Nowy sezon The Last of Us 14 kwietnia
#thelastofus #seriale #trailer #zwiastun

Nowy sezon The Last of Us 14 kwietnia
#thelastofus #seriale #trailer #zwiastun

Zaloguj się aby komentować
#seriale #lotwa #zsrr #hbomax
Zupełnie przypadkiem trafiłem na HBO Max na łotewski serial "Dżinsy po radziecku". Najpierw mnie nie zachwycił ale dziś już jestem po kilku odcinkach. Wciąga, fajni bohaterowie i niezła historia. W skrócie. Młody koleś handluje towarami ze zgniłego zachodu na Łotwie. Z kolei jego kumpel z dzieciństwa działa w KGB. Wkurza się na głównego bohatera i załatwia mu odsiadkę w psychuszce. Tamten jest sprytny, cwany i niegłupi, więc rozkręca tam produkcję podrabianych Levisów. Trochę dramatu, trochę satyry na komunę. Dla Polaków wszystko bardzo zrozumiałe jeśli chodzi o realia.

Zaloguj się aby komentować
Widzieliście trailer do gry RockBeasts?
Od kilku miesięcy pracuję przy niej jako animator 2d i jeśli podobał Wam się serial BoJack Horseman to myślę, że ten tytuł może Was zainteresować.
P.S. W trailerze głosu użyczył prawdziwy Iggy Pup
https://youtu.be/sL25NjOVf7w?si=q-7pxQ4caf9_YAmO
#chwalesie #gry trochę #seriale #bojackhorseman #animacja
Zaloguj się aby komentować
Fani Wiedźmina, którzy nie przeczytali książki nie rozumieją jak ważnym elementem jest ta słynna kąpiel Geralta w balii, którą przedstawia zarówno gra jak i serial ale dla takiego zwykłego gracza czy oglądacza umyka znaczenie tej sceny. W sumie to odbierana jest jako coś zabawnego, taki śmieszny fragment gry czy tam okazja do popatrzenia sobie na muskulaturę Henry'ego Cavilla. Rzeczywistość jest jednak dużo głębsza.
Książkowa Yennefer nie jest strongwoman przedstawianą w serialu. Jest toksyczną pato-czarodziejką w zasadzie bez przyjaciół, która staje się dla Geralta udręką. Ich relacje sprowadzają się do tego, że Geralt wybacza Yennefer i wraca do niej, po czym dzierży jej spierdolenie do punktu załamania. Po tym wybiera się ochłonąć na tour po wioskach i natyka na jakiegoś poważnego questa a po drodze spotyka kogoś ze swoich dobrych ziomków np. Jaskra, Yarpena czy jeszcze kogoś innego, który kwituje stan wiedźmina jako "co ty k⁎⁎wa w niej widzisz, chłopie? Weź sobie znajdź normalną d⁎⁎ę" a Geralt na to "hmmm" bo nie ma argumentów i wie, że przyjaciele mają rację.
No dobra, ale o co chodzi z tą wanną? Jest to element występujący podczas rozmów Geralta z Yennefer. Geralt przychodzi, a Yennefer mu wyczarowuje kąpiel. Znaczy się Geralt musi się pierwsze co umyć i wykąpać. Teraz przechodzimy do sceny, gdzie taki typowy wiedźmin spędzający na koniu kilka tygodni, co w trasie się myje w jeziorze i szcza do butelki po Jaskółce, pierwsze co gdy zawita w mieście to idzie się wykąpać. Bo tak został zaprogramowany przez Yennefer.
#wiedzmin #ciekawostki #literatura #seriale #fantasy #rozkminy

Otóż to, Yennefer u Sapkowskiego wykorzystywała mężczyzn, Geralta, Istreda i tabuny innych, z którymi ru⁎⁎⁎ła się w każdej wiosce. Mimo to, Geralta do niej ciągnęło i mimo wszystko nie była wcale postacią nielubialną. Ale nie, twórcy serialu stwierdzili, że widz nie może mieć żadnych rozterek i zrobimy z niej super babkę ze wzruszającym backstory i wątkami fabularnymi bardziej rozbudowanymi niż tytułowy bohater.
Zaloguj się aby komentować
Oglądaliście już "Tysiąc ciosów"? Jak wrażenia po pierwszym sezonie?
#thousandblows #tysiącciosów #seriale #disneyplus

