Siema,
Sam nie tradeuje ani nawet akcji realnych nie kupiłem, bo uważam, że za biedny na to jestem, ale czasem sobie posłucham jakiegoś wykładu i tak się zastanawiam jak płacić podatki kiedy shortujemy akcje? Przykładowo, otwieram rachunek, tj kupuje akcje za 100zl na dołku i po godzinie widzę, że jest wzrost i sprzedaje sobie za 140zl. Czyli w naszej symulacji zarobiłem 40zl. Potem za godzne otwieram rachunek znowu za 100zl, ale akcja leci i sprzedaje dla przykladu za 40zl. Więc straciłem na tym 60zl czyli łącznie 20 zł na minus.
Pierwsze pytanie:
1. Co w takim wypadku? Płacę za pierwszy rachunek, bo na nim zarobiłem mimo, że łącznie jestem stratny za dnia?
2. Płacę podatek tylko z zysków czyli z tych 40zl? Nie z całości sprzedanej?
No i idąc dalej.
Powiedzmy, że robię takich akcji 3x za dnia codziennie, czyli tak 3x365 dni = 1095 otwartych i zamkniętych rachunków.
³. To co mam z każdych 1000 rachunków się spowiadać pod koniec roku i płacić z każdych podatek?
To jak tu się bawić w shortowanie? Shortowac na krypto?
Z góry dzięki za odpowiedź.
#pytanie #pytaniedoeksperta #trading #gielda i otaguje jeszcze #kryptowaluty
![[ENG] Atomic Wallet, aplikacja do bezpiecznego przechowywania kryptowalut, zhackowana](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/0e9c54c57afb816c00624ef71c9d4a47.jpg)







![Bitcoin: Poza bańką Czym jest Bitcoin? [2018] | Film dokumentalny](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/9a1622dcd90720ef8ac88f79bcc3fd03.jpg)





















