Pewień chińczyk powiedział kiedyś jedną, mądrą rzecz której wszyscy się posłuchali. Mianowicie było to:
Tylko p⁎⁎dy zostawiają oznaczenia na układach scalonych w swojej elektronice. Po co ktokolwiek ma wiedzieć co to za scalak?
#majsterkowanie
Pewień chińczyk powiedział kiedyś jedną, mądrą rzecz której wszyscy się posłuchali. Mianowicie było to:
Tylko p⁎⁎dy zostawiają oznaczenia na układach scalonych w swojej elektronice. Po co ktokolwiek ma wiedzieć co to za scalak?
#majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Dobra odnośnie mojej pompy z wczorajszego wpisu. Kolega @myoniwy słusznie zauważył, że oringi nie są przeznaczone do tłoka, zacząłem szukać i rzeczywiście pierwotnie w mojej pompie były uszczelki skórzane. Tylko ktoś musiał to przerobić cholera wie na co...
https://youtu.be/Nmbt6oTylSk?feature=shared
Mam też pompę skrzydełkową więc chyba ja założe, a ta się będę bawił w wolnej chwili żeby przywrócić ja do stanu oryginalności.
#majsterkowanie #ogrodnictwo
Zaloguj się aby komentować
Dziwię się, że mi pompa nie pompuje, jak z 4 oringów (dwa tłoki po dwa oringi) został mi jeden :P #majsterkowanie #ogrodnictwo
Oczywiście origni mam, ale w piwnicy :p

Zaloguj się aby komentować
Cześć i czołem.
Dorosłem i stanołem przed wyborem zestawu elektronarzędzi w wieku 29 lat
Poszukuję zakrętarki i wkrętarki i akumulatorami jak najlepszymi. Wchodzi w grę parkside a nawet Makita i inne ale sam niewiem co wybrać... budżet 2000 ktoś coś poleci ? Będę budował murowany dom za rok i chciałbym żeby się jeszcze trochę przydały do fundamentów i dachu
#budowadomu #narzedzia #elektronarzedzia
#majsterkowanie #hobby
Ja korzystam z Makity i chwalę, 457D na 18V i połknie wkręty ciesielskie albo śruby do ościeżnic w beton. Ogólnie to poszukaj jednego sprzętu "dobrego" (Makita, Milwakee, DeWalt i podobne) i jednej marketówki bo jak zajedziesz parksida to nie będzie bolało. Podobno mają serię performance która jest dobra ale nie orientowałem się.
Ryobi wygląda ciekawie ale akumulatory tylko oryginalne więc drogie. Do Makity jest zasrane zamiennikami więc może to na dłuższą metę pomóc. DeWalty są ciężkie jak sk⁎⁎⁎⁎syn, pewnie przez to są odporniejsze ale to ręka może uschnąć.
Jest jeszcze tak że "dobra" marka ma podmarkę jak Makita i Dolmar. W środku właściwie identyczne a różnica w cenie jest.
@zpierford do częstych i średnio lub bardziej intensywnych robót brałbym średnią półkę typu metabo, makita, scheppach, aeg, dewalt (na pewno należałaby do nich wkrętarka i młotowiertarka). Do bardziej okazjonalnych robót graphite (parkside już nie, z roku na rok jakość wykonania co raz bardziej przypomina mi chińskie no-namy). Bosch oferuje wersje zarówno budżetowe jak i profesjonalne. Jak obierzesz tą strategię, te narzędzia spokojnie ci bezproblemowo posłużą najbliższe 10 lat.
@zpierford w pracy mam wkrętarkę Stanley. Bateria długo trzyma i wiele już ona zniosła. Prywatnie kupiłem sobie ostatnio Ryobi. Zależało mi na wkrętarce akumulatorowej z udarem i dwiema bateriami.
Polecam takie z silnikiem bezszczotkowym. Ostatnio dobra promka na stanleya była w liroju. Z 1100 na 800, ale to zależy chyba od sklepu.
Zaloguj się aby komentować
Cześć, szukam piły taśmowej do stali najlepiej z chłodzeniem, może ktoś ma coś do polecenia, póki co znalazłem chinola cormak z chłodzeniem za 3700zł lub za 2700 bez chłodzenia, myślę o tym za 2700zł i samemu chłodzenie i wanienkę dorobić, najlepiej na 230V. Jeśli ktoś ma lepsze propozycje w tym budżecie będę wdzięczny za linka.
Moje znaleziska:
https://allegro.pl/oferta/pila-tasmowa-przecinarka-do-metalu-120mm-230v-12757463952
https://allegro.pl/oferta/pila-tasmowa-do-metalu-150mm-chlodzenie-400-12753519954
#slusarstwo #spawanie #pracaspawaczamnieprzeistacza #majsterkowanie #obrobkametali
https://www.bomar-poland.com.pl/oferta/pulldown-160-120-g/
Takie coś mamy tylko z wanną tyle że model sprzed 20 lat. I nadal śmiga
Zaloguj się aby komentować
Znacie jakiś naprawdę dobry klej do plastiku który znajdę na allegro? Potrzebuje skleić obudowę laptopa przy zawiasach bo mi strzela.
#majsterkowanie #laptopy
Zaloguj się aby komentować
Nagrałem video z naprawy miecza świetlnego tj lampy RGB która jest wykorzystywana w fotografii i filmowaniu.
Wydawało mi się, że to prosta konstrukcja ale producent postarał się o to, żeby serwis takiej lampy był koszmarem dla przeciętnego człowieka.
Mocno dała mi się we znaki, był to pierwszy sprzęt, który miałem ochotę wywalić na śmieci! Dawno nie byłem tak poirytowany, do tego czarę "radości" dopełniło składanie po za kadrem!
Jednak teraz jestem bogatszy o doświadczenie, które już więcej w życiu nie będzie mi potrzebne, nie zamierzam serwisować lamp led :]
#majsterkowanie #ciekawostki #elektronika #fotografia
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Szukam wiertarko wkrętarki do prac domowo-warsztatowych i wpadły mi w oko 2 modele Boscha:
-Niebieski GSB 185-Li
-Zielony Universalimpact 18v-60
https://www.amazon.pl/dp/B0CFXXT8M9?tag=haggle06-web-pl-21&linkCode=osi&th=1&psc=1&language=pl_PL
Skłaniam się ku niebieskiemu ale chętnie wysłucham opinii czy faktycznie warto.
#narzedzia #majsterkowanie
@Merkury nie zaszkodzi niebieską
A, i jeśli dobrze pamiętam, co zielone mają bardziej lipny plastik na obudowie - ale to by musiał ktoś potwierdzić. Bo niebieska mam na 12v i spadała nie raz, nic nie pęka.
Zaloguj się aby komentować
Czym takie coś niedrogo zaimpregnować żeby fajnie wyglądało?
Ojciec jest fanatykiem bejcy kolor palisander, ale jakbym miał to pomalować na brązowo to równie dobrze mogę od razu bez układania wywieźć na opał...
#majsterkowanie #remontujzhejto
Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie #elektronika
czy jest jakaś łatwo dostępna technologia, która pozwala wykonać dokładny skan przeszkód dookoła arduino?
Chcę uzyskać coś na zasadzie inteligentnego odkurzacza, że sam wykrywa że przed nim jest noga stołu, albo kawałek ściany, żeby finalnie podpiąć to do samochodu, i uzyskać dokładną mapę na odległość np 50cm od samochodu, czy w nic z żadnej strony nie walnę. Nie chodzi mi o prosty czujnik odległości, a o zrobienie dokładnej mapki. Myślę czym mogę zebrać informacje
Zaloguj się aby komentować
Panowie potrzebuję zakupić wiertarko-wkrętarkę(udaru nie potrzebuję zbytnio) do wszelkich prac domowo-warsztatowo-ogrodowych.
Max 800 PLNów w zestawie z akumulatorem. Czym warto się zainteresować w tych pieniądzach?
W robocie korzystałem z Milwaukee które sobie chwalę ale to nie na moją kieszeń.
#narzedzia #majsterkowanie
@Merkury DeWalt DCD791D2 - mam I polecam, ok 800 z dwoma aku powinieneś znaleźć. Bardzo porządny sprzęt, super mocny i solidny. Świetna opcja świecenia w różnych trybach. Metalowy zacisk, dobrze wszystko pracuje. Wchodzi do 13mm do środka, więc nawet duże wiertła czy otwornice ogarnie.
Mam też kilka słabszych sprzętów, ale jeśli chodzi o ten przedział cenowy to szedłbym w to.
Bosch ma fajną serie 12v i np do skręcania mebli albo przykręcania czegoś do ściany wkrętarka z niej jest super, mała lekka i poręczna.
A tak szczerze szczerze - jak potrzebujesz czegoś do ciurania w domu i okolicy to w zasadzie każda marketówka się nada. Sam Black n deckerem gładź mieszałem i przeoralem ją ostro na remoncie i dalej się dzielnie trzyma.
Zaloguj się aby komentować
#elektronika #diy #majsterkowanie
Potrzebuję jakiegoś fajnego urządzenia, ładowarki, którą będę mógł ładować ogniwa litowo jonowe (najczęściej 18650) z funkcją przywracania częściowej pojemności na takich ogniwach.
Fajne urządzonko znalazłem: Lii-600 - 4 kanały oddzielne, na każdym można coś tam ustawić, tryb testowania i naprawy.
Coś innego można jeszcze popatrzeć?

