Hej! Dawno mnie tu nie było, ale jest okres przedświąteczny, więc może ktoś się skusi na ręcznie robioną kartkę? Te dwie mam na stanie, ale mogę zrobić oczywiście inne, nawet personalizowane
Po ostatniej ankiecie widzieliśmy, że jest spora grupa z Was, którzy mają ochotę wziąć udział w naszej świątecznej wymianie prezentów, postanowiliśmy Was nie zawieść i z ogromną radością ogłaszamy rozpoczęcie naszej wyjątkowej świątecznej zabawy - HejtoPaka!
Pamiętajcie, HejtoPaka ma na celu stworzenie świątecznej i radosnej atmosfery wymiany prezentów między użytkownikami portalu Hejto.pl. Decyzja o uczestnictwie w HejtoPace powinna być świadoma i oparta na szacunku dla zasad społeczności Hejto.
Przedstawiamy zasady HejtoPaki:
Rejestracja i Losowanie:
Zapisy trwają od 4 do 9 grudnia 2023 r., a losowanie par odbędzie się 10 grudnia 2023 r. Zachęcamy do wypełnienia formularza, w którym znajdziecie miejsce na opis prezentu, swoje preferencje, płeć, numer telefonu oraz wybór paczkomatu InPost.
Preferencje Anonimowości i Dane:
Mamy dla Was opcję pozostania anonimowym lub podzielenia się swoimi danymi. Wasze życzenia będą uwzględniane podczas losowania par.
Zgoda na Przetwarzanie Danych:
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych (telefonu) przez Hejto w celu realizacji wysyłki prezentu.
Terminy i Etykieta:
4-9 grudnia to czas rejestracji, a 10 grudnia losujemy pary. Od 10 grudnia do 31 grudnia 2023 r. mamy czas na wysłanie prezentów. A 6 stycznia zrobimy podsumowanie Hejtopaki. Nie zapominajcie, że zasady etyczne są podstawą - przesyłajcie prezenty zgodnie z informacjami w formularzu.
Minimalna Wartość Prezentu:
Przypominamy, że minimalna wartość prezentu wynosi 50 zł, aby każdy mógł cieszyć się wartościowym upominkiem!
Dostawa:
Wybierając paczkomat, ułatwiamy Wam wymianę prezentów, i pozwala na zachowanie anonimowości, jeśli chcecie pozostać incognito.
Konsekwencje Naruszeń:
Pamiętajcie, złamanie zasad etycznych lub podanie fałszywych danych może skutkować wykluczeniem z przyszłych edycji zabawy HejtoPaka oraz społeczności Hejto.
Formularz, regulamin i szczegółowe zasady znajdziecie na podstronie HejtoPaki.
ZGŁASZAM SIĘ
Nie możemy się doczekać Waszych zgłoszeń i rozpoczęcia pierwszej edycji HejtoPaki! Oczywiście jako Hejto.pl również bierzemy udział
Święta za pasem jeśli ktoś nie ma pomysłu na prezent albo szuka czegoś ciekawego na co dzień i jakiegoś dodatku do mieszkania , domu lub prezentu dla kogoś. Zapraszam was do zobaczenia co tworzy mój #rozowypasek wrzucę tu parę zdjęć z tym co robi ale większość jest na aukcji oraz #rozdajo w piątek wylosuję osobę i będzie sobie mogła wybrać jaki nadruk i bombkę z osób pulsujących wpis
Czołem bracia tagowicze! Jak się macie? Jak wasze samopoczucie w ten późny, śnieżny oraz mroźny niedzielny wieczór? Jak minął wam weekend?
Z góry przepraszam was, szanowni dżentelmeni za to, że wam się teraz żale oraz zaśmiecam główną, ale niestety poza wami nie mam nikogo, komu mógłbym to napisać.
Odnośnie samopoczucia u mnie - teoretycznie powinno brnąć ku lepszemu, w praktyce jednak powtarza się przedświąteczny cykl i z dnia na dzień, mimo usilnych prób zmiany siebie na lepsze oraz pracy nad sobą wracam do starych, destrukcyjnych praktyk, przyzwyczajeń..nawyków.
