Ogonek i ryjek są moim orężem, prawdą i rozumem zło przezwyciężę, dzięki mocy planety Kwik!
- świnka Peppa mojego dzieciństwa
#bajki #chinskiebajki #anime #nostalgia

Ogonek i ryjek są moim orężem, prawdą i rozumem zło przezwyciężę, dzięki mocy planety Kwik!
- świnka Peppa mojego dzieciństwa
#bajki #chinskiebajki #anime #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
#nostalgia #lego #lata80 #lata90
Będąc kilka tygodni temu u rodziców moje dzieciaki wygrzebały z jakiegoś pudła instrukcję z mojego pierwszego zestawu Lego. Klocki niestety gdzieś się rozeszły, podobnie jak te z pozostałych zestawów. Niemniej ten kawałek papieru wywołał u mnie ogromną falę wspomnień. Byłem wtedy u babci a ojciec akurat miał wrócić z jakiejś delegacji i mnie odebrać. Wszedł do kuchni, gdzie jadłem obiad i postawił na stole pudełko Lego. Myślałem, że się zesram ze szczęścia.
Miejsce akcji: mieszkanie babci
Rok: mniej więcej 1988-1989

@WatluszPierwszy Możesz sobie zapewnić jeszcze więcej nostalgii - ten zestaw kosztuje na bricklinku kilkanaście złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też ostatnio wygrzebałem swoje lego, jestem na etapie kompletowania i domawiania brakujących elementów. Jak syn trochę podrośnie to będzie dostawał co jakiś czas po zestawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
#nostalgia #kolej
trochę #gownowpis
Jakoś tak mam, że kolejowe klimaty budzą we mnie nostalgię. Tory, małe dworce, jadące gdzieś w dal składy pełne węgla.
Na zdjęciu tory biegnące niedaleko mojego rodzinnego miasta. Zdjęcie zrobiłem w grudniu stojąc na kładce pieszej nad torami. Na tej kładce nie raz siedzieliśmy ze znajomymi w czasach licealnych pijąc piwo, jako dzieciaki często tam jeździliśmy na rowerach, by popatrzeć na pędzące dołem pociągi. Jeszcze, gdy moja żona nie była moją żoną, tylko dziewczyną to szliśmy tam na spacer i patrzyli w dal
Dla mnie bardzo sentymentalne miejsce.
Aha... zaraz obok tej kładki zaliczyłem jako dzieciak glebę na rowerze po której do dziś mam blizny.

Zaloguj się aby komentować
A okazji tego, że właśnie wpadła nowa ranga Fenomen to wrzucam kawałek Fenomena.
Wspaniała była to plyta, jedna z moich pierwszych, nie zapomnę jej nigdy. Tak, jestem taki stary xdd
https://youtu.be/zeTuSoxtmyE?si=3FtfPeyPLoKSy5ex
#muzyka #polskirap #rap #nostalgia
https://youtube.com/playlist?list=PLs9tZ_v-v6dIOGdyApSuGBV9QFujcJaWt&si=ADUq8EeJ6QDEeJ6C

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Uważajcie bo wam Ashka zaraz strzeli piorunem w dupsko
Ktoś jeszcze pamięta ten polsko-australijski (?!) serial sci-fi z lat 90 dla dzieciaków pod tytułem Dwa Światy (albo Spellbinder - tłumaczył chyba ten sam typ co Szklaną Pułapkę)?
Gdzieś mi się przewinęło wczoraj i się odpaliły jakieś zakopane wspomnienia xD
#seriale #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
kurła, kiedyś to były zimy
#fotografia #nostalgia #dziecinstwo





Zaloguj się aby komentować
Zdjęcia, które mają zapach
#fotografia #nostalgia #dziecinstwo





Zaloguj się aby komentować
Kolejna ankieta z serii:
kurde, trudne się dzisiaj wylosowało
Który komiks o dzielnych wojach bardziej przypadł Wam do gustu? W szranki stają:
Kajko i Kokosz – seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa, mały Smok Miluś, czarownica Jaga i jej mąż – zbój Łamignat oraz ciamajdowaty zbójcerz Oferma.
czy może:
Miejscem zamieszkania Asteriksa i jego galijskich przyjaciół jest wioska, położona w Armoryce (obecnie Bretania na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego) i otoczona przez cztery warowne obozy rzymskie: Rabarbarum (fr. Babaorum), Akwarium (fr. Aquarium), Relanium (fr. Laudanum) i Delirium (fr. Petibonum). Jest to także jedyne miejsce w Galii, opierające się władzy Rzymu po kampanii Juliusza Cezara.
Asteriks wyróżnia się sprytem. Bohaterowi w jego przygodach często towarzyszy przyjaciel: Obeliks, ze swym psem Idefiksem. Obeliks – dostawca menhirów, który podczas swojej młodości, wpadł do kotła z magicznym napojem; dzięki temu posiada nieograniczoną siłę. Od lat zakochany w Falbali.
#ankieta #komiksy #bajki #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
@aerthevist
- Zmarłaś w sobotę o godzinie 17:00. Lekarz więzienny potwierdził samobójstwo po przedawkowaniu leków uspakajających. Twoje zwłoki zostały spalone w Maisons-Alfort, rząd 8, sektor 30. Powiedzmy, że pracuję dla rządu. Zadecydowaliśmy, że damy ci jeszcze jedną szansę.
-Co mam robić?
-Uczyć się. Uczyć się czytać, chodzić, mówić, uśmiechać, a nawet walczyć. Uczyć się wszystkiego.
-Po co?
-Aby służyć swojej ojczyźnie.
-Co się stanie, jeżeli odmówię?
-Rząd 8, sektor 30.
Zaloguj się aby komentować
#nostalgia #kolej #pkp
#gownowpis
Zawsze gdy jadę gdzieś pociągiem, to ogarnia mnie taki mocno nostalgiczny nastrój w momencie wjazdu na jakąś małą stacyjkę. Stoi budynek, zagubiony na skraju lasu czy małej wioski i raz na jakiś czas zatrzyma się tam pociąg. Wyjdzie jakiś chłop na peron zapali papierosa i pójdzie w stronę domu. Pociąg rusza a pasażerowie pędzą do tych większych miast zapominając zaraz o malej stacji. Uwielbiam te klimaty szczególnie latem, gdy jedzie się przez lasy lub pola i nagle pojawia się taka mała stacja. Do tego jakaś fajna muzyka w słuchawkach i czuję się jakbym oglądał teledysk an żywo.