@Dalmierz_Ploza ja sobie kupiłem jakoś czas temu opus bt-3100. Jest ok, ładuje ok, każdy kanał może co innego robić z innym ogniem. Minus jaki zauważyłem to padające kondensatory, co powoduje że bez ogniwa ładowarka cały czas twierdzi że coś jest włożone. Ja już na wszystkich kanałach je wymieniłem i póki co jest ok.
Zaloguj się aby komentować
Sypialnia gotowa, teraz lecę z pokojem dzieci
#remontujzhejto #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
W końcu nauczyłem żonę, jak ma jakiś pojemnik to go nie wywala tylko przychodzi i mówi "potrzebujesz na śrubki?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#malzenstwo #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Chłop zamówił trzy młotki. Chłop szczęśliwy.
#narzedzia #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
Upgrade fotopułapki xD taśma dwustronna i kawałek plastiku z butelki po napoju i daszek gotowy. Dużo ostatnio było fajnych materiałów ale z powodu wilgoci która siadała na obiektyw były niewyraźne więc takie rozwiązanie wjechało
#diy #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Zmywarka Candy, zakupiona kilka dni temu, rozpoczyna mycie po czym wyrzuca błąd E10. Błąd dotyczy płaszcza wodnego lub żyratora w płaszczu wodnym, w najgorszym przypadku jest uszkodzony programator. Wyciągam zmywarkę i widzę zagięty wąż. Wymiana na nowy i wszystko wraca do normy.
#majsterkowanie #naprawaagd



Zaloguj się aby komentować
Taki leżak dzisiaj zdobyłem na smietniku, ktoś wyrzucił bo mu się materiał przedarł. Materiał od razu pod śmietnikiem wycięty i wywalony, nowy zamówiony na allegro, ale pewnie będzie dopiero w poniedziałek. Zaraz papier ścierny pójdzie w ruch a później impregnat :)
#diy #majsterkowanie #smietnik

Zaloguj się aby komentować