Ostatni dzionek a raczej godziny na Samos
#grecja #jedzenie #turystyka






Społeczność
O dreptaniu, kimaniu i podziwianiu otaczającej nas natury słów kilka... Kontakt: mejwen
Ostatni dzionek a raczej godziny na Samos
#grecja #jedzenie #turystyka





Zaloguj się aby komentować

Przygotowaliśmy dla Was kolejne zestawienie ciekawych wydarzeń, jakie warto odwiedzić podczas weekendu. Imprez jest sporo, więc każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.
#lubelskie #lubelszczyzna #zwiedzanie #turystyka
Dożyłki dzień narkomanów
Wodospad w Potami, Samos. Fajna przygoda. Woda była zimna dlatego krasnala zainstalowałem w motorówce
#grecja #woda





Zaloguj się aby komentować
Ruiny świątyni Hery w Herajon na wyspie Samos, plus kontent dla Pana @ErwinoRommelo
#historia #grecja #stopyboners





Zaloguj się aby komentować
Kalimera!
Urlopuje sobie czemu pytasz?
Jestem na greckiej wyspie Samos śladami wielkiego, wspanialego człowieka który kiedyś stąpał po tej wysepce. Człowiek ikona, legenda może nawet geniusz. Zgadza się chodzi o Roberta Makłowicza
Dodaje filmik jak Robercik opowiada o pitagorasie. Dlaczego Makłowicz opowiada o pitagorasie a nie na odwrot? Bo Makłowicza każdy zna
wołam @green-greq panucku takie czipsy upolowałem, nie lejsy ale też spoko i potwierdzam smaczne oreganowe
https://www.youtube.com/watch?v=kyYA5kd5Ikg&pp=ygUQbWFrxYJvd2ljeiBzYW1vcw%3D%3D
#grecja #wakacje #turystyka





Zaloguj się aby komentować
Hej ho, dla tych co nie wiedzą co z wolnym zrobić lub dla osób które z nieznanych powodów cisną nad polskie morze (trasa nr 7 już się korkuje także warto zrobić postój) polecam pole namiotowe mojej ciotki.
Sam Robert Makłowicz powiedział o tym miejscu... nie wiele a w zasadzie to nic bo go tu nie było ale jakby był to na pewno by coś powiedzial.
Jest woda, molo, jedzenie oraz ciepłe wygazowane piwo





Zaloguj się aby komentować

Przedsiębiorcy z Majorki alarmują o spadku liczby niemieckich turystów. Protesty przeciwko masowej turystyce odstraszają odwiedzających, co wpływa na lokalną gospodarkę. Tylko w branży gastronomicznej mówi się o... #majorka #turystyka #mialeszlotyrog
#bułgaria #słonecznybrzeg
Ciekawostka sezonowa - buda z fast foodem na dworcu? nie, to jest MC Donald

Zaloguj się aby komentować

Są w Polsce miejsca, które nie potrzebują wielkich reklam ani głośnych opisów. Wystarczy jedno słowo – Bieszczady – i przed oczami stają połoniny skąpane we mgle, ciche doliny i przestrzeń, gdzie naprawdę można odetchnąć. To tutaj kończą się asfaltowe drogi, a zaczyna się coś znacznie ważniejszego:...
Zaloguj się aby komentować

Słowenia to idealny wybór na wakacje. Góry, jeziora, winnice, Adriatyk, zabytki i kuchnia zapewnią niezapomniane wrażenia i relaks dla każdego turysty.
Słowenia to niezwykła mozaika przyrody, kultury, tradycji i nowoczesności. Położona na skrzyżowaniu Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej,...
No dobra. Mimo, że urlop generalnie zaplanowany i atrakcje wybrane to jednak zawsze warto spytać o coś mniej oczywistego.
Po latach wracamy do Kotliny Kłodzkiej (no dobra trochę obok), tym razem w miejscowości Zlaté Hory.. bo u sąsiadów wyszło taniej za Hotel ¯\_(ツ)_/¯ No i będę się mógł na socialach chwalić, że byłem ZA GRANICO - całe 2km, ale nikt tego nie sprawdza!
Jedziemy z córką lvl 6, więc głównie pod nią 'atrakcje', ale może coś dorzucicie 'po trasie' lub w promieniu powiedzmy 100km od Głuchołazów, a i zmianę planów wezmę pod uwagę bo sztywnego planu co do dnia i godziny ani miejsc nie mam.
Jadę z dwiema kobietami więc harmonogram godzinowy nie ma prawa się udać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To co zobaczymy w losowej kolejności:
Zoo we Wrocławiu
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie (tak mam bilety)
Kopalnia Złota w Złotym Stoku
Biskupia Kopa - szczyt z listy korony gór Polski
Szczeliniec i Błędne Skały
Spacer w chmurach i wiszący most na Dolnej Morawie
Przejeżdżając obok Kłodzka na pewno Park miniatur
Twierdza Srebrna Góra (w Kłodzkiej byłem, zresztą we większości miejsc byłem - córce chcę pokazać ;P)
Brno (tu jeszcze totalnie nie wiem co jest do zobaczenia, ani jak ugryźć)
Głuchołazy no i Zlate Hory (jeden dzień bardziej lokalnie, bez wyjazdów)
Poza zwiedzaniem i łażeniem, chciałbym córkę wrzucić do jakiegoś 'parku rozrywki', 'sali zabaw' czy czegoś w podobnym stylu - może ktoś coś zna..
#urlop #turystyka #kiciochpyta #wakacje #kotlinaklodzka #dolnyslask #wczasy #zuchpostuje #glucholazy


