Mem z czeskiego reddita, ale myślę, że po modyfikacji mógłby być o pewnym polskim przyszłym ex-premierze
#czechy
#rosja
#jebacpis

Mem z czeskiego reddita, ale myślę, że po modyfikacji mógłby być o pewnym polskim przyszłym ex-premierze
#czechy
#rosja
#jebacpis

Zaloguj się aby komentować
Dawno nic nie pisałem o Czechach i o Kralovcu
Śpieszę więc z wpisem. Otóż czeskie Archiwum Narodowe udostępnia dokumenty, które jednoznacznie wyjaśniają czyj jest Królewiec
"Zainteresowanym historią @KralovecCzechia polecamy zapoznanie się z dokumentami z 1268 r. przechowywanymi w @NarodniArchivCZ, Papież Klemens IV. w nich m.in. pozwala Przemysłowi Otakarowi II na swobodne gospodarowanie terenami dzisiejszego Královca."
https://www.monasterium.net/mom/CZ-NA/ACK/14/charter
https://www.monasterium.net/mom/CZ-NA/ACK/16/charter
https://x.com/NarodniArchivCZ/status/1577944674131738624?s=20
#czechy
#kralovec
Zaloguj się aby komentować
Czesi mają bekę, że u nas liczenie głosów trwa tak długo
#polityka #czechy

Zaloguj się aby komentować
Minister spraw zagranicznych Czech jako pierwszy pojawił się w Izraelu
#wiadomosciswiat #izrael #czechy

Zaloguj się aby komentować
Inflacja w Czechach z zaskakująco wysokim spadkiem: 6,9%.
Mimo niższej inflacji tamtejszy bank centralny nie zdecydował się jeszcze na obniżki stóp procentowych.
To spore pozytywne zaskoczenie, bo ekonomiści w większości byli bardziej sceptyczni. Średnia prognoz sugerowała, że inflacja w Czechach spadnie we wrześniu jedynie do 7,5 proc.
#wiadomosciswiat #czechy

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ulica ruskiego marszałka Iwana Koniewa w Pradze zmieniła nazwę na ul. Hartiga, pierwszego starosty praskiego Žižkova :)
Kim był Koniew? Russkim sk⁎⁎⁎⁎⁎ynem, który m.in. kierował stłumieniem powstania węgierskiego 1956. Aż dziwne że Czesi tak długo nie wywalili tego potwora. Dopiero w czerwcu 2023 podjęli decyzję o zmianie nazwy ulicy.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Iwan_Koniew
#czechy
Zaloguj się aby komentować
Obajtkowe imperium właśnie obniżyło ceny na swoich czeskich stacjach graniczących z Polską :)
#czechy
Zaloguj się aby komentować
Po ile u was benzyna? Wygląda na to, że Orlen umieścił polskie ceny w strefie przygranicznej, żeby polskie stacje benzynowe nie były wyprzedane z dnia na dzień
#polityka #czechy

Zaloguj się aby komentować
Dziś swoje 60 urodziny obchodzi jedna z najpopularniejszych czeskich aktorek czyli Ivana Chylkova
Obecnie można ja oglądać w serialu Zwycięzca, kolejnym sezonie "Osady" i absolutnie wzruszającym filmie - "Gump - pies, który nauczył ludzi żyć." O których pisałem już wcześniej.
https://www.imdb.com/name/nm0161729/
#czechy
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Cześć
Z czym kojarzą Wam się Pardubice? Pewnie dla większości z Was będzie to głównie miejsce gdzie raz w roku odbywa się słynny wyścig koni tzw. "Wielka Pardubicka"
W poniższym artykule dowiecie się, że Pardubice to nie tylko konie (choć w swoim herbie mają połowę konia).
Gdzie znaleźć banknot o nominale 100 trylionów dolarów? Gdzie znajduje się jedyna replika pierwszego samolotu braci Wright która nadal może latać? Te i inne ciekawostki czekają na Was z fajnego czeskiego miasta.
Zapraszam na: https://www.places2visit.pl/miejsca/pardubice-na-weekend/
#podrozeplaces2visit #czechy #podroze #podrozujzhejto #turystyka #zamki i #ciekawostki i #zainteresowania #konie #citybreak





Zaloguj się aby komentować
SMER to partia prorosyjska, która ma duże szanse na wygraną w wyborach w Słowacji. Wybory za tydzień.
#wiadomosciswiat #czechy #slowacja

Zaloguj się aby komentować
Czesi wykupują paliwo na polskich stacjach na potęgę. Taka sytuacja :)
#czechy
#polska
Zaloguj się aby komentować
News o orgii w Dąbrowie Górniczej już dotarła do czeskich mediów :)
#czechy
#polska
Zaloguj się aby komentować
Lepiej sprawdz czy nie masz uszkodzonych kubkow smakowych od picia wody i palenia tanich fajek.
Cola original i kofola podobne- no kurwa nie.
Możecie nalać polaczkowi Don Perignona, albo dobrej whisky 18 letniej. Polaczek wypije duszkiem i powie, że cierpkie i jakieś mdłe. Dacie polakowi trufli to powie, że to jakiś zgniły czosnek. Zaparzycie polaczkowi dobrego espresso z dobrej, ręcznej maszyny, z świeżo mielonych ziaren bardzo dobrej jakości, powie że jakaś mała ta kawa i w ogóle kwaśna i i dziwnie smakuje. Dlatego mnie nie dziwi, że 3/4 z was, biedaki szkaluje HAWAJSKĄ. Nie dziwi mnie to, ponieważ wiem że jesteście tylko biednymi cebulakami i całe życie schabowe z mięsa za 7,99/kg. Nie znacie życia, wasze kubki smakowe są wypalone od podrobionych fajek i chujowej wódki. Nigdy nie mieliście okazji poznać smaków. Na widok pizzy z miodem byście pewnie skakali i darli mordę jak te małpy w zoo. Kompozycja słodko-słone, albo słodko-kwaśne to jedna z najlepszych rzeczy jakie można skonsumować. Prawdziwa eksplozja dla wyrafinowanych smakoszy.
W cywilizowanej i rozwiniętej Japonii, kiedy córka przyprowadza i przedstawia swojego wybranka rodzicom, ci wykonują test. Podają mu Hawajską. Kiedy chłopak pizzy nie zje, albo powie że mu nie smakuje, to wiadomo że pochodzi z patologicznej rodziny. Test działa z dokładnością 100% i nawet WHO i ONZ przyznali, że u rodzin w których dominuje alkoholizm, narkomaństwo i kazirodztwo zawsze pojawia się niechęć do pizzy z ananasem.
Zaloguj się aby komentować
To lubię słuchać, gdy wypiję...
https://www.youtube.com/watch?v=3E0JUbJU318&list=PLEAEA0CBFB3A970AD&index=6
#muzyka #czechy
Zaloguj się aby komentować
No dobra, trochę po czesku, może być?
#muzyka #czechy
Zaloguj się aby komentować
Znalezione gdzieś w necie, spodobało mi się to wrzucam.
#fotografia #czechy #praga #earthporn

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Boris Baromykin, Praga, lata 60-te XX wieku.
#fotografia #czechy

Zaloguj się aby komentować