Zaloguj się aby komentować
Chłop pobiera Kali Linux i bedzie hakował całą wieś #przegryw #linux

Zaloguj się aby komentować

Witam wszystkich!
Od kilku lat pracuję nad swoją grą typu roguelite zainspirowaną głównie przez Dead Cells, Wizard of Legend, Binding of Isaac, Hades oraz wiele innych popularnych gier tego typu jak np Risk of Rain, Enter the Gungeon, Neon Abyss, Noita, Skul: The Hero Slayer czy Astral Ascent.
W...
"Nazywam się Lars Wirzenius i byłem przy starcie Linuksa. Linux jest obecnie światowym sukcesem, ale jego początki były raczej skromniejsze. To są moje wspomnienia z najwcześniejszych dni Linuksa, jego powstania i początku jego drogi do miejsca, w którym jest dzisiaj."
Wymagany angielski lub umiejętność wklejania tekstu do tłumacza.
#linux #informatyka #programowanie

Zaloguj się aby komentować
Dolozylem RAMU, zeby nie zabraklo
Myslalem nad wymiana pasty termooprzewodzacej i kusi mnie jeszcze wymiana klawiatury.
#thinkpad #linux #laptopy


Zaloguj się aby komentować
Linux na moim #thinkpad odpalony. Co ciekawe w gratisie dostalem jeszcze GPU
RAM jest w drodze. Zamontowalem dwa dyski SSD. Jeden NVMe z 1 TB, a drugi mini SSD 512 GB.
#laptopy #linux


Zaloguj się aby komentować
Do Arch Linuxa (nie Manjaro!) wjechały już uaktualnienia pakietu aplikacji KDE Gear (23.04). Wśród nich jest coś, co nazywa się PlasmaTube, czyli lekki klient YouTube pozwalający bez logowania wyszukiwać i oglądać filmiki. Tak to działa w praktyce #linux #kde #plasmatube #kde #youtube

Zaloguj się aby komentować
Szukam obrazu (.iso) i nie mogę przypomnieć sobie nazwy. Pamiętam, że było w nim kilka przydatnych programów jak np. Clonezilla i podajże któraś z dystrybucji linuxa, gdzie mogłam sobie odpalić system.
#linux #windows #komputery #informatyka
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj znalazłem fajną grę ze stajni wolnego oprogramowania, o ile ktoś lubi gry w stylu Retro oczywiście. Mowa o SuperTux Advance. Jest to można powiedzieć mieszanka SuperTux w mechanikami Sonic Advance. Czyli w skrócie to nie jest gra "inspirowana" Mario, a znacznie lepszym produktem xD
Co oznacza, że nie idziemy po prostu w prawo, a często musimy wykonywać różne dziwne operacje typu skakanie od platform, nurkowanie, rozmowa z NPCtami (nie wiem czy to było w Sonicu xD). Mamy też różne postacie grywalne z różnymi umiejętnościami realnie wpływającymi na grę.
Hipotetycznie można grę przechodzić możliwie szybko, ale nie wiem czy są bonusy. W Sonicu były różnego rodzaju ścieżki do punktów, a tutaj chyba ich nie ma. Może się pojawią, ale nie przeszedłem gry.
Mimo to cieszę się, że coraz więcej gier powstaje w pełni wolnych (od wolności) i są one coraz lepszej jakości.
No i grę pisze smok. Widzicie jak za⁎⁎⁎⁎ście?!
Nie podoba mi się sterowanie, ale można przywyknąć, albo zmienić xD
Filmik nt. Milestone 0.2:
https://www.youtube.com/watch?v=oD8uUji3S3Q
Link do gry:
https://github.com/KelvinShadewing/supertux-advance/releases/download/0.2.0/sta-0.2.0.zip
#linux #gry #darmowegry

Zaloguj się aby komentować

Witam wszystkich!
Jest to repost mojego poprzedniego wpisuponieważ ślepy ja zapomniał o tym, aby dodać tagi. Mam nadzieję, że mnie za to nie zjecie
Od nieco ponad 5 lat pracuję nad swoją grą typu roguelike zainspirowaną głównie przez Dead Cells (jako ogół), Binding of Isaac (mechanika...
Mam mini PC z którego nie korzystam i się zastanawiam czy dałoby się z niego zrobić jakiś local network media center? Co muszę zainstalować i skonfigurować, aby po wpisaniu IP (?) włączył mi się lokalny "netflix"?
#technologie #komputery #pcmasterrace #linux
@boogie Zainstaluj na nim jakiś serwer DLNA. Ja używam https://serviio.org/
Zaloguj się aby komentować
Debian 12 właśnie wszedł w RC1
#debian #linux
@3zet można używać Debiana na Desktopie, można też jeździć drezyną do pracy, pytanie tylko po co, skoro są dystrybucje pod desktop dedykowane?Ja dawno temu miałem przygodę z desktopowym debianem i przesiadłem się na dystrybucje pod desktopy. Jak lubisz debianopochodne i jesteś uczulony na Ubuntu, to Mint, jak lubisz Redhatowe, to Fedora, jak lubisz Archa to Manjaro.
Zaloguj się aby komentować
i kurde z coreboot
helena mam orgas!
#linux #openhardware #opensource #pcmasterrace #komputery
Zaloguj się aby komentować
Pioruna temu kto mi to odpali na Linuxie
https://filetransfer.io/data-package/5GVIfkNO#link
Paczka plików serwerowych do gry Dark Messiah Multiplayer (Windows only). Próbowałem przez Protona, ale nie ma wsparcia jeśli chodzi o dedykowane serwery. Jeszcze został Wine...lae nie ogarniam tego narzędzia...
#linux #serwer #gry #windows #steam #proton #wine
Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Teraz dopiero zauważyłem, że w statystykach przygotowanych przez steam, gdy wybierzemy Linux to można zobaczyć SteamOs. Sporo słyszę o sukcesie SteamDeck, ale w sumie generuje on dopiero 1/5 ruchu linuksowego. Myślałem, że będzie więcej.
#steam #steamdeck #linux

