Zaloguj się aby komentować
1126 + 2 = 1128
Tytuł: Miecz Przeznaczenia, Ostatnie Życzenie
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza SuperNowa
Format: audiobook
Liczba stron: 318, 259
Ocena: 8/10
Nigdy Wiedźmina nie czytałem, grałem za to w grę, na podstawie której powstały książki. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba było więc spróbować. Obie książki weszły świetnie i na ten moment jestem już pod koniec Krwi Elfów.
Z Miecza Przeznaczenia ulubione opowiadanie to będzie Coś Więcej i zaraz za nim Trochę poświęcenia (za świetne, gorzkie zakończenie).
Z Ostatniego Życzenia Mniejsze Zło.
Oba audiobooki zrealizowane w konwencji słuchowiska i jest to realizacja bardzo dobra, porządni aktorzy, część odgrywa 'swoje' postaci z gier.
#bookmeter #wiedzmin #sapkowski


@Zielczan powiem tak: z Sapkowskim zapoznałem się ponad 30 lat temu, od tamtej pory czytałem wszystko po paręnaście razy, łącznie z fan-fikcją i różnymi nie-wiedźmińskimi pozycjami. W gry nie grałem. Ostatnio obejrzałem sobie serial na Netflixie, w mojej opinii mocno taki sobie. O wiele bardziej spodobał mi się miniserial "Rodowód krwi".
Zaloguj się aby komentować
Ogrywam sobie wiedzmina 3 kolejny raz i tak teraz mi przyszlo na mysl - jak podrozujemy z Avallachem przez swiaty to szkoda, ze nie jestesmy chociaz chwilke w swiecie CP2077 - jakas makiete latwo byloby zrobic a to bylby niezly smaczek.
Jedynie Ciri jak ja znajdujemy wspomina o CP2077.
#gry #wiedzmin
Zaloguj się aby komentować
Pomyślałem se, że spróbuję Wiedźmina, bo jeszcze nigdy nie czytałem.
Typ o wyglądzie jeża bałamuci z powodzeniem 14letnia księżniczkę, sam mając trudno powiedzieć ile, ale koło 30 jakoś (trudno powiedzieć ile to będzie w jeżych latach)
#wiedzmin #ksiazki


