Ależ to ma moc! - Dmuchawa Drillpro AMNVOLT TF1-Pro
https://www.youtube.com/watch?v=q8pPZsr0WG4
#lowcychin #majsterkowanie #banggood
Ależ to ma moc! - Dmuchawa Drillpro AMNVOLT TF1-Pro
https://www.youtube.com/watch?v=q8pPZsr0WG4
#lowcychin #majsterkowanie #banggood
Zaloguj się aby komentować
Tetris z rana. Dzisiaj na tapecie salon. Sufit schnie, można kłaść podłogę.
#remontujzhejto #remont #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
Czy wiecie może, czy w leroyu lub Castoramie dostanę taki ośnik? Dzisiaj już mi się nie chce jechać szukać a jutro z rana nie wiem czy jechać do jakiegoś rolniczego czy innego... od razu czy będzie w markecie.
#majsterkowanie #stolarstwo

@cebulaZrosolu 4-5 dych znajdziesz używany na olx, albo może zahacz na lokalny skup złomu
https://www.olx.pl/d/oferta/oryginalny-stary-strug-osnik-dl-35-cm-CID4042-IDZujyu.html
Zaloguj się aby komentować
Kontynuacja wpisu https://www.hejto.pl/wpis/tesciu-pozazdroscil-fotowoltaiki-i-poprosil-zebym-mu-taka-zrobil-za-drobna-oplat
#dildomajsterkuje
Dwie osoby, 5.5 godziny (+4h fundamenty) i konstrukcja gotowa, uziom wbity na 5m, ostatni metr nie chce dalej iść. W weekend odpoczywam a w poniedziałek przeciągam kabel solarny do garażu (20m kabla). Kąt wynosi 30 stopni.
Koszt konstrukcji to około 2500zl, paneli 3800zl.
#fotowoltaika #elektryka #elektryk #majsterkowanie #diy


Zaloguj się aby komentować
#dzialka #ogrodnictwo #majsterkowanie #budownictwo
Mam dość zapuszczoną działkę na ROD o dużej wartości sentymentalnej. Jest tam rozlatująca się altanka z dziurawym dachem, jest dziura na kibel (obecnie jako cześć altanki), jest mocno awaryjna abisynka. Nie ma prądu. Dodatkowo, działka jest regularnie okradana, tzn. widać, że ktoś się włamywał; nic nie znika, bo nie ma nic wartego wyniesienia.
Do kompletu, mam też dwie lewe ręce do wszelkiej maści prac budowlanych.
Chciałbym to jakoś doprowadzić do używalności w charakterze czysto rekreacyjnym. Działka jest używana bardzo sporadycznie, dlatego chciałbym ograniczyć koszty do _rozsądnych_. Nie wiem, co to dokładnie znaczy, bo nawet nie wiem, ile to wszystko kosztuje.
Czy możecie polecić ludzi, pomysły, rozwiązania, gotowce, które mogłyby być pomocne? Gotowe produkty, kanały / filmy na yt, ludzi/firmy zajmujące się takimi rzeczami itp.
Taki minimalny zakres prac, jaki widzę:
rozbiórka istniejącej altanki
postawienie jakieś budki w jej miejsce
postawienie wychodka, jeśli budka z poprzedniego punktu go nie ma
zrobienie jakiegoś miejsca do siedzenia (obecnie co sezon kupowany jest namiot ogrodowy który rozpada się przy pierwszej większej wichurze)
zrobienie ścieżki na nowo
Btw. działka w #wroclaw.
Zaloguj się aby komentować
Poszedł mały upgrade #brompton, trochę #majsterkowanie przy #rower.
Nie miałem sprzętu: kątówki, imadła ani nawet wiertel do metalu. Materiału też nie było, dlatego do montażu błotnika użyłem jakiejś obejmy na rurki z budowlanego za 50 groszy za sztukę.
Miszyn druciarstwo ale udało się zamontować jeżdżący bagażnik i teraz mam swój własny wózek zakupowy jak prawdziwy emeryt ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Dla chcącego nie ma nic trudnego. A efekt? Kurde, F A B R Y K A!




Zaloguj się aby komentować
Teściu pozazdrościł fotowoltaiki i poprosił żebym mu taką zrobił za drobną opłatą.
Udało mi się te same panele kupić, więc konfiguracja będzie identyczna, niestety od wschodu ma trochę drzew więc produkcja będzie mniejsza.
Konstrukcja z wzmocnionych ceownikow do fotowoltaiki, wbetonowane 80cm w ziemi. W piątek jak cement zwiąże, montaż krokwi, poprzeczek i paneli.
#dildomajsterkuje #fotowoltaika #elektryka #diy #majsterkowanie