Zachwyca doskonałym oddaniem klimatu Londynu końca XIX wieku, ukazując kontrasty społeczne i gangsterski półświatek w realistyczny sposób. Szczególnie wyróżniają się brutalne i emocjonujące sceny bokserskie, które oddają napięcie i brutalność tamtych czasów, choć niepotrzebne zbliżenia i przeskoki fabularne czasami wybijały z rytmu. Obsada jest świetnie dobrana, a aktorzy nadają postaciom głębi i autentyczności, choć rola grupy złodziejskiej Mary mogła zostać lepiej rozwinięta. Mimo pewnych niedociągnięć w narracji, serial oferuje wciągającą fabułę, dynamiczną akcję i dopracowaną warstwę wizualną, co czyni go produkcją wartą uwagi.
Zapraszam do pełnej, bezspoilerowej opinii:
https://serialomaniak.com/tysiac-ciosow-opinia-bezspoilerowa/
Zaloguj się aby komentować
Zacząłem oglądać "The Pitt" ale seroal jest dosyć poważny i wrzucają jeden odcinek co piątek. Jak zostaje mi pół godziny wolnego to oglądam "dwóch i pół".
Wiedziałem że istnieje ale nigdy nie widziałem całego odcinka, może widziałem fragmenty jak byłem u kogoś. Teraz oglądam, widziałem cztery odcinki i jest za⁎⁎⁎⁎sty. Lubię superbohaterów ale formuła sitcomu bez oglądania się na poprawność polityczną jest nieśmiertelna.
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Niżej jest post o Franklinie to ja się wypowiem o Nowych Smerfach.
Lubiłem to oglądać jak byłem mały i lubię teraz odświeżoną wersję.
Na plus:
Współczesna grafika, bardzo ładnie wyglądają. Wyglądają wręcz tak że dokładnie tego bym się spodziewał po adaptacji.
Fabuła... no w sumie tak jak to pamiętam, uwspółcześnione ale obraca się wszystko wokół tych samych motywów.
Jest więcej dziewczyn (o 1 więcej xD)
Wszystko wygląda, brzmi i toczy się dokładnie tak jak się spodziewasz z nostalgicznych wspomnień ale wygląda ładniej.
To nie jest kalka 1:1 ale są dokładnie takie jak pamiętasz.
Ocena 6/6
(Odlądamy na netflixie)
#seriale #bajki #smerfy #dzieci#starebajki



Zaloguj się aby komentować
Drive to Survive pobrane i będzie oglądane
Tak na spokojnie aby do Piątku wystarczyło.
#f1 #formula1 #seriale

Zaloguj się aby komentować
#metal #seriale #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
Bryan Cranston! 69 lat.
Wszystkiego najlepszego!
#seriale #breakingbad

Zaloguj się aby komentować
Dzisiejsza sztuczna inteligencja może sie schować przy tym co wyrabiał "knight rider" :].
https://youtu.be/enUjYiHKQhk?si=JjYO4yLK5iZRVWXa
#seriale #sztucznainteligencja
Zaloguj się aby komentować
#perfumy #seriale
Oglądam właśnie "Deli Boys" i taki dialog podczas gdy typ rąbie ciało.
-Boże co za swąd
-Dlatego zawsze wybieram Drakkar Noir. Nic nie przykrywa smrodu gnijącego mięsa jak Drakkar Noir.
-To ja już wolę smród ciała
Zaśmiałem się.
Entuzjastów zapachu przepraszam :)
Zaloguj się aby komentować
#seriale #alloallo #nostalgia #suseuspamuje
Ja zawsze lubiłem jak Rene nazywa swoją żonę głupią, kiedy ta go przyłapywała na obściskiwaniu kelnerki

