#programowanie #programista15k #pracait #korposwiat #bekazprzegrywow #bekazpodludzi

#programowanie #programista15k #pracait #korposwiat #bekazprzegrywow #bekazpodludzi

Zaloguj się aby komentować
#programowanie #programista15k #pracait #korposwiat #bekazprzegrywow #bekazpodludzi

Zaloguj się aby komentować
Trzymajcie za mnie kciuki. Przed chwilą dzwoniła koleżanka że wszystkich nas troje chce wiedzieć szefowa. Gdyby nie fakt że robimy coś nie do końca legalnego to bym się nie martwił. Oby to nie o to chodziło ( ͠° ͟ʖ ͡°) Dam info po 15, trochę stresik jest…
#pracbaza #praca #pracait #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
jakie #switche lepsze głównie do pracy (pisanie) i czasem do gier? czerwone czy brązowe?
szukam klawiatury mechanicznej, niskoprofilowej. zastanawiam sie nad tym, ktore switche beda lepsze.
pisalem na brown switchach, ale z wysokim profilem - wspominam, ze fajne robily wrazenie i czulem "satysfakcje" z pisania. jednak to byl wysoki profil i nie wiem jak to sie przelozy na niski.
pisalem tez na czerwonych switchach. podoba mi sie w nich to, ze sa ciche i lekko chodza. jednak mam wrazenie, ze jakos sa mniej satysfakcjonujace w uzyciu. nie wiem czy to kwestia niskiego profilu, czy wlasnie tego braku feedbacku po drodze. piszac wciskam klawisze do samego konca.
generalnie wybor mam albo miedzy keychron K1 SE na red switchach, albo K1 na brown switchach.
w ktore byscie poszli i dlaczego?
#pytanie #pytaniedoeksperta #klawiatura #klawiaturamechaniczna #pracbaza #pracait #programista15k
Zaloguj się aby komentować
Ehh, nie ma to jak słaby zasięg w telefonie (mieszkam w takiej dziurze) oraz hinduski akcent angielskiego rekruterki. Tak z 3/4 z tego co mówiła, rozumiałem. I czemu rozmowa przez telefon, nawet taki skype lepiej by się sprawił ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
Poszło trochę słabo, no ale ja w sumie tutaj na niczym nie tracę ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
#rekrutacja #szukaniepracy #pracait
Zaloguj się aby komentować
Krótkie wprowadzenie do random numerical linear algebra na dobranoc.
https://www.youtube.com/watch?v=6htbyY3rH1w
#matematyka #programowanie #programista15k #pracait
@groman43 lepsze jest lava lamp i co lepsze jest darmowe - https://youtu.be/kvHQ7A3TM3w?t=367
Zaloguj się aby komentować
Wprowadzenie do "programowania" układów FPGA na prawdziwym przykładzie. Coś więcej niż nudne miganie ledami. Kanał mocno niszowy, ale moim zdaniem warty uwagi.
https://www.youtube.com/watch?v=bI2O2JD9Ov0
mocno naciągane #programowanie #programista15k #pracait oraz #fpga
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy słyszeliście, ale pracę nad 6G już trwają! Będziesz szybciej, lepiej, więcej! Dodatkowo ja słyszałem o rekinach (#pdk) Nie pytajcie mnie tylko, po co to komu, bo nikt tego nie wie. Ale w tak zwanym międzyczasie 3GPP zatwierdziło oficjalne logo 6G . Jak zwykle, chłopaki dali z siebie mocne 30%!
#technologia #ciekawostki #telekomunikacja #telcozhejto #programowanie #programista15k #pracait

