Tak, młodzi wola zastępować alkohol napojami z cukrem i energolami, na pewno to zdrowsze.
https://zywienie.abczdrowie.pl/coraz-popularniejsz-trend-w-piciu-pierwsze-skutki-juz-po-tygodniu
#alkoholizm
Tak, młodzi wola zastępować alkohol napojami z cukrem i energolami, na pewno to zdrowsze.
https://zywienie.abczdrowie.pl/coraz-popularniejsz-trend-w-piciu-pierwsze-skutki-juz-po-tygodniu
#alkoholizm
Zaloguj się aby komentować
matko kochano, tego już za wiele, jak ja teraz kupię asortyment na grilla ze śwagrem
#alkoholizm #wiadomoscipolska

Zaloguj się aby komentować
Co myślicie o pomyśle porannej prohibicji?
To w zasadzie wyeliminowałoby problem małpek, a pomysł sprawdza się w UK i Irlandii.
Sklepy miałyby zakaz sprzedaży alkoholu od 22 do 10 rano następnego dnia. Patusiarnia rano małpek nie kupi, żulernia też nie.
Normalni ludzie kupią sobie alko w południe i popołudniu
#polityka #alkoholizm #małpki #polska
Zaloguj się aby komentować
Ja: Mama idziemy na Jokera i Lady Zgage?
Mama: mamy Jokera w domu.
Joker w domu:
#wiadomoscipolska #polska #heheszki #memy #humorobrazkowy #alkoholizm #pasjonaciubogiegozartu #benc

Zaloguj się aby komentować
"Alkoholizm, to jest rak duszy" #alkoholizm #alkohol #depresja #choroby #chorobypsychiczne chyba #gruparatowaniapoziomu
Zaloguj się aby komentować
#wiadomoscipolska #polska #heheszki #memy #humorobrazkowy #alkoholizm #pasjonaciubogiegozartu #benc