Zaloguj się aby komentować
Po przejrzeniu różnych teorii w sieci dorzucam swoje trzy grosze: dlaczego Ciri w Wiedźminie 4 przejdzie Próbę Traw i jak w to wszystko wplata się Geralt.
CDPR potwierdziło mutację Ciri, a jednocześnie zapowiada, że wszystkie trzy zakończenia z Wiedźmina 3 zostaną "uszanowane" – żadne nie wylatuje z kanonu.
Co już przewija się w dyskusjach
- Starsza Krew Ciri działa jak antidotum i pozwala jej przeżyć rytuał.
- Mutacja ma ograniczyć jej teleporty, żeby nie była zbyt OP w rozgrywce.
- Lambert i Keira Metz zakładają Szkołę Rysia i odtwarzają eliksiry z notatek Salamandry.
Moja interpretacja z udziałem Geralta
- Pęknięcia między światami wracają, a każde "skokanie" Ciri zatruwa ją magiczną toksyną. Mutacja to terapia ratunkowa – stabilizuje Starszą Krew i przedłuża życie.
- Geralt odnajduje resztki Salamandry, zdobywa brakujące składniki i przekonuje Lamberta, że warto ryzykować, bo inaczej Ciri spłonie od środka.
- Avallac'h dorzuca elfią wiedzę o genach Lary Dorren, dzięki czemu powstaje zmodyfikowana, bezpieczniejsza Próba Traw.
- Mutacja:
- uzasadnia nowe mechaniki (eliksiry, mutacje, znaki),
- balansuje moce Ciri,
- łączy wszystkie zakończenia – w "cesarskim" wariancie Ciri porzuca tron, bo bez mutacji umrze; w "wiedźmińskim" robi to z wyboru; w "tragicznym" jej "śmierć" okazuje się zatruciem, z którego wyciąga ją duet Geralt + alchemicy ze Szkoły Rysia.
Podsumowując
- logiczna konsekwencja problemów ze Starszą Krwią,
- szansa na ratunek i rozwój postaci,
- spójne połączenie wszystkich zakończeń bez zmieniania kanonu wstecz,
- Geralt wraca w roli mentora i łowcy składników, a nie dekoracji.
Co myślicie – ma to ręce i nogi, czy dalej pachnie herezją?
#wiedzmin #wiedzmin4 #gry #cdprojektred
Zaloguj się aby komentować
#wiedzmin #heheszki #ksiazki
Zacząłem nadrabiać czytanie/słuchanie Wiedźmina żeby zdążyć z całością przed wyjściem Wieśka 4.
I przez te wszystkie memy z Sapkowski jestem już skrzywiony XD
We wszystkich erotycznych scenach nie mam przed oczami Geralta tylko wąsatego wujaszka, Pana Andrzeja XD
Wczujcie się:
Dziewczyna ostrożnie wspięła się na posłanie, na niego, obejmując go udami. Wsparta na wyprężonych ramionach musnęła mu twarz włosami, które pachniały rumiankiem. Zdecydowana i jakby zniecierpliwiona pochyliła się, dotknęła koniuszkiem piersi jego powieki, policzka, ust.
Uśmiechnął się, ujmując ją za ramiona, bardzo wolnym ruchem, ostrożnie, delikatnie. Wyprostowała się, uciekając jego palcom, promieniująca, podświetlona, zatarta swym blaskiem w mglistej jasności świtu. Poruszył się, ale stanowczym naciskiem obu dłoni zabroniła mu zmiany pozycji, lekkimi, ale zdecydowanymi ruchami bioder domagała się odpowiedzi.
Odpowiedział. Nie cofała się już przed jego dłońmi, odrzuciła głowę w tył, potrząsnęła włosami. Jej skóra była chłodna i zadziwiająco gładka. Oczy, które zobaczył, gdy zbliżyła twarz do jego twarzy, były wielkie i ciemne jak oczy rusałki.
Kołysany utonął w rumiankowym morzu, które wzburzyło się i zaszumiało, zatraciwszy spokój.


Zaloguj się aby komentować
6zl plus przesyłka pocztowa. Warto było kupić.
#gry #wiedzmin #komputery #chwalesie




Zaloguj się aby komentować
Jak mnie zawsze rozwalają prawi obrażeni na CDP, że jest lewacki xD
Twórczość Sapkowskiego to dosłownie wyśmiewanie rasizmu, religi i homofobii (to akurat w mniejszym stopniu), w grach REDów, te tematy też są bardzo często poruszane i pokazują problemy mniejszości i to jak te mniejszości sobie radzą (jedne lepiej drugie gorzej)
No ale oni nie będą już grać w gry CDPR i są obrażeni na cały świat xD
#gry #wiedzmin #cyberpunk2077

@zjadacz_cebuli Jeśli gra będzie dobra to mogą to nawet robić orangutany na spółkę z psami, jak ktoś skreśla grę tylko dlatego że studio wstawiło tęczową flagę na profil to ma nie za bardzo pod kopułą. Z drugiej strony nie da się zaprzeczyć że ostatnimi czasy większość studiów które za bardzo się w tą flagę zapatrzyło no nie za bardzo sobie radzą a ich produkcje okazują się flopami, tak że rozumiem trochę te obawy.
@zjadacz_cebuli dodajmy, ze CD Projekt jest lewacki tam gdzie sie to sprzedaje - a tam gdzie nie (lub takich przekonan miec nie wolno) - juz nie jest. Bawi mnie fakt, ze ludzie mysla, ze duze korporacje sa takie czy srakie - popieraja jakiegokolwiek ideologie na powaznie, a nie po prostu bawia sie w PR. Gdyby wieszanie gejow i lesbijek podnosilo przychody sprzedazy gier CD Projekt w profilowkach mialby szubienice, takze specjalnie podniecac sie czym nie ma.
Zaloguj się aby komentować
#sapkowski #got #graotron #wiedzmin
Andrzej Sapkowski declared that he will write more and compares the situation to George R. R. Martin's The Winds of Winter: "If anyone in the audience asks that kind of question, I'll tell you right now: I will write something else. Relax. No need to fear. And unlike George R. R. Martin-whom, by the way, I know personally-when I say I'll write something, I will."
Full quote doesn't sound that bad btw
https://www.reddit.com/r/gameofthrones/comments/1ljrjfy/comment/mzm4i07/

