Jak mnie wpienia jak prawnicy i naukowcy celowo, z własnej woli używają archaicznego języka tylko po to, żeby udawać mądre brzmienie. Po co stosować czas zaprzeszły, którego się (praktycznie) nie używa? Po co używać słów, które ostatni raz pojawiły się w gazecie w latach 30? Serio oni są aż tak tępi, że nie potrafią przekazać swojej myśli językiem współczesnym?
#polityka #bekazpodludzi #jezykpolski






















