Niedługo będę stać przed dylematem co wybrać zamiast aktualnej rozkładanej wersalki, Choć w sumie powinienem to nazwać kanapą, gdzie siedzisko się wysuwa na szynach a oparcie się kładzie na na płasko, przewracając je o 90 stopni.
I tak myśląc począwszy od narożników, po łóżka, po hamak, wymyśliłem.
Jakbym tak sobie zbudował łóżko ze skrzyń. Kilka ustawionych obok siebie skrzyń, na których bym po prostu położył jakiś materac.
Plusy:
+ możliwość rozłożenia skrzyń do dowolnej konfiguracji, i używania tego jako stołu puf siedzisk W przypadku gdyby przyszli do mnie znajomi i potrzebowalibyśmy na przykład pograć w grę planszową lub potrzebowałbym stołu warsztatowego
+ duże możliwości dostosowania konfiguracji do mnie, to jest wysokość i szerokość posłania bo długość musi mieć 183 cm (chyba)
+ brakuje mi półek w pokoju a Wówczas mógłbym mieć pod sobą małą biblioteczkę (No i kufry na sprzęt sportowy tak jak teraz)
+ jak jeszcze zamontuję drzwiczki lub szuflady to w ogóle bajka xD
+ naddatek powierzchni skrzyń względem materacu i mam miejsce gdzie odłożyć telefon lub książkę
Minusów nie widzę, ale to ja., mogę mieć z tym problemy, czy ktoś mógłby sie podzielić podobnymi przemyśleniami? Np ktoś kto posiadał europalety i sobie chwali mniej lub bardziej?
@Filip przekombinowane, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Zaladujesz tam książki i sprzęt i już tego nie ruszysz z racji samej wagi, a co dopiero ustawianie jakiejś pufy itd. Takie rzeczy działają dobrze tylko na dobrze zmontowanych filmikach w necie.
Jak ci się dobrze śpi w wąskiej trumnie to ja bym po prostu poszedł w pojedyncze łóżko, z normalnym materacem. A w zaoszczędzone miejsce dać regał czy inne takie.
@Filip teraz piszesz, że luz i jak to możesz spać na 80 cm wersalki o oznacza, że masz góra 29 lat. Gdybyś był po 30 wiedziałbyś co to bolące plecki od złego spania 😀
Wg mnie wersalkę wyp...ok, kup najtańsze łóżko drewniane, choćby używkę z OLX, to są tylko 4 deski na nóżkach więc tanie. Koniecznie se stelażem że listew pod materac. I na koniec zainwestuje w materac. Jeżeli możesz sobie pozwolic to coś lepszego niż płat gąbki tapocerskiej. Ikea ma spoko, moZna wypróbować w sklepie.
Twój kręgosłup ci podziękuję.
Tak, też przerabiałem wersalki, łóżka z płyty OSB i inne wynalazki. Potem kupiłem łóżko z Ikea, z którym przeprowadzałem się 4 razy i żałowałem że tak późno.
@Filip Ile masz lat, jesteś nastolatkiem albo studentem mieszkającym z rodzicami?
Weź sobie łóżko na antresoli, np. IKEA Svarta (łóżko 200x90), pod spodem wstawisz kanapę do 200 cm długości żeby goście mieli gdzie usiąść (z opcją rozkładania na spanie jak chciałbyś kogoś przenocować) albo biurko i fotel. Do ramy na górze możesz przymocować jakieś pojemniki czy półeczki żeby sobie trzymać książki czy telefon.
Jak chcesz budżetowo to możesz poszukać używki albo wziąć na raty.
Na dziś robota u teścia zrobiona, fotowoltaika uruchomiona, prąd się produkuje i magazynuje w baterii. Jeszcze rzeczy estetyczne jak obudowa baterii czy korytka, ale dziś 7h roboty i wszystko działa.
Tez na growatt latam, narazie jestem zadowolony z inwestycji. Bateria na strychu 6.3kWh, do tego 11 paneli na dachu. Caly dom z samej baterii zasilany przez caly dzien praktycznie. Od początku tego miesiąc z sieci pobrano 12.9kWh a reszta z samego słoneczka
Brak szacunku do rzeczy jaką jest niebezpieczna bateria.
