
Rozpierpapierduchacz
- 1658wpisów
- 12393komentarzy

Gbur od piór. I pokemonów.


Gbur od piór. I pokemonów.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ja nie jestem fanem kotów i nigdy nie byłem. Ale takie BENU Euphoria Feline Nouveau to bym se pogłaskał jak po⁎⁎⁎⁎ny
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
- Co to? Aurora, Asvine, Benu... Lista zakupów? Znowu się wpakowałeś w jakieś głębokie bagno co?
- Ryzyko zawodowe przyjacielu. Encyklopedie się same nie zrobią.
- I co? Z każdą odsłoną będziesz dopisywał kolejne? I niby kupisz je wszystkie?
- Albo zginę próbując. To nie jest hobby dla biednych ludzi.
- Ale ty jesteś biedny.
*Manat pociągnął głębokiego łyka ze szklanki i spojrzał przed siebie wzrokiem martwej ryby*
- Ale ktoś musi synek. Takie drogie, a tatuś musi.
#perypetiemanata #piorawieczne @pingWIN



Zaloguj się aby komentować
Witam w kolejnej odsłonie serii, dzisiaj marka, która zdobyła popularność dzięki swojej ekstrawagancji i kolorkom. Brand idealny dla wszystkich ciotek srok, ze szczególnymi pozdrowieniami od Manata dla dwóch ciotek srok stąd.
B jak BENU
Marka narodziła się w 2016, kiedy dwójka współzałożycieli, Alex Semanin i Kate Dmitrieva stwierdzili, że zrobią coś inaczej. Zamysł był bardzo prosty - zrobić coś dla ciotek srok. Miało być kolorowo, odważnie, stylowo i jak najdalej od skromnego, jak się tylko dało. Co za tym idzie: kolorki, świecidełka, więcej kolorków i więcej świecidełek. Tak właśnie powstało BENU, pióra błyskotki produkowane w Armenii (o...
Duda zaprosił papieża do dziury zabitej dechami, z której prawacy widłami przepędzili Lidla XD
Na bank jest to na jego liście priorytetów, zaraz po Pierdziszewicach i Chujowdupiu Podpiździelskim
#religia #heheszki #polityka


Zaloguj się aby komentować
Podobno jak się zaklei dziułę to stary IM nadaje się do czegoś więcej niż do kosza. C⁎⁎j mi w d⁎⁎ę, sprawdzimy
BTW To jest GT, czyli on kiedyś był złoty XD
#piorawieczne


Zaloguj się aby komentować
Zwiastun drugiego sezonu Frieren
Premiera w styczniu 2026
#anime #animedyskusja

Zaloguj się aby komentować
Każdy atak na @bojowonastawionaowca będzie odbierany jako atak na całą moderację!
#heheszki #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ładnemu we wszystkim ładnie. A zwłaszcza ładnemu pieskowi w ładnych kwiatkach
#psy #pokazpsa


Zaloguj się aby komentować
"C⁎⁎j, nie biorę torby, niech zostanie w aucie, po co ją będę do roboty brał.
... A jak mi ktoś szybę wybije, bo pomyśli, że mam laptopa w środku i się połasi? W torbie notes, a szyby szkoda...
Dobra, c⁎⁎j, jednak biorę"
#perypetiemanata
#gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Pisanie o Chińskich markach piór wiecznych jest jak pisanie o dinozaurach na podstawie kurczaka. Widać, że coś istnieje, są plotki, że skądś się wzięło, wszyscy coś wiedzą i czegoś się domyślają, ale bez wykopalisk c⁎⁎ja wiadomo. Ale co mi się udało wykopać, to powiem.
A jak Asvine
Asvine to marka piór wiecznych pochodząca z chin. Ma opinię bardzo dobrej nie tylko, jak na chińczyka, ale tez bardzo dobrej jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Charakterystyczną cechą marki jest to, że w ofercie mają pióra ze sposobem napełniania z wyższej półki cenowej. Za trochę ponad 100 złotych oferują pióra napełniane tłoczkowo i próżniowo, a to...
I tak dzień w dzień. Zostawisz sobie bezpieczny odstęp? Ups
Zostawisz sobie miejsce, żeby nie musieć hamować? Peszek
Zwalniasz przed krzyżówką, bo się robi tłoczno? Ojojoj
Na pewno dla niego zrobiłeś miejsce, z szacunku do wspaniałego kierowcy, jakim przecież bez wątpienia jest
Zostaw tylko miejsca na ciut więcej niż długość auta, a na pewno się skusi
#samochody #polskiedrogi


