Mentzen już chyba wie, że poniósł największą porażkę w tych wyborach, ciekawe jak tam szanse na jego mandat
#polityka #konfederacja

Mentzen już chyba wie, że poniósł największą porażkę w tych wyborach, ciekawe jak tam szanse na jego mandat
#polityka #konfederacja

@smierdakow piłka w grze, szanse rowne nie byly i układ popisu zrobił swoje. Oby weszli, wtedy zobaczymy co wygrany będzie mogl wykrzesac. Z checia zobacze 60 k kwoty wolnej i urlop od zus.
Myślę że piłka w grze, bo mamy kolejne wybory I zobaczymy 100 dni rządów;) z wszystkich ugrupowan oby lewica byla nisko bo to pis do kwadratu...
Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś fotkę plakatu wyborczego bosaka ustylizowanego na alternatywkę?
#polityka #konfederacja
Zaloguj się aby komentować
Ktoś mi powie o co w końcu chodzi z konfederacją?
No bo tak:
-Opozycją są nazywani chyba tylko przez swoich wyborców, Bosak ani Mentzen z tego co wiem nie chcieli zadeklarować że nie wejdą w koalicję z pisem (chociaż pewnie to nazwą inaczej), oraz ze skrzynki dworczyka wyciekło że morawiecki był z politykami konfederacji dogadany.
-Z drugiej strony, teraz pis mówi że konfederacja planuje koalicje z KO, o której chyba sama konfederacja nie wiedziała, i teraz przerzucili część sił na atakowanie konfederacji.
-Sami wyborcy konfederacji natomiast najgłośniej atakują KO, TD, i Lewice, i ciężko znaleść konfederatę który atakuje pis, mimo haseł w stylu "pis po jedno zło" to raczej obserwuję któryś raz głosowanie "byle żeby lewaków zapiekła d⁎⁎a". Zapowiada się powtórka z #MimoWszystkoDuda
O ile zachowania polityków konferacji wpisują się w to jak morawiecki pisał w mailu o dogadaniu sie z nimi, tak za chiny nie jestem w stanie zrozumieć, co planują ich wyborcy.
Ataki na kogokolwiek będę usuwał, bo nie o to mi chodzi. Chcę się dowiedzieć czym sie kierują wyborcy konfederacji, i czemu tak niechętnie patrzą na krytykę swojej partii. Podyskutujmy jak dorośli ludzie zamiast przerzucania się gównem nawzajem.
#polityka #konfederacja #wybory
@redve Jak w każdym jednym wywiadzie każdy członek Konfederacji mówi, że nie zamierzają wejść w Koalicję z PiSem, ani PO. Wejście w koalicje oznacza praktycznie samobójstwo tej formacji i o tym również wspominał jakoś czas temu. Nie są nazywani w mediach" opozycja" bo nie zamierzają się łączyć z takimi gigantami i dać się z czasem pochłaniać dużo większemu koalicjantowi. W wieczornym expressive na żywo super expressu z wczoraj Sebastian Kaleta z Suwerennej Polski nawet wspomina, że w tej kampanii łączą Konfederację raz z kolacją z Ko, a raz z PiSem i chyba mają zbyt wiele różnic żeby się dogadać z prawica z PiSu min przez posiadanie libertarian.
Pamiętasz taka partie Nowoczesna? Platforma ja z czasem pochłonęła. A pamiętasz Kukiz15? Też została pochłonięta z czasem, tutaj przez różne partie. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że Polska2050 również zostanie wchłonięta przez partię Tuska. Szymon Hołownia bardzo dobrze zrobił, że przynajmniej startuje z oddzielnych list i może chociaż przedłuży trocheżywot swojej partii(coś się z nią stanie czas pokaże)
@redve nie atakuję pis, bo wszyscy to robią.
Koalicji nie będzie. Będą pewnie rządy mniejszosciowe pis albo koalicji, po itd.
Ewentualnie pis wykupi kogoś z opozycji.
To wszystkie media gadają o koalicji z pis, aby osłabiać tym konfederacje. Jest to najbardziej zdarty po aborcji i lgbt temat, walkowany w kazdym wywiadzie tzw. Rzetelnych mediów.
Konfederacja niczego nie podpisuje bo po co ma cos podpisac? Co na tym zyskuje? Nic. Tez bym nie podpisal.
Zaloguj się aby komentować
Co tu sie? PiS nie chce koalicji z Konfą? #pytanie #polityka #wybory #pis #konfederacja #nik #banas
W ocenie marszałek Sejmu Elżbiety Witek sprawa jest skandalem. Powiedziała, że szef jednego z najważniejszych centralnych urzędów „całkowicie włączony w politykę po stronie naszych przeciwników”.– Każdy głos oddany na Konfederację, to jest głos oddany na Tuska. To jest nie tylko głos stracony, ale to jest głos oddany na Tuska. Te taśmy pokazują, na czym polega prawdziwa polityka i prawdziwa działalność prezesa NIK - to jest działalność polityczna – oceniła Witek
Zaloguj się aby komentować
To jak to jest z tą konfederacją,że wg TVPiS rzekomo ma ona wejść w koalicję z PO/KO ?
I co do Banasia - faktycznie przerażające,że są obecnie powiązni z szefem jedynej w państwie w miarę niezależnej od rządu instytucji która temu rządowi udowadnia przekręt za przekrętem.
#polityka #konfederacja #bekazpisu #bekazpo #bekazneuropy
Zaloguj się aby komentować
Oglądałem jakiś wywiad na onecie z Bosakiem, w którym mówił, że oni nie wejdą w koalicję ani z PiSem ani z KO. Chcą być w opozycji i ewentualnie popierać dobre projekty + plus zgłaszać swoje.
To ja się pytam, jaki jest sens głosowania na Konfederację, skoro jawnie mówią, że nie chcą rządzić? Skoro celem partii politycznej jest zdobycie i utrzymanie władzy to oni od razu stawiają się na przegranej pozycji. IMO już lepiej wejść z kimś w koalicję, aby mieć jakiś realny wpływ na realizację swoich postulatów.
Potem redaktor mu mówi, że nie trafili z formą, bo szczyt poparcia mieli kilka miesięcy temu. A Krzyś odpowiada, że nieprawda, są w super formie, bo dużo jeżdżą jakimś TIRem i w ogóle jest zapał w partii i forma wysoka. Jemu chyba powinien ktoś wytłumaczyć, że sukces partii jest mierzony w poparciu procentowym, a nie w kilometrach.
I jeszcze te cringowe teksty o wywracaniu stolika xD
#konfederacja #bekazkonfederacji #polityka #wybory
@Bylina_Rdestu pytanie jak zagłosują za utworzeniem nowego rządu. Osobiście obstawiam, że jako misję stworzenia rządu dostanie pis i konfa zagłosuje za nimi, mimo, że ich w tym rządzie nie będzie. Oczywiście cały czas będą opowiadać o tym, że nie chcą wchodzić w koalicję i zagłosują za każdym (a że pis był pierwszy, to już trudno), a jeżeli plan wypali to nagrodę odbiorą nieoficjalnie, przez resztę kadencji. Niestety strąca na tym wszyscy Polacy, którzy nie zasiadają w Sejmie, ale to już nie problem konfederatów.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć o co chodzi z tą aferą? To jakieś szachy 5g czy bandyci z PISu nie mają już pomysłu jak grzać swój przygłupi elektorat?
https://x.com/MurzynfrogXXX/status/1712733310827254141?s=20
#polityka #konfederacja
Zaloguj się aby komentować
#konfederacja bez katoszuriatu to #nowoczesna #changemymind
na dowód poniżej dekalog Nowoczesnej za Wikipedią;
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nowoczesna
Zawsze kierować się interesem obywateli.
Konsekwentnie proponować wizję nowoczesnego państwa i gospodarki.
Popierać obniżanie podatków i zwiększenie wolności gospodarczej.
Opowiadać się za wzmocnieniem pozycji Polski w Europie, a nie osłabianiem jej.
Wspierać rozwiązania zwiększające sprawność i jakość państwa.
Zwalczać przywileje władzy i grup społecznych.
Chronić neutralność światopoglądową państwa.
Racjonalnie, a nie ideologicznie podchodzić do problemów.
Poszukiwać rozwiązań, a nie wchodzić w spory.
Odważnie proponować rozwiązania, które mają sens i przynoszą skutek[72].
#bekazkonfederacji #polityka
widzę ziarno zdrowego rozsądku ale wiadomo jak jest w rzeczywistości z częścią się zgodzę
Zwalczać przywileje władzy i grup społecznych. - wszyscy równi wobec prawa zero przywilejów
Racjonalnie, a nie ideologicznie podchodzić do problemów. - zdrowy rozsądek
Poszukiwać rozwiązań, a nie wchodzić w spory. - koniec z teatrzykiem
Opowiadać się za wzmocnieniem pozycji Polski w Europie, a nie osłabianiem jej. - zniszczyć EU parlament i komisje europejską
Zawsze kierować się interesem obywateli. - nieograniczony dostęp do broni yes yes yes
mają mój głos
tylko #konfederacja
Ta zbieranina pozbijana jest gwoździem fundamentalizmu katolickiego, bez niego rozsypałaby się na nic nie znaczące grupki idiotów, szurów i debili, dla których gospodarka to zniesienie zusu, vatu, tvn, tvp, chwd, itp, itd.
Tak samo wiarygodne jak istnienie chemtrailsów, płaskiej Ziemi czy gotowania mózgów przez 5g.
Tylko debil i ignorant może tego nie widzieć.
#jebackonfederacje
Zaloguj się aby komentować

Kiedy następnym razem zapłaczesz, że #konfederacja nie broni #tvn jako tzw. #wolnemedia obejrzyj sobie dziesiątki podobnych rozmów, wywiadów, paszkwili godnych #tvpis to może zrozumiesz.
Bardzo często pada w dyskusjach pytanie "a Pokaż mi te stronnicze materiały ". Więc taki na bieżąco,...
Emerytura dla Ukraińców po 1 dniu pracy?
Temat ten był przez nas weryfikowany już kilkukrotnie w przypadku Sławomira Mentzena, którego słowa oceniliśmy jako fałszywe. Tym razem sprawdzamy słowa Krzysztofa Bosaka z debaty TVP.
Jakie są fakty?
▪ 🇵🇱Polska i 🇺🇦Ukraina w 2012 roku podpisały umowę, na podstawie której Ukraińcy mogą nabywać świadczenia emerytalne dzięki pracy w Polsce, a Polacy – analogicznie w Ukrainie.
▪ Za jeden przepracowany dzień zarówno Polakom, jak i Ukraińcom przebywającym w naszym kraju na stałe przysługuje świadczenie emerytalne, ale jest ono liczone w groszach.
▪ To Ukraina wypłaca Ukraińcom i Ukrainkom emeryturę za przepracowane w ich kraju lata. W przypadku gdy taka osoba przepracuje w Polsce dzień (lub więcej), Polska jedynie dopłaca różnicę między tym świadczeniem a emeryturą minimalną. W kwietniu 2023 roku z takich dopłat korzystało 1170 osób.
▪ Co więcej, aby otrzymać takie wyrównanie, emeryt nie tylko musi zadeklarować, jak twierdzi Bosak, że mieszka w Polsce, lecz faktycznie w niej przebywać. #ZUS sprawdza to, korzystając m.in. z danych straży granicznej.
❌ W związku z tym, że K. Bosak sugeruje, że po jednym dniu osobie z Ukrainy będzie przysługiwała pełna polska minimalna emerytura, wyższa niż ta, którą otrzymałaby w swojej ojczyźnie, wypowiedź uznajemy za fałsz.
https://demagog.org.pl/wypowiedzi/emerytura-dla-ukraincow-po-1-dniu-pracy-sprawdzamy/
#polityka #konfederacja #ukraina

@smierdakow jak ja lubie te fact checkingi.
To Ukraina wypłaca Ukraińcom i Ukrainkom emeryturę za przepracowane w ich kraju lata. W przypadku gdy taka osoba przepracuje w Polsce dzień (lub więcej), Polska jedynie dopłaca różnicę między tym świadczeniem a emeryturą minimalną. W kwietniu 2023 roku z takich dopłat korzystało 1170 osób.
Czyli emerytura minimalna ukrainy ponoc kolo 300-400 zl, w PL 1 588,44 zł brutto... doplacamy w tej sytuacji 1200 zl?
Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-ile-wynosi-najnizsza-emerytura-i-kto-ma-do-niej-prawo
Czy 1 grosz dotyczy nawet po przepracowaniu lat na ukrainie i osiagnieciu wieku minimalnego do emerytury i przeniesienia się do PL? I wtedy wyrównanie?
W ten sposób można każdego z fact checkingowac i zarzucić fałsz, bo w minucie nie upchnal detali.
Chyba ze Ukraincy przebywajacy w pl nie otrzymuja wyrównania emerytury po 1 dniu przepracowanym w PL.
Zaloguj się aby komentować
Ktoś się orientuje czy ktoś ważny z Konfederacji powiedział twardo, że Konfederacja nie pomoże utworzyć PiSowi (lub opozycji) mniejszościowego rządu?
Ciągle słyszę, że nie będzie koalicji z PiSem (w sumie to nawet im wierzę), ale co z samym wotum zaufania?
#polityka #konfederacja
Zaloguj się aby komentować
Wiece z czego ten ból d⁎⁎y konfederatów o wczorajszy wywiad u Kraśki? Z tego, że ich modus operandi polegający na ukrywaniu prawdziwie zjebanych poglądów i udawaniu stonowanej/wolnorynkowej (TM) partii się nie udał.
Jak sobie porozmawiacie z typowym wyznawcą konfederacji to na jakiekolwiek pytania o zjebane poglądy Brauna, Mentzena, Bosaka czy kilkudziesięciu wariatów na listach wyborczych będzie udawał, że pytania nie słyszał albo uzna, że go atakujesz i to wcale nie jest prawda (słynne wyrwane hehe z kontekstu).
Jak wczoraj Kraśko zapytał Mentzena o zjebane poglądy jego kolegów z partii to się strasznie wściekł, bo przecież tu popsuło całą ciężką pracę z udawaniem, że jest się normalną partią, normalnych ludzi. To samo zrobili konfederaci i od wczoraj spamują internet, że TVN = TVP
Kraśko dobrze zrobił pokazując ich prawdziwą twarz zamiast głaskania tych rusofili i wariatów po głowach.
#konfederacja #bekazprawakow
Zaloguj się aby komentować
Pan Piotr Kraśko karierę dziennikarską w TVP rozpoczął w wieku nastoletnim przy prowadzeniu własnego programu 5-10-15 w latach 80 w reżimowej TVP, co zawdzięcza karierze dziadka i ojca (działacze PZPR i dziennikarze związani z komunistami), a już jako 20 latek "wygrał plebiscyt" (niczym wybory na Białorusi) i został etatowym pracownikiem Telewizji Polskiej.
Przypomnijmy, że w 1991 roku nie było raczej zbyt dużego wyboru mediów. Byliśmy świeżo po transformacji ustrojowej, a liczbę kanałów telewizyjnych dało się zapewne policzyć na palcach jednej ręki. Dopiero kilka lat później zaczęły rozwijać się co raz to nowe stacje.
Zwykły resortowy dzieciak, który karierę zawdzięcza totalitaryzmowi i krzywdzie ludzkiej. Kim był dziadek Kraśki?
Od sierpnia 1940 do 22 czerwca 1941 członek Międzynarodowej Organizacji Pomocy Rewolucjonistom (założnej w Moskwie przez Bolszewików). Od połowy czerwca 1948 kandydat na członka Polskiej Partii Robotniczej[1], następnie od połowy grudnia 1948 członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (od początku zasiadał w egzekutywie podstawowej organizacji partyjnej w Gdyni)[1], zajmował wiele funkcji w kierownictwie lokalnym i centralnym partii [...] Od 13 lutego 1971 do 28 marca 1972 wiceprezes Rady Ministrów[1] w rządzie Piotra Jaroszewicza. Od 28 marca 1972 do 10 sierpnia 1976 członek Rady Państwa[1]
#polityka #wiadomoscipolska #gownowpis #konfederacja
Zaloguj się aby komentować
Różnica między Mentzenem a Tuskiem jest taka, że Mentzen jak idzie dyskutować, to ma naprzeciw siebie albo dziennikarza nastawionego na ataki, albo w studiu 3-4 inne osoby, które atakują go stojąc ramię w ramię. I na koniec jeszcze ataki farmy botów, które piszą identyczne posty co kilka sekund, że go zaorano, choćby dyskusja była wręcz nudna.
Natomiast Tusk zawsze ma naprzeciw siebie kogoś, kto poklepuje go po plecach, bo nie wychodzi poza swoje podwórko, a potem ta sama farma botów pisze, jak to on świetnie wypadł xD
Raz wyszedł poza swoje podwórko i sam się doszczętnie zaorał, nie wiedząc ile to minuta i nie odpowiadając na pytania, zniżył się do poziomu wyzwisk z Vateuszem, co było wodą na młyn dla PiSowskiego elektoratu ze wsi xD
#wiadomoscipolska #polityka #konfederacja
Zaloguj się aby komentować
TVN najpierw wyemitował jakiś reportaż o Konfederacji i Mentzenie, a zaraz po nim wywiad z Mentzenem.
Wyjątkowo zgadzam się z Konfederacją, to trochę poniżej pasa.
#polityka #konfederacja #tvn

@smierdakow no ale coś nieprawdziwego było w tym reportażu, że znowu pan symetryczny się obudził?
Czy nie można pokazywać faktów bo jak zwykle, działają na niekorzyść konfy?
Nie Zapraszają, źle. Zapraszają też źle.
Było zostać na bezpiecznym tiktoku
Ps. Kraśko, faktycznie średnio profesjonalny. Tak łatwo ograć zawodnika M a dziennikarz się nabuzowal jak gdyby poczuł misję
Zaloguj się aby komentować
Konfederacja to nie jest struktura homogenna. Tam są ludzie o poglądach zbliżonych do liberalnych, zwłaszcza gospodarczo, natomiast nie wyobrażam sobie rozmowy z człowiekiem, który publicznie deklarował swoją „piątkę”, że bez Żydów, bez gejów, bez Unii Europejskiej, bez podatków i bez aborcji, jeżeli się nie wyrzeknie tych poglądów, parę razy już się ich wyrzekał, to nie ma sensu z nim rozmawiać.
#polityka #konfederacja

Zaloguj się aby komentować
https://twitter.com/SlawomirMentzen/status/1712050604858560632
No akurat do tych nagrań niestety dostępu nie miałem,ale powiem,że to zbyt promocyjna cena jak na taki hak czy haczyk.
PS: Jestem na to za uczciwy by próbować tu oszustwa (choć milion to naprawdę spoko sumka by była) - ale ciekawe ilu kombinatorów- macherów od AI - będzie próbowało wykiwać Metzena i jak on się zabezpieczy przed fałszywkami,fałszywymi próbkami itd.
#metzen #bekazmemcena #konfederacja #jebacpis #morawiecki #bekazmorawieckiegozlodzieja #ai
Zaloguj się aby komentować
No i jest niespodzianka od Mentzena.
Sławomir Mentzen oferuje milion złotych za nagrania z Sowy, które rzekomo zniknęły, a na których premier Morawiecki ma się przyznawać do przekrętów finansowych.
https://twitter.com/SlawomirMentzen/status/1712050604858560632?t=ezZSviEj_vOE6sPoy0MPEA&s=19
#polityka #konfederacja

Zaloguj się aby komentować
Zgodnie z moją wiedzą, Janusz Korwin-Mikke został poproszony, żeby spokojnie już nic nie robić do końca kampanii. Nie tweetować, nie pisać, nie wypowiadać się, odpocząć – stwierdził Przemysław Wipler w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus.
Wyzwanie przed Korwinem xd
#polityka #konfederacja

Zaloguj się aby komentować