Zaloguj się aby komentować
Zabrakło 15 zł do Smarta, więc zacząłem przeglądać oferty i trafiłem na stację dysków. Ale retro, muzyka dla uszu
#retrokomputery #starekomputery #nostalgia
@Shagwest Te stacje USB są gówniane. Moich starych dyskietek sformatowanych FDFormatem (https://github.com/christoh/fdformat ) nie czytają. A na retro kompie z MS-DOSem wciąż da się je bez problemu odczytać.
Zaloguj się aby komentować
Jak można tęsknić do tego syfu i biedy która była np. w komunie. Siedziało się na podwórku bo nic innego nie było do roboty w domu i nikogo nie interesowało co robią dzieci.
Jak ja zazdroszczę rówieśnikom z DE albo UK, że mogli mieć zabawki, komputery a ich rodzice mieli samochody i nie stali w je⁎⁎⁎⁎ch kolejkach za wszystkim.
Zaloguj się aby komentować
W związku z pojawiającą się nostalgią do starszych gier w Internecie można znaleźć ogólnodostępną kopię Roller Coaster Tycoon 2 do pobrania za darmo. https://openrct2.io #gry #staregry #opensource #nostalgia #free
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#filmy #kino #komiksy
trochę #nostalgia #samotnosc
W sobotę w nocy nie potrafiłem zasnąć, więc postanowiłem obejrzeć jakiś film z lat 90. lub wczesnych dwutysięcznych. Padło na "Ghost World" z 2001. Film, który w momencie premiery kompletnie mnie ominął. Nie wiem dlaczego, bo w tamtym czasie byłem chyba targetem twórców tego obrazu. Miałem 19 lat, właśnie kończyłem znienawidzone Liceum Ekonomiczne a świat jawił mi się (w sumie tak jak dziś) jako dość nieprzyjazne miejsce. Dodatkowo w owym czasie, gdy na ekranie pojawiała się Scarlett Johansson robiło mi się miękko w kolanach.
Film na podstawie kultowego dla niektórych komiksu. Świetnie mi się to oglądało. Wchodzenie w dorosłość, bycie wrednym dla świata w imię swojej wyimaginowanej wyjątkowości, wszechobecna samotność dotykająca w zasadzie wszystkich bohaterów filmu plus Steve Buscemi w rewelacyjnej roli Seymoura.

@WatluszPierwszy No a ja właśnie obejrzałem go w wieku 17 czy 18 lat, lata temu. W sumie w podobnych okolicznościach - nie mogłem usnąć i akurat go puszczali w ramach "kocham kino" na dwójce, trafiłem przez przypadek. I po obejrzeniu nie spałem prawie do rana ( ͡° ͜ʖ ͡°) Olbrzymie wrażenie wtedy na mnie wywarł. Skipa Jamesa potem jeszcze długo słuchałem. A fanem Buscemi jestem do dzisiaj.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj chciałem Was zapytać o poniższe gry z okolic 1995-1999.
Z pamięci jestem w stanie wygrzebać następujące sztosiki (w które pamiętam, że na 100% grałem):
RollerCoaster Tycoon 1999
Dungeon Keeper 1997
Warcraft II 1995
Theme Hospital 1997
#gry #pytanie #90s #nostalgia

RTS-y z tamtego okresu to złota era gatunku! Poza klasykami, które wymieniłeś, warto jeszcze wspomnieć o Total Annihilation (1997) – świetna strategia z zaawansowaną fizyką i jednostkami, które działały jak prawdziwa armia, a nie tylko „grupa pikseli”. No i oczywiście Dark Reign (1997), który wprowadził niezłe mechaniki jak zaawansowana SI jednostek i możliwość programowania ich zachowań. Jak ktoś lubił nieco inne podejście, to był jeszcze Z od Bitmap Brothers – totalnie różnił się od typowych RTS-ów, bo nie było tam klasycznego zbierania surowców, tylko dynamiczna walka o kontrolę nad sektorami. Więcej o dobrych klasykach jest też tutaj https://gamingdojo.net/
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Seriale akcji, lata 80' - biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham Państwa:
Który z seriali był najlepszy?
#seriale #nostalgia #80s
#ankieta

Zaloguj się aby komentować