Im bliżej świąt, tym bardziej narastają we mnie myśli mówiące mi, że na zawsze zostanę nikim, tym więcej traum życiowych wraca we wspomnieniach, tym gorzej się czuje oraz czarniej widzę swoją przyszłość. Święta, niezależnie jakie, zarówno bożego narodzenia, jak i te wielkanocne nigdy nie kojarzyły mi się z czymś dobrym, nigdy nie miałem i stety lub niestety nie będę miał już z nimi dobrych wspomnień. Dla mnie ten wielki, rodzinny oraz miły czas kojarzy się tylko z czterema rzeczami:
Wymuszoną życzliwością w moją stronę,
Wstrzymywaniem płaczu,
Słuchaniem narzekań na siebie, porównań oraz okazjonalnych wyzwisk z ust najbliższych,
Przepraszaniem za wszystko oraz skradaniem się cichaczem po własnym domu, aby uniknąć późniejszego jechania po mnie przy gościach.
Do niedawna w okresie świąt zazwyczaj piłem alkohol, jadłem niezdrowe żarcie oraz płakałem w poduszkę zamknięty w swoich czterech ścianach z Myslovitz na słuchawkach. Teraz z racji walki z nałogami będę po prostu płakał zagłuszając swoje myśli słuchawkami. Miejmy nadzieję na to, że w tym roku skończy się jedynie na tych dwóch, wymienionych wyżej rzeczach, bo czarodziejka gorzałka coraz mocniej prowadzi swoje zakusy w moją stronę.
Ludzie z mojej wsi już od kilku dni wnoszą choinki do domów, a także wieszają lampki, zaś w sklepach półki uginają się od zabawek, kalendarzy adwentowych oraz dekoracji, w takich momentach wracają do mnie wspomnienia tych wszystkich smętnych dni i nieprzespanych nocy czy też wymuszonych uśmiechów. Ludzie w pracy już z niecierpliwością czekają na wizytę najbliższych przyjaciół czy rodziny wspominając o planach na spędzenie wolnego czasu - ja kombinuje jak tu wyprosić o pracę w święta, znaleźć jakąś fuchę, czy jakąkolwiek ofertę wolontariatu, aby spędzić te święta albo samotnie, albo w gronie obcych, nieznanych mi zupełnie osób celem zaznania spokoju i zrobienia czegoś lepszego oraz pożytecznego, by nie zmarnować tego czasu, a także zająć myśli.
@Metanoia Kwiii!!! Ty prawku, rasisto, ksenofobie Ty! TO SĄ BIEDNI WYKSZTAŁCENI LUDZIE UCISKANI PRZEZ SYSTEM! TROCHĘ WSPÓŁCZUCIA DLA BIEDNYCH LUDZI Z ZAGRANICY! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
W odpoczynku od #ai wjezdza promocja na kultową ostrzałkę do noży Anysharp Classic ponad 10.800 opinii ze średnią 4.86 robi robote - sam ostatnio szukałem i właśnie też trafiłem na nią i również polecam. Zamówiłem też swojej mamie jako dodatek do prezentu na święta. Może komuś sie przyda.
Cena 48,87zł 50,10zł (nie duża promocja, ale jednak znana i lubiana rzecz)
Po pierwsze na cholerę komu przyssawka? Może jeśli masz blaty z granitu czy bardzo twardego konglomeratu to przyssawka zadziała. A nawet jak zadziała to wiele razy chcąc ostrzyć czubek to ostrze na ten blat spadnie. Gwarantuje to.
Ale jeśli zadziała to zauważ że to „zdzierak” a nie ostrzałka.
Szybko wyrówna szczerbiny (w porównaniu do ostrzalek o niższej gradacji) i pewnie zrobi „drut” na krawędzi tnącej dając chwilowe wrażenie ostrości.
Oczyścić jeśli ktoś ma „laserowo ostrzone noże marki stainless steel) to git. Ale jeśli masz już fiskarsa a nawet ikeę za kilkadziesiąt zł to bym tego nie tknął.
Jakie wyniki świątecznej ankiety są, każdy widzi Taxidriver pomylił tym razem przycisk (do czego się przyznał :D), więc wyniki to mniej więcej:
Czy czujesz magię świąt?
