Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Tak to jest gdy jest sie zawodniczką jednowymiarową.
Gdy od kilku lat opcją numer 1 jest: prawo, lewo, prawo, lewo
a opcją numer 2: środek, prawo, lewo (tylko mocniej)
Tak to się kończy gdy coraz więcej dobrych zawodniczek wie jak z tobą grać a ty nie wprowadzasz do swojego repertuaru niczego przydatnego.
Mówiłem to już 3 lata temu i powtórzę. "Iga nie ma warunków." I to odbija jej się teraz czkawką.
Sabalenka i Rybakina mają zasięg oraz siłę. Dzięki nim mogą grać na niższym ryzyku, nawet przez środek. Iga umie tylko prawo-lewo na dużym ryzyku więc nie dziwne że teraz, gdy zawodniczki wiedzą jak z nią grać taka gra wychodzi już coraz mniej, jest coraz więcej błędów, mecze sie przedłużają przez co w kolejnych jest bardziej zmęczona co w konsekwencji daje więcej porażek.
Iga przez tych kilka lat nie nauczyła sie nawet grać przeciw nogom.
Sabalenka z kolei np wprowadziła do swojego repertuaru lżejsze ale mądrzejsze zagrania (patrzy jak stoi przeciwniczka), grę przy siatce i wyeliminowała podwójne błędy.
Także te 3 lata temu łatwo było bronić Igi że jest najlepsza bo ma dobry topspin, dobrze returnuje i ma dobrą pracę nóg. Tylko, jak widać po pewnym czasie to nie wystarcza przeciw najlepszym.
Jak nie zacznie lepiej grać w swoich gemach serwisowych to słabo to widzę.
Kiedyś ona rozdawała bagiety. Dziś coraz więcej bagiet przyjmuje.
Ten sezon moim zdaniem będzie jeszcze gorszy niż poprzedni.
Możliwe że Iga spadnie z 2 miejsca na 3 czy 4.
#sport #tenis #igaswiatek #wta

@4pietrowydrapaczchmur dałem piorun ale się fundamentalnie nie zgadzam z tym, że Iga nie ma warunków... Co to za kocopoly
Mówisz o dziewczynie która zdominowała tour 3 lata temu
Problemy są takie jak napisałeś później. Tam jest potrzebna zmiana w podejściu przede wszystkim. Iga jest w strefie komfortu, a tak się nie da dominować na dłuższą mete
Zaloguj się aby komentować

Zarząd PKOl zatwierdził 60-osobowy skład reprezentacji Polski na zimowe igrzyska olimpijskie w Mediolanie i Cortina d'Ampezzo - poinformował Radosław Piesiewicz. Skoczek narciarski Kamil Stoch i panczenistka Natalia Czerwonka będą chorążymi reprezentacji Polski.
17 lat temu podczas meczu Polska-Norwegia w ramach MŚ w piłce ręcznej narodziła się nowa jednostka czasu - 1 wenta
Przemowa Wenty zaczyna się w 4:45
Zapraszam na nostalgię
https://www.youtube.com/watch?v=1SYghyf7md8
#sport #pilkareczna #historia
#owcacontent
A z jakiegoś, dla mnie niezrozumiałego powodu, naszym sportem narodowym jest piłka kopana.
Od ponad 30 lat nie mamy żadnego sukcesu poza przyśpiewką "nic się nie stało", ale traktujemy kopaczy jak dobro narodowe.
Jak wygrają jeden mecz, to balonik jest tak pompowany, jakby to od razu powodowało, że mundial mamy w kieszeni, a Ronaldo ma prosić o polskie obywatelstwo.
W międzyczasie w innych dyscyplinach drużynowych mamy medale, złote nawet. I co? I nic. Cieszymy się, jak wygrają, ale w porównaniu do kopaczy, to za te zwycięstwa dostają kasę na waciki.
A kopacze negocjowali jakieś chore premie za wyjście z grupy(!)
Zaloguj się aby komentować