@zuchtomek Masz tu mały przewodnik od osoby, która jeździ tam co roku:
Jeśli ci się uda to szukaj biletów do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Córka będzie na pewno zachwycona warsztatami z tkania papieru.
Oprócz tego mając na uwadze dziecko polecam:
- spływ Nysą Klodzką do Barda albo rafting
- W Dolni Moravi jest sporo atrakcji dla dzieci przy Skywalku, ale w Ceskie Petrovice jest taki mały kameralny ośrodek https://maps.app.goo.gl/1N1ELrZs15Pm9nPQ9
- Obok Ceskich Petrovic polecam rezerwat Zemska Brama - piękne miejsce na piknik
- Jeśli akurat coś będzie (a często są eventy) to jedźcie do Neratova. Sama mała wioska składa się z Browaru, ślicznego kościoła zwieńczonego szklanym dachem i gospody
- Jakby było wam za gorąco polecam kąpiel w zimnej wodzie na Zalewie w miejscowości Pastviny
- w Ceskiej Trebovej często są parowozy i jazda pociągiem zabytkowym
Jest jeszcze profil na FB co się dzieje w Kotlinie Kłodzkiej (jakoś tak)
I przypomniało mi się, w Radkowie jest piękny park wodny z dmuchanymi przeszkodami.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy mój szczęśliwy z życia pierniczek zasłużył na pioruna?
#torun


Zaloguj się aby komentować
Patrzcie debila, na Planicę wylazł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O ile zazwyczaj szkaluję #skoki narciarskie tak chłopakom odwagi odmówić nie mogę.
PS. Jkbc to z dołu na górę około 450m i 260m przewyższenia.
#slowenia #gory



Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do wpisu to zgodnie z niepisaną umową społeczną między mną a piorunującymi melduję, że wylazłem na te #gory
Łatwo nie było - 1100m przewyższenia na pierwszych 3,5km (trzecia fotka oddaje nieco stromiznę). Ciągle w górę w ponad 30° upale. Już po pół godzinie bylem cały mokry a wiaterku zero bo linię drzew opuściłem dopiero po 2h wspinaczki. Na szczęście między szczytami leżała spora łata śniegu i w jej okolicy trochę się schłodziłem. Na całą trasę wziąłem łacznie 3l płynów, po pierwszym szczycie zostało mi niecale pół litra. Planowanie lvl master xD
Na górze za to super widoki i spora satysfakcja z wyjścia. Poznałem dwie fajne dziewczyny ze Słowenii. Pogadaliśmy chwilę, wymieniliśmy się zdjęciowymi uprzejmościami, poczęstowałem żelkami haribo, one odlały mi pół bidonu swojej wody i zaproponowały wspólny powrót. Grzecznie podziękowałem i poszedłem trochę okrężną, widokową trasą. Trasa naprawdę ładna bo po południowej, słoweńskiej stronie stosunkowo łagodne łąki kontrastowały z szarymi, ostrymi urwiskami strony austriackiej.
Mimo poratowania wodą, do schroniska zszedłem totalnie na oparach. Na szczęście w aucie, w lodówce turystycznej miałem zachomikowany jeszcze jeden izotonik. Nadal zimny wszedł jak złoto.
Ogólnie morderczy był to #trekking , nie zapomnę go nigdy.
I standardowo "jutro się nie ruszę" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#slowenia




Zaloguj się aby komentować
Dobra, jeden piorun lub komentarz i wbijam się na te dwa szczyty widoczne daleko na zdjęciu. Nawet mnie nie prowokujcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gory #slowenia #trekking

Zaloguj się aby komentować

Agencja Informacyjna: Sławomir Bawarski – prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter, zwiedził praktycznie cały świat. Posiada wyjątkowe kompetencje w ocenie, najpiękniejszych miejsc turystycznych. Teraz na warsztat wybrał Kadyny i uzasadnia swój wybór. Jego opinię w tej materii...

Koszt adaptacji Fortu XI Duńkowiczki to 5 mln złotych
Inwestorem prac jest Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. Wartość prac adaptacyjnych realizowanych na forcie XI Duńkowiczki wynosi 5 mln złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład. Prace prowadzone są również na innych...
Jeden z moich ulubionych tradycji w #austria
Stawianie drzewka majowego plus jego późniejsze… kradzieże
Tak.. do sierpnia wioski przyjeżdżają nocą, ścinają i przewożą jako zdobycz do wsi.
Jak i w ile osób? W mojej wsi Podobno rekord to 6 osób ;D
#tradycja #kultura #folk #folklor #turystyka
Zawsze mnie ciekawi ile takich tradycji zostało wymazanych w Polsce przez rusyfikację i rozbiory

Zaloguj się aby komentować