13% na tak
20% na trochę
67% na nie.
Podsumowując wypowiedzi użytkowników:
Taxidriver: Pozytywnie nastawiony do świąt, chce spędzić je w domu z rodziną.
Half_NEET_Half_Amazing: Nie czuje magii świąt od dawna, traktuje je jako czas odpoczynku.
lubiespac: Nie przepada za świętami i spotkaniami rodzinymi.
Kewin_Klotzek: Lubi spotkania rodzinne, ale unika ich w święta z powodu nerwówki.
Sebgat: Uważa, że magia świąt zanika przez komercjalizację i wcześniejsze reklamy.
michalnaszlaku: Święta były magiczne w dzieciństwie, teraz uważa je za "meh". Pisze jednak list do Mikołaja.
Jim_Morrison: Negatywne podejście do świąt, uważa je za zwykły zabobon.
argonauta: Czuje trochę magii, zwłaszcza gdy jest śnieg.
American_Psycho: Zwraca uwagę na brak magii, zwłaszcza w listopadzie.
ciszej: Podkreśla, że magię świąt tworzymy sami, a problem leży w podejściu do życia.
roberto07: Czuje klimat świąt i lubi robić prezenty dzieciom.
Shivaa: Zgadza się z ciszej, że magię świąt tworzymy sami, od kiedy sam organizuje je w dorosłym życiu.
Panda: Bardzo lubi święta, szczególnie z uwagi na pierwsze święta z żoną. Traktuje je jako czas, gdy wszyscy mogą wyhamować i skupić się na ważnych sprawach.
W podsumowaniu, większość użytkowników wydaje się być sceptycznie nastawiona do świąt, uznając je za czas komercjalizacji i stresu związanego ze spotkaniami rodzinnymi. Jednak są także osoby, które czują magię świąt, widząc je jako okazję do spędzenia czasu z najbliższymi i stworzenia pozytywnych wspomnień.
Wszystkim bardzo dziękuję za oddanie głosu, komentarze oraz pioruny które promowały wątek
U mnie zawsze Mikołaj przychodził w Mikołajki - 6..12, a na gwiazdkę prezenty pod choinkę przynosił Gwiazdor.
Ale z kim nie rozmawiam, czy to w pracy, czy wśród znajomych to u nich zawsze Mikołaj pod choinkę. No to się pytam jak? Dwa razy gość przychodzi
Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że to jest różnie w różnych częściach Polski - bo i przynosi prezenty Dziadek Mróz, i Gwiazdka, a słyszałam że nawet Renifer No ale Mikołaj dwa razy? Coś tu się nie klei.
@tyci_koks u mnie w domu nie było mikołajek do czasu aż w pierwszej klasie podstawówki wszystkie dzieci dostały prezenty na mikołajki poza mną. Od tej pory Mikołaj chodzi dwa razy.
@tyci_koks ja tam w sumie tylko prezenty dostawalam od Mikolaja, 25 grudnia. Mikolajki to bylo swieto na takie gownoprezenty typu czekoladki, ale raczej malo obchodzone.
Do świąt pozostał niecały miesiąc. Od jakiegoś czasu jesteśmy zalewani świątecznymi reklamami, dekoracjami, piosenkami jak i ogólnym świątecznym nastrojem (a nawet śniegiem).
Światełka, choinki, jarmarki, prezenty itd. itp.
Co w tym roku oznaczają dla was święta? Jesteście osobami które cieszą się tymi kilkoma dniami i tradycją, czy nie przepadacie? Może jest to wam obojętne? Fani spotkań rodzinnych albo ze znajomymi? Może samotne spędzanie czasu albo praca? Karp dostaje okejkę, czy raczej nie?
Zachęcam do glosowania jaki macie stosunek do, nazwę to, "magii świąt"
Może pamiętacie swoje najlepsze albo najgorsze święta, bądź prezenty, albo inne sytuacje z nimi związane? Nie obawiajcie się pisać komentarzy
Ewentualnie jeszcze piorun do wypromowania ankiety.
