Dobra, wrzucone na gore, mozna jechac do pracy ;) ale najpierw pepkowe 💪
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom

Dobra, wrzucone na gore, mozna jechac do pracy ;) ale najpierw pepkowe 💪
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom

Zaloguj się aby komentować
Tego jeszcze nie grali. Rozumiem że inflacja i wgl ale to już przesada.
#budownictwo
Zaloguj się aby komentować

Facet złapany na gorącym uczynku jak podrzucał na sąsiednią działkę gruz budowlany. Straż miejska kazała mu odiweźć na miejsce gruz i.... nałożyła na niego 500 pln mandatu.... k!@#!@# mać PIĘĆSET ZŁOTYCH... nie dziwcie się, że do lasów ciągle trafiają śmieci, jak kary są tak śmiesznie niskie.......
Nowo wybudowany kompleks biurowców w Gdyni.
#fotografia #tworczoscwlasna #gdynia #korposwiat #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Porównanie izolacyjności materiałów murowych
Materiał budowlany (grubość ok. 25 cm) - Współczynnik λ (orientacyjny) - Ile styropianu λ=0,033 potrzeba, by uzyskać wymagany wsp. przenikania ciepła U=20W/(m2K)
Gazobeton (H+H, 25 cm) - 0,160 - 11 cm
Leca BLOK 24 (Keramzytobeton) - 0,205 - 12 cm
Pustak ceramiczny (Porotherm E50 25 cm) - 0,260 - 13 cm
Silka Tempo 24 - 0,810 - 15 cm
Beton - 2,500 - 16 cm
https://www.domoweklimaty.pl/czytelnia/gazobeton-ceramika-silikaty-izolacja-termiczna/
#budownictwo #stepujacybudowlaniec
Zaloguj się aby komentować

31 lipca 2023 roku zakończony został remont dworca kolejowego Gdańsk Główny. Kompleksowa rewitalizacja obiektu przywróciła historyczny charakter budowli. Przedstawiamy galerię zdjęć odnowionego budynku.
#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gdansk #kolej #pociagi #pkp...
Ja j⁎⁎ie co za wrzod na d⁎⁎ie. 42m katownikow 80x80x5 jako podpory belek poprzecznych, profli 160x80x4. Katowniki oczywiscie krzywe, mocowane w roznych materialach, na wysokosci, bo czemu nie. Eh, baba jak wymysli to nie ma wuja. Ale zostalo ostatnie 11m.
#budujzhejto #budownictwo #architektura

Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #budownictwo #architektura
U mojej dziewczyny w ogródku stoi taki słupek. Jest tu od 60-80 lat, może dluzej (są zdjęcia dziadka jak na nim siedzi). Ktoś wie po co to w środku ogrodu?

@edantes pokaż lepiej te stare zdjęcia
to nie jest słupek zaczepowy, miałby przecież rowek po metalowym okuciu, albo po ucięciu byłby widoczny klin.
Niemniej jednak zwyczajowo był tylko jeden, nie dwa.
przyglądnij się lepiej tym niby otworom, czy to nie prowadnice w postaci zalanych w betonie (czy to kamień?) rurek i czy nie zostały zaklajstrowane zaprawą.
Obstawiałbym bardziej ozdobę ogrodową. Ostatecznie słupek ogrodzeniowy, gdzie były łączone rurą lub łańcuchem. Ale jeśli tylko jeden się ostał to hgw.
Zawsze można obkopać lub całkowicie odkopać i obejrzeć za jakimiś cechem
Zaloguj się aby komentować
Jak w anglii buduje się nowoczesne mieszkania. Bardzo ciekawy materiał
https://www.youtube.com/watch?v=pBdlx9_yc6w
#ciekawostki #budujzhejto #budownictwo #budowadomu #remontujzhejto #remont
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Od 2018 r. koszt budowy domu wzrósł o ponad 76 proc. Jeszcze pięć lat temu można było zbudować metr domu w stanie deweloperskim za nieco ponad 3,4 tys. zł. Dziś to ponad sześć tys. zł za metr - wynika z szacunków serwisu wielkiebudowanie.pl.
Polska #budownictwo #nieruchomosci #budowadomu #ekonomia...
Brał ktoś z was udział w przetargu na działkę budowlaną w urzędzie miasta? Ilu może być chętnych i czy faktycznie jest taniej niż z rynku
Myślę nad budową czegoś swojego, ale ceny działek 300 k i powyżej mnie odstraszają
#budownictwo #stepujacybudowlaniec #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Korzystając z weekendowej nieobecności partnerki, przeprowadziłem swoją Specjalną Operację Schodową, podczas której w ciągu 3 dni planowałem wykonać trepy drewniane na schodach. Jednakże jak to bywa w specjalnych operacjach, cel został w pełni osiągnięty - trepów nie zamontowałem.
Zdążyłem jednak w przeciągu 3 dni:
przygotować spocznik
rozmierzyć schody i dowiedzieć się, że ekipa budowlana wylała mi za wysoko stopnie
ponownie rozmierzyć schody i zaplanować ile skuć żelbetu (najwięcej 4,5cm na stopniu, dokopując się do zbrojenia)
zasypać cały dom pyłem mimo zastosowania kurtyn z folii
przy pomocy wyspecjalizowanych jednostek sprzątających z Ukrainy, w niedzielę posprzątać cały dom w zaledwie 12h (chwała im, że pomogły mi to ogarnąć i to w niedzielę)
Efekt jak na zdjęciu, zobaczymy co się uda w kolejny weekend
#budownictwo #remontujzhejto i wproszę się na tag #stepujacybudowlaniec bo był dla mnie inspiracją

