Drogie mole książkowe!
Czy ktoś może zna jakąś ciekawą beletrystykę na temat małżeństwa lub mniej formalnego związku z perspektywy mężczyzny?
#ksiazki #literatura #pytanie #szukamksiazki

Drogie mole książkowe!
Czy ktoś może zna jakąś ciekawą beletrystykę na temat małżeństwa lub mniej formalnego związku z perspektywy mężczyzny?
#ksiazki #literatura #pytanie #szukamksiazki
Zaloguj się aby komentować
Nie jestem wielkim fanem Karola Paciorka, ale jego seria podcastów na tematy polityczne jest dla mnie bardzo wartościowa. Jakiś czas temu wypuścił rozmowę z ludźmi prowadzącymi kanał ORB i jeden z twórców zainspirował mnie do nieco innego podejścia do głosowania w tym roku. Wybór posła wydaje mi się dużo bardziej atrakcyjny - z powodu dużej ilości takowych na listach jest większa szansa, że znajdę kandydata, który jest możliwie blisko moim poglądom. Wcześniej o wyborach myślałem, jak o eliminacji najgorszych opcji aż zostanie ta jedna jedyna. Głosowanie na pojedynczego posła sprawia, że jestem w stanie lepiej uzasadnić mój wybór i po prostu lepiej się z nim czuję.
https://www.youtube.com/watch?v=WeiHX9HNAcA
#wybory #wybory2023 #polityka
Zaloguj się aby komentować
Hej ziomeczki,
może to trochę głupie, ale dziwna rzecz mi się dzieje na kompie. W firefoxie, którego odpalam rzadziej niż chrome, jak wchodzę na google, to wszystko jest napisane cyrylicą, a nie zmieniałem ustawień języka i cała historia wyczyszczona. Wcześniej pojawiały mi się czasem reklamy napisane cyrylicą np. na yt, ale było to sporadycznie, teraz są częściej niż pisane alfabetem łacińskim. Skanowałem kompa jak na razie windows defenderem i nic nie wykazał, poskanuje jeszcze czym innym, ale na innym komputerze też to zjawisko się dzieje. Internet mam z UPC. Zastanawiam się czy to jakiś MITM się dzieje, bo trochę ciężko mi uwierzyć, żeby to było przez rosnącą ilość obywateli Ukrainy, których w okolicy wcale dużo nie mam. Zgłoszę to do supportu UPC, ale jakoś jestem sceptyczny czy coś z tym zrobią. Może ktoś ma jakiś pomysł co to jest, może panikuję?
#cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #pytanie
W tym przypadku to raczej włażenie na ruskie strony czy strony z jakimiś wirusami przeglądarkowymi a nie ukry hackujące ci wifi.
Jak łazisz po Bóg wie jakich stronach i ci się wyświetlają dziwne reklamy to ci potem mogły popieprzyć ustawienia.
Skasuj na początek folder z plikami tymczasowymi i ustawieniami foxa i sprawdź,czy ci się ustawienia klawiatury nie spieprzyły.
Oczywiście pod warunkiem,że znasz hasła do tego co używasz,INACZEJ TEGO NIE RÓB !!!
%APPDATA%\Mozilla\Firefox - ja raz na jakiś czas wywalam wszystko.
Zaloguj się aby komentować
#kontomieszkaniowe będzie najszybciej dostępne w banku Pekao SA - od 10 lipca, także bank PKO BP zadeklarował, że będzie oferował założenie takiego konta w tym roku, ale dopiero od grudnia. O innych bankach brak wiadomości.
Niestety, na stronie bgk stworzonej dla tego konta, w zakładce "lista banków", jeszcze żadnego nie ma:
https://www.bgk.pl/osoby-prywatne/mieszkalnictwo/konto-mieszkaniowe/#c28304
#oszczedzanie #wkladwlasny
Zaloguj się aby komentować
Cześć i czołem,
tak sobie szperam w programach partii starych i nowych co by nieco się zorientować, gdzie kto zmierza. Szukam głównie jednego zdania, które brzmiało by mniej więcej "Oddzielenie stanowiska prokuratora generalnego od stanowiska ministra sprawiedliwości". Znalazłem to w pdfach, chyba starych, programów KO i Lewicy, na stronie Konfederacji czegoś takiego nie widziałem i na stronie Polska2050 również czegoś podobnego nie zauważyłem. Może ktoś tutaj jest lepiej zorientowany jak ta sprawa wygląda u poszczególnych partii? A było by nieziemsko, jakby ktoś podrzucił tutaj programy lub spisy głównych postulatów w pdf.