Zaloguj się aby komentować
Jakaś tam satyra. Wiem, że jak byłbym alkoholikiem to nie byłoby tego co opisuję niżej.
IMHO przez to robienie wina, nalewek... to trochę szkoda chlać tego wszystkiego i nie składować, więc jest to jakaś bariera przed popadnięciem w alkoholizm. Ale nie mogę się naśmiać z tych afer od alkotubek czy teraz akcji od Śpiewaka. Co za wróg narodu, jakiś anty-barbarzyńca atakuje naszą tradycję.
O co to całe obruszenie wokół ograniczania #alkohol to ja nie wiem.
Każdy szanujący się gospodarz trzyma literkę w zamrażarce na godzinę W kiedy wpadają znikąd goście.
A tu w barku kolekcja rumów, łych, ginów. Jeśli gospodarz bardziej hobbystyczny to i kolekcja własnych nalewek też będzie. O czekaj, co to był za smak? Kiedy to robiłem? Hmm... pewnie czeremcha, a czekaj... to chyba z aronii. Jeden c⁎⁎j.
No i nie zapomnijmy, że niedługo przestaną winogrona bulgotać w rurce fermentacyjnej. Więc czas zlewać i klarować i przypomnieć sobie, że w piwniczce jeszcze z dwóch wiosen temu leży jakieś z parę baniek 5L wina.
Ilości takie, że aż nie idzie tego spić.
Wyjście na plener w jesień/zima? Na taki wypad to jakaś piersiówka stalowa w kurtce jest, bo wieczory się mogą różnie potoczyć.
Całe to biadolenie, że ograniczają dostęp do alkoholu to jakieś świadectwo, że nowoczesny Polak to leniwa świnia, co nie potrafi składować, tylko ino chlać na zawołanie.
Ponadto kupowanie alkoholu na stacji, to wielkie XD. Toć to się kupuje się normalnie jak żywność w markecie. To jakieś spierdolenie jest w głowach narodu, że trzeba do stacji chodzić. Ponadto, co szkodzi by flacha jechała zawsze jakaś w samochodzie i pokonała z tobą 600 km nim ją otworzysz na imprezce u znajomych? Już nie wspomnę jak taki pasażer przejechał dwa razy Polskę...
Przecież ta flacha w zamrażalniku to może leżeć i nawet pół roku, ale ona tam k⁎⁎wa ma być, boś nie to że Polak, tylko przezorny gospodarz!
A w tygodniu nie pijam, bo po odbębnieniu pracy w IT, trzeba jeszcze owoce przerabiać i zlewać...
#zdrowie #alkoholizm #polska #polityka
Zaloguj się aby komentować
Śmiać mi się chce z tych wszystkich idiotów, głównie wyborców Konfederacji, którzy choć są w zdecydowanej mniejszości najmocniej pienią się na samą myśl, że państwo może prowadzić jakąś szerszą politykę anty-alkoholową niż minimalna granica wieku sprzedaży 18 lat. W takiej Norwegii czy Szwecji w całym kraju jest mniej punktów sprzedaży alkoholu niż w Polsce w jednym Białymstoku czy Bydgoszczy. Nie ma szans, że w jakimkolwiek cywilizowanym kraju zachodnim kupisz alkohol na stacji benzynowej. W Stanach Zjednoczonych jak nie masz 21 lat to po godzinie 21 wysuwasz z pubów, klubów i innych miejsc gdzie sprzedawany jest alkohol. Do tego ID jest weryfikowane niemal zawsze przy zakupie i sprzedawca ma w c⁎⁎ju czy jesteś zarośniętym i grubym 35-latkiem z brodą czy może 21-letnim studentem, który urodziny miał 3 dni temu.
To się nazywa profilaktyka anty-alkoholowa i pokazywanie właściwych wzorców. Nie ma dowodu, nie ma gorzały. Nie ma wódy w miejscach, które przeznaczone są do tankowania samochodów. Itp, itd. Tymczasem debile myślą, że jak ktoś skończył 18 lat w 3 klasie liceum to on już jest w pełni świadomy, reklama, marketing i punkty sprzedaży na każdym kroku nie mają wpływu na jego zachowania konsumenckie. Te same debile w wieku 30-40 lat biegną do sklepów kupować hurtowo na "Black Friday", bo po "giga-promocji" cena wróciła do poziomu sprzed miesiąca, ale jest znacznie niższa od tej, którą celowo wystawiono 2 tygodnie temu. Ci sami debile dają się nabierać na oszustwa "na BLIK-a", "na policjanta" itd. Oczywiście na pewno nie dadzą się nabrać na sztuczki sztabu wyspecjalizowanych marketingowców i pijarowców, którzy robią wszystko by jak najlepiej wcisnąć im produkt.
Oczywiście pojawiają się też argumenty, że jak będzie nocna prohibicja to powrócą do łask mety. No tak, dokładnie widać to w Krakowie i innych miastach gdzie takie rozwiązania wprowadzono. Na tych "nocnych metach" dorobiła się masa "dilerów", którzy do niedawna byli mętami chlejącymi po rogach tani alkohol, bo nie było stać na ten z akcyzą. Natomiast teraz to są biznesmeni. Goście zrobili fortunę i ten ich alkohol tak za⁎⁎⁎⁎ście działa, że spadła liczba interwencji policji, poprawiła się jakość życia mieszkańców i zmalała liczba awantur. To chyba lepiej już zaopatrzać się w melinie, bo jak widać powoduje mniej problemów niż legalny i akcyzowany alkohol ze sklepu nocnego czy stacji benzynowej, po którym ciągle były burdy, awantury, darcie mordy po nocach itp.
#bekazkonfederacji #bekazpodludzi #gownowpis #alkoholizm #polityka
Zaloguj się aby komentować
Mamy dobre wieści, nasze lobbowanie na rzecz uregulowania sprzedaży alkoholu przynosiło pozytywne efekty! Nadchodzi nocna cisza alkoholowa w całej Polsce; poza tym etanol zniknie ze stacji benzynowych.
Kończy się era nieograniczonej dostępności alkoholu na stacjach benzynowych w Polsce. Resort zdrowia mówi "dość".
W imieniu naszej fundacji stop alko menelom oraz Janka Śpiewaka serdecznie dziękujemy za wasze wsparcie! (° ͜ʖ °)
PS dzisiaj CBA zatrzymało także Palikota, cóż za piękny dzień (° ͜ʖ °)
#alkoholizm #alkohol #zdrowie #polska #polityka

Teraz czekam jeszcze tylko na zakaz sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego w opakowaniach o pojemności mniejszej niż 500 ml, co znacznie utrudniłoby pracownikom budowy (i nie tylko) szybkie szoty przed lub w trakcie pracy, trudniej ukryć dużą flaszkę, łatwiej wypić na raz 100 ml i wyrzucić dowód do śmieci
> resort zdrowia wprowadzi także przepis, że sprzedawca, który ma podejrzenie, że osoba, która chce kupić alkohol, nie ma skończonych 18 lat, będzie miał obowiązek wylegitymowania takiej osoby.
toż art 15 wyraźnie nadmienia o zakazie sprzedaży nieletnim
Art. 15. [Zakaz sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nietrzeźwym, nieletnim lub na kredyt]1. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych:
...
2. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy sprzedający lub podający napoje alkoholowe uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek nabywcy.
co do kruwy?!
robienie d⁎⁎y z logiki?
że niby dotychczas sprzedawca mógł sprzedawać alko nieletnim bo tylko był uprawniony a teraz będzie miał obowiązek bo PODEJRZEWA?!
I co, że dotychczas zapis był martwy bo niby nie działał?
jprdl, sprzedałby typ browara małolatowi, zgłosi go stary małolata i właściciel pakuje biznes, a do mamra szczoteczkę
Właśnie dzisiaj popełniłem wpis na temat tego, że Rząd jako instytucja ogranicza prawa obywatelskie i niszczy firmy wedle własnego "widzimisię", a zaraz później czytam zachwyconego użytkownika, ponieważ ten sam rząd ma zakazać kolejnych swobod obywatelskich... Ludzie otrząśnijcie się z tego amoku! To zupełnie nic nie da, poza tym że ludzie będą kombinować jak konie pod górę, a komu będzie zależeć to i tak ten alkohol zdobędzie.
A ja się później dziwię, że nikt nie reaguje jak świat motoryzacji jest wyniszczany przez durne regulacje UE, albo jak ktoś po raz kolejny uwala gospodarkę dla "wyższego dobra"...
Zaloguj się aby komentować
olaboga, chwila nieuwagi i można przez przypadek kupić jogurt
#alkoholizm #biznes #pdk

