Ale się wlecze ta końcówka… #gownowpis #justhejtothings

Ale się wlecze ta końcówka… #gownowpis #justhejtothings

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Ehh co bym dal zeby sie w koncu wyspac, moze w koncu jakis niewyspany kierowca autobusu sie zlituje i mnie j⁎⁎⁎ie.
#gownowpis #dziendobry #tagowanietomojapasja #zalesie

Zaloguj się aby komentować
Aplikacja fitatu, jak ja jej k⁎⁎wa nienawidze! ರ╭╮ರ
Ehhh, życie mnie ostatnio do⁎⁎⁎⁎dala, kompulsywnie kursuję do lodówki, +5kg na wadze a, że nie stać mnie na psychoterapeutę to chociaż w apce popilnuję żeby nie podjadać ¯\_(ツ)_/¯
#gownowpis #dieta #fitatu

Trzymaj się tam Tomeczku. Może nie da się tych podstaw gazelki wprowadzić wszystkich, ale może chociaż jedną? Nawet jedna Turbo Owsianka bojowych krasnali z rana może pomóc, bo twoja sytuacja też wiąże się z tym jakie masz bakterie w jelitach.
Chcesz przepis? Różni się tym od zwykłej owsianki, że ma w sumie 10 rodzajów roślin zamiast 1. Potrafi zbalansować życie w kilka dni.
@Legendary_Weaponsmith podziel się przepisem.
Ja od końcówki stycznia praktycznie na każde śniadanie jem płatki owsiane, żytnie, gryczane, orkiszowe w różnych konfiguracjach, do tego skyr i twaróg, jakaś chia, orzechy lub pestki.
Zmiana w porównaniu do "normalnych" śniadań mocno na +, około 7-8h sytość. Ale chętnie ulepszę jeszcze bardziej.
@Onestone to dużo już nie ulepszysz. Owsianka surowa, cztero-ziarnista (pszen, żyto, owies, jęczmień i czasem orkisz).
I owsianka wymieszana w proporcjach 2
Orzechy to 4
Nasiona to 30% siemię lniane, 30% chia, 20% pestki dyni i 20% sezam.
Czyli np. Na dwie osoby dzisiaj zrobiłem 80g owsianki 4-ziar., 40g orzechów i 40g ziaren.
Przygotowanie: zalać wodą (lub na bogato mlekiem\mlekiem owsianym) trochę ponad poziom płatków. Zagotować mieszając, wyłączyć ogień i poczekać 5 minut. Celować w al-dente, żeby już dało się jeść, ale jeszcze płatki były trochę twarde - wtedy jest więcej błonnika.
Przykładowe (i używane cały czas przeze mnie) dodatki to masło orzechowe, kakao, pokruszona czarna czekolada.
Ziarna i orzechy trzymam w dużych słoikach, żeby nie mieszać codziennie tylko raz na miesiąc czy tydzień.
Nawróciłem na owsiankę 4 osoby, w tym teścia, który przez chorobę uchyłkową chciał sobie wyciąć jelito. I kolegę z pracy, któremu nic nie pomagało na wątrobę i problemy gastryczne.
Niestety, normalne diety to monokultury pszeniczne i prowadzą do monokultury bakteryjnej w jelitach. A w efekcie do psucia ściany jelit, wypływu toksyn i bakerii do krwi, a także depresji przez słabą florę bakteryjną. Już nie mówiąc o tym, że bakterie sterują twoimi wyborami żywieniowymi. Nie mogę zjeść obiadu na stołówce nie dokładając dużej ilości warzyw (nie ryżu i ziemniaków). I do słodyczy mniej ciągnie (a potrafiłem zjeść 2kg słodyczy, a w sklepie czułem fizyczne przyciąganie do półki ze słodyczami).
Żona wzięła taką owsiankę (do której dodałem jeszcze kakao, sól kłodawską i masło orzechowe) i wsadziła ją do miski wyłożonej skyrem, a na wierzch dała dżem. I wtedy jest faktycznie smaczna. Chociaż w wersji "na sucho", z samym mlekiem też daje radę. Tylko wtedy, żeby się zachęcić do jedzenia, wyobrażam sobie walkę w żołądku i jelitach, i transporty broni dostarczane "dobrym" bakteriom.
Taki tańszy prebiotyk. Do tego w cenie śniadania.
P.S.: z racji tego, że większość produktów jest dosyć tania, to przerzuciłem się na same eko. W orzechach nawet widzę różnicę.
P.P.S.: jak dla kogoś to dużo zachodu, to zwykła surowa owsianka z siemieniem lnianym albo chia to też krok na przód.
Zaloguj się aby komentować
Troche potentegowalem przy tym terminalu, claude az plakal jak poprawial mowil ze gdyby nie to ze nie dziala to piknie to sobie wymyslilem (° ͜ʖ °).
YT
#gry #unity #indiegamedev #gownowpis #tagowanietomojapasja

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
No i kolejna rocznica zamachu w smoleńsku a także zbrodni katyńskiej #gownowpis #polityka
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #dziendobry
Ja: dobra, dzisiaj będzie produktywny dzień, 100% skupienia i solidnej pracy
Mój mózg:

Zaloguj się aby komentować
Ja nie wiem czemu mam taki kalejdoskop muzyczny w głowie.
Przedwczoraj: italo disco w drodze do pracy
Wczoraj: trance/techno
Dzisiaj: woke up this morning, got myself a gun
https://www.youtube.com/watch?v=RLxSUKA--Dg
#gownowpis #dziendobry
Zaloguj się aby komentować
#bekazai #bekazpodludzi #ai #gownowpis https://x.com/i/status/2042050747307602398
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis chcialem dzisiaj napierdolić o 23 #hejto #alawar Ale nikt nie czyta
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis smutna jest ta społeczność........... Hejto

Zaloguj się aby komentować
A ja chciałem letnie opony w sobotę zakładać u siebie.
#zalesie #gownowpis #pogoda #zimowypierdalaj #lublin
Zaloguj się aby komentować
I tak teraz sobie posiedze w ciszy z 10 minut w samochodzie. Najlepsza czesc dnia( jezeli w ogole wystapi). #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Naprawiłem licznik w moim puszku. Po latach znowu działa. Nie mam za to pojęcia, dlaczego światła podłączone pod dynamo - czasem działają, częściej nie XD
#chwalesie #gownowpis #hejtoosiagniecie

Zaloguj się aby komentować
Ej @Dziwen poka sowe
#gownowpis
Zaloguj się aby komentować
UWAGA!
dziękuję za uwagę.
#gownowpis
uważajcie na siebie hejtusie: w lewo, w prawo, w lewo.
i mają się przynajmniej dwa auta wejść w proces hamowania, zanim przejdą dzieciory przez przejście.
Zaloguj się aby komentować