18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
siema, nie podoba mi się wzrost cen Orange Flex- internetu w sumie nie wykorzystuję aż tyle, wystarczyło by mi 10GB i no-limit sms+dzwonienie. Czy możecie mi coś innego polecić?
#telefony #pytanie #kiciochpyta #hardware #operatorzy
Zaloguj się aby komentować
Fotografia produktowa.
Mam małej wielkości moduły elektroniczne naszej produkcji i szukam niedrogiego namiotu do fotografii.
Używał ktoś czegoś takiego? Jake rezultaty?
#fotografia #fotografiaproduktowa #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Gdzie byście polecili teraz wybrać się na lastminute? Wymagania: ciepło i możliwość pozwiedzania czegoś, spacerów, a nie tylko leżenie plackiem
#podroze #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#samochody #motoryzacja #kiciochpyta #gownowpis
(losowe zdjęcie z neta)

@nobodys ani w moim obecnym, ani w poprzednim aucie producent nie przewidział możliwości przewożenia koła zapasowego.
Może mam też szczęście, ale w ciągu ostatnich 15lat ani razu go nie potrzebowałem. Raz złapałem wkręta, ale powietrze wolno schodziło, więc tylko dopompowałem koło na stacji i dojechałem do wulkanizacji. W moim przypadku zapasówka to zbędny balast. Za to już w rowerze wożę 2 dętki w zapasie ^^
Polecam wozić. Po montażu podtlenku gazotu przestałem wozić i oczywiście zemściło sie to na mnie w trasie. Doturlałem sie do najbliższego wulkanizatora na kapciu. Opona śmietnik, musiałem kupić od niego coś tymczasowego, oraz finalnie koszt dwóch nowych opon. Na szczęście felga cała. Dowiedziałem się też, ze spraye do uszczelniania opon nie działają przy 17”
Zaloguj się aby komentować
Czy ktos obeznany w azjatyckiej rzeczywistosci wie, dlaczego tylu z nich nosi ubrania czy posiada walizki national geographic? Doslownie 1/10 koreanczykow, ktorych widzialem mial np. Bluze czy kurtke ng.
#kiciochpyta #podroze
Zaloguj się aby komentować
Czy miał ktoś do czynienia z weryfikacją konta na Facebooku? Żona musi się zweryfikować, a imię na profilu nie zgadza się z jej rzeczywistym (zdrobnienie) + ma nazwisko panieńskie xD automat odrzuca stary dowód, nowy dowód, akt małżeństwa, czy jest jeszcze nadzieja? Z tego co widzę nie ma opcji by skontaktować się z człowiekiem z facebooka i wyjaśnić xD
Może ktoś miał podobną sytuację
#facebook #pytanie #pytaniaiodpowiedzi #kiciochpyta #komputery
ja sie weryfikowalem dowodem ktroy stracil waznosc i przeszlo XD
ale zarowno FB jak i Youtube czesto zglaszam rozne scamy i nigdy tego syfu nie blokuja.
na youtube robie to uporczywie i ten BOT nigdy sie tego nie moze dopatrzyc XD Przeciez z youtuba moga korzystac dzieci - a tam zawsze z polecanych sobie cos wyklikasz....
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #energetyka #tauron
Jak zmusić skurwibąków z tauronu żeby inkasent przychodził regularnie i podawał prawidłowe odczyty? Płacę za odczyty więc nie będę tego robił za niego, nie ma też możliwości całkowitego zrezygnowania. Teraz co miesiąc dostaję faktury z szacowanym zużyciem, całkowicie rozbieżne od rzeczywistego. Jak już inkasent przyjdzie to najczęście podaje nieprawidłowy odczyt. Sytuacja trwa już od dwóch lat, skarg było multum - do sprzedaży i dystrybucji - bez skutku. Inb4 - licznik na klatce schodowej, szafka z okienkiem, dostęp jest bezproblemowy.

@6502 Energa nie lepiej xD Mistrzostwem był apdejt ich poratlu niedawno
Remontowałem chatę i jakoś tak nie spisałem licznika, więc inkasent pewnie nawet nie był tylko wpisał zużycie 'z d⁎⁎y'.
Chciałem dalej podawać sam, ale nie przyjmowało podanego stanu bo faktyczny po prawie dwóch miesiącach wciąż był niższy niż to co gość wpisał xd A na stronie nie podają oczywiście jaki stan był podany tylko samo 'zuzycie'..
