ktoś z was gra w szachy? Zalozylem 2 konto na chess com nick prawiczek92 i wbilem 1800 przedchwilą. Mam na bym koncie wiekszy ranking niz na glownym ehh ktos chce zagrac? #przegryw #szachy
ktoś z was gra w szachy? Zalozylem 2 konto na chess com nick prawiczek92 i wbilem 1800 przedchwilą. Mam na bym koncie wiekszy ranking niz na glownym ehh ktos chce zagrac? #przegryw #szachy
Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #ladnapani #szachy na zdjęciu szachistki:
Anna Cramling (Woman FIDE Master)
Nemo Zhou (FIDE Master/Woman Grandmaster)
Jennifer Yu (FIDE Master/Woman Grandmaster)
Andrea Botez (no FIDE title)
Julia Schulman (no FIDE title)
Alexandra Botez (Woman FIDE Master)
A w komciach random z internetu, któremu przepaliło zwoje... No i przepis na gównoburzę w światku szachowym gotowy:
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1270271237475436&set=a.717041969465035

@AureliaNova Temat szachow kobiecych to zawsze były kontrowersje, bardzo często głupie, ale nie zawsze.
Na przykład w ogóle nie ma badań na temat powodów różnic w sile gry, bo każdy kto by pomyślał o rzetelnych badaniach zostanie zjedzony. Bywa też, że to ludzie o lewicowych poglądach chcą zaorać szachy kobiece "bo kobiety nie potrzebują specjalnego traktowania".
@Ragnarokk pierwsze to bzdura - przede wszystkim takie badania nie mają wiele sensu, jak każde inne w sporcie zdominowanym przez mężczyzn. Po pierwsze nie mamy równych grup - dziewczynki są raczej zniechęcanie w młodym wieku i się robi duża dysproporcja. Po drugie na wysokim szczeblu dużą rolę odgrywa zwykła przewaga fizyczna. Kto jest bardziej wytrzymały ma łatwiej. Być może też istnieje przewaga intelektualna, ale tu patrz punkt pierwszy. No i było już takich prac kilka, będzie na pewno więcej, bo to ciekawy temat.
A drugi to bzdura totalna XD jeśli ktoś rzuca takie hasła to nie jest lewicą, ani prawicą tylko kretynem. I szachy widział co najwyżej przez szybę w sklepie. Bo uwaga, uwaga - kobiety mogą i grają w turniejach open z facetami. A turnieje kobiece często mają bardziej popularyzatorski charakter, niż praktyczny - jest ich po prostu tak mało. W zasadzie tylko na poziomie lepszych GMów różnica jest wyraźna i tam oddzielna kategoria ma sens.
Zaloguj się aby komentować
#2137 #naukowybelkot #youtubeobrazapapieza #szachy
Wbijam na streama unb a tam przeciwnik z ciekawym elo...

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem, co się ostatnio dzieje na chess kropka com, ale ponad połowa przegranych meczy okazuje się rywalizacją z oszustami, za które później dostaję zwrot punktów. Grasz z takim gościem, grasz swoją grę życia, ale i tak pokonuje cię już w grze środkowej wykonując zupełnie niezrozumiałe dla Ciebie ruchy. Sprawdzasz później analizę i okazuje się, że gościu miał skuteczność 97% xDDD Pierdolony Hikaru Nakamura w przebraniu. A to wszystko przy ELO 800 xDDD
BTW chyba wolę oglądać #szachy z dobrym komentarzem niż w nie grać. Jakoś mniej stresujące to jest.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jest tu jakis spec od #szachy i #grykomputerowe ?
Ostatnio mnie cos wzielo i gram sobie dla rozrywki w szachy przeciwko komputerowi na telefonie czy na kompie i ustawiajac najwyzszy poziom trudnosci wygrywam z kompem czesciej niz na jakims srednim poziomie( nie to,ze czesto,zazwyczaj przegrywam)? Wie ktos jak poswstaja takie gry i z czego to wszystko wynika?
Nie graj na kompa, zainstaluj sobie apke chess.com i graj na ludzi. Dużo ciekawsza gra, jak po drugiej stronie jest człek o podobnych umiejętnościach, niż komputer liczący warianty i grający totalnie nie jak człowiek.
Jak zainstalujesz apke to ona chyba na start daje ci 800 Elo. Będziesz przegrywał cały czas aż spadniesz na "swój" poziom, więc niczym się na początku nie przejmuj, a później dobrze się baw :)
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
w szachy z botem gdzie najlepiej grac bo musze wrocic do formy
#gry #pytaniedoeksperta #szachy
Zaloguj się aby komentować
Kto się ze mną zmierzy w szachy?
Pokój otwarty, czekam : )
Poziom trudności - początkujący przedszkolak.
Wchodzisz zamiarem ugrania całej partii.
#szachy
Zaloguj się aby komentować
Piękne imię xD Właśnie wygrał turniej w Białymstoku
https://en.wikipedia.org/wiki/Giga_Quparadze
#heheszki #szachy

