Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Kaja Kallas ogłasza nominacje 33 ambasadorów Unii Europejskiej oraz siedmiu zastępców szefów misji i nie ma na tej liście żadnego Polaka. Teraz pomyślcie tylko co by się działo gdyby taka lista została ogłoszona za rządów PISu XD #wiadomosciswiat...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Na pokrzepeinie serc. W tych trudnych czasach mimo odwiecznej walki polsko/polskiej, Polska robi coś dobrze.
#wiadomoscipolska #ekonomia #gospodarka #polskiedrogi

@manstain Niestety ja tu widzę jeden problem, w którym Polska troche przegapiła szansę na stworzenie własnych technologii, konkurencyjnych dla krajów rozwiniętych. To powoduje sytuację w której za chwilę możemy wpaść w tzw. pułapkę średniego dochodu. Dotyczy ona panstw, ktore tak jak Polska, z początku byly biedne, ale dzieki naplywowi zagranicznego kapitału. Poziom zycia szybko podnosi się razem z pensjami. W pewnym momencie wynagrodzenia staja sie zbyt wysokie aby konkurowac z biedniejszymi krajami i przez to państwo staje się zakladnikiem zagranicznych koncernow, ktore za wszelką cenę stara się u siebie zatrzymać. Powoli zaczyna być to widoczne i obawiam się, ze ta kreska nie będzie za chwilę rosnąć tak mocno. Moim zdaniem państwo powinno bardziej dotować i przeznaczać wieksze srodki na wlasne technologie - czy to zbrojeniowka, czy motoryzacja, czy cokolwiek innego. Kraj istnieje tylko dzieki temu co eksportuje, a nie na odwrót.
Statystyka w służbie propagandy.
Doczytał ktoś małe literki?
Dane z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Słowacji wykluczono, bo tam były bardzo niskie zarobki w 1994
Przecież to naturalne, że skoro będąc krajem postkomunistycznym zarabialiśmy gówno, to żeby dorównać do Europy zachodniej musimy te pensje podnosić szybciej niż oni...
Przecież to dramat i zubożanie Polaków!
Każdorazowe podniesienie pensji minimalnej odbija się w Waszych rachunkach oraz cenach w sklepie i to w sytuacji, gdzie jest masa osób zza granicy, która chętnie przyjedzie robić te mniej atrakcyjne pracę, za niższe kwoty niż te wydumane minimalne.
Sam czynsz podskoczył mi w ciągu pięciu lat dwukrotnie. Wiem, że nie tylko przez płacę minimalną ale jest ona znaczącym elementem drożyzny.
Dosyć z socjalem na litość boską!
Zaloguj się aby komentować

Senat USA zablokował kolejną próbę Republikanów, by przepchnąć SAVE America Act jako poprawkę do pakietu finansowania imigracji. Poprawka Lindsey’a Grahama przepadła 48–50, czyli GOP nie miała nawet zwykłej większości, a i tak potrzebne było 60 głosów. Czterech Republikanów — Collins, Murkowski,...
Super ważny wykres dla wszystkich szykujących się do kupienia nadchodzących mega IPO (spaceX, openAI, anthropic)
Jednocześnie jesli ktoś kiedyś zainwestował 100$ w Tesla IPO to teraz ma 25000-27000$
HODL
#ekonomia #inwestycje #ciekawostinwestycyjne #gospodarka #inwestowanie

Zaloguj się aby komentować

Komisja Europejska ma ostrzec, że przez drogi prąd, restrukturyzację przemysłu i zieloną transformację UE może stracić setki tysięcy miejsc pracy. Najważniejsze:
same wysokie ceny energii w 2026 r. mogą zagrozić ok. 560 tys. miejsc pracy;
najbardziej narażone sektory: budownictwo, hutnictwo,...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

TLDR: Jakiś anonimowy „Noah Doe” pozywa w Nowym Jorku o prawa do ok. 3.8 mln BTC z 39 069 starych, nieruszanych portfeli, w tym adresów przypisywanych Satoshiemu. Nie ma kluczy prywatnych, więc nie może ruszyć coinów, ale próbuje użyć nowojorskiego prawa o „znalezionym mieniu”. Jego trik: skopiował...
Kapitał ucieka z Chin i jednocześnie Chiny ukarały też trzech zagranicznych brokerów online — Futu, Tiger Brokers i Longbridge Securities — łącznie kwotą ok. 330 mln USD za to, że bez zgody regulatora dawali chińskim inwestorom dostęp do zagranicznych giełd.
I dlatego ich waluta nigdy nie zastąpi $ i jak ktoś powtarza te bzdury to nie ma zielnego pojęcia o czym mówi.
Dolar ma mnóstwo problemów, ale jego przewaga to nie tylko siła USA.
To też głębokość rynku, płynność i zaufanie, że wyjście nie zostanie nagle zamknięte decyzją partii dodatkowo nową silną bronią są stablecoins.
#chiny #ekonomia #gospodarka #polityka

