #tv #produkcjafilmowa #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Ile powinno kosztować postawienie sklepu internetowego zintegrowanego z bazą części zamiennych TecDoc oraz stanem magazynowym Falcon? Umieszczam w WebDev bo nie znalazłem nic innego, a może będziecie się orientować albo macie znajomych, których można podpytać.
#ecommerce #seo #sklepinternetowy #handel
Zaloguj się aby komentować
UOKiK nałożył karę na Allegro PL w łącznej wysokości 3,9 mln zł - podała spółka w komunikacie. Zgodnie z decyzją Prezesa UOKiK stosowanie przez Allegro PL postanowień, które zostały uznane za niedozwolone postanowienia umowne, polegało na możliwości jednostronnego dokonywania zmian warunków umowy przez Allegro PL w Regulaminie Allegro oraz Regulaminie Smart!. "Zgodnie z decyzją działanie Allegro PL polegało na wykorzystywaniu silniejszej pozycji względem konsumentów poprzez stosowanie we wzorcach umowy niedozwolonych postanowień umownych, co w konsekwencji wprowadzało dysproporcję praw i obowiązków na niekorzyść konsumentów" –...
Dorwać stacjonarnie LEGO z serii ICONS takie jak Orchidea, albo Bukiet Kwiatów graniczy z cudem.
Myślałem, że ta seria wygasła w sensie stracili ludzie zainteresowanie nią, a tutaj taka niespodzianka, na święta odżyła.

Zaloguj się aby komentować
Od dzisiaj w Smyku LEGO Duplo, Firends, City w promocji.
Mechanizm to drugi tańszy zestaw -50%.
Udanych zakupów.
Zaloguj się aby komentować
Hej, od dzisiaj w Auchan jest -30% na wybrane zestawy City, Friends, Dots i chyba do -40% na całość serii Super Mario.
Może komuś się przyda info.
Szczególnie Friends można wyłapać fajne zestawy.
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze taka ciekawostka. Od dzisiaj w Auchan jest -25% na wybrane zabawki, w tym wybrane LEGO.



Zaloguj się aby komentować
W Auchan Toruń Kometa stoi taka oto figura z klocków LEGO. Dla przejezdnych i klientów sklepu fajna ciekawostka.

Zaloguj się aby komentować
W Carrefour jest -30% na zestawy LEGO.
Oferta dotyczy zestawów, które nie będą kontynuowane w przyszłym roku tzw. wychodzące.
Powinno roić się od żółtych cenówek promocyjnych.
Zaloguj się aby komentować