(nowo pioronujące osoby dodam do listy wołanych przy następnej ankiecie, w każdym momencie można zrezygnować)
Jeśli ktoś uważa że aktualnie nie ma magii świąt bo widzi się z nielubianą rodziną, trzeba gotować, w sklepach są choinki, to katolicki zwyczaj i nie wypada być zadowolonym, pozostaje zapytać - po co? Po co jako dorosły, niezależny człowiek sobie to robi?
Po co wychodzi do galerii skoro tego nie lubi, a większość prezentów czy ubrań można kupić przez internet? Po co słucha radia czy ogląda telewizję, skoro to medialna papka bez wartości? Po co spędza czas z ludźmi których nie darzy sympatią? Czemu ludzie nie organizują sobie świąt tak jak lubią?
Problem większości nie leży w świętach, a w tym w jaki sposób ludzie układają swoje życie i jakie decyzje podejmują.
Bardzo lubię święta, a w tym roku jakoś nie mogę się ich doczekać! W tym roku będą to pierwsze święta z żoną, więc nie dość, że wigilie zaliczamy w dwóch domach to w pierwszy dzień świąt obydwie rodziny meldują się u nas w mieszkaniu, a ja bardzo lubię takie spędy!
Jestem zadeklarowanym niewierzącym, ale podchodzę do świąt jako do tych fajnych momentów, gdzie wszyscy możemy wyhamować i skupić się nad tym co naprawdę ważne. A jako, że człowiek to zwierze stadne to gdyby nie wiara to uważam, że zwyczajnie znaleźlibyśmy sobie inny powód, żeby ten raz czy dwa do roku spotykać się w gronie najbliższych, nieważne czy to narodziny jezuska czy święto dziękczynienia albo inne noce kupały xD
Pierwszy śnieg zawsze wywołuje u mnie stres, bo to oznacza, se zbliżają się święta, co z kolei oznacza, że zbliża się maraton garowania z rodziną przy stole i sesja Q&A. Wydaje mi się, że jestem jedną z nielicznych osób, która tego nie cierpi. Wolałbym iść do roboty w te dni.
@evilonep mnie 1 śnieg przeraża bo mieszkam w gorach i widzę w głowie tych kierowców jadących z Poznania na letnich oponach 20km/h i tych pojebow w zardzewiały mch gruzach na letnich oponach tylko 15 letnich i z w 100% zaparowany mi szybami lecacych 100km/h xD a w tym wszystkim ja starajacyy się normalnie dojechać krajówka na hotel xd
>Wydaje mi się, że jestem jedną z nielicznych osób, która tego nie cierpi
Przecież pierdolamento, jak to ktoś nie cierpi świąt i własnej rodziny jest tak przeruchane i zużyte, że naśmiewają się z tego boomerskie parodie typu "wife bad".
>maraton garowania z rodziną przy stole i sesja Q&A
No smutne fhui, jeszcze coś, bo lecę gotować barszczyk ᕕ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕗ
@Opornik BLACK Friday? Poważnie? Ty zapewne uważasz, że to takie niewinne żarciki, tak? Że ludzie od odmiennym od twojego koloru skóry tylko czekają na piątkowe popołudnie, bo w przeciwieństwie do twojej świntej białej rasy pracować im się nie chce?
Nie byłoby dzisiejszej Ameryki, gdyby nie pot, krew, i łzy nieszczęsnych wyzyskiwanych afroamerykanów i afroamerykanek! Nie byłoby dzisiejszej Europy, gdyby nie pot, krew, i łzy nieszczęsnych wykorzystywanych afroeuropejczykow i afroeuropejek! Nie byłoby dzisiejszej Azji, gdyby nie pot, krew, i łzy nieszczęsnych wykorzystywanych afroazjatów i afroazjatek! Nie byłoby dzisiejszej afryki, gdyby nie pot, krew, i łzy nieszczęsnych wykorzystywanych afroafrykanów i afroafrykanek! Doprawdy, XXI-wieczny człowiek z jakimkolwiek podstawowym chociażby obyciem mógłby wykazywać w życiu chociaż odrobinę wrażliwości.
Wszędzie ten przeklęty rasizm…
I co to w ogóle jest ten Friday? Czy według ciebie polski dzień tygodnia nazywa się Friday? Czy ty wierzysz we Friday? Czy świętowałeś już w tym tygodniu dzień Friday?