Zaloguj się aby komentować
Janek Duda wygrywa w ćwierćfinale z Fabiabo Caruaną 2,5 do 0,5 i wchodzi do strefy medalowej mistrzostw świata w szachach błyskawicznych! A w półfinale najpewniej spotka Carlsena! Jazdaaa!
Tu transmisja:
https://www.youtube.com/watch?v=W9_0CSLTAHI
#szachy #sylwesterzhejto
Transmisja po angielsku z obrazem: https://www.twitch.tv/taketaketakeapp . Nie trzeba umieć grać w szachy by oglądać.
Zaloguj się aby komentować
FIDE wyrzuciło Carlsena z turnieju bo grał w dżinsach xDDD
"I am pretty tired of FIDE, so I want no more of this. I don’t want anything to do with them. I am sorry to everyone at home, maybe it’s a stupid principle, but I don’t think it’s any fun," Carlsen told NRK broadcasting company.
"I said I will change tomorrow but they said you have to change now & it became a matter of principle for me so here we are! Honestly, I’m too old at this point to care too much. If this is what they want to do I” ll probably set off to somewhere where the weather is a bit nicer," the chess legend told Take Take Take.
#szachy #drama



Zaloguj się aby komentować
To jest tak dobry mem, że muszę się nim z Wami podzielić.
Oto los figur szachowych w poszczególnych etapach gry:
#szachy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na wypadek, gdyby ktoś nie wiedział, dzisiaj będzie 2 dzień finałów Champions Chess Tour, który jest dużo bardziej atrakcyjny, niż typowe rozgrywki szachowe. Około godziny 18 pojawi się stream na kanale YouTubeowym Chess com .
Nie ukrywam, że trochę mnie to wczoraj zaskoczyło, jak ta formuła CCT zmieniła się na plus od kiedy widziałem ją ostatnio. Jest dynamicznie, bardziej eSportowo, a praktycznie żadna partia nie była nudna. Zawodnicy grają każdy, z każdym do 1.5pkt lub w przypadku remisu rozgrywany jest armageddon. Jeżeli ktoś narzekał na zbyt wolne #szachy klasyczne, a Blitz może być zbyt szybki, to takie rozgrywki w Rapidzie (10min + 2sek za ruch) mogą się mu spodobać (tak, patrzę na ciebie @Fausto xD)
Na screenach macie trochę informacji ze wczorajszego dnia, którego stream znajdziecie TUTAJ . Ogólnie mega fajny format i komentarz. Do tego Magnus wyciągający totalnie przegraną pozycję czarnymi w wygraną, to było coś.
Jak coś to zawodnicy są na jednym ze screenów ale wrzucę też w tekst, a co mi tam.
Magnus Carlsen
Ian Nepomniachtchi
Maxime Vachier-Lagrave
Levon Aronian
Alireza Firouzja
Wesley So
Denis Lazavik
Vincent Keymer





Zaloguj się aby komentować
Zdrajcy. Dla obcego umio grać. A dla Polski nic nie grają. Jak ten Lewandowski Robercik cały.
#szachy #pilkanozna #takaprawda #pdk #heheszki

@jelonek @solly @GrindFaterAnona
Patrząc na team Gukesha, na usta ciśnie sie pytanie.
Dlaczego Gukesh zdobył mistrzostwo świata, a Jan-Krzysztof Duda nie zdobył? I nie zanosi się żeby zdobył?
Większy talent? Gukesh jest bardziej pracowity? Psychika? Uważam, że wszystko to Janek ma.
Czy może brak kogoś klasy Ananda w teamie od najmłodszych lat?
Zaloguj się aby komentować
Gukesh właśnie dziękuje swojemu sztabowi i wychodzi na to, że sporo Polaków za nim stało. Grzegorz Gajewski, Radek Wojtaszek, nawet Jan-Krzysztof Duda. Fajna sprawa, bo tam miał więcej Polaków, niż swoich (choć w Singapurze był chyba tylko Gaju). #szachy


Zaloguj się aby komentować
Już oficjalnie Gukesh Dommaraju mistrzem świata! #szachy
Zaloguj się aby komentować