Zaloguj się aby komentować
#dildomajsterkuje
Chwalę się bo uruchomiłem drugi string, dodatkowe 2800Wp (+60% mocy) i drugi falownik w trybie parallel (dzielenie obciazenia).
Jutro pierwszy test z panelami bo całość podłączyłem dziś po zmroku.
#majsterkowanie #elektryka #diy


Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem taką lampę, jeszcze nie jest skończona, trzeba wyczyścić, pomalować podstawę lakierobejcą itp.
Ile dzięgów mogę za to krzyknąć?
#diy #majsterkowanie
Słowa krytyki jak najbardziej wskazane, co bym wiedział na przyszłość co poprawić, to mój pierwszy "projekt" :)



Zaloguj się aby komentować
#elektronika #majsterkowanie
kupiłem oscyloskop hantek 6022BE, skalibrowałem sondy, i dokonałem pierwszego pomiaru.
Wziąłem zasilacz na 20V który podpiąłem do potencjometru (jak do dzielnika napięcia) i mierzyłem jednocześnie napięcie multimetrem, i oscyloskopem. Wyniki były całkiem inne. Po podzieleniu wskazania oscyloskopu przez wskazania multimetru, oscyloskop dawał wynik 8.5 razy mniejszy niż multimetr. Sonda była ustawiona w trybie x10, więc powinien dawać równo 10 razy mniejsze napięcie.
Odpiąłem multimetr z obawy że wpływa na wynik pomiaru, ale efekt jest ten sam.
Oscyloskop podawał że zasilacz ma na wyjściu 2.38V, co przemnożone przez 8.5 daje 20.3V
wg multimetru (Aneng AN870) zasilacz na wyjściu ma 20.5V
Pierwszy raz używam oscyloskopu, więc nie wiem czy tak powinno być?
Zaloguj się aby komentować
Zabawy z plecakiem IRL, wróciłem do tego i wstępnie uruchomiony, działa ale jak zawsze przy konstrukcjach DIY pojawiają się problemy.
Brak optymalnych komponentów np powerbank na którym oszczędziłem bo główny parametr tj pojemność to nie wszystko co jest ważne.
Teraz staram się rozwiązać problem co możecie zobaczyć na live
Skracając, użyłem triggera usb-c, który wymusza 12V, potem przetwornica stepdown na 5.3V i do nvidia jetson
https://www.youtube.com/watch?v=GRtWO5nGQTI
#majsterkowanie #diy #polskiyoutube #twitch #kick
Zaloguj się aby komentować
Ale pompy skrzydełkowe/motylkowe są super. Żadnych tłoków i uszczelek z tym związanych (jedyne uszczelki to te przy króćcach i uszczelka korpusu), małe gabaryty, nie ma się co zepsuć, chyba, że pęknie korpus np.
#majsterkowanie #renowacja #diy




Zaloguj się aby komentować
#elektronika #majsterkowanie
czy oscyloskop który mierzy napięcie do 35V nada się na początek? Nie spali się od przypadkowego peaku napięcia od cewki?
Zwróciłem Hantek 6022BE (miał uszkodzony kanał), i teraz przymierzam się znowu do kupienia oscyloskopu. Patrzę za starymi oscyloskopami, ale widzę w notach że one też mają maksymalne mierzone napięcie 35V. To jakiś standard, czy lepiej szukać dalej?
Zaloguj się aby komentować
Znalazłem konewkę, pewnie ktoś wywalił bo miała dziurkę w dnie, już zakleilem epoksydem :p
Jak stwardnienje to aby wyczyścić i można podlewać :)
Fajnie bo akurat miałem kupować :)
Polecam czasem się przejść koło śmietników na działkach rod ( ͡° ͜ʖ ͡°) #majsterkowanie

Zaloguj się aby komentować
Kupiłem fotel do kompa, złożyłem, nie podpasował mnie, chcę oddać, ale nie mogę wymontować siłownika z fotela. Gwiazdę z kółkami wybiłem bez problemu, ale tego nie mogę.
Na necie piszą o użyciu WD40, wybijaniu, okręcaniu żabkami - no nie działa.
Co mogę jeszcze zrobić?
(mam wszędzie daleko, dlatego nie kupiłem fotela po przetestowaniu w salonie - wyprzedzam sugestie)
#technika #majsterkowanie #fotel
O człowieku ile się ja przy tym namęczyłem jak siłownik się rozdupcył... To jest tak zrobione, żeby się nie dało tego zrobić w normalny sposób. Kilka dobrych godzin na to straciłem i w końcu kupiłem siłownik z całym mechanizmem fotela, bo za cholerę nie mogłem go wyciągnąć. Całość kosztowała mnie tyle samo co cały fotel...
Współczuję sytuacji...
@fewtoast współczuję, sam właśnie próbuję dobrać fotel do pracy i jest masakra. Jeden bardzo drogi i polecany wypożyczyłem i okazał się dla mnie nie do siedzenia. Pojechałem do salonu, usiadłem na 10 i żaden nie podpasował. Także jak już się z tym egzemplarzem uporasz to polecam pojechać gdzieś gdzie jest duża ekspozycja
Zaloguj się aby komentować
#komputery #majsterkowanie #elektronika
czy gdybym wziął jakiś tani zasilacz ATX (nawet z czarnej listy), i przerobił go na zasilacz warsztatowy, to zakładając obciążenie do 5-10A to jaka jest szansa że pierdolnie, albo co gorsza pierdolnie i będzie niebezpieczne dla zdrowia i życia?
Coś jak na tym filmie
@redve chyba, że jestes zamożny to bierz gotowca:
https://pl.aliexpress.com/item/1005005856794841.html
Niezależnie od wybranej opcji NAJWAŻNIEJSZY jest w zasilaczu guziczek OUTPUT, żebys mógł:
na sucho ustawić napięcie i prąd
nie puścił napięcia na ukłąd bezpośrednio po włączeniu zasilacza
Zaloguj się aby komentować
Rękawiczki i wierconko/frezowanko nie pasują do siebie. Bo nie. Koniec dyskusji.
Na filmiku sporo szczęścia chyba było
#bhp #maszyny #przemysł #majsterkowanie

