Który layout karty lepsiejszy?
#ai #tworczoscwlasna #grybezpradu #gryplanszowe #pitchwhite


Który layout karty lepsiejszy?
#ai #tworczoscwlasna #grybezpradu #gryplanszowe #pitchwhite


Zdecydowanie 1.
Robi harmonijne wrażenie, jeden rozmiar czcionki, ikonki zdolności mają swoje miejsce.
Problemy z jedynką: to fatalna czcionka. Do cytatów I nagłówków oraz i tagów ujdzie. Do tekstu - lepiej dodać komplementarna bezszeryfowa, ale nie mono i bez akcentów grunge.
Dodatkowo ikonka tunelu nie powinna być obok tagu tunelu - to duplikuje informacje i tworzy fałszywe wrażenie, że tagi i ikonki przenoszą ta sama informacje.
Ostatnia sprawa. Tagi albo ikonki. Dwa różne nośniki informacji psują odbiór informacji.
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj na tapecie był Wiedźmin: Stary Świat. Gra w sam raz do grilla na działce bo nie wymaga cały czas skupienia na planszy i ma dość długi downtime więc jest czas żeby porobić co tam trzeba albo zjeść swoje.
Dla mnie 6,5/10.
#gryplanszowe

Zaloguj się aby komentować
V edycja talizmanu jest tak dobra, że pewien fan postanowił zrobić swoją wersję i wyszła mu 100x lepiej
Alternatywny Talisman: Magia i Miecz (ATMiM) dedykowany jest fanom gry planszowej Talisman: Magia i Miecz, a jego tworzenie było czystą przyjemnością i sprawiło mi mnóstwo frajdy.
Pomysły na odświeżenie mojej ulubionej gry rodziły się w głowie przez wiele miesięcy (a może i lat), a inspiracje czerpałem głównie z edycji 2ej i 4ej oraz Magicznego Miecza.
Powstały dwa prototypy gry, na których testowałem zmiany w mechanice gry, sporządzałem rozmaite notatki i statystyki czy też rozrysowałem kilka wariantów układu obszarów na planszy.
Nie jest to gra pozbawiona wad, których pewnie nie udało się wykryć podczas testów. Nie mniej granie sprawia dużo frajdy, jest dynamicznie i bywa czasami epicko.
Liczę na wyrozumiałość, gdyż jest to mój pierwszy w życiu projekt tego typu, wielu rzeczy się przy nim uczyłem. Czas pokaże jak to wszystko się sprawdzi.
ATMiM czerpie garściami z Talisman: Magia i Miecz - 4. edycja (TMiM), więc znajdziemy tu wielu znajomych Poszukiwaczy, a w kartach dobrze znanych Przyjaciół, Nieznajomych, Wrogów, Przedmioty czy Miejsca.
Źródłem zasad pozostaje instrukcja do TMiM, a wszystkie nowe zasady i mechaniki wprowadzone w ATMiM wyjaśni suplement dołączony do gry.
Pełna lista komponentów:
1 suplement do instrukcji TMiM (4 edycja)
1 plansza
63 karty Poszukiwaczy
63 znaczniki Poszukiwaczy
370 kart Przygód
60 kart Udręki
80 kart Zaklęć
100 kart Ekwipunku
30 kart Eliksirów
20 kart Stajni
12 kart Chowańców
8 kart Najemników
25 kart Zadań
15 kart Talizmanów
25 kart Nagród
3 karty Ropuch
3 znaczniki Ropuch
4 karty Alternatywnych Zakończeń
Żetony Charakteru i żetony specjalne
Pewne rozwiązania z narożnych Krain do TMiM są tutaj od razu zaimplementowane, dlatego mamy rozbudowaną talię Ekwipunku, mamy talie Eliksirów, Chowańców, Stajni, Zadań czy Nagród.
Dochodzi nowa talia z Najemnikami, których można rekrutować na jednym z obszarów planszy.
Plansza główna jest powiększona o 12 obszarów, jest bardziej różnorodnie (nowe obszary + niektóre zmienione), można więcej rzeczy kupić, można szybciej zyskać różne premie, mniej jest efektów tracenia tury czy zignorowania (jak u Mistyka). Dodatkowo Kraina Wewnętrzna jest przemodelowana - ma 10 obszarów i dedykowaną talię Udręki.
W mechanice zmieniło się kilka rzeczy, np.:
spotkania z większą interakcją
remis w walce nie kończy tury i nagradzany jest punktem doświadczenia
wymiana trofeów odbywa się szybciej (jak w 5 edycji)
punkty doświadczenia za pokonanie istot
https://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=10526
#gryplanszowe #codziennytalisman