Zaloguj się aby komentować

PiS niszczy marzenia Polaków o własnym domu i likwiduje prawo do budowy domów do 70m2 bez pozwolenia. Trzeba będzie mieć specjalne dokumenty. Pamiętacie, jak PiS zmienił prawo budowlane, by można sobie wybudować domek do 70m2 bez zbędnych formalności? No to teraz zmienił prawo o...
I oczywiście kolejny wieżowiec. Świat odchodzi już od centrum finansowych na rzecz rozrzucania powierzchni biurowych po całym mieście to w Warszaqie prezydent sobie zażyczył Nowego Jorku i powstaje taki potwór jak rejony Ronda Daszyńskiego do Ronda ONZ, które nic pozytywnego do tkanki miasta nie wnoszą, tylko korkują już i tak zawalone centrum, no ale mamy Manhattan, swoistą dzielnicę finansową
Zaloguj się aby komentować
Panie. Kto tu panu tak ładnie drzwi wstawił?
#budownictwo #stepujacybudowlaniec #budujzhejto #budowadomu #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tak wyglądają instalacje wykonane w niedawno oddanych budynkach prestiżowego osiedla.
#patodeweloperka #elektryka #elektronika #budownictwo #heheszki
Przejścia przeciwpożarowe zalepione mieszanką cementu i gipsu.
Krzywo podwieszone kanały wentylacyjne.
Rura z wodą do hydrantu przechodzi przez korytko kablowe.
Rury z wodą to hit miesiąca ( ͡° ͜ʖ ͡°)





Zaloguj się aby komentować
Koledzy i Koleżanki Inżynierowie!
Nadchodzą zmiany w Ustawie Prawo Budowlane i można zobaczyć jak dba o nas Polska Izba Inżynierów Budownictwa (mogliby to chociaż jakoś oprotestować i pójść do mediów). O posłach czy rządzie nie wspominam, bo tam nie ma fachowców, a Zbigniew ps. Zero zawsze lubi dowalić większe kary każdemu, bo to się dobrze sprzedaje "suwerenowi".
STARY ZAPIS:
Art. 100
Nie można wszcząć postępowania z tytułu odpowiedzialności
zawodowej w budownictwie po upływie 6 miesięcy od dnia powzięcia przez organy
nadzoru budowlanego wiadomości o popełnieniu czynu, powodującego tę
odpowiedzialność i nie później niż po upływie 3 lat od dnia zakończenia robót
budowlanych albo zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wydania decyzji
o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego
NOWY ZAPIS:
Art. 100. Nie można wszcząć postępowania z tytułu odpowiedzialności zawodowej
w budownictwie po upływie 3 lat od dnia powzięcia przez organ nadzoru budowlanego
wiadomości o popełnieniu czynu powodującego tę odpowiedzialność i po upływie 10 lat
od popełnienia czynu.
Dla porównania wg Kodeksu Karnego po 10 latach przedawnia się gdy czyn jest zagrożony karą powyżej 3 lat (np. handel ludźmi).
Wyczuwam odpływ tych, którym nie będzie się chciało j⁎⁎ać za obietnicę więzienia, co może spowodować wzrost wynagrodzeń osób pełniących samodzielne funkcje w budownictwie.
#budownictwo #patologiepolskiegobudownictwa #prawo #budowa #wiadomoscipolska #hydrotechnika #drogownictwo #mosty #geotechnika #deweloperka
https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/12364751/12916007/12916008/dokument578352.pdf
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19940890414/U/D19940414Lj.pdf
@moderacja_sie_nie_myje Owszem, jest jak piszesz. Z tym, że odpowiedzialność powinna również spoczywać na firmie. Jako pracownik nie masz wpływu na to, że np. za twoimi plecami szef zrobi jakiś wałek i nie wiem, wymienia materiał na tańszy i dostajesz fałszywe kwity. Poza tym jako Kierownik Budowy odpowiadasz za zdrowie i życie osób na budowie. Jaki masz wpływ na to, że dla jaj Seba podstawi nogę Mirkowi i ten upadnie rozbijając łeb? Albo inny przypadek, z Gliwic, jacyś debile zniszczyli ogrodzenie budowy i wpadli do wykopu. Kierownik kilka lat latał po sądach. W żadnym wypadku nie chodzi mi o zdjęcie odpowiedzialności, ale to o czym piszesz czyli chujowe wybudowanie to jest jakiś promil przypadków skazania kogoś. Większość dotyczy wypadków i sfałszowanych wpisów w dzienniku budowy (głównie domków jednorodzinnych). No i pytanie dlaczego nigdy nie oskarża się Nadzoru Budowlanego za niedopełnienie obowiązków? Dlatego, że to urzędnicy i mafia chroni swoich? Przy słynnej katastrofie hali w Katowicach skazano wykonawcę i projektanta. Ale dlaczego nie beknął urzędnik, który wydawał decyzję o pozwoleniu na budowę? Jakby sprawdził cokolwiek to zobaczyłby, że projektant nie miał uprawnień.
edit: No i bez jaj, że okres przedawnienia jak dla jakichś kryminalistów co handlują ludźmi.
Zaloguj się aby komentować