Zaloguj się aby komentować
Ben Stiller i Adam Scot opowiadają jak kręcili otwarcie drugiego sezonu severance.
Co robili z kamerą, dlaczego tak robili itp.
@Klamra zawołam bo chyba nikogo innego nie zainteresuje xD
#seriale #severance

Zaloguj się aby komentować
Oglądam sobie "Kaos", serial oparty mocno na mitologii greckiej, ale z fabułą wymyśloną na potrzeby serialu. Uderzyło mnie to, przy okazji sceny na arenie zmagań fizycznych, że tak to ujmę delikatnie, ile netflix przemyca przemocy w tych serialach. Propaganda lgbt to jedno, tego tematu nie poruszam i was też o to proszę. Ale ile przemocy i to takiej naprawdę brutalnej, pokazanej wprost, krwawej. Po co, na co? Tylko dla przyciągnięcia widza, bo człowiek lubi, jak leje się krew? Czy może jakoś ją normalizuje, bardziej niż cała rzesza filmów o przemocy z przeszłości. Brzmi jak teoria spiskowa xd no ale nie podoba mi się to.
A serial fajny, mogę polecić nawet. Na zdjęciu przekaz netflixa. Nie pokazuję krwi, żeby nie tagować gore.
#seriale #przemyslenia #netflix

@RogerThat @Piechur i to jest ciekawe w tym kontekście, że "kino" brutalnieje, flaki mogą dosłownie latać po ekranie, a z drugiej strony baśnie, nawet te klasyczne, są kastrowane z chociażby sugestii przemocy.
Więc najpierw klosz, a potem w ramach normalnego kina trafiasz na sceny, które w czasach "brutalnych" bajek były zarezerwowane dla horrorów, bo w sumie nie przychodzi mi na myśl inna gałąź kina, gdzie to jednak było bardziej dopuszczalne w takim stopniu
Zaloguj się aby komentować
Chciałem tylko przypomnieć, że muzykę do "White lotus" komponował Cristobal Tapia de Veer. Wspaniały Cristobal skomponował też muzykę to jeszcze lepszego serialu, "Utopia".
Muzykę z Utopii podrzucam.
https://www.youtube.com/watch?v=bnPCHbC5dTw
#seriale #muzyka
As for season 3 of “White Lotus,” the composer is pulling inspiration from an interesting place, TikTok.
“I hear interesting things in TikTok or YouTube sometimes,” he explained. “I think that the best song I heard in the last few years that I can remember is people harmonizing to a cat on TikTok. There’s a cat, and somebody put some piano and then some girls started harmonizing, and then there’s all these versions harmonizing this cat, it’s super moving and so spontaneous and fresh that this is grabbing a lot more my attention than super-produced pop music.”
https://variety.com/video/the-white-lotus-composer-cristobal-tapia-de-veer-on-renaissance-theme/
Jebany tiktok, znowu jego wina
Zaloguj się aby komentować
206 + 1 = 207
Tytuł: Powrót
Rok produkcji: 2022
Kategoria: Czarna komedia / Dramat
Reżyseria: Adrian Panek, Krzysztof Rak
Czas trwania: 6x 45min
Ocena: 6/10
Platforma: Netflix, Canal+
Serial o facecie, który zmarł na zawał i chwilę później zmartwychwstał. Serial o poszukiwaniu sensu, siebie, próbie zrozumienia tego, czego brakuje w związku i rodzinie. Próbie startu od zera i bycia lepszym, gdy dostało się drugą szansę.
Wygenerowano za pomocą https://filmmeter.vercel.app
#filmmeter #seriale #ogladajzhejto #ogladajzwujkiem

Zaloguj się aby komentować
W drugim odcinku nostalgii z hejto będzie quiz
Kogo widzisz na zdjęciu?
#ankieta #seriale


Zaloguj się aby komentować
W dzisiejszym odcinku nostalgii z hejto....
#seriale #memy #lata90


Zaloguj się aby komentować
Sloneczny patrol.
Zastanawiałem się czy dać heheszki czy bardziej nsfw😉
#seriale



Zaloguj się aby komentować