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pisałem już kiedyś o tym, ale doszły nowe fakty i nowe oferty, więc poszło zgłoszonko. Tak się k⁎⁎wa bawić nię będziemy. Dla przypomnienia: Pióropuszek.pl to j⁎⁎⁎ni oszuści. Zgłoszenie niżej. Będę informował o postępach jak/jeśli coś będę wiedział.
Mnie wkurwili.
#piorawieczne
Dzień dobry, chciałbym zgłosić całą działalność sklepu Pióropuszek.pl jako wprowadzanie klientów w błąd zakrawające o oszustwo.
Zacznę może od najpoważniejszego zarzutu - strona oferuje pióro Aurora Press, sprzedają je za 229,99. Jest to tak naprawdę Jinhao 10 o wartości około 50 złotych. Jednak zmiana nazwy (będąca standardową praktyką firmy) jest w tym wypadku najmniejszym problemem, bo firma Aurora rzeczywiście istnieje, od 1919 roku i rzeczywiście zajmuje się sprzedażą piór wiecznych od początku swojej działalności.
Firma więc nie tylko zmieniła nazwę oryginalnego produktu (Jinhao 10, na stalówce jest nawet logo marki), ale zmieniła ją na nazwę firmy produkującej luksusowe pióra wieczne Aurora, wymyślając tylko model. Link to oferty -
https://pioropu szek.pl/products/pioro-wieczne-aurora-press-pioropis-automatyczny
Nie jest to oczywiście jedyne takie pióro w ofercie - każde z piór to chiński import ze zmyśloną nazwą i zawyżoną ceną.
Kolejnym fenomenalnym przykładem jest pióro, tu cytuję, Cigaro Pro, które jest tak naprawdę Jinhao X850. Na zdjęciach podanych na stronie Pióropuszek logo marki (rydwan) jest widoczne, ale już znajdujący się pod nim napis Jinhao został celowo zamazany.Jest to więc celowy zabieg mający wprowadzić klienta w błąd, żeby nie zorientował się, że jest robiony w ch... w balona. Załączam zdjęcie stalówki tak jak powinna wyglądać, link do pióra -
https://piorop uszek.pl/products/pioro-wieczne-cigaro-pro-klasyczne-cygaro
Każda oferta z tego sklepu to chiński import ze zmienioną nazwą i podniesioną ceną. Używają nawet tych samych zdjęć, co chińscy sprzedawcy z aliexpress, co bardzo łatwo sprawdzić. Ale trzeba najpierw orientować się w piórach, żeby wiedzieć, że należy.
Firma celowo zmienia nazwy produktów, żeby nieświadomy kupujący nie znalazł oryginalnych piór za ułamek ceny. Uważam to za bezczelne żerowanie na klientach, a wykorzystanie nazwy Aurora za jawne oszustwo.
Mam nadzieje, że przyjrzycie się państwo sprawie i ukrócicie ten proceder, bo aż się we mnie gotuje jak widzę ten sklep i myślę o ludziach, którzy chcąc kupić luksusowe pióro trafią na chińską tandetę z kolorową posypką.

