Zaloguj się aby komentować
90 + 1 = 91
Tytuł: Batman: Arkham Asylum
Developer: Rocksteady Studios
Wydawca: WB Games
Rok wydania: 2009
Gatunek: Akcja
Użyta platforma: Steam Deck
Czas do ukończenia: 13h
Ocena: 9/10
Jak na pierwszego Batka całkiem fajna choć trochę mało latania.
189 zagadek z 240 rozwiązanych.
Po kilkunastu latach od premiery nadal daje rady - cieżko znaleźć jakiś element który trąci myszką.
#gamesmeter
#steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Podpowiedzcie jakie macie karty microSD w #steamdeck ? Zastanawiam się nad rozbudową, niby mam 1TB ale jak jadę do pracy (statek) to wole mieć dużo różnych gier bo nie wiem na co ochota przyjdzie. Pytam zarówno o pojemność jak i o markę/model
Zaloguj się aby komentować
Tanio już było. Ceny podskoczyły nie tylko w USA.
512 GB OLED podrożało o prawie 500 zł.
#steamdeck #valve #steam


Zaloguj się aby komentować
71 + 1 = 72
Tytuł: The Outer Workds
Developer: Obsidian Entertainment
Wydawca: Private Division
Rok wydania: 2019
Gatunek: FPP, RPG,
Użyta platforma: Steam Deck
Ocena: 7/10
Ot strzelanka z elementami RPG, którą pewnie dużo ludzi zna. Są towarzysze, są różne ścieżki do zakończenia, jest trochę humoru. Daje radę.
Całkiem dobrze się grało na decku.
Polecam/niepolecam: Polecam
Wpis wygenerowany za pomocą https://gamesmeter.bieda.it/
#gamesmeter #gry #steamdeck

@crs333 grałem na premierę, bardzo się zawiodłem. O ile niektóre questy i poczucie humoru faktycznie robiły robotę, tak "otwarty świat" w kontekście tej gry to żart. Tunelowość lokacji, niewidzialne ściany i ogólny vibe gry z gatunku "średniak". Zresztą, próbuję sobie przypomnieć co tam śmiesznego było, co zapadło mi w pamięć na długo i... Nic mi nie przychodzi do głowy. Możliwe, że miałem też wysokie oczekiwania, że to miał być taki fallout w 3d na którego wszyscy czekaliśmy (to, co wysrała Bethesda to był jeden z moich największych zawodów gierkowych, jedynie new Vegas się bronił, ale wiadomo kto za nimi stał i jak ich bethesda wyruchała), a gierka była po prostu ok.
Dla mnie 6/10
Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś porównanie pomiędzy SteamDeck a Asus Rog Xbox Ally X? Co wybrać, że tak zapytam xD Nie mam w domu nic mocnego do grania na TV, w nadchodzących latach będę grał raczej w drodze, na wyjeździe, albo po kątach w domu, warto w 2026 kupować jeszcze SteamDecka? Niektórzy przewidują też w drodze jakichś chyba dziwnych wróżb, że na Asusie będzie działać GTA VI, jest na to szansa? :v
#steamdeck #rogallyx #handheld #gry
@IronFist Ja pod koniec roku długo rozważałem co wybrać i stanęło na Legion Go S Z1 Extreme 32 GB ze SteamOS. SteamDeck jest niestety już mocno przestarzały pod względem wydajności, a Windows nie nadaje się na takie sprzęty. I jestem bardzo zadowolony. RDR2, Kingdom Come Deliverance 2, Elden Ring Nightreign - można grać. Wyjątki to jakieś pojedyncze gry z niekompatybilnym DRM (Battlefield chyba) czy kompletnie skopaną optymalizacją (Mafia The Old Country uruchamia się, ale nie da się zejść z ustawieniami tak, by uzyskać chociaż 20 klatek).
W lipcu ma wyjść Legion Go S 2 SteamOS. Gdybym się teraz zastanawiał nad tym, to bym poczekał.
Zaloguj się aby komentować
Łapcie tutaj pana, który archiwizuje starsze gierki na PC, moduje na nowsze rozdzielczości i sprzęty, często też grywalne na #steamdeck robi i ogólnie super robota #gry