Zaloguj się aby komentować
W ostatnią środę dostałem specjalne podziękowania, ponieważ pracuję już 5 lat dla mojego tajwańskiego ciemiężcy, tego złodzieja scrum mastera z drugiego końca świata. Z tej okazji, a także ponieważ mam 10+ lat doświadczenia w branży, postanowiłem, że podzielę się swoimi spostrzeżeniami
- Rynek IT w Polsce jest dość nudny i nieinnowacyjny. Królują CRUDy oraz aplikacje mobilne, które zachodnie korporacje outsourcują w Polsce.
- Nie zna życia ten, kto widział same CRUDy w swojej karierze. Dlatego nie zgadzam się z tak częstym na wypoku wrzucaniem wszystkiego do jednego worka.
- Embedded uczy pokory. Zwykle najbardziej problematyczne są wymagania niefunkcjonalne, szczególnie że pracuję nad twardymi systemami czasu rzeczywistego. Kiedyś spędziłem tydzień, żeby zaoszczędzić około 1kB pamięci.
- Jeszcze bardziej uczy pokory fakt, że mój soft śmiga na milionach chipów na całym świecie. Jak to powiedział Ed Murphy, jeśli coś może pójść źle, to prędzej czy później pójdzie. Jak to ja mówię, jeśli coś może pójść źle, to pójdzie w najgorszym możliwym momencie.
- MediaTek ma moim zdaniem bardzo dobry mechanizm rozliczania programistów. Jeśli coś zepsujesz, to po prostu musisz to naprawić. Nawet jeśli u ciebie jest czwarta rano w sobotę xD
- Naoglądałem się mnóstwo „dziwnych” problemów, w stylu problemy z cache lub z bugi w HW.
- Przez ostatnie 5 lat, MediaTek wypuścił rodzajów 38 chipów (plus dwa chipy testowe, które nigdy nie wyszły z labu), na których śmiga mój soft.
- Mimo że jak na europejskie standardy pracuję bardzo dużo (czasem nawet około 60 godzin tygodniowo), nie czują się wykorzystywany. Wręcz przeciwnie, jestem pewien, że moja praca prędzej czy później zostanie wynagrodzona.
- W wielu zachodnich korporacjach, im wyżej postawiony manager, tym większy przeciętny inaczej, oderwany od rzeczywistości. W MediaTeku jest odwrotnie.
- Spec 3GPP jest naprawdę spieprzony xDDD
#programowanie #programista15k #pracait
@groman43
Tu się nie zgodzę:
Rynek IT w Polsce jest dość nudny i nieinnowacyjny. Królują CRUDy oraz aplikacje mobilne, które zachodnie korporacje outsourcują w Polsce.
Akurat robię embedded w Polsce i w ciągu ostatniego roku z takich ciekawszych rzeczy które musiałem naprawiać to np:
uboot nie obsługujący pamięci tego samego rodzaju pamięci od tego samego producenta (różnica tylko w rozmiarze 128MB vs 64MB)
branch prediction na DSP: czyli dlaczego bardziej opłaca się wykorzystywać wynik z porównania a < b niż zrobić if'a omijającego taki fragment (zysk z 50ms na 11ms).
o pisaniu customowych bootloaderów nie chce mi się wspominać (C, C++, Rust).
A to tak na szybko mi do głowy przychodzi.
Zaloguj się aby komentować
Raport No Fluff Jobs - Bezrobocie w IT. Czy to już realna perspektywa?
Średnio 463 aplikacje na jedno ogłoszenie na frontend dla juniora xDDD
#pracait

@evilonep Nie bo junior-frontend zdycha od wielu lat. Ci aplikujący mają refleks szachisty.
X lat temu (z 10? Pewnie więcej) był wielki popyt na front-endów, więc i juniorów brali jak leci i płacili krocie.
Więc wielu młodych poszło we frontend, już nawet nie patrzę, ale widziałem ostatnio że nawet na darmowy staż brać nie chcą.
Trudno się dziwić - junior zajmuje czas seniora, a i potem nie wiadomo czy se w cholerę nie pójdzie.
Zaloguj się aby komentować
Korzystał ktoś z was z Stanford Online pod kątem IT?
#pracait #pytanie #informatyka
Zaloguj się aby komentować
Gdzie widzisz siebie za 5 lat?
#pracbaza #programowanie #it #pracait #heheszki #rekrutacja