Zaloguj się aby komentować
Następnym razem Musk zamiast Raptorów powienien użyć Holland bo jej odloty są kosmiczne.
#wiadomoscipolska #bekazlewactwa #polityka
Nota moderatora @bojowonastawionaowca : jest to konto satyryczne (@MinisterrAcosta ), które regularnie podszywa się pod różne znane osoby, w tym wypadku pod Agnieszkę Holland

Zaloguj się aby komentować
Kurde złe tego, że ulubieńcy Korwina najbardziej popierają AfD to nie wiedziałem.
Ciekawe czy dlatego bo szefowa AfD ma partnerkę czy, że są mocno anty imigracyjni a wiadomo, że Muzułmanie to jednak fanami LBTQ nie są?
#polityka #niemcy #wiadomosciswiat #wybory

Zaloguj się aby komentować

Tak wiem, że tutaj wszyscy nienawidzą Elona ale szacun, że udało mu się pomyślnie przetestować start i lądowanie SpaceX Starship: największą i najpotężniejszą rakietę w historii ludzkości.
Rocznica: 16 lat temu Laszlo Hanyecz wydał 10000 #BTC aby kupic 2 pizze i była to pierwsza, znana transakcja.
Dzisiaj te 10000 BTC są warte $770 000 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście, gdyby ktoś, kiedyś nie wypróbował to dzisiaj #BTC byłby nic nie warty a więc szacun.
#kryptowaluty #ekonomia #bitcoin

@manstain Dawno temu czytałem o "utylach", czyli teoretycznej jednostce użyteczności, którą stosują ekonomiści. W tamtym momencie, 16 lat temu, dla pana Hanyecza więcej utyli miało kupno pizzy, żeby zjeść ją ze swoimi synami, niż kiszenie wirtualnego pieniądza, który może kiedyś zyska na wartości, a może spadnie do zera.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Ciekawostka ode mnie z Australii, gdzie One Nation,powiedzmy, że tutejszy odpowiednik Konfederacji: w najnowszym sondażu (zaraz po ogłoszeniu przyszłorocznego budżetu) dostała aż 32% , 6 mscy temu miała 6%.
Dlaczego tak się dzieje? Bo tutaj ten sam problem co na Zachodzie Europy, coraz więcej imigracji, wysokie koszty życia promowanie woke itp. a dzięki lewicowym świrom Australia była w sytuacji, że miała zapasy paliwa na parę tygodni a potem premier debil robił głośną konfenercję, że kupił 100mln. LITRÓW ropy- szybo go sprowadzono do parteru, że Australia zużywa 90-93mln ropy/dzień
Aha ubiegając pytania, oczywiście, że będę na nich głosował bo jako obywatel Australii mogę
#australia #polityka #gospodarka #wiadomosciswiat

@wielkaberta a jak Ukrainiec dostaje obywatelstwo polskie to jest wszystko git i już takiego człowieka lubimy, czy nie? Szczególnie jeśli będzie siedział na ukraińskich portalach i pisał po ukraińsku, a w domu mówił po ukraińsku? Bo mi się wydaje, że w pewnych środowiskach będzie traktowany jak farbowany lis i agent kijowski, a nie prawdziwy Polak. Jeśli wywalisz z kraju wszystkich imigrantów to z kim będziesz walczyć? No jasne że z nieprawdziwymi Polakami. A czy taki Ukrainiec dostał słusznie to obywatelstwo jeśli rząd był lewacki, szalony i rozdawał obywatelstwa na lewo i prawo? OP nie pójdzie w pierwszym sorcie, ale w drugim lub trzecim jak najbardziej.
@ZohanTSW
To tak dla zrozumienia. Nie sądzisz / nie wierzysz w to, że skończyłoby się tylko na akcji wydalania imigrantów, bo to pójdzie dalej i wezmą się za "non native" obywateli.
Z jednej strony absolutnie zrozumiałe. Można patrzeć na działania ICE gdzie rykoszetem obrywają ludzie z różnych stron. Nieważne jak zaczniesz, iskry i tak polecą.
Z drugiej strony odczuwam potrzask i knebel. Jakiekolwiek akcje antyimigracyjne są niemożliwe. Coś na zasadzie "nie możesz tego zatrzymać".
Zaloguj się aby komentować