STS Sanok doznał kolejnej porażki w tym sezonie, a to oznacza, że sanoczanie mają już na koncie 34 przegrane z rzędu od początku rozgrywek. Tym samym pobity został rekord Stoczniowca Gdańsk z lat 90., a STS zapisał się w historii polskiego hokeja.
#sport #hokej #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować
Jako, że za cel postawiłem sobie podnoszenie poziomu tagu #ladnapani tak, by prezentować tu nie tylko urodę, ale też inne walory kobiet to dziś kolejna wrzutka. Bohaterką jest Pia Skrzyszowska. Cóż... mógłby ktoś powiedzieć, że nie ma tu mowy o powalającej urodzie anielskiej itp. rzeczach i pewnie miałby trochę racji. Niemniej uważam, że Pia ma w sobie duży urok i tzw. vibe koleżanki z liceum, tej która była dobra na WF-ie. No i co tu kryć, lubię panie w sportowych strojach. Taki fetysz. Dodatkowo nie mogło jej zabraknąć, bo jestem sportowym świrem i mogę oglądać wszytko od piłki nożnej po curling. Ponadto wczoraj Pia pokazała klasę na Orlen Cup w Łodzi. To jak pobiegła w finale... czyste złoto. Warto wspomnieć, że jest płotkarką a wygrała na 60 m "po płaskim". Pia ma... oryginalne imię i lubi świnki morskie. A teraz hit, który powinien z niej zrobić gwiazdę hejto, ponieważ biegaczka kocha serek wiejski i zabiera go na każde zgrupowanie o czym powiedziała jakiś czas temu na swoim Instagramie. Jako, że produkty twaroże są tu cenione walnijcie pieronem.
No i troch też #sport #lekkoatletyka #bieganie





Zaloguj się aby komentować

Pia Skrzyszowska wygrała podczas Orlen Cup w Łodzi, choć tym razem nie zdecydowała się na start w biegu przez płotki. Polka na ostatnich metrach wyrwała zwycięstwo na dystansie 60 metrów. Rywalizację w swoich biegach wygrali także Oliwer Wdowik i Jakub Szymański. #sport #lekkoatletyka

Amerykański wspinacz Alex Honnold jako pierwszy zdobył w niedzielę bez lin zabezpieczających liczący ponad 500 metrów wysokości wieżowiec Taipei 101 w stolicy Tajwanu. Po około 90 minutach ekstremalnej wspinaczki dotarł na szczyt 101-piętrowego budynku w Tajpej, co zgromadzony na ulicy tłum...
Pytanie o poradę konsumencką.
Pistolety do masażu - hit czy kit? Pomaga to na obolałe po treningu mięśnie? Przyspiesza regenerację? Czy ktoś ma i używa albo miał i nie zdało egzaminu?
I jeśli sprzęt działa to czy warto dopłacać do wyższej półki czy tańszy zrobi taką samą robotę ale za mniejsze pieniądze?
Moja główna potrzeba to rozmasowanie obolałych mięśni ud po całym dniu jazdy na desce lub rowerze tak aby następnego dnia być móc znowu jeździć. Ewentualne alternatywy do pistoletu również chętnie rozważę.
Taguję jak pojebion, sorki
#sport #rower #bieganie #pytanie #hejtokoksy #silownia #narty #snowboard

Ja pi⁎⁎⁎⁎le człowieku, to jest taki gamechanger, że się w głowie nie mieści. Jak jestem leniwy i nie chce mi się rozciągać po mocnej jeździe, to 5 minut ponapierdzielam czworogłowe, co by chociaż nieco wspomóc regenerację. Mój masażer ma tyle mocy, że chyba nigdy nie przekroczyłem "20" w skali do 30. Posiadam model Alpha Amg-02, już ze 3 lata i wszystko działa, do tego mnóstwo końcówek do różnych partii.
Zaloguj się aby komentować

19-letnia Nikola Komorowska rezygnuje ze startu w igrzyskach olimpijskich w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo! Polska narciarka alpejska zdecydowała się na taki ruch ze względu na hejt, jakiego doświadczyła po decyzji Polskiego Związku Narciarskiego. "Podjęłam jedną z najtrudniejszych decyzji w...
#czytoai ? Głupie ale prychłem.
#aihumor #heheszki #aiwideo #plywanie #sport