Zaloguj się aby komentować
Hej,
Jest tu ktoś kto wie na jakich zasadach rozliczany jest VAT dla JDG pracującej na B2B z firmą w UK? Chodzi o IT.
Dostałem fajną propozycję pracy, ale ten szczegół mnie zastanawia - jest to również coś, co, jak podejrzewam, wpływa na realne dochody. Nie jestem pewien czy taki stan rzeczy wpływa na + czy na - dla mnie i starać się o wyższe wynagrodzenie.
#pracait #podatki
@Vekh dopisz „VAT reverse charge” na fakturze. Wszystko związane z VAT-em będzie ogarniane przez przedsiębiorstwo, któremu wystawiasz fakturę. Do tego sprawdź, czy masz VAT-EU. Z tego, co kojarzę, to powinieneś.
Nie wiem, czy korzystasz, ale warto mieć księgowego, który ogarnia tego typu działalności. Jest całkiem sporo osób „robiących” tylko/głównie IT. Jeżeli jest ogarnięty, to takie tematy szybko Ci wyjaśnia, tłumaczy, jak robić/robi za Ciebie.
Podpowiem jeszcze, że są serwisy takie, jak infakt, gdzie szybko trafisz na kompetentnych i pomocnych profesjonalistów. Nie musisz ograniczać się do znajomych, czy swojej okolicy.
Zaloguj się aby komentować
Mam pytanie do osób, które są po 30, a może i bliżej 40 i pracują już ponad dekadę w IT. Czy kogoś to jeszcze fascynuje tak jak kiedyś, czy już tylko odbębnić swoje i elo? Mam tu na myśli zdobywanie wiedzy na własną rękę, poznawanie nowych technologii itd. Dla mnie to już jest tylko przykry obowiązek by zarobić pieniądze. W ogóle mnie to nie ciekawi, wręcz mam to w d⁎⁎ie. Nie poświęcam na to czasu, a kiedyś po nocach sobie dłubałem, bo mnie to interesowało.
#pracait #pytanie


@evilonep w zasadzie to jestem w tym zawodzie bo dobrze płacą. Było by to znośnie gdyby postawili mi konkretne zadania nad którymi mógłbym się skupić i sobie dłubać. Ale są długie meetingi, rozmowy o zadaniach sprinty planningi pierdoły. Kiedyś sobie obiecałem że 10 lat popracuje w tym zawodzie i koniec. Niedługo minie właśnie 10 lat, ja dopiero doszedłem do dobrych pieniędzy. Spłacić ten kredyt za mieszkanie i mam wszystko w pompie. Uczyć się nie opłaca bo AI nas wygryzie. A w pracy nie płacą za pracę i wiedzę tylko za stwarzanie pozorów. Mam tego już dość.
Zaloguj się aby komentować
Piękny, wspaniały, niepowtarzalny fragment speca 3GPP (3GPP TS 38.213)! Musiałem sobie na kartce sobie to rozrysować, żeby zrozumieć o co chodzi. I tak, ten paragraf to jest jedno zdanie!
#technologia #ciekawostki #telekomunikacja #telcozhejto #programowanie #programista15k #pracait