Zaloguj się aby komentować
W ogóle chciałem dodać wpis, że jak ktoś wam mówi o strasznym
I wszystko jak krew w piach.
#alkoholizm #polska


a to nie jest tak, że to jest na podstawiw sprzedaży? W okolicach 2000 każdu robił wino w domu albo bimber. Teraz ludzie raczej kupują. U mnie w domu i mam też na myśli rodziców teściów i resztę najbliższej rodziny, spożycie spirytusowych spadło do zera, kiedyś na imprezach była flaszka, ale od dobrych 20 lat jest tylko wino albo piwo.
Zaloguj się aby komentować
Myślałem, że 0% można pić. Teraz się dowiedziałem, że cała moja przerwa nic nie dała, i normlanie spożywałem bo piłem czasem 0%. Mogłem spożywać jak wcześniej i wyszłoby na to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) #alkoholizm


Zaloguj się aby komentować
Spółka OLV, producent tzw. saszetek z napojami alkoholowymi pod marką Voodoo Monkey, została zmuszona do wycofania ich z rynku. Mało tego, że publicyści nie mający lepszych tematów zaszczuli spółkę, to jeszcze rządzący deklarują dobranie im się do d⁎⁎y wzmorzonymi kontrolami... What the fuck, gdzie my żyjemy? Przecież to jest świetny pomysł. Opakowania które łatwiej wyprodukować, przewozić, są tańsze, nie tłuką się, o co tu chodzi? Kultura stawiania dzieciaczków na pierwszym miejscu weszła chyba komuś to mózgu za głęboko... W tym kraju nigdy nie będzie dobrze 😐
#alkoholizm #polityka #biznes #olv

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Do polskich sklepów trafiły saszetki z alkoholem, który zyskały miano "alkotubek". Wokół sprawy wybuchła prawdziwa burza, na ten temat wypowiedzieli się politycy na czele z premierem Donaldem Tuskiem. Teraz oświadczenie wydał producent, który przeprosił za swój produkt i zapowiedział jego...
#afera #alkoholizm
#heheszki @Heheszki
Jedyna saszetka na alkohol to tylko taka.
Smak i moc jedyna słuszna.

Zaloguj się aby komentować
Jest reakcja ministerstwa na wódke w saszetce. Szybko!
Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże we wtorek pismo do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o zmianę przepisów w sprawie opakowań, w których sprzedawany jest alkohol. Szefowa resortu Barbara Nowacka podkreśliła, że trzeba szybko uszczelnić przepisy, by opakowanie alkoholu nie udawało produktu dla dzieci.
A taki mieli sprytny plan...
#zdrowie #polityka #alkoholizm


Zaloguj się aby komentować
"twarde picie" w norwegii - weżmie łyka wódki i przepłynie się pod lodem
"twarde picie" w Polsce - tygodniowy maraton alkoholowy po wypłacie zasiłku
#alkoholizm

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pewnego dnia w pewnej agencji marketingowej:
>Słuchajcie, nasz klient ma poważny problem. Jego produkt kojarzy się z menelami, a on chce uderzyć do młodych, dynamicznych ludzi którzy widzą siebie jako tych z reklam marek sportowych i nie chcą być kojarzeni z oszczanymi śmierdzielami. Czekam na pomysły
>Szefie, chyba coś mam...
Kilka miesięcy później w pewnym sklepie:
>Szefowo, te tubki nam zupełnie nie schodzą, do tego kompletnie nie da się tego ustawić między butelkami w sensowny sposób...
>Hmmmm... a macie jakiś pusty stand po tymbarkach?
Po kilku chwilach:
>Ding dong!
>Masz, Szymciu, babcia ci taki musik kupiła jak lubisz
#patologia #alkoholizm #polska #marketing

Zaloguj się aby komentować