Zaloguj się aby komentować
54 + 1 = 55
Tytuł: King's Bounty: Legenda
Developer: Katauri Interactive
Wydawca: Fulqrum Games / 1C Entertainment / Cenega
Rok wydania: 2008
Gatunek: Strategiczne, Fantasy, Turowe, Elementy RPG
Użyta platforma: Steam Deck
Ocena: 7/10
Fajna gierka, pomimo że za miesiąc będzie pełnoletnia. Trochę takie hiroski. Szkoda tylko że gra się jednym bohaterem, bo nadmiar kasy i typów jednostek pozwoliłby na posiadanie kilku armii.
Mega dobrze się grało na #steamdeck . W sumie nie licząc cywilizacji V która , pierwsza gra w którą się fajnie gra touchpadem. I do tego za niecałe 5PLN jest teraz na GOGu (albo paczka 4 części za 16PLN).
Polecam/nie polecam: Polecam
Wpis wygenerowany za pomocą https://gamesmeter.bieda.it/
#gamesmeter #gry #grajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Co tam #nocnazmiana ? Ja do 6 ehh ale krece juz srogi dmg na ladderku zara 70lvl, jakby co to to te resisty to dlatego ze to build tematyczny full ogien red goes faster ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)
#gownowpis #diablo2 #tagowanietomojapasja #steamdeck


Zaloguj się aby komentować
Czekając na Crimson desert
Postanowiłem sprawdzić Nowego GreedFall.
1 całkiem spoko była..
Niestety na steam deku gra jest niegrywalne nawet nie ma 25 klatek na sekundę podczas ruchu postaci. To samo dotyczy się filmików.
#steamdeck
Także zwrot poszedł bo wolę grać w miarę możliwości na SD niż pc

Zaloguj się aby komentować
39 + 1 = 40
Tytuł: Hades
Developer: Supergiant Games
Wydawca: Supergiant Games
Rok wydania: 2020
Gatunek: Roguelike, Akcja
Użyta platforma: #steamdeck
Czas do ukończenia: Przejsznięta, ale ciągle w grze
Ocena: 7/10
Miało być ambitniej na decku, ale wszedł Hades, czyli gra którą wcześniej pyknąłem na lapku. Kolejna gra gdzie możesz puścić książkę, albo serial i pykać.
Polecam/Nie polecam: Polecam.
Wpis wygenerowany za pomocą https://gamesmeter.bieda.it/
#gamesmeter #gry
Zaloguj się aby komentować
38 + 1 = 39
Tytuł: DARQ: Complete Edition
Developer: Unfold Games
Wydawca: Unfold Games
Rok wydania: 2019
Gatunek: platformowo-logiczna
Użyta platforma: Steam Deck
Czas do ukończenia: 6,5h
Ocena: 8/10
Polecam - nie za trudna nie za łatwa - taka akurat
Główny wątek z marszu zaliczony. 1 DLC dało popalić - pomogło jak zwykle odstawienie gry na 2 dni by potem z marszu rozwiązać problem. 2 DLC też wymagające.
Chyba DLC zajęło tyle samo czasu co podstawka
Na ENEBA za 5 zł.
Z minusów - kiepska optymalizacja przy taj prostej grafice to powinno na pentium II śmigać w 60fps - na Steam Deck pomiędzy 40-60 fps. Nie pomagała nawet wtyczka podbijająca fps'y. Także polecam zablokować na 30.
#gamesmeter
#steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Całkiem fajny zestawik na #humblebundle za 25.95EUR (czyli jakieś 110PLN), sześć gierek jak niżej. Wszystkie #steamdeck verified albo playable, to też taguje. Sam nie biorę bo mam 4 z nich na konsoli albo zaliczone albo na kupce wstydu.
Zestaw tutaj (poniżej linki na #steam):
A Plague Tale: Innocence - Link
A Plague Tale: Requiem - Link
Atlas Fallen: Reign Of Sand - Link
Evil West - Link
Curse of the Dead Gods - Link
Shady Part of Me - Link
Wszystko jest teraz na steam w promkach, ale i tak wychodzi 169.40PLN za całość.
#gry #grajzhejto
Zaloguj się aby komentować
31 + 1 = 32
Tytuł: Forager
Developer: HopFrog
Wydawca: Humble Games
Rok wydania: 2019
Gatunek: RPG, Sandbox, 2D, Indie
Użyta platforma: SteamDeck
Ocena: 7,0/10
Czas do ukończenia: około 42h
Licznik prywatny: 3/12
Gra lekka i przyjemna. W tle książka czy serial, a Ty łupiesz kamyki. W sumie pierwsze większe testowanie decka, teraz będzie pora na ambitniejsze tytuły.
Polecam/Nie polecam: Polecam.
#gamesmeter #gry #grajzhejto #steamdeck
Zaloguj się aby komentować
28 + 1 = 29
Tytuł: Dead Space 3 + DLC
Developer: Visceral Games
Wydawca: EA
Rok wydania: 2013
Gatunek: survival horror
Użyta platforma: Steam Deck
Czas do ukończenia: 19h
Ocena: 8/10
Czy lepsza od 2? Raczej inna - bardziej nastawiona na typowego shootera . Straszy równie dobrze.
Jedynie backtracking trochę wkurzał.
DLC całkiem fajne nawet lepsze od podstawki tylko bardzo krótkie około 1h
Na steam deck trzeba podmienić aplikacje EA w katalogu gry na najnowszą bo inaczej nie chce się zaktualizować i nie uruchomicie gry. Śmiga w 60fps na najwyższych ustawieniach ale warto dać trochę niższe by nie drenowało baterii.
Najlepsza część to 1
potem 2 i 3
#gamesmeter #steamdeck