@spawaczatomowy Jak się nazywa ten od tego zabałaganionego korytarza pod drzwiami? Dobromir.. Dobruś Sośnierz
Zaloguj się aby komentować
Czas na podsumowanie #dildomajsterkuje fotowoltaiki w miesiącu marzec 2024.
Pierwszy z serii wpisów na ten temat tutaj:
https://www.hejto.pl/wpis/chwale-sie-swoim-szalonym-planem-postanowilem-zdredukowac-rachunki-za-prad-i-bud
W skrócie dla niecierpliwych:
Prąd zużyty przez dom: 505 kWh
Prąd wyprodukowany przez panele: 364 kWh
Najwyższa dzienna produkcja: 22,4 kWh
Oszczędność w PLN: 425,88 zł (1,17zł za kWh)
Specyfikacja instalacji:
Panele: 8 szt. 550Wp JA SOLAR Bifacial
Falownik: Growat SPF 5000 ES
Magazyn energii: własnej konstrukcji 16 ogniw LiFePO4 EVE 304Ah i JK-BMS 200A
Konstrukcja na gruncie, nachylenie 16 stopni.
Koszt całej inwestycji to około 20000 PLN.
Dni w pełnym offgridzie: 17
Marzec był udany, więcej dni byłem w pełnym offgridzie niż na prądzie z sieci, były takie dni gdzie wstawiałem 3-4 prania i zmywanie naczyń tylko żeby zużyć nadmiar energii bo magazyn miałem pełny. Po obecnych cenach energii fotowoltaika zwraca się dość szybko. Na ten moment nie widzę jakiś większych wad, bateria jest duża i od godziny 17 do następnego dnia do 8 rano zużywam 35-45% co pozwala mi bez skrupułów korzystać z baterii po zmroku. Od połowy grudnia do dnia dzisiejszego bateria użyła 24 cykle, więc niewiele z 3500 projektowanych. Tak czy inaczej fotowoltaika zmieniła nam nawyki i najbardziej prądożerne czynności wykonujemy między 10 a 14 godziną (pranie, zmywanie, pieczenie).
Ktoś kiedyś pytał o wydajność falownika i baterii, biorąc pod uwagę wszystkie straty i konwersje prądu:
Panele>Inwerter>Dom 92-94%
Panele>Inwerter>Bateria>Inwerter>Dom 87%
To pokazuje że warto zużywać energię słoneczną od razu.
#majsterkowanie #diy #elektryka #elektronika

Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że w zeszłym tygodniu prawie identyczną instalację pomagałem uruchamiać u mojego taty. Niższy koszt bo panele potaniały i ogniwa lifepo4. W jego przypadku z pompą ciepła 8kW jeden falownik jest na granicy wydajności, będzie trzeba drugi dołożyć, bo pompa ciepła potrafi 3kW pobierać.
Teść też pozazdrościł nam oszczędności i niezależności energetycznej i pytał mnie czy mógłbym mu zrobić taką instalację :D
Zaloguj się aby komentować
Czy syfon do bidetu różni się czymś od syfonu do umywalki? Czy tylko nazwą i jak mi pasuje to mogę montować wymiennie?
#remontujzhejto #majsterkowanie
Zaloguj się aby komentować
#majsterkowanie
podpiąłem do zasilania na płyce prototypowej powerbanka który na wyjściu daje 5V prądu stałego
podpiąłem go przez rezystor 220 (multimetr mówi 217) ohm do diody led.
Dlaczego prąd który płynie przez diodę to tylko 13mA, skoro prawo Ohma mówi że powinno to być 23mA?
Zaloguj się aby komentować