Zdjęcie w tle
tomek-krzysiu

tomek-krzysiu

Kompan
  • 3wpisy
  • 41komentarzy
Cześć czy są na hejto ludzie, którzy chcieliby podyskutować o szeroko pojętej tematyce sprzedaży? Mam na myśli tutaj wszystkie tematy, które jakoś się łączą ze sprzedażą czyli: CRM. techniki sprzedaży, negocjacje, marketing, reguły wpływu, psychologia sprzedaży, szkolenia tematyczne, jak wygląda praca handlowca w różnych branżach, itd.
Chodzi o swobodną dyskusję i dzielenie się doświadczeniem. Dajcie znać, jak będzie odzew w komentarzach to coś wrzucę na pierwszy rzut.
p.s. może ktoś będzie mieć lepszy pomysł jak to tagować
#sprzedaż #rozwojosobisty #handel #biznes #dyskusje
sierzant_armii_12_malp

@tomek-krzysiu


  1. „Ale tu też są te fajne sprytne reklamy” - nie ma czegoś takiego, jak fajna reklama. Reklama to irytujace gówno, pochłaniające mój cenny czas. Zawsze. Aczkolwiek marketingowcy od reklam mogą sobie dorabiać różne historyjki, żeby nie czuć się szkodnikami społecznymi - co wcale nie zmienia faktów.

  1. „nie wiem o co chodzi, nie jestem w temacie. Na YT oglądam tylko szachy” - VPN nie chroni maili, to kłamstwo. Poza tym, nie wiadomo, kto za NordVPN stoi - może ruskie służby, może chińskie służby, może północnokoreańskie służby, może FBI, może Yakuza, może kancelaria adwokacka wynajeta przez Hollywood, może Iluminaci, może jakaś grupa hakerska, może Mietek spod Garwolina. W zależności od tego, kto może na ciebie czychać, może on albo bezpieczeństwo rzeczywiście podnieść, a może je znacząco obniżyć. Namawianie na coś takiego nieświadomego użyszkodnika bez poznania jego potrzeb to scam.

  1. Żadne centrum handlowe nie wystawi majtek tej samej firmy w 500 miejscach - bo wkurzą klientów, którzy przyszli nie po majtki, tylko np. po skarpetki. Janusze biznesu to robią, bo 1) i tak sprzedają tylko majtki, 2) powierzchnia handlowa i tak nie należy do nich, 3) właściciel powierzchni handlowej jest zbyt nieogarnięty, żeby ich pogonić.

  1. Tak, jestem programistą, ale embedded. Nie mam pojęcia o CRM’ach, webdeveloperce, bazach danych, itd. Ja ci prędzej coś w assemblerze naskrobię, niż w SQLu
tomek-krzysiu

@sierzant_armii_12_malp no w 3 to Cię poniosło trochę, bo jeżeli ktoś oszukuje ludzi to jest szkodnikiem, ale reklama sama w sobie nie jest zła. To tak jak z programowaniem w zależności jak użyjesz. Możesz pisać kod w C i programować mikrokontrolery żeby robiły coś pożytecznego albo możesz być crackerem i rozwalać system. Dam Ci przykład, np. reklama społeczna propagująca pozytywną idee, np. dbanie o środowisko czy wośp. Też są złe? Tylko dlatego, że pochłonęły Twój cenny czas?

sierzant_armii_12_malp

@tomek-krzysiu Jakby mi WOŚP wrzucał reklamy na YouTube, to by ode mnie złamanego grosza nie dostali

Zaloguj się aby komentować