Zostawiłem #steamdeck w domu a tu taka padaka w pracy.
Zostawiłem #steamdeck w domu a tu taka padaka w pracy.
Zaloguj się aby komentować
Przyszedł dziś w końcu #steamdeck (od środy był z kurierem który sobie wziął wolne w środę o 1500 do dzisiaj…). No i podpowiedzcie jak najlepiej odpalać #gry z epic i gog, bo tam mam najwięcej, ale i z Amazon, EA i Ubisoft? Czego Wy używacie? Najlepiej żeby wpadały osiągnięcia z tych innych platform.
Na razie hades ze Steam przetestowany i śmiga ładnie. Teraz kończę Dragon Age 4 na ps5, to może niedługo się deckiem pobawię, choć i AC Shadows czeka na konsoli.
Zaloguj się aby komentować
Ale super #indie umm The Dark Queen of Mortholme , gra gdzie to ty jestes final bosem, i mimo ze go wcierasz w posadzke ten uparty zkorczybyk wciaz wraca, tak jak Erwinek w #fearandhunger az sie cieszy bo z kazdym wpierdolem czegos sie uczy i wraca troche silniejszy . Polecam, na promce u Gaba za 2,90€.
#steamdeck


Zaloguj się aby komentować
_“Tatusiu, a jak to jest pracować w turystycznej miejscowości jako taksówkarz? _ _-_siadać małe k⁎⁎⁎ie i odpalać Steam’a”
No, to tak to wygląda. Zarobki, wprost odwrotnie proporcjonalne do wolnego czasu. Czyli mój czas, jest nadwyraz przeliczalny na pieniądze. PS. Na gry mam czas tylko w pracy. #taxi #uk #steamdeck #zycie

Zaloguj się aby komentować
Czy jest sens grać w ArcRiders solo? Do tego na #steamdeck #gry #pcmasterrace dla zasięgu.
@Taxidriver Solo gra się całkiem inaczej, inni gracze są jakby bardziej przyjaźni i ciężej trafić na kogoś kto będzie chciał Cię zabić. Im większe drużyny w lobby tym większa szansa na potyczki z nimi. Wiadomo, apes together strong. Ja gram z dwoma ziomkami, z jednym mamy gdzieś po 40h rozegrane a trzeci do setki dobija i nie narzeka jak sam gra.
Zaloguj się aby komentować
Rise of tomb raider
sejwy jednak działają pomiedzy PC a #steamdeck
Wygldało ze nie nawwet po ustawieniu innego protona.
Problem był w tym że jakimś cudem ogólnie wszystkie wyparowały i wygladało że na SD nie wczyttywało z chmury - bo tak faktycznie ich nie było wrrrrrrr. Dlaczego? c⁎⁎j wie
Trzeba od nowa zacząć grać
#tygrysekcontent

Zaloguj się aby komentować
Nie chciało mi sie odpalać komputera by zagrać w Rise of tomb raider
a że jest Clod Save to postanowiłem zagrać na Steam Dek.
No i d⁎⁎a bo na SD odpala sie wersja Linuxowa które nie jest kompatybilna z PC - także sejwów nie widzi
#steamdeck
Zaloguj się aby komentować
Zaraz mnie coś szczeli
Nie ma opisu w dzienniku - na pc jest na #steamdeck brak
Pewnie i tak bym nie czytal ale ma byc!!!
#tygrysekcontent
#dragonage

Zaloguj się aby komentować
Przyszedl kąkuterek... Stsndardowo dzisiaj nie ma czasu nawet by to wlaczyc