Zaloguj się aby komentować
Nie jestem fanem #ufc, ale walka wieczoru to ta z tych "lets geting the rumble"
#sport

Zaloguj się aby komentować
Trzecią zasadę dynamiki Newtona nazywamy też zasadą akcji i reakcji. Każdej akcji towarzyszy reakcja równa co do wartości i kierunku, lecz o przeciwnym zwrocie.
#ciekawostki #nauka #fizyka #sport
Zaloguj się aby komentować
Ministerstwo Cyfryzacji zwróciło uwagę, że coraz popularniejszym imieniem nadawanym dzieciom jest Iga (w I połowie 2024 r. nadano je 1183 dziewczynkom, co daje 14. miejsce w rankingu). Popularność tego imienia można przypisać kilku czynnikom.
...
Przede wszystkim imię to zyskało na popularności dzięki sukcesom sportowym Igi Świątek, która od lat inspiruje wielu Polaków. Nasza najlepsza tenisistka zdobyła do tej pory 22 tytuły WTA, w tym pięć wielkoszlemowych: French Open (2020, 2022, 2023, 2024) oraz US Open (2022). Jej osiągnięcia, w tym brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., przyciągają uwagę i podziw, co przekłada się na popularność jej imienia.
#igaswiatek #sport #polska
Zaloguj się aby komentować
A jak tam wasze życiówki na 5K? Bo np. ja robię mistrza Polski M75 teraz na miękko ;)
#bieganie #sport #rekordy


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj o 19 szlagier 38. kolejki Tauron #hokej Ligi
mecz EC Będzin Zagłębie Sosnowiec vs GKS Katowice
zwany też "Świętą Wojną", a przez złośliwych Derbami Śląska
Transmisja za darmo, z komentarzem i ujęciami z więcej niż jednej kamery (ale sie światowo zrobiło na polskich taflach) w TVP Sport online. Link do transmisji poniżej.
Zapraszam wszystkich do kibicowania. Ścisk w tabeli w tym sezonie jest niesamowity, zespoły po 37 rozegranych meczach dzieli zaledwie 2pkt różnicy, więc spodziewać należy się zażartej i wyrównanej walki. Mecz odbędzie się na pięknym i nowoczesnym Stadionie Zimowym w Sosnowcu.
#sport
Zaloguj się aby komentować
No dobra, jade szczyloć.
Nowa zabawka do przetestowania SIG SAUER P226, ze sportowymi przyrządami i spustem, i drewnianymi okładkami.
Nasłuchałem się o nich dużo dobrego, zobaczymy czy się sprawdzi.
#bron #bronpalna #strzelectwo #sport

Zaloguj się aby komentować
Zarząd PZN zatwierdził kadrę na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku. Tak wygląda skład reprezentacji Polski:
Z innych związków sportowych:
Biatlon: Wśród kobiet powołania otrzymały: Natalia Sidorowicz, Joanna Jakieła, Kamila Żuk oraz Anna Mąka. W męskiej reprezentacji znalazło się miejsce dla: Jana Guńki, Konrada Badacza, Grzegorza Galicy i Marcina Zawóła.
Bobsleje: Linda Weiszewski i Klaudia Adamek
Łyżwiarstwo figurowe: solistka Jekaterina Kurakowa, solista Władimir Samojłow oraz para sportowa Julia Szczecinina/Michał Woźniak
Łyżwiarstwo szybkie: Natalia Czerwonka, Kaja Ziomek-Nogal, Karolina Bosiek, Andżelika Wójcik, Martyna Baran, Piotr Michalski, Marek Kania, Damian Żurek i Władimir Semirunnij
Saneczkarstwo: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Nikola Domowicz + Dominika Piwkowska, Wojciech Chmielewski + Michał Gancarczyk
Short track: Natalia Maliszewska, Gabriela Topolska, Felix Pigeon i Michał Niewiński
Skialpinizm: Iwona Januszyk i Jan Elantkowski
Początek ZIO w Mediolanie i Cortinie D'Ampezzo 6 lutego, potrwają do 22 lutego
#sport #igrzyskaolimpijskie #igrzyskaolimpijskie2026
#owcacontent

Zaloguj się aby komentować