Fajne to Crusader Kings 3?
właśnie zaczynam samouczek.
porady dla nooba mile widziane, jeszcze nie wiem czy mi się spodoba, może zwrócę jak większość gier ostatnio
#crusaderkings #steam #steamdeck #gry

Fajne to Crusader Kings 3?
właśnie zaczynam samouczek.
porady dla nooba mile widziane, jeszcze nie wiem czy mi się spodoba, może zwrócę jak większość gier ostatnio
#crusaderkings #steam #steamdeck #gry

Zaloguj się aby komentować
Taka ciekawostka - w pierwszego Hollow Knight gra aktualnie prawie 70k osób. Ja tymczasem daje tej grze szanse numer cztery. Zapewne odrzuce, na #steamdeck wydaje sie idealna, ale cos mi w niej nie gra totalnie.
#gry #hollowknight #steam


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj schodzi embargo i pojawiły się już pierwsze recenzje/pierwsze wrażenia odnośnie Lenovo Legion Go 2. Sam czekałem na oficjalne ogłoszenie tego sprzętu, bo pierwszy Switch okazała się dla mnie z jednej strony cudownym wynalazkiem, a z drugiej strony uzmysłowiłem sobie, że nie lubię gier od Nintendo i szukałem jakiegoś update'u, ale już w formie PC handhelda.
Zapowiadało się super, bo ekran oled, Z2E i 32 gb ramu zwiastują świetny performance, jak na przenośny sprzęt...
Tylko te 1 kg wagi i cena na poziomie 5,4 kPLN (1099 funtów) to chyba jednak deal breaker
#steam #steamdeck #gry #komputery
Zaloguj się aby komentować
Zmodowałem sobie Gothic 2 NK na Steamdecku.
Raz musiałem przeinstalować, bo chciałem być mądrzejszy od poradnika do którego link podam w komentarzu.
Za drugim razem poszło szybko.
Dodaje zdjęcie z listą użytych modów, o których mogę powiedzieć że póki co działają, ale to się jeszcze okaże na dalszym etapie rozgrywki
Kilka drobiazgów musiałem pozmieniać z poziomu pulpitu idąc za wskazówkami poradnika, instalację modów zrobiłem przy pomocy steamowego warsztatu.
Ze sterowaniem nie ma żadnych problemów, ale potrzeba czasu i cierpliwości, żeby ustawić w miarę intuicyjnie, a nawyki z klawiatury i myszki nie pomagają.
Klatki trzyma na 90 cały czas, nawet HDR działa i to całkiem dobrze, ale akurat tutaj długo walczyłem z suwakami xD
Zdjecia tego nie oddają, a zrzutów ekranu nie chce mi się wyciągać ze steam decka, jak ktoś bardzo chce, to są w necie filmy albo możecie uwierzyć mi na słowo, że na żywo wygląda bardzo dobrze.
Zawsze jak się zabieram za takie zabawy, to mnie wszystko przytłacza na początku, ale satysfakcja jest warta wysiłku i chyba zabiorę się za część pierwszą, ale czuję że tutaj już nie będzie tak łatwo
#gothic #gry #steamdeck




Link do poradnika https://gamingmode.pl/poradnik-instalacji-gothic-2-na-steam-decku/
@Gepard_z_Libii oj super mi się grało na SD, aczkolwiek już mi się nie chciało kończyć po raz n-ty, bo jarkendar mnie nudzi. Najlepsze w goticzku jednak jest powolne przeczesywanie świata i robienie questów pobocznych, rozwój postaci.
Próbowałem też trójkę odpalić, ale sterowanie nie jest przystosowane w żadnym aspekcie do pada. Nie chciało mi się już kombinować z modami i ustawieniami - jednak dwójeczka i jedynka dają więcej funu.
... Kurde może by jeszcze ciupnąć w kroniki myrtany?
Zaloguj się aby komentować
Graliście w Regalie? Wygląda przyzwoicie jak ktoś lubi turową walkę i kosztuje 10zł - historycznie najniższa cena.
Chyba się skuszę niech leży w bibliotece
https://store.steampowered.com/app/464150/Regalia_Of_Men_and_Monarchs/
#gry #steam #steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ależ to jest topka z klawiatur retro :] desing i feeling klikania w kąkuter jak w latach 90'. Szkoda, że cena troche z kosmosu 360zł, ale raz sie żyje :]. Zawsze chciałem mechanika wzorowanego na modelu IBM.
#klawiatura #retrogaming #steamdeck #8bitdo



Zaloguj się aby komentować
Coronka i Personka to jest to, czego chłop potrzebuje letnimi wieczorami
#persona #gry #steamdeck #pijzhejto