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem za 3 dyszki na zjeździe grę 1989: Jesień Narodów. Okazała się nowa
#gryplanszowe


Aż sprawdziłem ile ja dałem on-line - 40 PLN - więc nieźle. Grałem w jej pierwowzór - Zimna Wojna - mega ją lubię, ale rozgrywka trwa o wiele za długo :D ta ma być nieco krótsza ale pamiętam, że było parę baboli. Polecam do posortowania pudełeczka z przedziałami, po 8 przegródek, ładnie pasuje. Jak znajdę fotkę, to wstawię
Zaloguj się aby komentować
Ostatni dzień zjazdu #codziennytalisman
Podstawka, miasto, Kazamaty Skavenów oraz dodatkowe mosty. Trochę nas przeorała ta plansza.
#gryplanszowe


Zaloguj się aby komentować
Nie wiem po co, ale kupiłem na wagę - jakieś 3 zł na ciuchach używanych ;D muszę sprawdzić czy kompletny #talisman
Tagi #grybezpradu #gryplanszowe


Zaloguj się aby komentować
Drugiego dnia udało się zagrać dwa razy. Drugą rozgrywką była podstawka + Oddział straceńców + Piramida. Rozgrywka była epicka. Niszczyciel światów został wspólnie pokonany, także możecie spać spokojnie
Żeby poprawnie obliczyć wszystkie współczynniki finałowej walki zaprzęgnięty został do tego wcześniej przygotowany excel
#gryplanszowe #codziennytalisman




Zaloguj się aby komentować
Drugi dzień zjazdu
Bezkresne morze + bezdroża. Bez podstawki
Pozostałe zdjęcia to inne stoły
#codziennytalisman #gryplanszowe




@bojowonastawionaowca
Tak mi się przypomniało: https://magiaimiecz.eu/projects_category/talisman-magia-i-miecz/
To jest tylko dla IV edycji.
Zaloguj się aby komentować
Pozdro ze zlotu Talizmana.
Nie mogło zabraknąć @bojowonastawionaowca (drugie zdjęcie), bo to jego ulubiona gra
#gryplanszowe #codziennytalisman #owcaspam


Zaloguj się aby komentować
A Wy jakie RPG preferujecie? :)
#heheszki #gryplanszowe #grybezpradu #rpg

Zaloguj się aby komentować
Mistrzowi Gry wszedł właśnie na kości naturalny sukces...
Smok zionął ogniem i zamachnął się wysoko ogonem. Zmiótł wszystkich rosłych wojów i ostał się jeno niziołkowaty łotrzyk. Zdarza się.
Cóż, nie muszę dodawać, że to właśnie on namówił drużynę do wyruszenia po smoczy skarb. Wszystko miało zagrać...
https://rgfk.pl/k/51843/brzdek
Kurczę, troszkę przypał (z ognia smoka)
#rgfk #memefantasy #niziołek #smok #leżesmoka #dragonslair #rpg #planszówka #gryplanszowe #DnD #Brzdęk #łotrzyk #niedzielnymemik

Zaloguj się aby komentować
Prawie miesiąc, po około 1-3 godziny dziennie i w końcu jest, World Of Warcraft: Wrath of the Lich King, figurki z gry w systemie pandemic, pomalowane. Chyba trochę osiwiałem w tym czasie(Jaina Ty k⁎⁎wo), ale ogólnie świetna zabawa
I pytanie do bardziej doświadczonych, jakie pędzle polecacie, bo te od 'the army painter' to zaraz do śmieci polecą. W ogóle mi kształtu nie trzymają, chińskie z amazona które kupiłem za 2zł lepiej współpracują
#malowaniefigurek #gryplanszowe #worldofwarcraft



@Agannalo mądrość ludowa to żeby kupować kolinsky sable brush jeśli chodzi o materiał, ale ja zawsze kupowałem no-name brand z lokalnego sklepu z figurkami.
polecam zrobić choćby podstawowy teren (piasek, trawka) + jednolity rant podstawki. Dużo bardziej „dokończenie” wyglądają wtedy prace. Wydaje mi się ze może też być za mało (albo wcale?) wasza, zwłaszcza na powierzchniach metalicznych i twarzach.
ale widać napracowanko w wypędzelkowaniu detali, tak trzymaj
@Agannalo
@wombatDaiquiri właśnie nie wiedziałem co zrobić z terenem, mnie się tak podobało pomaziane i tak zostawiłem
Z washem muszę jeszcze popraktykować, bo po położeniu go elfce na twarzy, to mi się takie gówno zrobiło, że już nie dawałem na inne mordy. Ta farba metaliczna mi się bardzo podoba i mi szkoda było ją brudzić washem
Dzięki za porady, na pewno zwrócę na to uwagę przy kolejnych figurkach
@Agannalo Używam Raphael Kolinsky 8404 i są po prostu niezastępowalne. Będą Ci trzymać kilka lat, więc pomimo wysokiej ceny są jej warte, ale:
nie używaj ich do farb metalicznych! (najlepiej w ogóle do płukania metalików używaj osobnego słoiczka z wodą)
po każdej sesji malowania weź szare mydło i umyj go nim i na końcu nasącz nim cały pędzel (bardzo fajnie to wyjaśnił https://www.youtube.com/watch?v=oH9R9_hKQ8A )
nie używaj ich "pod włos" - stippling, czy szorowanie na siłę pod włos zniszczy Ci końcówkę bardzo szybko
Zaloguj się aby komentować
Drzewiec skończon!
Rewelacyjny model!
Jabłko w oku, gniazdo, hełm z super Mario , powbijane orkowe toporki, piła, ul-piłka i te serduszko <3
10/10 z przyjemności malowania
Oznacza to że cała drużyna leśnych dziadów już skończona
Krasnoludy w kolejce
Tagi:
#bloodbowl #grybezpradu #bitewniaki #gryplanszowe #warhammer #malowaniefigurek


Zaloguj się aby komentować
#heheszki
#bekazpisu
#gryplanszowe
#polityka
#memyspecjalnejtroski
Inteligentnie pocisnął