Tak kable to sobie możesz od monitora puścić a nie od baterii. W dodatku żadnej izolacji przy metalowych elementach. Fajerwerki będą gratis jak coś metalowego przypadkiem dotknie
Moskitiera regulowana zakupiona w Lidl online. Aluminium, montaż odbywa się bez skręcania i wiercenia. Cięcie dotyczy tylko plastikowych profili ustalających długość poszczególnych boków. Siatka jest montowana poprzez wcisnięcie gumowego wałka w profil, który ma tę siatkę trzymać.
Po co to piszę? Gdyby ktoś chciał skorzystać z tego rozwiązania proszę zakupić dwie tubki kleju szybkoschnacego typu "kropelka". Wałek trzymający siatkę ma tendencje do "wyskakiwania", klej skutecznie to uniemożliwi.
Całość wygląda solidnie, siatka jest chyba teflonopodobna, stawia niezły opór podczas docinania.
@Yes_Man możesz na Allegro czy u lokalnego "producenta" rolet/moskitier, kupić już gotową na wymiar, za te pieniądze. Akurat jestem w temacie, bo kupowałem na cały dom.
próbuję znaleść przyczynę czemu mój oscyloskop tak dziwnie mierzy napięcie, i zrobiłem następujące eksperymenty:
Oscyloskop to Hantek 6022 BE
Multimetr to Aneng AN870
1)
Ustawiłem multimetr w tryb woltomierza prądu stałego, podpiąłem + sondy oscyloskopu do multimetru, - sondy oscyloskopu do masy multimetra, i zmierzyłem napięcie mojego ciała względem uziemienia. Oscyloskop pokazywał wartość o ~2V inną od multimetru, do którego mam większe zaufanie. Nie mniej, wartości mniej więcej sie zgadzały.
Napięcie mojego ciała względem masy oscyloskopu wynosiło przy ustawieniu sondy w tryb tłumienia x10 36V prądu przemiennego o częstotliwości 50Hz. Multimetr dał podobne wskazania. Wydaje sie niewiarygodne.
Po przełączeniu sondy natomiast w tryb tłumienia x1, to samo napięcie wynosiło 41V 50Hz. Sam przebieg też z miare czystej sinusoidy zaczął przypominać sygnał kwadratowy.
2)
Złączyłem minus sondy oscyloskopu z uziemieniem multimetru, a + multimetru podpiąłem do wtyku sondy oscyloskopowej (w samo złącze antenowe, tam gdzie sonda wchodzi do urządzenia). Na samej sondzie zmieniałem tłumienie, i mierzyłem napięcie na akumulatorze 1.2V. Sprawdzałem czy napięcie na ustawieniu sondy w tryb tłumienia x10 zmniejszy mierzone napięcie 10 razy.
Przy tłumieniu x1 napięcie na akumulatorze wyniosło 1.28V
Przy ustawieniu tłumienia na x10 natomiast, 0.708V zamiast spodziewanego 0.128V.
Czy moje sondy są uszkodzone? Czy tak powinno być?
Ludzie kochane! Ja zobaczyłem rycinę anatomiczną z akwarelową podmalówką na czerpanym papierze, przedstawiającą wiwisekcję szczura. I to z 1882. Tylko tekst OPa mi się nie kleił.
Cieknie mi spłuczka w kompakcie Cersanita. Myślę sobie no ok, kupię jakiś nowy zawór spustowy na Allegro za cztery dychy i będzie luz, a i przy okazji śruby wymienię bo trzymają się siebie już chyba tylko na ostrym cieniu rdzy.
No i się zaczęło - zestawy naprawcze z takimi uszczelkami, inne zestawy z innymi, w jednych takie śruby z przekładkami, w drugich inne z innymi i jeszcze dodatkowymi uszczelkami. Te uszczelki pod zbiornik to w 2137 kształtach i rozmiarach. Jezu! To nie ma jakiegoś standardu?!
Co kupić jak wiem tylko, że mam kompakt Cersanita?!
Jak się tutaj modele tego sprawdza? Na stronie gazyliard kompaktów i każdy identyczny - różnią się chyba tylko deską no i może kołnierzem.
Ktoś się zna na tym? Pewnie porada "rozłóż i zobacz czego i ile jest" nie jest zupełnie zła, ale jak patrzę na te śruby i cieknący zawór to nie ma szans by to wszystko poskładać z powrotem, a sikać się chce, więc muszę mieć zawczasu zamienniki.