Zaloguj się aby komentować
#rust #golang #linux
Zbliża się nowy projekt i nie mogę się zdecydować czy wybrać Rust czy iść w Go. Go znam dość powierzchownie. Napisałem kilka małych CLI i jeden hobbistyczny backend. Rust nie znam w ogóle ale przyciąga mnie ten borrow checker. Będzie to projekt sieciowy wiec i latency musi być dość małe oraz memory footprint będzie również ważna częścią projektu. Wiem ze cilium ma liba do eBpf który jest dość dobrze sprawdzony. Czy Rust ma tez jakiś dobry odpowiednik? Projekt będzie działał bardzo blisko kernela linuxowego wiec to tez jest bardzo ważne.
Jakie macie doświadczenia z Rust? Stabilnośc języka i bibliotek? Mam nadzieje ze jest o wiele lepiej niż w Nodeland gdzie 80% to śmieci albo porzucone projekty.
Dzięki 🖖
Zaloguj się aby komentować
Panowie informatycy, sytuacja z moim dyskiem wygląda teraz tak: po odpaleniu deep search testdisk znalazł moją partycje, wiec chyba trzeba spróbować ją przywrócić ale... Jest też komunikat że testdisk znalazł jakiś backup sektor i jest opcja żeby go wczytać. No i nie wiem czy to ścieżka do sukcesu czy raczej jak to zrobię to stracę wszystko. Poradźcie
#komputery #informatyka #linux

@UncleFester powiadomienia mi się nie pokazują. Przywróciłam partycję i dało mi jeszcze komunikat o tym, że bootsector jest wadliwy i zaproponowału przywrócenie z backupu, tak zrobiłam. Dysk widoczny w systemie tak jak kiedyś ale się montuje. Aktualnie odzyskuje pliki za pomocą photorec i dosyć sprawnie to idzie - tyko mi zaraz miejsca zabraknie


Zaloguj się aby komentować
Taka oto hipoteza globalnego roku Linuksa
Jak pewnie wiecie, dzięki projektowi Wine można uruchamiać aplikacje Windowsowe na Linuksie. Niewiele osób jednak wie, że rozwija się projekt uruchamiający aplikacje Applowe na Linuksie. Projekt nazywa się Darling i obserwuje go od dłuższego czasu, wręcz od lat.
Jego rozwój raczej nie zachwyca, ale "coś idzie". Ogólnie sam projekt "całkiem dobrze" radzi sobie z aplikacjami konsolowymi i bardzo słabo z graficznymi. Z tego co wiem to można odpalać proste aplikacje w Cocotron i Classic Finder z błędami
Robimy tak - rozwijamy Darlinga i naciskamy na przejście na ARM (przy okazji portujemy Darlinga na ARM, bo nie ogarnia xD). Appel już na ARM śmiga, Windows przechodzi, na Linuksie uruchomisz apki z obu systemów, a Linuksa odpalisz na Androidzie i cyk - jeden system, który włada wszystkimi innymi. Upada cała krzemowo-komuna i budujemy wielki świat Linuksa.
Oczywiście instalujcie Darlinga z Github Actions
Kod źródłowy: https://github.com/darlinghq/darling
Wiki Darlinga: https://docs.darlinghq.org
#linux #apple

Zaloguj się aby komentować
Zrobiłam sobie spierdolinę z dysku o czym pisałam w tym wpisie: https://www.hejto.pl/wpis/kurde-ziomeczki-zalamka-mialam-instalowac-system-i-robilam-sobie-bootowalny-pend System już postawiony ale teraz mnie gryzie czy można jakoś odzyskać dane z tego sformatowanego dysku. Dysk hdd z systemem plików z ntfs a ja niechcący zrobiłam z niego bootowalny pendrive poleceniem dd (linux). Tym to pięknym sposobem zniszczylam 1,5TB danych żeby nagrać 1,5GB. No i przy okazji zmienił się system plików na części dysku. Reszta jest teraz widziana jako nieprzydzielone miejsce. Da się z tym coś zrobić?
#komputery #informatyka #linux
@serotonin_enjoyer pobierasz https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download albo aptget testdisk
ogladasz https://www.youtube.com/watch?v=jhWbSM-630E
czytasz https://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
i robisz to co potrzebne
po polsku https://www.youtube.com/results?search_query=obsluga+testdisk
Zaloguj się aby komentować