Pozdrawiam serdelcznie
#polityka #szukampartii #wybory
Zaloguj się aby komentować
Niszowy acz proroczy kawałek #muzyka #standup #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Wie ktoś może czy 4 czerwca protesty będą organizowane w innych miastach? Konkretnie chodzi mi o trójmiasto, do Wawy nijak nie ma szans, żebym pojechał na niedzielę, a jednak sprzeciw okazać bym chciał.
#tujestdemokracja #jebacpis #putinowskapolska #wiadomoscipolska #polityka

Zaloguj się aby komentować
Witam ziomeczki, mam #pytanie prawdopodobnie do bardziej doświadczonych inwestorów i spekulantów. Jest sobie spółka X - nie za duża bo na New Connect, istnieje od ponad 10 lat, a w ostatnich latach wykazuje stabilny zysk co kwartał, do tego wypłaca dywidendę. Nagle ni z tego, ni z owego 90% udziałów w spółce wykupują 2 fundusze - 1 zagraniczny i drugi w sumie też tylko z oddziałem w Polsce. Normalnie udział funduszu jest pozytywny, szczególnie dla spółki, która nie była wcześniej w składzie żadnego portfela grubej ryby, ale 90% - czy to nie za dużo? Ciężko oprzeć się wrażeniu, że realizuje się wrogie przejęcie aby zdjąć konkurencję, chociaż oba fundusze wydają się nie mieć powiązań z branżą, jaką zajmuje się spółka X.
#inwestycje #gielda
Zaloguj się aby komentować
Trochę mnie boli, że na większości portali ekonomiczno - finansowych jest dużo więcej artykułów o nowym kredycie 2%, a dużo mniej na temat konta mieszkaniowego. Wiadomo, że oszczędzanie raczej nie będzie w modzie, ale to konto jest co najmniej równie ciekawe, jak wcześniej wspomniany kredyt.
Po krótce:
założenie konta ma być możliwe po 1 lipca
na konto będzie można wpłacać od 500 zł do 2000 zł miesięcznie
jeżeli właściciel konta w danym roku zrobi minimum 11 wpłat, to na konto wpłynie premia w wysokości średniorocznego wskaźnika inflacji lub średniej arytmetycznej ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, do tego w każdym roku ma być wybierany ten wskaźnik, który jest bardziej korzystny dla oszczędzającego
Konto nie będzie dostępne dla wszystkich, jest dedykowane dla osób, które nie posiadają własnego mieszkania/domu, chociaż i od tego są pewne ustępstwa. Więcej szczegółów można znaleźć na stronach:
https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/konto-mieszkaniowe
https://direct.money.pl/artykuly/porady/konto-mieszkaniowe--co-trzeba-o-nim-wiedziec
#oszczedzanie #finanse #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
We wtorek była grupa śmierci, wczoraj nie za bardzo
S:
- Austria - bardzo chwytliwy kawałek, fajne wokale, performance na scenie wystarczający, pewnie wejdzie na mój spotify
- Australia - ou boi, ale ładnie ożeniony retrowave z metalem, chociaż wokal może nie był wybitny, ale scena też fajna
A:
- Litwa - bardzo mocny wokal, fajne churki, ta pani ma szanse wygrać
- Belgia - pierwszy kawałek, który złapał mnie za ucho. Na scenie lepiej od poprzedników, więc może też zdziałał kontrast
- Islandia - pani z Islandii pomimo całkiem spoko wokalu i prężenia się na scenie jak tylko mogła, niestety nie zakwalifikowała się, a szkoda. Głos całkiem mocny, przesłanie nawet gitówa, no ale cóż
- Słowenia - drugi kawałek, który mnie złapał za ucho. Scenicznie fajnie się chłopaki pokazali. Ich utwór ma jeden problem - wokal nie ma za bardzo możliwości, żeby się wykazać
- Albania - mega dobra wokalistka, ale orientalne bity nigdy mi nie wchodzą
B:
- Gruzja - podobnie jak u Armeni
- Armenia - Loreen, ale ze słabszym głosem, chociaż to co działo się na scenie wyglądało trochę lepiej niż u przedstawicielki Szwecji
- Rumunia - ten kawałek się rozkręcał, ale zbyt wolno. Szkoda, że tancerka wyskoczyła tylko na koniec
- Estonia - mocny wokal, utwór pełen pasji, ale nie łapie za ucho, na scenie nie wiele się działo
- Cypr - Loreen w męskiej wersji, nie lubię jak facet śpiewa falsetem, chociaż jest w tym dobry, ognie były fajne, ale to za mało
- Dania - muzycznie mnie nie porwało, choreograficznie i wizualnie też
- Grecja - skakanie zamiast choreografii, wokal okej, ale generalnie nudy
- San Marino - ciężki kawałek, może mi się wydaje, ale chyba zdarzyło się wokaliście nie trafić w niektóre nuty
Zaloguj się aby komentować
Moja tierlista po pierwszym półfinale #eurowizja #muzyka
S:
- Malta - czemu Buskersi się nie zakwalifikowali to ja nie wiem, jedyne czego można by się uczepić to, że ich kawałek nie miał chwytającej za serce treści, ale jest bardzo łapiący za ucho, do tego jak dla mnie najlepiej zaprezentowali się na scenie wczoraj
- Serbia - szeptany śpiew to hardkor, fajny klimat, ciekawie na scenie, wyróżniający się utwór
- Mołdawia - nawiązanie do słowiańskości, bardzo fajnie połączone z elektroniką, tworzące udany neo-słowiański folk. Wpada w ucho, do tego 3 wokale i to co dzieje się na scenie przyciąga oko. Czuć klimat, forma dopasowana do treści, no i sama treść także poruszająca
- Finlandia - pan groszek zrobił jeden kawałek z dwóch, ale wyszło mu to cacy. Fajna zmiana charakteru utworu. Muzycznie super, performance też, jedynie treść taka sobie, chyba, że czegoś nie rozumiem.