Zaloguj się aby komentować
Obczaiłem sobie te słynne Bootcampy IT, które gwarantują zwrot siana jak się c⁎⁎ja znajdzie, a nie robotę po nich. Reklamują się, że możesz robić cały kurs za free, a płacisz dopiero jak znajdzie się pracodawca (wtedy 12% wynagrodzenia przez 36 miesięcy) albo płacisz z góry, ale oddadzą hajs za całe szkolenie jak nie znajdziesz roboty (szkolenie ok. 14 000 zł). Sprawdziłem sobie umowy i jest kilka ciekawych zapisów, m.in. trzeba słać co najmniej 10 CV dziennie w wariancie kursu za free albo 30 cv tygodniowo w wariancie Flex żeby w ogóle rozmawiać o zwrocie siana xD. Czyli jak rozumiem, po ukończeniu kursu, w ciągu tygodnia trzeba wysłać 70 cv, w przeciwnym wypadku już nie nie kwalifikuje do zwrotu siana. I tak aż do momentu znalezienia roboty xD. Jest też zapis, że jeżeli się pojawi oferta z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia to trzeba się tam przeprowadzić. Oprócz tego, zwrot nie przysługuje za odrzucenie oferty pracy, obojętnie z jakiego powodu. Ogólnie mega zawiłe to jest, ciekawe czy ludzie to czytają zanim się na to zapiszą. Jakby kogoś to interesowało to: umowa dla kursu "za free", umowa do kursu, za który oddają szmal jak się nie znajdzie roboty ;D
#pracait #bootcamp


@evilonep Pracowałem kiedyś w czymś podobnym. Chodzi tam tylko o to, żeby podpisać umowę a potem się już daje zespołowi prawników, żeby ogarniali, pozwy są co drugi dzień. To, czy ludzie się naprawdę czegoś nauczą jest kwestia drugorzędną, zależy, czy się chce mentorom. Mojemu zespołowi się chciało, ale odeszliśmy, gdy nie otrzymaliśmy obiecanych podwyżek. Kolejnych wzięli tańszych - osoby z 1-2letnim doświadczeniem.
Kolega kosił na bootcampie mnóstwo pieniędzy, tam mentorami u niego są osoby... po tym bootcampie
Zaloguj się aby komentować
Współczuję młodym po studiach, którzy szukają pierwszej roboty w IT. Patrzę sobie ogłoszenia na juniorów i pierwsze co widzę to to, że jest ich mega mało, a drugie - wymagania, które przerosłyby nie jednego mida xD Dajta spokój, jak ja zaczynałem to wystarczyło umieć to co uczyli na studiach informatycznych, czyli same podstawy xD
#pracait #studia