Zaloguj się aby komentować
Noszę się z zakupem handhelda i potrzebuję konsultacji. Tomki, na pomoc!
Chciałem już kupić Steamdecka OLED, bo super ekran, super wsparcie, super community, super cena, a jak coś będzie słabo działało to myślałem o odpalaniu na nim Gefroce Now.
...ale pojawiły się przecieki, że we wrześniu ma wyjść Legion Go 2, w wersji OLED, z dużo lepszymi bebechami. I jako, że to Lenovo, to jest realna opcja, że będzie można na nim odpalić SteamOS, bo Valve i Lenovo już pierwsze kroki w tej współpracy poczyniły.
Cena mnie nie boli, spodziewam się, że za Legiona trzeba będzie zapłacić, ale nie wiem jak z wielkością tego sprzętu (czy 8,8' to nie za dużo już), czy do czasu dostosowania SteamOS pod nową konsolę, Windows 11 nie zabije we mnie chęci do grania na tym sprzęcie itd.
Może ktoś jest świeżo przed/po zakupie handhelda i chciałby się podzielić swoim tokiem rozumowania, przed zakupem?
#komputery #gry #steam #steamdeck
Też chciałem steam decka ale doszedłem do wniosku ze Legion Go jest w moim przypadku bardziej wszechstronnym rozwiązaniem. Odpalam co chcę bez kombinowania. Wydajnosciowo też daje rade. Ewentualnie granie w FHD mi nie przeszkadza. No i cena używek jeszcze na gwarancji jest akceptowalna. Nowa odsłona będzie pewnie pod 3 kafle, jak nie więcej. Dla mnie to za dużo jak za handhelda.
Zaloguj się aby komentować
Wszyscy chwalą tego roguelite #hades , a mi się nie podoba, nie podoba mi się, bo mało nie spaliłem obiadu, i nie poszedłem na spacer.
wychodzę z domu, bo mi #steamdeck do łapy przyrośnie
#gry

@koszotorobur ja też tak nie za bardzo, zapomniałem jak to się nazywało - taka dwuwymiarowa, dobre oceny ma, ale mi nie podeszła, a tutaj miodzio, podoba mi się, jak dialogi i postacie w domu Hadesa są napisane, Kostek zajebisty jest
no i gameplay oczywiście, grafa z początku mnie odrzucała, ale teraz mi się podoba i te efekty wszystkie dobrze zrobione
Zaloguj się aby komentować
Gram sobie w #thelastofus na #steamdeck , jest super, mimo niedogodności z powodu ograniczeń sprzętowych i zacząłem się zastanawiać nad tym co czasem piszecie o braku chęci do grania w gry i przypomniał mi się termin o którym wspominał pewien jutuber w jednym z podcastów.
Uwaga podaję hasło: Zawieszenie niewiary.
Polecam wyguglać i zastanowić się nad tym co zatracamy przez te wszystkie lata
#gry #psychologia
Zaloguj się aby komentować
Ależ sie miodnie gra w zakupione dzisiaj Tinykin.
Biega sie, skaka, zbiera stworki i oddelegowuje do zadań a one sa takie urocze, ze rzygam tęczą.
Słodziutkie to i polecam!:)
#gry #steam #steamdeck


Zaloguj się aby komentować
Kupiliście cos na #steam summer sale?
Ja na #steamdeck głównie kupilem:
UnMetal - taki MGS z widokiem z góry, oraz świetnym poczuciem humoru. Genialna gierka - 13,59zl
Tinykin - Pikmin na PC. - 23zl
Kaze and the Wild Mask - platformówka prosta nieco przypominająca te nowe Mario- 10zl
#gry

Zaloguj się aby komentować
Odkąd mam Switcha, cały czas gram bardziej w porty indyków z PC niż w eksy od Nintendo. Pomyślałem więc, że może warto kupić sobie handhelda jakiegoś. Jakieś sugestie?
Mocno myślę nad Steam deckiem OLED, bo cena spoko i ekran świetny, a do indyków i tak nie trzeba super wydajności... a jeżeli nawet mi się zachce coś mocnego ograć, to mogę się podeprzeć Geforce Now. Do ogrywania jakiś Hadesów II, Disco Elisium i podobnych powinno styknąć.
A może są jakieś inne opcje? Przez chwilę nawet Lenovo Legion go S rozważałem, ten na SteamOS, ale tu będzie IPS.
A może w ogóle to olać i kupić Questa 3?
#steamdeck #gry #pcmasterrace #konsole
@Vinzenty Kupiłem mojego 15 dni przed ogłoszen8em.premiery OLED'a a miałem 14 dni na ewentualny zwrot.
2 miesiące się wkurzałem o to, nawet wystawiłem go na OLX'a...
Ale kumpel kupił potem OLED'a i go miałem na parę dni i w sumie wielkiej różnicy nie było, nawet w mojej opcji bardziej mi się stary ekran podobał, bo gram głównie po nocach na jasności ekranu w okolicy 30%, jeśli dobrze pamiętam, i OLED walił strasznie po oczach nawet ściemniony.
Zaloguj się aby komentować
The Vagrant to zaskakująco w porządku gierka jak na jej cenę aktualna 3,60zl. Idziecie w prawo taka oto cycatą laską nawalacie mieczem, ulepszacie bronie, statystyki.
Szczególnie na #steamdeck jak znalazl. Polecam!
#gry