A:
- Norwegia - Queen of Kings, gdy słuchałem pierwszy raz miałem ciary, wczoraj Alessandra miała chyba trochę zmęczony głos próbami/stres i choreografia + efekty na scenie nie zmieniły się zauważalnie do tego co było na finale krajowym, dlatego nie ma S tieru
- Chorwacja - Mama ŚĆ, ma chyba wszystko co potrzebne do wygrania, więc dlaczego nie S? Po pierwsze - mało radiowy utwór nie dla każdego, po drugie - bije do władzy autokratycznej, co wydaje się być słabym tematem i po trzecie - trzeba poczytać o utworze, żeby wiedzieć o co chodzi.
- Szwajcaria - Imagine Dragons vibe, utwór fajny, chwyta za serce, piękna treść, ale mało ciekawy performance na scenie
- Szwecja - dałbym B tier, ale Loreen jak śpiewa to się ziemia trzęsie w posadach. Niestety uboga scena - Loreen występuje sama, więc tu raczej minus.
B:
- Portugalia - ładne, widać temperament południowej części Europy, wokal robi wrażenie, ale nie mój gust po prostu, scena też nie porywa
- Czechy - nie podobają mi się ich różowe stroje, uboga choreografia, aczkolwiek fajna treść. Rapsy jednakowoż bardziej na minus
C:
- Łotwa - spoko, ale jakby nie na eurowizję, szalony bit, tylko, że ten utwór z tym wokalem siadł i nie chciał iść do przodu, scenicznie mało ciekawe
- Irlandia - totalnie nie porywa, wokal zsiadł piosenkę, trochę jak u2, ale gorzej
- Azerbejdżan - trochę komediowe backstreet hobbits
- Holandia - straszne nudy
E:
- Izrael - łot de fok, Malta powinna wejść zamiast nich
Zaloguj się aby komentować
"Dla mnie do pierwszego błędu." Pan Mirosław kozak, oponenci stali bezradni, aż się trochę ich żal robiło.
https://youtu.be/UeqcdGz1cKw?t=1150
#1z10
Zaloguj się aby komentować
Hej, parę miesięcy temu pisałem o tym, że na łapie mi się zrobiło coś co wyglądało jak łuszczyca. Okazało się, że winowajcą była... pasta do zębów. Jak myję zęby to zawsze trochę pasty ścieka mi w tym miejscu po ręce, gdzie miałem tę zmianę. Zmieniłem pastę i pomogło mi to również na usta, na których miałem zdiagnozowaną łuszczycę. Może komuś ta informacja pomoże. Zastanawiam się czy to może jakaś alergia, czy pasta kijowa.
#dermatologia #luszczyca #odpowiedzi
@potato_fairy @LM317T Ja używałem dentalux - taka czarna z biedronki lub lidla- i od tego czasu jak napisałeś ten post zmieniłem na kolgejt i dodatkowo kupiłem sobie maść Psorin - znaczna poprawa a to tylko 3 dni. Także dzięki za info.
Tym bardziej że to skazywało na pastę bo tylko na kilku palcach miałem problem - na tych co się używa podczas szczotkowania i czyszczenia szczoteczki.