Mniej ogłoszeń to i więcej zgłoszeń na każde jedno.
O tym się już nikt nie rozpisuje, że na każde ogłoszenie o robocie w IT spływa po kilkaset zgłoszeń z sybi.
W zasadzie tak samo jak w każdej branży (´・ᴗ・ ` )
Rynek pracownika w polsce?
HAHAA (⌒ ͜ʖ⌒)
coś takiego nigdy w tym kraju nie miało miejsca, a jeśli już się tak komuś wydawało, to wydawało tylko tym w dużych miastach oraz pracującym w zagranicznych korpo
no, ale to już nie temat wpisu
Zaloguj się aby komentować
Mam wrażenie, że umtknąłem zawodowo. Rynek #IT jest przesycony. Absolutnym potwierdzeniem tego była pani z firmy na C, która umawiała mnie na rozmowę ze soba... kiedy miała tydzień urlopu.
Tym bardziej nie jestem programistą a pracuję w tym zawodzie, którego efektów pracy nie znać, za to czuć brak mojej osoby. Chyba źle wybrałem i teraz jestem w ślepej uliczce bez perspektyw. Nawet na juniora mi ciężko wskoczyć w branży, bo obawiają się moich wymagań, które nie są duże aczkolwiek konkretne.
Gorzej mają chyba testerzy gier. Swoją drogą jak to działa? Są mid i seniorzy w zawodzie testera gier? Każde studio w mojej okolicy szuka tylko taniego na rynku, który po tysiąckroć uderzy w ścianę. Nikt nie bada optymalizacji, przepływu danych, nie szuka bugów na poziomie kontroli kodu?
Idę na kawę póki jest za darmo xD
#pracait #testowanieoprogramowania
IT to nie jest rynek regulowany, więc kwestia niekompetentnych pracowników nie gra roli. Chyba że dotychczas firmy dla jaj paliły hajsem w piecu. Co jest raczej mało prawdopodobne.
Być może osiągnięto zakładany poziom określonych technologii, jak sztuczna inteligencja itd i nie potrzeba już takich nakładów jak wcześniej.
Rynek sam się reguluje.
@Filip Ciężarówki na dalekich trasach są milion razy lepsze od klepacza w IT. Biuro w centrum, korki, pchanie się, żeby w kuchni posłuchać o historii koleżanki o jej zjebanym bachorze i bezglutenowej sałatce, potem klikanie w komputer, jak 80% Twojego czasu "pracy" nie dotyczy rzeczywistej pracy. Myślisz, że posiedzisz tu jeszcze 5 godzin, a potem zastanowisz się czy serio warto? Korpo-akcje, przyjazd do biura w centrum, żeby zapewnić sobie jakąś pensję. Zobacz jaką jesteś osobą i zastanów się czy Twój normalny komfort pracy jest mniej ważny od poleceń z korpo i jakiegoś tam przelewu? Siedziałem przez ponad rok na startupie - nie wiem czy teraz będę w stanie wrócić do korpo. Na pewno nie chcę.
Zaloguj się aby komentować
Byłem na kontrakcie b2b na ryczałt 12%, teraz zmieniam klienta na takiego z innej branży niż poprzedni i obowiązuje mnie zakaz konkurencji z firmami z poprzedniej branży ( ͡o ͜ʖ ͡o) dopytywałem się, zakazu zerwać nie chcą, co jest mi na rękę, kasa za darmo. Tylko teraz ja się zastanawiam XD jaka to stawka ryczałtu będzie? Czy wystawiam tak jak poprzednie usługi -12%, czy jest jakiś konkretny kod pkd na to? Xd
#pracait #praca #dzialalnoscgospodarcza #jdg #kiciochpyta
@TMBRK Stawkę ryczałtu określa ustawa https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu19981440930 dla danego PKD związanego z tym jakie usługi wykonujesz. Jak robisz to samo to PKD się raczej nie zmieniło i zostajesz na 12%, jak nie to szukaj jaki kod pasuje.
Zaloguj się aby komentować
Standard z definicji ma być jednoznaczny, nie pozostawiać miejsca na interpretacje. Mówić wprost jak coś ma działać. Tymczasem dyskusja w 3GPP na temat kawałka speca
- zdecydowana większość firm twierdzi, że ten kawałek speca jest niejasny, musi zostać zmieniony tak żeby wprost mówił że trzeba zrobić X.
- jedna firma mówi, że ze speca wynika Y, ale faktycznie jest niejasny i wymaga zmiany.
- jeszcze inna firma mówi, że ze speca wynika wprost Z, wszystko jest jasne, a inni się w ogóle nie znają ( ͡°( ͡°͜ʖ( ͡°͜ʖ͡°)ʖ͡°) ͡°)
Najlepsze jest w tym wszystkim, że ten kawałek speca, poza zmianami redakcyjnymi, nie był dotykany od października 2018 roku. A ty, biedny robaczku jesteś na samym końcu tego wszystkiego i musisz się z tym wozić jak turecki sprzedawca dywanów.
!Co ja robię ze swoim życiem. Niech ktoś mnie przytuli!
#technologia #ciekawostki #telekomunikacja #telcozhejto #programowanie #programista15k #pracait
@groman43 To znaczy że kupię telefon firmy X, w który nie będzie działać funkcja Y, a X mi odpowie że jest zrobione zgodnie z definicją zawartą w specyfikacji Z, kiedy to pewien segment sieci zgodnie z specyfikacją Z będzie realizował Y zupełnie inaczej niekompatybilnie z sprzętem X jednak również zgodnie z Z?
Zaloguj się aby komentować