Zaloguj się aby komentować
Często tak jest, że dana epoka charakteryzuje się użyciem danego typu uzbrojenia- które w końcu znika bądź przechodzi do roli pomocniczej. Jeśli miałbym wytypować taką broń dla świata starożytności Śródziemnomorza, najpierw czasów hellenistycznych a następnie dominacji republikańskiego oraz cesarskiego Rzymu byłyby to: oszczep i proca.
Proca o jakiej mówimy to oczywiście nie gumka na y-kształtnym patyku, broń kreskówkowych urwisów, ale proca zwana czasem pasterską, materiałowy koszyczek ze sznurkami po obu końcach. Broń była tania, amunicja ogólnie dostępna- a używano oprócz kamieni, także pocisków ołowianych czy glinianych. Niewielkie pociski, wyrzucane z ogromną prędkością (współcześnie w eksperymentach spokojnie ponad 100 k/h, podobno do 160 km/h ( ! ) wychodzi przy dobrym procarzu), były niewidoczne w locie- przylot salwy znamionował najpierw świst, a potem grzechot o tarcze, pancerze, głowy... A następnie jęki zabitych i rannych. W trakcie bitwy pod Kannami, w wyniku ostrzału procarzy poległ konsul Emiliusz Paulus- pocisk roztrzaskał mu czaszkę.
Proca taka nie bez kozery nazywana bywa pasterską, bowiem to właśnie pasterze owiec i kóz chronili przy jej pomocy swoje stada przed atakami dzikich zwierząt. Procarzy rekrutowano właśnie z ludów pasterskich, zamieszkujących wyspy Morza Śródziemnego- Kretę, Rodos, Sardynię czy Baleary.
Z tego ostatniego miejsca pochodzili najskuteczniejsi procarze antycznego świata. Pojawiają się w źródłach najpierw jako najemnicy armii kartagińskiej- przy podboju Sardynii i Sycylii a następnie w walkach z Rzymianami. Ci, po zniszczeniu Kartaginy także korzystali z ich usług. Wg Diodora Sycylijskiego już mali chłopcy ćwiczyli się w nauce strzelania z procy- na pieńku kładziono im kromkę chleba- dopiero gdy ją strącili, mogli ją zjeść...
Każdy z procarzy niósł do bitwy trzy proce- każda innej długości, od najkrótszej, przeznaczonej do walki na krótsze dystanse, aż do najdłuższej, o największym zasięgu. Proce akurat nieużywane noszone były okręcone w pasie lub wokół głowy. Pociski przenoszono zawinięte w poły płaszcza bądź tuniki- co zobaczyć możemy na Kolumnie Trajana.
Wg Diodora Sycylijskiego procarze z Balearów potrafili miotać o wiele większe pociski niż inni procarze- oddziałom ostrzelanym przez nich zdawało się, że znajdują się pod ogniem katapult.
Tyle historia i archeologia. W Basic Impetusie armia Kartaginy korzysta z jednej podstawki procarzy balearskich. Podstawki procarzy są bardzo małe, i twórca gry proponuje umieszczenie na nich po dwie figurki procarzy. Spoko pozy z repertuaru Hat'a były niestety bardzo ponadlewane- walczyłem z nimi jak najlepsi wojownicy Kart Hadaszt- skutki widzicie na załączonych fotach. Jeśli ktoś ma jakieś pro-tipy jak sobie radzić z tym- z chęcią poznam. Ubrałem moich procarzy w jasne tuniki, wykańczane czerwienią- wg Syliusa Italicusa tradycyjny ubiór ludów iberyjskich.
Zdjęcia przed malowaniem, w trakcie no i skończone.
Niech błogosławieństwo Tanit będzie z Wami!
#malowaniefigurek #basicimpetus #grybezpradu #bitewniaki #grybitewne
#gryplanszowe #kartagina



@onpanopticon ja swój wykonałem z sznurka plecionego na lucecie plus skory licowej ( taka 2mm gruba - losowy but skórzany z lumpeksu na materiał jest ok).
Skóra w kształcie tarczy owalnej. Do węższych konscow robisz otwór i przywiozujesz sznurkiem
Polecam naciąć w skórze pośrodku „V” by lepiej się układał np półeczka do tenisa
Nie polecam piłeczki do golfa bo można zabić wszystko w obrębie 50m( opis konsula wyżej ) ;D
Zaloguj się aby komentować
Dobra, leśne elfy musza poczekać na farbki i drzewca.
Farbki typu glow/ fluor - maja im włosy swieciec jak jebane miecze świetlne!
No drzewiec wydruk 3D już opuszcza ziemie francuska i powinien do tygodnia dojechać do moje wsi.
Jako ze nie będę siedział 2 tygodnie bezczynnie - to ankieta !
Tagi #grybezpradu #gryplanszowe #bitewniaki #malowaniefigurek #warhammer40k #bloodbowl
Która drużyna następna ?

Zaloguj się aby komentować
Dear Tomki's, Dear Tomkini'es
Internetowy sklep zaskoczył mnie i paczka z figurkami spodziewana na koniec lipca dotarła do mnie już dzisiaj
Mile zaskoczony rozgrzebałem pakę i wyciągnąłem trzy pudełka od Hat-a: Armię Kartaginy, jej sojuszników i kawalerię Numidów. Wszystko w skali 1/72- 20 mm.
Właściwie każda wypraska jest z innego plastiku, Numidowie bardzo twardy, ceglasty w kolorze, a piechota iberyjska z gumi plastiku różowego, tarcze tak cienkie, że przeświecają. No, zobaczym jak się będzie malowało.
Będę wystawiał armię Kartagińczyków z II wojny punickiej. Było to trwające kilkanaście lat epickie starcie dwóch imperiów. Starcia toczyły się zarówno na ziemiach Republiki jak i Kartaginy, w Italii, Hiszpanii, Afryce, jak i na morzu. Rzym wyszedł z wojny zwycięsko po Bitwie pod Zamą, gdzie Scypion rozgromił armię Hannibala. Traktat zawarty po wojnie był katastrofalny dla Punijczyków- Rzymianie odebrali im ogromne terytorium, w tym wszytskie posiadłości poza Afryką, musieli zapłacić gigantyczną kontrybucję 10 tys. talentów srebra (bagatela 260 ton kruszcu), odebrano i zakazano dalszego użycia słoni bojowych i floty- z wyłączeniem 10 okrętów. Kartagina nigdy się nie podniosła, a Rzymianie dobili ją 60 lat później.
Armia Kartagińska doby tej wojny, była konglomeratem wojsk obywatelskich i zaciężnych. Oto lista armii jaką ułożyłem dla Basic Impetusa (cyfry to liczba podstawek):
2nd Punic War Carthaginians:
1x Kawaleria (jednostka generalska)
1x Kawaleria Numidów
1x Słonie
2x Włócznicy libijscy
1x Scutarii
1X Celtyberowie
1x Galowie
2x Harcownicy Numidów/ Libijscy
1x Procarze balearscy
Jak widać armia różnorodna, o ciekawym składzie narodowościowym i taktycznym.
Będę wrzucał (powoli zapewne) postęp z malowania, składania oddziałów itd. No i muszę o samych kartagińskich armiach tego okresu poczytać bo wiem mało. Bo na przykład czy słonie kartagińskie miały wieże na grzbietach?
Jeśli chodzi o warstwę wizualną dominować będzie biel, zarówno lnianych pancerzy jak i ubiorów, oraz brąz dla elementów metalowych. Oficerowie wzbogaceni będą o czerwień, błękit czy purpurę oraz el. srebrzone.
Przy oddziałach Iberów i Celtów pozwolę sobie na większą pstrokaciznę. Zapewne największym wyzwaniem malarskim będą insygnia na tarczach- ręce bowiem latają mi niczym starej, portowej dziewce, z najplugawszych zaułków Kartaginy
Trzymajcie kcuki!
fot. Guiseppe Rava
#malowaniefigurek #basicimpetus #grybezpradu #bitewniaki #grybitewne
#gryplanszowe

Zaloguj się aby komentować
LEGO Talisman. Jak się komuś podoba to zachęcam do kliknięcia
https://beta.ideas.lego.com/product-ideas/37f2b1b3-664d-492f-a825-9e9fe7cff59b
#lego #codziennytalisman #gryplanszowe
Zaloguj się aby komentować
Tyle tego malowania figurek na tagu, że postanowiłem sam spróbować. Jako, że gierka World Of Warcraft: Wrath Of The Lich King jest taka sobie i pewnie gdyby nie uniwersum WoW to bym nie zagrał ani razu, to padło na figurki z tej gry(w razie co nie będzie szkoda), a figurek tam jest sporo. Uwaga, to moje pierwsze w życiu malowanie, wszelkie uwagi mile widziane
#malowaniefigurek #gryplanszowe #worldofwarcraft




@Schuflatt Kolory robię randomowo na podstawie swoich wizualizacji z WoW
@Agannalo bardzo dobry pomysł z takimi figurkami na start
Nie warto kupować wg mnie figurek z GW
Ja zaczynałem na figurkach żołnierzyków z aliexpress za 5zl
Potem używane zestawy na vinted - szczurolaki 9 szt z GW za 21zl
I najważniejsze
Miłej zabawy w odkrywaniu barw/technik ( rzuć okiem na tag #bloodbowl )
Nie warto kupować wg mnie figurek z GW
@Bjordhallen Jeśli miałeś na myśli "na start" to faktycznie, są na to za drogie, choć lubię te ich zestawy 3 figsów z farbkami i pędzlem, bo dają najprostszy możliwy start w jednym pudełku, co pozwala Ci niedrogo sprawdzić czy to chobby dla Ciebie.
Z kolei ogólnie co do figsów od GW - jakościowo są wciąż najlepsi na rynku, wiadomo że cośtam znajdziesz co jest kiepskie (zwłaszcza żywiczne od nich), ale przytłaczająca większość jest świetnej jakości. Jeśli Cię stać, to czemu nie? (pomijam subiektywne gusta, nie każdemu się podoba ich 28mm heroic scale)
Zaloguj się aby komentować