#ciekawostki #grzyby
Wiecie, że w #japonia grzybobranie wymaga specjalnej zgody a jej brak oznacza karę finansową?
U nas jesienią to sport narodowy a tam nie wolno tak po prostu iść na grzyby ¯\_(ツ)_/¯

#ciekawostki #grzyby
Wiecie, że w #japonia grzybobranie wymaga specjalnej zgody a jej brak oznacza karę finansową?
U nas jesienią to sport narodowy a tam nie wolno tak po prostu iść na grzyby ¯\_(ツ)_/¯

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pierwsze opieńki pojawiają się w lesie.
Grzyb smaczny, ale nie lubię go zbierać.
Idealnie pasuje powiedzenie,, emocje jak na grzybach". Stajesz przy pieńku i tniesz. Wolę pochodzić po lesie i znaleźć mniej niż naciąć wiadro w jednym miejscu.
#grzyby #lesnapracbaza

@Airbag
- Ehh Mateo, jak Ty to robisz że ja mam całą łubiankę, a Ty nawet jednego nie znalazłeś?
- Ja szukam dla sportu, hołduję zasadzie "złap i wypuść"
- A JA HOŁDUJĘ ZASADZIE ZARÓB K⁎⁎WA NA CHLEB TWOJA MAĆ! I co sprzedaż przy drodze? Znowu d⁎⁎y jak wczoraj?
- Lepiej na tym wychodzę.
- Chcesz mi wmówić że prostytucja jest więcej warta niż słoiczek opieńki?
- No a jak! Bez gumy pięćdziesiąt, z gumą STÓWA!
-.......
- Chodźmy na drogę.
#heheszki #kapitanbomba
Zaloguj się aby komentować
Kanie w cieście naleśnikowym smażone na głębokim tłuszczu.
Dobre ale jeszcze nie polecam, mimo odcedzania i suszenia na ręcznikach papierowych nadal za tłuste, w dodatku mało chrupiące, muszę jeszcze pokombinować.
#grzyby #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Grzyby są, znaczy się zaczynają pojawiać. Wczoraj zebrałem trochę Kani ale niektóre były jeszcze nierozwinięte. I tu macie protip. Bierzecie takie Kanie razem z nóżka i wkładacie do wody.ponuzej zdjęcia z wczoraj, z dzisiaj rano i z dziś wieczorem.
#grzyby



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś będzie zapisek z podróży Nivą po bezdrożach. Odkryliśmy jeden prosty trik. Służby oczyszczania miasta nas nie nawidzą😉 wystarczy pojeździć po bagiennych łąkach i Niviasta zamienia się w zamiatarkę do ulic. A i grzybów na razie nima. Znalazłem małego podgrzybka i jak to mówię wielki ch*j a nawet dwa 😅
#nivaznegdziedroga
#grzyby
#podroze
#offroad




Zaloguj się aby komentować
Jakiś szmaciak, pewnie sosnowy, bo jodeł to u mnie w lesie jest z 50, w tym tylko cztery mają już swoje lata.
Smaczny, chociaż doczyścić go to też jest sztuka
#las #grzyby #lesnapracbaza

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Grzybobranie jesienne niedzielne dla jego.
#spierdotrip #grzyby


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Robiliście kiedyś Pak Choi?
No więc podobnie można zrobić Kanie, gdy już przejadła ci się w panierce.
Kanie pokrój i zamocz w sosie - 1/4 albo 1/5 sos sojowy, dodaj trochę sosu teryaki, reszta woda - chodzi o to że sam sos sojowy będzie zbyt słony i zbyt intensywny, proporcje dobierz sam zależnie od tego jaki sos masz.
Rozgrzej olej i dodaj wyciśnięty czosnek, wrzuć Kanie. Smaż aż zmiękną, gdy na patelni zacznie robić się sucho, wlej resztę sosu z miski w której je moczyłeś, podduś pod przykrywką przez minutę, lub aż wygotuje się sos.
Posyp sezamem, dymką jak lubisz, i do japy.
Pic related, tylko trochę mi się przypaliły.
#gotowanie #grzyby #gotujzhejto



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Podgrzybek pod świerkami.
Fajny grzyb, ale szybko robaczywieje.
Dość popularny, ale nie u mnie xd
#grzyby #las

Zaloguj się aby komentować
Ale miałem koszmar. Śniło mi się że wracałem z torbą pełną grzybów, ale po drodze znalazłem jeszcze kilka ogromnych prawdziwków.
Po chwili przyszły dziewczynki które je widziały wcześniej tylko poszły do domu po torbę.
Zaczęliśmy je zbierać, ja się odwracam, a dziewczynki spieprzyły z moją torbą.
Uff, na szczęście to tylko sen.
A plony to wczorajsza krótka wizyta w lasku, byłem zaskoczony, bo przez weekend powinny wszystkie być wybrane.
Najwięcej, jak zwykle, przy drodze. Ludzie zawsze myślą że tam na pewno wybrane, i nigdy nie sprawdzają.
Dlatego gdziekolwiek jestem na grzybach, zawsze sprawdzam przy drodze.
1.4kg #bogactwo w 15 minut.


Mi się śniło że byłem w więzieniu i przyszła Justyna Kowalczyk spytać się czy może być moich słów które użyłem do opisu filmu na filmweb. Bo zakończyła karierę sportowca i teraz zajmuje się dystrybucja leków i ten tekst się jej spodobał.
Spytałem się ją za co siedzę i od kiedy. Alkohol i narkotyki od 2027
Po⁎⁎⁎⁎ne to.
Zaraz się pakuje i na oscypki i kremówkę jadę
@Neq Bo jestem grzybowym żydem!
Kilka było do wyrzucenia, resztę pociąłem na ćwiartki i wsadziłem do lodówki, mam dobrą lodówkę z zimnoobiegiem, więc spokojnie jeszcze dziś będą dobre, część już zjadłem.
Kanie wbrew pozorom można suszyć - zmiksowane na pył świetnie nadają się jako dodatek do sosów i zup.
Gdybym ich nie zebrał to dziś już by były uschnięte, ze 2 które widziałem w piątek ale se odpuściłem dla innych, już uschły jak byłem wczoraj.
Zaloguj się aby komentować
Grzybów w lesie jest od groma. W tym roku znalazłem więcej prawdziwków niż wszystkich grzybów łącznie przez ostatnie trzy lata (wyłączając opieńki oczywiście).
#grzyby #lesnapracbaza #las

Zaloguj się aby komentować
Hej, #warszawa w CNK jest impreza Moc Grzybów... tylko dla dorosłych!
https://www.facebook.com/events/177217598662775/
#przyroda #nauka #narkotykizawszespoko #grzyby #heheszki


Zaloguj się aby komentować
Świeże zajączki z dymką z rana.
Trochę mi się już przejadły, na szczęście pojawił się Kanie i koźlarki.
Przy okazji #ogrodnictwo jak wychodować dymkę? Zwykła cebula wsadzona do ziemi rośnie jak szalona i mogę ją ścinać w nieskończoność, a dymka mi nie wychodzi.
#gotowanie #grzyby


Zaloguj się aby komentować
Ale bydle... i grzyb niczego sobie.
#grzyby #norwegia

Zaloguj się aby komentować