Zaloguj się aby komentować
Jakie to jest złoto xD
#heheszki #deepfake #fed
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry. Czy znacie jakieś metody estymacji czasu potrzebnego na wykonanie zadania? Straszny mam z tym problem w jedną jak i w drugą stronę, chociaż częściej tego czasu jest za mało niż za dużo. Może ktoś przerobił jakieś ciekawe kursy albo lektury na ten temat?
#programowanie #naukaprogramowania
Zaloguj się aby komentować
Hej ziomeczki, pijcie ze mno kompot zdałem dzisiaj egzamin Az-204. Chciałbym polecić w związku z tym następujący kanał na yt: https://www.youtube.com/@Azure4Everyone
Pan Adam jest dla mnie jak Matemaks dla maturzysty albo jak Aniagotuje dla gospodarza przed domówką. Mimo tego, że większość filmików dotyczy Az-900 to jest też sporo, które wykraczają poza jego zakres i uderzają trochę właśnie w Az-204. Tak, więc jeżeli ktoś planuje zapoznać się z chmurą, a w dalszej przyszłości planuje certyfikację, polecam bez wahania!
#azure #cloud #microsoft #certyfikaty
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #inwestycje #youtube
Jestem uzależniony od finvidów na yt
Zaloguj się aby komentować
Hej ziomeczki! Ostatnio mam rozkminę odnośnie tego w jaki sposób zwiększyć moje przychody. Jestem programistą zatrudnionym na etacie w jednej firmie i chciałbym na pewno, żeby ten etat został ze względu na możliwość wzięcia kredytu hipotecznego w przyszłości. Jakie możliwości dla siebie widzę:
dodatkowa praca na etat/ część etatu - prefereowana część etatu, aczkolwiek sporej ilości firm to nie pasuje, mam parę rozmów za sobą i na każdej mówili, że wolą pełny etat
utworzenie działalności i freelancerka - tutaj musiałbym poświęcić dodatkowy czas na budowanie portfolio i szukanie zleceń - zrobienie portfolio nie wydaje mi się być problemem, ale znalezienie zlecenia wydaje mi się niewykonalne patrząc na ilość ofert na np. useme czy fiverze
korepetycje z programowania - tutaj też wydaje mi się, że konkurencja jest spora i zarobki raczej niższe niż dodatkowa programistyczna praca, ale lepsze to niż nic
Jakie są Wasze doświadczenia? Czy ktoś może jest w takiej sytuacji, że ma etat + coś jeszcze? Czy szukanie zleceń jest łatwiejsze niż mi się wydaje?
#praca #pytanie #programowanie #programista15k
@potato_fairy kiedy chcesz ten kredyt wziąć ? Jak dłuzej niż za rok dwa to kombinują z działalnoscia opodatkowana inaczej niż ryczałt. Generalnie nic się lepiej nie opłaci niż przejście z Uop na jdg u innego pracodawcy. Najprawdopodobniej podwyższy to zdolność kredytową jeżeli działalność będzie prowadzona ponad rok ( nieraz rok nieraz pełny okres podatkowy, nieraz dwa lata, różnie zależnie od banku).
Zaloguj się aby komentować
Dzień doberek, jakoś w listopadzie/grudniu zrobiła mi się rzecz na łapie - skóra zaczęła strasznie wysychać i łuszczyć się przy podstawie kciuka wewnątrz dłoni i na opuszku. Trochę swędzi, czuć, że skóra jest napięta w tych miejscach i przy podstawie kciuka ta wyschnięta skóra często się rozrywa tworząc rankę. Byłem z tym u dermatologa przed świętami i przypisał mi maść Diprosalic do smarowania 2 razy dziennie przez 2 tygodnie - do zaleceń sie zastosowałem i poszedłem na badanie kontrolne. Skóra na dłoni wyglądała lepiej - nie wysychała, ale nie wyglądała tak samo jak na drugiej, zdrowej ręce. Lekarz powiedział mi, że jest w porządku - trzeba tylko nawilżać kremami. Do tych zaleceń również się zastosowałem - smarowałem na początku jednym kremem, ale skóra znów zaczęła wysychać i łuszczyć się. Zmieniłem krem nawilżający, ale to niestety nie pomogło. Zastanawiam się co teraz zrobić. Czy pójść do innego lekarza, czy może poszukać jakiegoś innego kremu? Istnieje szansa, że się tego nie pozbędę, bo dostałem w genach łuszczycę (chociaż jak dotąd objawia się u mnie tylko na ustach), ale fajnie byłoby mieć to chociaż trochę pod kontrolą.
#dermatologia #luszczyca #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy mi się wydaje, czy backup wypoka usunął konto Jarosławowi Wolskiemu?
#wykop #hejto #heheszki #bekazwykopu
Zaloguj się aby komentować