Ehhh dwa dni na infolini xD
Zaloguj się aby komentować
Może ma ktoś z was #forda #focusa MK3 RS?
Patrzę ostatnio na otomoto, że wizualnie bardzo fajne autko (w środku już nie xd).
Zastanawia mnie, czy kupując takiego forda (2017r), to trzeba się przygotować na częste wizyty u mechanika, czy raczej jeździ się nim bez większych awarii?
Dotychczas miałem tylko japońskie samochody i do mechanika zaglądam wyłącznie na serwis przewidziany przez producenta (nie licząc sarny XD) i pewnie nie chciałbym zmieniać takiego podejścia.
#samochody #kiciochpyta
Miałem focusa 1 i 2. Benzyna i diesel. Samochody jeśli serwisowane i nie trupy to są całkowicie bezawaryjne i cieszą fajną jazdą. Z wad to utrata wartości (Polacy to debile i nie chcą nic na F więc ford traci wartość szybciej niż inne marki mimo, że to super samochody) i rdza po około 10 latach od wyprodukowania. Koszty serwisu niskie. Byłem bardzo zadowolony.
Edit: wersje wyczynowe tracą wartość mniej, bo są cenione.
Zaloguj się aby komentować
Przeczytałem właśnie w komentarzach pod jakimś znaleziskiem, że Hejto jest przykładem takiego starego dobrego internetu i że stosunkowo mało to młodzieży. Sprawdzam!
#ankieta @hejto #kiciochpyta #pytanie #pytaniaiodpowiedzi
Zaloguj się aby komentować
#niewiemjaktootagowac #kiciochpyta i może #warszawa dla zasięgu.
Właśnie chcieli mnie ojebać z kasy metodą na pracownika banku i konto techniczne. Na szczęście ogarnąłem się że to scam zanim przelałem kasę. Jak myślcie, zgłaszać na #policja ? Z jednej strony to złamanie prawa które należy zgłaszać, ale z drugiej, czy takie sprawy mają jakąkolwiek wykrywalność jak mam jedynie numery telefonów z których do mnie dzwonili?
W banku wszystko załatwione.
@SpokoZiomek jakbyś im wysłał chociaz złotówkę to można iść na policję i zgłaszać oszustwo a tak to został ci tylko https://incydent.cert.pl/
Zaloguj się aby komentować
Jprdl, licznik gazu mi pokazuje mniej, niż miesiąc temu. Myślicie, że gazownia mi zapłaci za dostarczony im gaz? Tylko nie mam umowy prosumenckiej...
#kiciochpyta #gaz #dom
Zaloguj się aby komentować
Macie jakieś wielkanocne filmy do obejrzenia? Żywoty Briana mam już za sobą.
Jeśli ktokolwiek ma coś związanego z Wielką Nocą to dawajcie znać, najlepiej jak będzie to komedia.
#wielkanoc #filmy #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
Tomkowie, możecie polecić jakiś monitor do 1000 (chętnie jeszcze taniej) w miarę dobry. Nie zamierzam na nim grać, ma być do przeglądania netu i oglądania filmów. Na szybkości reakcji mi w związku z tym nie zależy ale fajnie jakby miał dobre odwzorowanie kolorów i głęboką czerń. Mój monitor się właśnie dzisiaj skończył a mam go już coś koło 15 lat i ze 4 razy był naprawiany więc może czas rozejrzeć się za nowym.
#pytanie #kiciochpyta
@serotonin_enjoyer @serotonin_enjoyer a tu cała lista z cenami i specyfikacją https://docs.google.com/spreadsheets/d/1KpfoLVZPIJ7nH9tcqf-8WnDvW0j0oTVVX3dv4qGK16U/edit#gid=837037667
Zaloguj się aby komentować
Jak pisać posty, że wykop to patologiczny pisowy ściek a Hejto to portal dla inteligentnych, zamożnych pasjonatów? Gdy ja napiszę coś takiego dostanę 2 piorony a jak ktoś inny to ponad 60. #kiciochpyta #wykop #hejto
Zaloguj się aby komentować
#kiciochpyta #technologia #smartfony kupić oneplus nord 3 czy szukać innego modelu? #oneplus
Zaloguj się aby komentować
W ciągu najbliższych dwóch lat planuję zakup nowego samochodu, ewentualnie takiego maks dwu-trzy letniego.