Zaloguj się aby komentować
Zauroczyłem się w małej gierce o nazwie Planet of Lana. Jest śliczna, ma piękną kolorystykę, klimatyczna. Idziemy tutaj w prawo chłopcem i swoim zwierzaczkiem a po drodze rozwiązujemy proste zagadki, do których często jest nam potrzebny ten oto piesek. Zagadki nie sa trudne, takie rodem z Limbo, zresztą mechanika taka sama. Polecam przygarnąac na jakiejś promce, zabawy jest na nie całe 5 godzin, ale przyjemne doświadczenie.
#gry #steam #steamdeck #ps5 #xbox


Zaloguj się aby komentować
demo akademia pana kleksa
https://store.steampowered.com/app/3179870/Kleks_Academy/?l=polish
Spoko dubbing
na SD śmiga dobrze - ustawienia średnia grafika i cienie, odbicia na minimum wtedy powyżej 40 fps.
Inaczej nawet 30 nie ma
Takie biedniejsze Hogwarts legacy
Z minusów póki co bo dalej nie przeszedłem.
Elementy platformówkowe.
Trzeba dostać się do biblioteki po platformach - po drodze są Czekpojnty - jednak spadając niżej czasem aktywuje poprzedni zamiast ostatni i trzeba znowu przemierzać te samą drogę.
Kamera mogla by być lepsza w tych sekwencjach bo utrudnia trafienie na konkretną kładkę - już w soulach lepiej mi się skacze - i odpuściłem po X próbach
#steam
#gry
#steamdeck

Zaloguj się aby komentować
Borderlands 2 na stym za free.
https://store.steampowered.com/agecheck/app/49520/
#gry #przegryw #gownowpis #steam #steamdeck #gryzadarmo #darmowegry #benc
Zaloguj się aby komentować
Czekam na ojca z rehabilitacji aż wyjdzie i se cisnę w gierkę
#gry #steamdeck #gownowpis


Zaloguj się aby komentować
69 + 1 = 70
Tytuł: The Precinct
wydawca: Kwalee
Rok wydania: 13 maja 2025
Gatunek: Detektywistyczne, przestępczość, piaskownica
Użyta platforma: Steam Deck
Czas do ukończenia: 12h
Ocena: 6/10
Gra moim zdaniem błędnie porównywana do GTA tego z kamerą od góry, nie ma nic poza tym wspólnego imo z tą serią. Ma ciekawe mechaniki aresztowania, losowych zgłoszeń przestępstw, które musimy rozpatrzyć pod kątem tego co przestępca wywinął, sprawdzić dowód, poziom alkoholu we krwi itp. Ściganie złych dzieli się też na piesze, w pojeździe, oraz helikopterem. Daje to dużo frajdy przez pierwsze 8h gry, potem mnie już nudziło. Fabuła nie jest za oryginalna, w zasadzie w ogóle nie jest oryginalna i jest rzadko ukazywana. Tak to w kółko patrole, które ratuje losowość.
Najgorsza jest ilość bugów, która przeszkadza w łapaniu przestępców, posiłki często się bugują na ścianach itd. Mamy też do dyspozycji partnera, który jest bezużyteczny, nie nadąża za nami biegać przez większość patrolu go nie ma bo za nami goni kilka mil minimapy za nami. Jedyne co robi, to wkurza bo gdy mamy szybko wsiąść do pojazdu to mamy komunikat aby na niego czekac i tak musimy czekac a złodziej czy inny pajac nam tymczasem ucieka. Dobry pomysl na gre, ale duzo do poprawy a od premiery wyszedl jeden hotfix, ktory niczego nie zmienil. Na plus takze bardzo dobra optymalizacja na decku. Mysle, ze gdyby ta gra miala wiekszy budżet to byłoby lepiej. Bawiłem się dobrze, pod koniec już znudzony robieniem tego samego w kółko ale frajda była długo.
#gamesmeter #steam #gry #steamdeck


Zaloguj się aby komentować