Zaloguj się aby komentować
Jako że nie szanuję swojego czasu i chyba za mało mam roboty w życiu, to stwierdziłem, zainspirowany pewnie trochę przez @WujekAlien , że zrobię małą encyklopedię marek piór wiecznych. Oczywiście nie wszystkich, bo się nie da, a głównie tych, co będę miał ochotę, ale zaczniemy od A i dojedziemy do Z, z powtórzeniami po drodze. A dzisiaj:
A jak Aurora
Aurora powstała w Turynie w 1919 roku, założona przez Isaia Levi (jakkolwiek go odmienić), włoskiego finansistę. Zajmowała się produkcją przyrządów do pisania, zegarków i pierdół ze skóry. O tym dowiedziałem się właśnie teraz, jak pisałem ten tekst XD
Firmę od 4 pokoleń prowadzi rodzina Verona,...
No ładno, ładno. Pozdrowionka z plaży. Tylko nie @bojowonastawionaowca - jego pozdrawiam z plarzy
#morze


Zaloguj się aby komentować
O, Diplomat Viper za 388 zeta, to jakieś 20 złotych oszczędności XD
Wygląda jak nieślubne dziecko Perkera 51 i Crossa ATX, chce ktoś? XD
#piorawieczne #cebulawpiórka (ale mała)



Zaloguj się aby komentować
Zastanawiałem się, jak to się właściwie stało, że skończyłem z piórami. W zasadzie to wiem, tldr to "j⁎⁎ać długopisy", ale myślałem o wersji trochę mniej tldrowej.
Zaczęło się chyba typowo, od zgody na używanie pióra na początku podstawówki, potem wszyscy przesiadali się na długopisy, ja jeszcze chwilę pisałem piórami z jakiegoś kauflandu, którym korpus wiecznie pękał przy zakręcaniu.
Potem przesiadka na długopisy, jedne, drugie, piąte, z żadnego nie byłem zadowolony, ale po prostu były. Pod koniec podstawówki z racji moich dyslektycznych zapędów dostałem z polecenia (tego badziewia szukałem, jak trafiłem na ten gównotest psychologiczny XD) długopis błyskawicę Yoropena, pic rel.
Zamysł tego badziewia był taki, że z racji błyskawicy kulka jest pod kątem do papieru, czyli pisze lepiej trzymany pod kątem. No k⁎⁎wa jak pióro XD. Nie był zły, nawet przez chwilę mi przeszło przez myśl, żeby sobie taki kupić jako ciekawostkę, ale to dygresja. A drogi był jak jasny c⁎⁎j, więc długo nie przetrwał, bo też ile można wydawać na wkłady do długopisu. Zamawiać wkłady specjalnie z neta? Jakoś w 2007-8 roku? Po⁎⁎⁎⁎ne pieniądze.
Dwa długopisy które wspominam względnie dobrze, to całe gumowane gówno za chyba 2 złote, i taka jedna gruba kobyła w dynie, którą miałem przez krótki czas. Ale to jednak długopisy, więc prędzej czy później c⁎⁎j mnie trafiał, bo przerywały, a tusz niby jeszcze był. W międzyczasie oczywiście standardowo - co popadnie, co w rączki wpadnie.
Do piór wróciłem dwa razy - pierwszy raz w technikum, ale był to powrót starym IMem, który po zakończeniu szkoły miał już luzy i zasychał, więc został zastąpiony przez cienkopisy. Te byłyby ok, gdyby nie to, że, znowu, najlepiej piszą w zasadzie w pionie.
No i drugi powrót nastąpił rok, może dwa po ukończeniu szkoły. I teraz jestem tu. Na tagu, który sam złożyłem, żeby jakiś ekspert miał gdzie przyjść. I robię za eksperta, na którego się w sumie nie pchałem. A wszystko to dlatego, że długopisy są ch⁎⁎⁎we XD
Kto by zgadł XD
#perypetiemanata
#piorawieczne



@sireplama tak, ten krzywy się napełnia tuszem XD
To zwykły długopis tak naprawdę, tylko ma wkłady z downem, takie same błyskawice jak sam długopis. Co pamiętam, to że miał bardzo miękką sekcję, ta guma była cholernie miękka. Wkłady zostały chyba wymienione z 2-5 razy, zależy ile z zamówieniem przyszło. Ale ogólnie smieszne.
Teraz to idzie dostać (a nie wiem czy wtedy nie było tak samo) ja jednej stronie, która ewidentnie była stawiana 20 lat temu i nie zmieniali tam nic XD
Ale pokazuje, że są dostępne XD
Cieakwe, czy rzeczywiście XD
Zaloguj się aby komentować