Zakładam, że cena samochodu wyniesie 120-170k pln brutto, zastanawiam się jak najkorzystniej będzie go kupić, bo są chyba trzy opcje:
za gotówkę
kredyt
#leasing
Która opcja będzie najkorzystniejsza? Zakładając, że dysponuję całą potrzebną kwotą na zakup samochodu, prowadzę jdg (ryczałt + vat), samochodem zrobię ok. 15kkm rocznie.
Generalnie to jestem zielony jeśli chodzi o leasing, jeżeli chciałbym się zorientować o jakieś szczegóły, to powinienem uderzać z tym tematem do ASO, czy może szukać jakiejś firmy oferującej takie usługi?
#kiciochpyta #samochody #kupnoauta
Przy zakupie na firmę (zwłaszcza w leasing) musisz brać użytkowanie mieszane - do celów firmowych oraz prywatnych. Przez to mozesz odliczać tylko 75% KUP oraz 50% VAT za wydatki związane z samochodem. Ale skoro jesteś ryczałtowcem, to kosztów nie masz, więc zostaje samo 50% VAT. Oprócz tego limit na zakup auta to 150k - jeśli kupisz droższe to możesz tylko od tych 150k odliczać KUP, z VATem chyba podobnie ale nie jestem tego pewien.
Inna opcja to kilometrówka, no ale wtedy użytek prywatny odpada - wszystko musi być udokumentowane.
Jeśli nie zmienią przepisów to ze sprzedażą auta z firmy też są jaja.
Źródło: jestem na JDG na ryczałcie z leasingiem i każdego dnia pluję sobie w brodę że nie wziąłem najmu, bo mam całe męskie prącie oszczędności
EDIT: wyszło jakbym był jakimś ułomkiem co nie sprawdził co podpisuje i teraz płacze. Leasing brałem będąc jeszcze na liniówce, rok przed wprowadzeniem polskiego wału
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#dyskusje #spoleczenstwo #socjologia #kiciochpyta #polska
Co Waszym zdaniem najbardziej zmniejsza wiarygodność osoby jako człowieka zrównoważonego i samodzielnego po 26. roku życia.
Komentarze oczywiście mile widziane, ponieważ ankiety mają limitowaną ilość odpowiedzi.
@FrytBajt2057 chyba wiem dlaczego zrobiłeś tę ankietę i dałeś takie opcje do wyboru. Każda na swój sposób jest ważna, ale nie każda jest w pełni od Ciebie zależna. Mi się już kilka osób udało przekonać do prawka czy nawet samej jazy jak już prawko miały. To Ci polecam, bo dzięki temu zwiększysz pewność siebie i poczucie sprawczości a to z kolei .... zwiększa pewność siebie, która jest kluczem. W każej chwili będziesz mógł buc gdziekolwiek zechcesz, zależy to od Ciebie a nie terminów kursowania jakichś pociągów, autobusów etc. Nauczysz się ogarniać projekty, bo posiadanie auta jest trochę takim projektem a nawet jak nie chcesz mieć auta, to dzisiaj jest milion opcji wyabjmu od krótko do długoterminowego. Moja siostra była szarą myszką i dzisiaj naprawdę dziękuje mi, że praktycznie ją do tego zmusiłem - inaczej byłaby ciągle uzależniona od innych. Więc pierwsza rzecz - prawko. Reszta przyjdzie z czasem, ale prawko to taki "must have".
To oczywiście tylko moje zdanie, ktoś może mieć inne - przecież nie każdy musi mieć rację 😉
Zaloguj się aby komentować
Mocno zastanawiam się nad aplikacją do diety. Od jakichś 2 miesięcy siedzę na diecie, którą zrobił mi trener personalny i mam obliczoną konkretną ilość kalorii, węgli, białka i tłuszczy.
Fajnie by było mieć więcej przepisów niż tydzień, który dostałem z dietą :). Dotychczas korzystałem z DietPlannera, ale sama aplikacja jest tylko w wersji webowej, jest strasznie mozolna i mnie męczy. Najfajniej byłoby mieć ułożenie przepisów pod konkretne makro na cały dzień, ale zmieniam powoli podejście i sam wolę szukać czegoś na co mam ochotę, ale z konkretnym makro.
Myślę nad #fitatu albo #yazio - jest ktoś kto korzysta i poleca? Premium to raczej pewniak, bo szukanie przepisów po makro wymaga premium (przynajmniej w Fitatu). Sprawdziłem sobie MyFitnessPal, ale jakoś mi nie siadł.
#dieta #fitness #kiciochpyta #zdroweodzywianie #silownia
Zaloguj się aby komentować