Też niedawno dotarł mój egzemplarz. Wspaniały sprzęt. Niech służy!
Polecam też Emudecka dorzucić.
https://www.emudeck.com/
No i jeśli jesteś estetą śmieszkiem.
https://steamdeckrepo.com/
Zaloguj się aby komentować
#steamdeck
Polecam ten plugin , np w FF7 Remake mam sztywne 60 klatek a przedtem różnie było 50 -40-60
Wiadomo nie z każdą gra działa w 100% idealnie ale jak gra nie obsługuje FSR lub ma limit klatek to ten plugin go podnosi. Z minusów w skrajnych przypadkach może być widoczne opóźnienie miedzy reakcja na klawisz a tym co się dzieje na ekranie - ale to w głównie produkcjach co bardzo mocno obciążają system
https://www.youtube.com/watch?v=dmnEOZg7bKE
tu poradnik do FF7 by uzyskać najlepszą jakość i wydajność
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupieniem lossless scaling, tylko że na początku wydawało mi się że to służy głównie do upscalingu, a teraz widzę że wszyscy mówią jedynie o frame generation.
Mógłbyś napisać jak to z tym w końcu jest?
Pa. Wiem że upadaliby na stramdeck trohe nie ma sensu, ale myślę o PC.
@hayenz ja dziś pierwszy raz wykorzystałem to. O upscalingu nie wiem.
Działa faktycznie . I w tym monster Hunter tym nowym do 40 dochodzą klatki a bez tego poniżej 30 na steam deku .
Kosztuje to grosze to można zaryzykować jeśli sprzęt się ma średnio wydajny czy słaby i brakuje niewiele klatek . Jestem póki co zadowolony . Na innych grach nie testowałem
Zaloguj się aby komentować
#gry #steamdeck #rougelike
Ostatnio szukałem gry która:
nie wymagałaby refleksu
byłaby dobra do szybkiego odłożenia i kontynuowania
miałaby dobrą obsługę pada
miałaby jakąś głębie w rozgrywce
Trafiłem wtedy na wpis @ErwinoRommelo odnośnie Fear and Hunger. Kupiłem, pograłem.
Fajne, ale odechciało mi się grać jak kolejny raz straciłem ponad godzinę progresu w grze bo ta się wysypała.
W zeszłym tygodniu przypomniałem sobie o tytule, o którym słyszałem parę lat temu, gdy był jeszcze w early access - Caves of Qud. W zeszłym roku miała premierę wersja 1.0 i spełniała ona wszystkie powyższe punkty. Sam w nią wsiąkłem, więc może kogoś zainteresuje.
Jest to RPG rougelike czyli gra w której łatwo zginąć i nie ma żadnego meta-progresu który ułatwiałby grę kolejnymi postaciami. Za każdym razem rozpoczynamy od zera w losowo generowanym świecie.
Świat Caves of Qud to postapokaliptyczne zasolone pustkowie, w którym każdy dram wody pitnej jest na wagę złota - dosłowqnie, bo woda jest walutą w świecie gry. Tereny są pełne mutantów, dziwnych technologii, ruin i różnych frakcji.
Rozgrywka jest turowa, najpierw działa gracz, następnie reszta świata. Ponieważ sterujemy jedną postacią nie ma pewnej "ociężałości" która zazwyczaj towarzyszy turowym RPG.
Oczywiście patrząc na obrazy z gry możecie zauważyć że oprawa graficzna jest dość umowna a sporo pracy będzie musiała wykonać nasza wyobraźnia.
Gra wymaga dużo czytania - wszystko jest tu opisane tekstem trzeba przygotować się na czytanie w języku angielskim, pełnym neologizmów używanych do opisania tego dziwnego świata. Duży plus to oprawa audio - każdy region świata ma swoją własną muzykę "w tle" pozwalającą wczuć się w klimat lokacji.
Same regiony i niektóre osady czy też ruiny związane z wątkiem głównym na mapie świata są stałe. Reszta świata i wszystko co jest pod powierzchnią jest generowana proceduralne. Bez trudu można się tu zgubić w losowym lochu i już nigdy nie wrócić na powierzchnię.
Podobnie jest w przypadku questów i postaci, część związana z wątkiem fabularnym jest predefiniowana, reszta jest generowania proceduralne. Dodatkowo każda postać w grze ma swój poziom, frakcję, ekwipunek i zestaw umiejętności i mutacji i każda z nich podlega tym samym regułom co gracz (jedna z mutacji pozwala przejąć kontrole nad inną postacią - da pozostać się w niej do końca gry).
Gra pozwala na dość dużą dowolność w kreowaniu postaci i jej rozwijaniu. Buildów postaci jest multum. Same presety stworzone przez twórców gry to:
Marsh Taur - bagienny centaur, płaz który musi polewać się wodą żeby nie wyschnąć, w walce korzystający z toporów i szarż
Dream Turtle - żółw posiadający skorupę, walczący sztyletami i wydzielający usypiający gaz z gruczołów w ciele
Gunwing - dziobaty mutant ze skrzydłami korzystający z dwóch rewolwerów (w zwarciu potrafi dziobnąć)
Star Eye Esper - psioniczny mutant walczący głównie na odległość za pomocą mentalnych zdolności
Firefrond - ognisty mutant łączący walkę na długim i krótkim dystansie.
bzzzt - elektryczny kret-majsterkowicz
Słowem podsumowania - polecam, ja spędziłem już ok 17h i jestem na swojej trzeciej postaci i dopiero zaczynam główny wątek fabularny.