Zaloguj się aby komentować
21 + 1 = 22
Tytuł: Dead Space 2
Developer: Visceral Games
Wydawca: EA
Rok wydania: 2011
Gatunek: Horror sci-fi
Użyta platforma: Steam Deck
Czas do ukończenia: 14h
Ocena: 8/10
Kapitalna gierka. Jak dla mnie po tych 15 latach nic się nie zestarzała. Mocno straszy - nie raz dostawałem gęsiej skórki.
Poziom trudności na normalny dosyć uczciwy - kilka razy zmieniłem na łatwy bo było ciężko xD
Jakbym miał się przyczepić to do przeciwników pojawiających się za plecami .
Na steam deku gra śmiga w 60 fps przy niewielkim poborze mocy
14 zł na steam aktualnie
Dostępne spolszczenie
#gamesmeter #steamdeck

@TyGrySSek Niedawno ograłem remake jedynki i ziaaa, ale to było dobre. Nie mam pojęcia czemu to się nie sprzedało, ale jakby zrobili dwójkę to łykam w ciemno.
Tyle że właśnie przez to że się remake nie sprzedał to pewnie dwójki nie zrobią więc pewnie ogram kiedyś oryginał ale na razie czekam na Kronosa w jakiejś promocji bo też wygląda obiecująco.
Zaloguj się aby komentować
co jest do wuja wafla
cały czas był w doku z odpaloną grą.
odpalam grę kilka sekund - bateria rozładowana i się wyłączył
#steamdeck
No niestety steam deck jeśli chodzi o zarządzanie energią kiedy się na nim nie gra kiepsko sobie radzi. Najgorsze jest to jak się zostawi konsolkę na dłuższy czas. Naładowana do pełna potrafi wyłączona po kilku miesiącach wyzerować się i mieć problem z uruchomieniem.
Moim zdaniem do tej pory niepodważalnym królem handheldów w tej kwestii jest 2DS i 3DS.
Zaloguj się aby komentować
Na HumbleBundle pojawił się zestaw 7 gierek niby polecanych na handheldy. Nie są to jakieś tytuły AAA, większość indyki, jednak najniższa kwota za całość to 12,53EUR, czyli za ciut ponad 50PLN można w coś tam zagrać. Ja chyba wezmę, jednak z chęcią posłucham czy ktoś w coś z tego grał?
https://www.humblebundle.com/games/decked-out-collection-great-on-handheld?hmb_source=&hmb_medium=product_tile&hmb_campaign=mosaic_section_1_layout_index_1_layout_type_threes_tile_index_1_c_deckhallsgreatonhandheld_bundle
P.S. niech mi ktoś powie jak ukrywać linki za jednym słowem to wyedytuje z listą gier i linkami na steam
#gry #steamdeck #handheld
niech mi ktoś powie jak ukrywać linki za jednym słowem to wyedytuje z listą gier i linkami na steam
@crs333 w sensie cos w tym stylu?
Zaloguj się aby komentować
@TyGrySSek a zobacz co złotówa sobie kupił do #steamdeck :)

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować