Zdjęcie w tle
piksel169

piksel169

Mocarz
  • 27wpisy
  • 530komentarzy
Tak wygląda mównica sejmowa od strony stołu prezydialnego.
Lampka "CZAS MIJA" miga po włączeniu jej przez marszałka na jego panelu, który wrzucam w komentarzu.

#sejm #polska #parlament
4b7d69de-7f91-4d4f-bcf8-acd0dee2b640
LovelyPL

Tam nie powinno być "czas mija" tylko normalny zegar odliczający do zera. Jak dojdzie do zera, automat odłącza mikrofon.

Proste, skuteczne i nie ma darcia ryja, że ktoś złośliwie wyłączył wcześniej, a inny mówił dłużej.

Dudleus

Fajnie tak zobaczyć bo w sumie nie miałem pojęcia jak to wygląda.

Wyrocznia

@piksel169 ile bym dał żeby pisowcom tak się włączało od Hołowni: „sklej już tą d*pę” XD

Zaloguj się aby komentować

Hołownia to największy wygryw ostatnich 20 lat i jestem ciekaw, jak to przekuje w praktykę (jak na 1 dzień poszło mu super), ale jemu nie dać szansy, to byłby grzech.

Spójrzcie, jakie tłumy się przewijają przez Sejm, przez te wszystkie kadencje. Wielu bardzo chciałoby być drugą osobą w państwie, zaraz po prezydencie. A on to dostał, bo ludzie mu zaufali i umiał tyle ugrać w wyborach.
I niech robi swoje, tak jak obiecał, nie opłaca mu się nie spełnić tych obietnic, bo go ludzie i tak rozliczą. A za chwilę, a może awansować na prezydenta.

Hołownia to nasz Zełenski, ma zadatki i na prezydenta, i na męża stanu. Oby tego nie spierdolił.

#holownia #polska2050 #bekazpisu #jebacpis
d3340603-7a6d-46fb-9588-55eeb4dd6efa
Enzo

@piksel169 Mimo że 3D dostała mój głos to dla mnie absolutnie gość nie pasuje na męża stanu czy prezydenta czyli zwierzchnika sił zbrojnych za płakanie nad konstytucją. Bardziej widzę go właśnie w roli marszałka.

Swego czasu też nie popisał się jak natychmiast chciał wykonywać wyrok sądu i zamykać Turów. Fajnie że wnosi nową jakość do sejmu, prezentuje się profesjonalnie ale jeszcze sporo nauki przed nim. Przede wszystkim mniej emocji a więcej rozwagi w wypowiedziach. Wycofanie gotówki też się za nim ciągnie a zdecydowana większość wyborców tego nie chce.

Kolejna kwestia to trzeba zaczekać 4 lata z ocenami bo przecież liczą się czyny a nie słowa.

vinclav

@piksel169 mało kto wie, ale Białystok teraz napierdala z mocą tysiąca słońc, Holownia to białostoczczanin

Zaloguj się aby komentować

Seniora rodu Zandberg spotyka jego stary znajomy, Mordechaj i pyta:
- A co słychać u twojego najstarszego syna?
- Izaak siedzi w Szwecji.
- A co on tam robi?
- Wprowadza postęp!
- A co słychać u twojego średniego syna?
- Adrian siedzi w Polsce.
- A co on tam robi?
- Wprowadza postęp!
- A co słychać u twojego najmłodszego syna?
- Beniamin siedzi w Izraelu.
- A co on tam robi? Wprowadza postęp?

- Czyś ty zwariował?! W Ojczyźnie?!

#zandberg #razem #heheszki
jimmy_gonzale

Żyd pyta żyda:

- skąd masz taki złoty zegarek?

- Ojciec mi sprzedał jak umierał.

Zaloguj się aby komentować

No i skończyliśmy z PiSem jak z Beckiem w 1939, wszyscy się z nas śmieją, albo nas podejrzewają i robią interesy bez nas. Wszystkim PiSowcom życzę raka z przerzutami do mózgu. Takiego bolesnego, by cierpieli przez długie miesiące. BEZ morfiny, BEZ wsparcia.
#polityka
qdco

@piksel169 Określanie rządów ZP od początku, jako grupy rekonstrukcyjnej sanacji, to akurat się prawicowym publicystom udało.

30ohm

@qdco każdy kto chociaż trochę ogarnia historie najnowszą wiedział że będzie powtórka sprzed 100 lat. Niestety duża część społeczeństwa nie ma pojęcia o tym jak wygląda 2 RP, bo specjalnie program nauczania był taki żeby to było na samym końcu a samorozwój w tej samej grupie właściwie nie istnieje

qdco

@30ohm Ba, mało kto wie, że II RP to wcale nie nadganiała do zachodu w bogactwie, a wręcz przeciwnie. A niektórzy dali sobie wmówić mit, że gdyby nie wojna i komunizm, to my byśmy tutaj Niemców ustawiali. Tyle że jak ktoś mierzy jakość państwa przez to, jak bardzo macha szabelką i wszyscy o nim mówią, no to jest, jak jest.

rakokuc

@piksel169 Podobno w oczach Anglików politycy Sanacji byli podejrzanymi wąsaczami z autorytarnymi zapędami i dlatego Francuzi musieli często robić za pośredników. I w sumie faktycznie wszystko pasuje do PiS, pomijając tylko wąsy i to, że nikt nie chce być pośrednikiem.

Jarem

@piksel169

Takie życzenia nie świadczą dobrze o tobie.

piksel169

@Jarem Ja im życzę sprawiedliwości, a dokładniej powrotu cierpień, które wyrządzają narodowi. Tak, żeby były skumulowanie, by te skurwysyny poczuły, co nam robią. Co jest złego w chęci powrotu karmy?

Jarem

@piksel169

Niezły z ciebie Hammurabi

Zaloguj się aby komentować

Był pierwszym czarnoskórym tragikiem szekspirowskim i światowej sławy aktorem dramatycznym.
O jego talencie entuzjastycznie pisali Walter Scott, Hans Christian Andersen, Charles Dickens i Lew Tołstoj. W 1867 roku przyjechał do Łodzi, by zagrać swoją popisową rolę – Otella. Niestety zamierzony występ udaremniła śmierć aktora, dla którego Miasto Łódź okazało się ostatnim przystankiem na drodze życia i artystycznej kariery.

Ira Aldridge, bo o nim mowa, urodził się 24 lipca 1807 roku w Nowym Jorku w rodzinie pastora Daniela Aldridge’a. Życzeniem ojca było, aby młody Ira został duchownym. Jednak to aktorstwo okazało się jego prawdziwą pasją.
Ira Aldridge początkowo występował na deskach African Grove Theater na Manhattanie.
11 maja 1825 roku zadebiutował w londyńskim teatrze Royalty rolą Otella. Sławę przyniosła mu tytułowa rola w sztuce „Oronooko, czyli królewski niewolnik” Thomasa Southerne’a. Później aktor grywał główne role m.in. w „Ryszardzie III” oraz „Kupcu weneckim”. W 1828 został pierwszym w dziejach czarnoskórym dyrektorem teatru w Wielkiej Brytanii – Coventry Theater.

W latach 1852–1867 Ira Aldgridge odbywał tourne na kontynencie europejskim. Grywał na deskach teatrów dzisiejszej Belgii, Niemiec, Francji, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Czech, Rosji oraz Polski. W 1852 roku przyjechał do Szczecina, Poznania i Wrocławia. W 1862 roku dwukrotnie pojawił się w Warszawie. Odwiedził także Radom.

Pięć lat później aktor, którego sceniczna gwiazda świeciła pełnym blaskiem, zawitał do Łodzi. Na jego występ miejscowa publiczność oczekiwała z wielkim zainteresowaniem. Ira Aldridge przygotowywał się wraz z lokalnym zespołem do wystawienia „Otella” w nieistniejącym już dziś teatrze „Paradyż” przy ulicy Piotrkowskiej. Do wystawienia sztuki jednak nie doszło na skutek nagłej śmierci aktora w dniu 7 sierpnia 1867 roku. Przypuszczalnie powodem zgonu było zapalenie płuc.

W pogrzebie Iry Aldridge’a wzięły udział tysiące łodzian. Konduktowi pogrzebowemu przewodził prezydent miasta Edmund Pohlens. Ciało złożono do grobu na ewangelickiej części Starego Cmentarza w Łodzi przy ulicy Ogrodowej. Niemal ćwierć wieku później, jego córka primadonna Suranah Aldridge ufundowała ojcu nagrobek z honorarium za koncert, który dała w łódzkim teatrze „Thalia” 11 maja 1890 r.

O pobycie tego wybitnego aktora w naszym mieście przypomina również tablica wmurowana na ścianie kamienicy przy ulicy Piotrkowskiej 175, w pobliżu miejsca, w którym w XIX wieku mieścił się zajazd i teatr „Paradyż”. Została ona odsłonięta w listopadzie 2014 r.

Poniżej prezentujemy zdjęcie Iry Aldridge’a w stroju Otella, pochodzące ze Zbioru ikonograficznego APŁ.

źródło: Archiwum Państwowe w Łodzi

#lodz #aktorzy #teatr #sztuka #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
e5667b67-1498-4d0b-a22a-c62bebee0276

Zaloguj się aby komentować

Łapcie ciekawostkę:

80 lat temu żyło w Polsce ok. 5 milionów Ukraińców. Nacjonalistów OUN-UPA, odpowiedzialnych za mordowanie Polaków na Wołyniu, było ok. 40 tysięcy.

Stanowi to ~0.8% ludności ukraińskiej.

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #wojna #ukraina #wolyn
Niewiedza_jest_blogoslawienstwem

Za mordy na Wołyniu było odpowiedzialnych jeszcze mniej. 40 tys. to ogólna liczba członków UPA, a za czystki etniczne na Wołyniu było odpowiedzialnych do 4 tys. bojowników. To pokazuje nam jednak jak duży deficyt bezpieczeństwa panował wtedy na obszarach okupowanych przez III Rzeszę i jak niewiele trzeba było w tym okresie by podpalić cały region i zabić dziesiątki tysięcy Polaków

Krzysztof_Listonosz

@piksel169 i te 0.8 wystarczyło by zabić 100000 cywili

Miggers

@piksel169 daj teraz ciekawostkę ilu Ukraińców tych zbrodniarzy teraz traktuje jak bohaterów. Nawet ci pomogę w liczeniu, jeden:

da4f7e4b-4384-48a4-b461-8934fe799153
danny-cot

@Miggers

No ilu?

że Załużny mordował??

Bandera siedział wtedy w niemieckim więzieniu później w obozie razem z naszym Grotem i oprócz wołyńskich odklejeńców nikt na poważnie nie oskarża go o Wołyń.

Miggers

@danny-cot no tak, skrzydło oun którego był liderem mordowało, ale akurat poczciwy Baćka nic nie wiedział, szkoda słów na to jakimi klaunami jesteście

Zaloguj się aby komentować

Czy tu dostanę bana za tego mojego gifa? #lgbt
#gif #heheszki #humorobrazkowy #administracja #moderacja
61c163b8-1912-47b1-9763-682747db9bd8
Neq

@piksel169 dostajesz awans skurwysynu !

Giban

Użyłem go kilka lat temu, po usg jajek, żeby przekazać żonie diagnozę

Rudolf

@piksel169 gif jeszcze z okresu kiedy nawet na sześcianie brzydkie obrazki z papieżem generowały poruszenie. na bank jest twój

piksel169

@Rudolf Kpisz czy mówisz serio? Tak jak wspomniałem, do dziś mam projekt z Sony Vegasa na to dzieło XD

Rudolf

@piksel169 wstawaj, zesrałeś się

Zaloguj się aby komentować

Jest ktoś mi w stanie pomóc? Nie mogę znaleźć sieci WiFi...
Próbowałem resetów, zmiany sterowników, nie działa.
Mam TP-Link Wireless USB Adapter.
#windows10 #komputery #internet #informatyka #technologia
955de118-e837-4c09-8752-d9e3e755843f
D4n4ri

@piksel169 Zakładam, że WiFi jest widoczne dla innych urządzeń niż komputer. Sugeruję jakiegoś linuxa do odpalenia z płyty/pena do sprawdzenia czy to sprzęt. Działa na linuxie = sprzęt jest Ok. Jeśli tak to sugeruje:

  1. przywrócić system do stanu sprzed awarii, jeśli nie można tego zrobić lub to nie działa to patrz pkt 2


  • znaleźć i pobrać po kluczu produktu najnowsze sterowniki od producenta układu,

  • odpiąć urządzenie,

  • wywalić sterowniki,

  • odpalić jakiś cleaner,

  • zrobić update systemu,

  • wpiąć urządzenie,

  • przy instalacji wskazać ręcznie sterowniki lub jeśli się nie da przeprowadzić ręcznie aktualizacje z pliku.

piksel169

@beer_man Nie mam, PC, karta wpięta i co najlepsze, łącze działa, ale widok nadal taki sam.

piksel169

@D4n4ri Komputer widzi WiFi i jest połączone, jedynie graficznie to siadło.

Zaloguj się aby komentować

Następna