Wyjmij bebechy z kibla i jedz z tym ale nie do marketu budowlanego bo tam za pracują ludzie z łapanki, tylko do typowego sklepu z armatura wodną. Na bank ci coś dopasują
@sireplama Idz z kiblem do castoramy\obi i pokaz ze chcesz takie uszczelki xD
A tak na serio to wez po prostu stare uszczelki, lub te ktore nie pasuja i postaraj sie takie znalezc lub spytaj o obsluge. Mozna kupic zestawy roznych rozmiarow po pare pln
Jakiej farby użyć do malowania w domu wałkiem ścian na biało? Obecnie mam położony Caparol Samtex 3. Chciałbym produkt tani, który na bank będzie w sprzedaży za kilka lat. Jest coś sprawdzonego i godnego polecenia?
@Gracz_Komputerowy jeśli chodzi o farbę to nie babraj się w coś taniego, 4 lata mam na ścianach flugger (coś tam 5 w nazwie z tego co pamięta) - jest za⁎⁎⁎⁎sty, pierwsza farba którą autentycznie możesz zmyć (punktowo) i jest praktycznie jak nowa. Przerabiałem Duluxy, śnieżki i inne sigmy, brzmi to jak reklama, ale naprawdę dopiero flugger zrobił robotę. Ale tani nie jest.
@Gracz_Komputerowy Biała farba tylko dobrej jakości, ja używałem teraz Magnat i super kryje. Gdy byłem młodszy i głupi malowałem w sypialni sufit jakimś białym ciulstwem i była tragedia.
@Gracz_Komputerowy Taką która będzie w promocji. Sezon malarski się zaczyna więc coś na pewno będzie. Dobrze by było by miała deko lateksu w składzie i tyle.
Mam basen ogrodowy 366cm średnicy na 76 cm wysokości. Używam do izolacji od podłoża "PE10 Pianka polietylenowa mata 10 mm grubość" oraz folię bąbelkową. Mimo wszystko potrzebuje podbić temperaturę.
Planuje na ten sezon rozwiązanie do podgrzewania wody. Po małym riserczu takie rozwiązania:
"gumowa" mata solarna: brzmi dobrze jednakże masa recenzji sugeruje, że to rozwiązanie ma problem ze szczelnością. Może jeśli wystawiałbym to tylko jeśli pompa pracuje i nie pozwolić na nagrzewanie, to dałoby radę
kolektor słoneczny z HDPE: wygląda solidnie, ale znowu recenzje mówią, że szczelność jest problemem
elektryczny: producent daje urządzenie, gdzie podpina się grzałkę wzdłuż rury do pompy. wiadomy problem to prąd
"zwykła grzałka wrzucona do basenu": wut?
masa DIY na youtubie: łola boga, masa zawiniętego w spiralę przewodu zamontowanego na dach
Macie, znacie jakieś sprawdzone rozwiązanie. Dałbym sobie szansę na to pierwsze rozwiązanie, ale czuje opory.
Kantówki przewiezione, osb, styropian, bloczki zamówione (będą w środę), płyty onduline przetransportowane. Jutro kończę korować i impregnować słupki, w środę będzie można część montować i siatkę rozciągać.
Plan jest taki by do czwartku wieczór była zamontowana część siatki i zaimpregnowane (a najlepiej już ułożone) kantówki na podłogę domku. W piątek idę do pracy a po pracu sadze winogron w "winnicy"
Zawiesiłem i podłączyłem podgrzewacz elektryczny do wody, jako że mam piec gazowy kondensacyjny to wystarczyło obieg wody użytkowej zakręcić i wprowadzić wodę z podgrzewacza do obiegu (za pomocą zgrzewacza rur PPR).
Wszystko fajnie działa i teraz nadmiar energii mogę przechowywać w formie gorącej wody, nagrzewam do 80 stopni i na dwa dni starcza.
Oczywiście za wyjściem ciepłej wody założyłem zawór mieszający tak aby woda na dom miała nie więcej niż 46 stopni.
Model Ariston Velis 100 z WiFi (80L pojemności), zależało mi na funkcji WiFi żeby móc podgrzewać wodę w czasie nadprodukcji prądu.
Czułem, że coś inaczej mi się siedzi, no i masz k⁎⁎wa. Nawet roku nie wytrzymało bo ostatnio to spawałem 20 kwietnia 2023 XD Trzeba będzie kupić elektrody 2 mm.