@NiebieskiSzpadelNihilizmu https://www.youtube.com/watch?v=URJ_qSXruW0
Nadal peak tego kanału moim skromnym zdaniem to jest SS13. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hayenz bardzo ciekawa gra, która opisujesz, przynajmniej tak się wydaje po opisie. Lubie tez takie niecodzienne oprawy graficzne, nawet gdy sa skromne. Ostatnio zagrywam sie w Megabonk i stwierdzam, ze czas na cos ambitniejszego, ale jednocześnie wlasnie aby odłożyć i kontynowac. Zaciekawiło mnie jednak Fear & Hunger i sprawdzę sobie. A moze ty cos jeszcze polecisz na decka niezbyt skomplikowanego do niezbyt angazujacych rozgrywek, ale tez niezbyt debilnego jak megabonk którego szczerze mam dosc 😜
Zaloguj się aby komentować
Steam zrobił obniżkę 20% na #steamdeck LCD £279.20 #blackfriday #cebuladeals

Zaloguj się aby komentować
Poczyniłem zakup. Grę tę mianowano Gothicem 2D. Ma same pozytywne opinie. Mam nadzieje, ze na #steamdeck do łóżeczka sie sprawdzi #gry #steam


Informuję, ze poczyniłem zwrot. Jednak za wolna ta gierka dla mnie. W sensie wolno sie rozkręca i jakas taka zbyt archaiczna ale fajne ma mechaniki craftingu, czarów, rozwoju postaci. Fabuła wydaje sie taka klasyczna bardzo ale pograłem półtorej godziny wiec nie mnie w sumie osądzać o niej. Pozdrawiam
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie jeszcze z wczesnych lat 90 grę na PC Incredible Machines? No to jest od tych samych twórców następca/klon. Zaraz będę testował na #steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Nawet nie wiedziałem kiedy FarCry5 wpadł na #steamdeck

Zaloguj się aby komentować
https://youtu.be/OmKrKTwtukE?si=f1ECs78XZiUcM_q4
Valve robi kolejne podejście do Steam Machines… i tym razem może im się faktycznie udać. Ostatnie pomysły Microsoftu były tak udane, że nie zdziwi mnie, jeśli za jakiś czas na rynku konsol będą się biły Nintendo, Sony i właśnie Valve.
#steam #gry #komputery #konsole #steamdeck
Zaloguj się aby komentować
Zakupiłem tego wychwalonego Megabonk'a. Zobaczymy czy macie wszyscy w internetach rację tak zachwalając to! #steam #gry #steamdeck


Zaloguj się aby komentować
Mała aktualizację odnośnie Fear and Hunger + Steam deck.
No więc działa i osiąga 90 fps (spadki do 70-80 w niektórych momentach).
Instrukcja co zrobić: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=3095646162
Wcześniej próbowałem streamowania z PC ale jak się stream zawiesił po 30 min i straciłem postęp zacząłem szukać alternatywy.
#gry #fearandhunger #steamdeck
PS. W sumie nie wiem czy dobra społeczność.
Zaloguj się aby komentować
MARSUPILAMI - HOOBADVENTURE to kolejna słodka platformoweczka 2D, która chcialem wam polecic szczegolnie na #steamdeck ale nie tylko bo każdy miłośnikom platformówek 2D na każdym sprzęcie sie tu odnajdzie. Jest słodko, nieco staroszkolnie gameplayem, kolorowo. Aktualnie na promocji za niecałe 17zl na #steam #gry
https://store.steampowered.com/app/1586700/MARSUPILAMI__HOOBADVENTURE/

Zaloguj się aby komentować
Trafiłem dzisiaj na platformóweczkę Asterix Obelix Mission Babylon.
Podchodzę do tego trochę nostalgicznie, bo gry o tych dwóch wariatach dobrze wspominam z PSX (szczególnie pamiętam taką, w której się jadło przy stole ale nie pamiętam która to część) i z PS2. Choćby Asterix Obelix XXL.
Na horyzoncie bo już 30 pażdziernika wychodzi ta oto perełka, ślicznie wyglądająca, gameplay wygląda miodnie, dzisiaj takie gry bardzo lubię ogrywać na #steamdeck
Jak ktoś lubi kolorowe, proste platformóweczki to polecam sprawdzić.
Ja czekam!
#gry #ps5 #steam #xbox
https://store.steampowered.com/app/3489240/Asterix__Obelix__Mission_Babylon/

Zaloguj się aby komentować