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Świetne. I Rozenek na końcu jako wisienka na torcie.
https://www.youtube.com/watch?v=r7WzAOY0Di8
#wiedzmin #gry #witcher
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Fajnie by było jakby faktycznie redzi zrobili taką niespodziankę, ale szczerze to pewnie dostaniemy duże dlc do CP i też by mnie to cieszyło
#gry #wiedzmin #cyberpunk2077

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #memy #humorobrazkowy #ambasadorjeja #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować
Oglądam sobie internety do kawki, a tutaj info że Wiedzmin 3 ma dostać DLC. Nie jest to co jeszcze oficjalne podane przez CDP ale z tego co mówi Borsy to już pewne.
https://youtu.be/j5G22X8V9IA?si=KanOVa53k3DRthuW
#wiedzmin #gry
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak mogłem przegapić takiego niusa?!!!
Wieża Jaskółki niespodziewanie wydana jako słuchowisko!
Wszyscy przecież uznajemy, że poprzednie części słuchowiska Wiedźmina to absolutne mistrzostwo świata, majstersztyk w audiobookach. Szła fama, że jakieś problemy w Fonopolis uniemożliwiały dokończenia sagi, ale na szczęście widać się dogadali i wypuścili Wieżę. To może za ciosem zrobią jeszcze Pani Jeziora?
https://audioteka.com/pl/audiobook/wieza-jaskolki-tom-1/
#wiedzmin
#sapkowski
Zaloguj się aby komentować
Kilka dni temu CD Project Red pokazał techniczne demo Wiedźmina 4 i wszędzie zaczęły wyskakiwać artykuły o tym, jak to mamy już pierwszy gameplay z gry. Nie mamy. To jest taka wersja gry, jaką chcieliby pokazać twórcy, gdyby świat był doskonały. Najbardziej mnie zirytowała ta szopka z trzymaniem pada i udawaniem, że ktoś faktycznie w to gra. @Cathelek z kolei bardziej od _wiernie oddanych mięśni _konia wolałaby zobaczyć sensowne chody konia, a nie powolny galop po kocich łbach. Niestety chyba nie uczą się na błędach lub nie uznają tego za błąd, bo taki sam numer był przy Wiedźminie 3 oraz (co wyszła na dużo gorsze) Cyberpunku 2077. Oczywiście nie tylko redzi tak robią, bo to niestety standard w branży. Punktem kulminacyjnym były grameplaye z The Day Before, które nawet nie naciągały i koloryzowały rzeczywistość, bo tu zwyczajnie nie było czego naciągać ani koloryzować - gra została złożona na kolanie jakiś tydzień premierą.
Wracając do nowego Wiedźmina i CD Project Red - Wiedźmin 3 wpisał się na stałe w historię gier komputerowych. Cyberpunk 2077, również choć bardziej jako przestroga. Wiedźmin 4 na pewno też się zapisze. Chciałbym jednak, żeby zapisał się jako gra, która dostarczyła więcej niż wszyscy się spodziewali - tak jak na przykład Clair Obscur: Expedition 33 - a nie jako gra, która nie dowiozła - tu przykładem niech będzie Doom: The Dark Ages, który jako gra sama w sobie jest spoko, ale jako następca Doom: Eternal jest zawodem.
#przemyslenia
#rozkminy #gry #wiedzmin
Tutaj sami fani pompują bańkę - wyraźnie na konferencji powiedziano, że to techniczne demo, nie gameplay. Na samym zapisie z pokazu jest napis, że jest to techniczna prezentacja i nie prezentuje finalnego produktu.
Jestem prawie pewien, że redzi odrobili lekcje i nie wypuszcza tak niedopracowanego produktu jak CP.
Zaloguj się aby komentować