Czy ktoś mógłby mi pomóc odczytać oznaczenie felgi? Albo wyprostować mnie w mojej interpretacji?
Czaję, że J 16 to średnica. 6 1/2 to szerokość. JJ to terenówka. Ale co potem? "Dot Topy?" WTF? Gdzie ET? Czy to jest ten nr za "Dot Topy"? bodajże 39? No i co oznaczają ostatnie cyfry? Gdzie średnica otworu centralnego? i gdzie rozstaw śrub?
Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś stare dobre często niedocenione gry z dekady 2000-2010, byle nie fpsy, nie rts-y i inne zręcznościowe? #kiciochpyta #gry #staregry
To normalne, że na pewnej uczelni w krakowie wykładowca daje program do pobrania z dysku google w formie instalatora zamiast ze strony producenta? Jak ktoś nie ma windowsa tylko macOS to każe pobrać trial na 30 dni. Tochę przypominają mi się czasy piracenia nfs most wanted za dzieciaka ( ͡° ͜ʖ ͡°) #krakow #studbaza #studia #piractwo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Orientujecie się czy gdzieś znajdę nagrane audycje z Radia Wrocław? Albo stream, który można cofnąć o kilka godzin? Chodzi mi konkretnie o dzisiejszy "TOP5 dolnośląskich klubów krótkofalarskich". Szukałem na ich stronie i akurat to nie jest zarchiwizowane ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co waszym zdaniem najbardzije się zmieniło w ciągu ostatanich 30-40 lat? Albo jakie rzeczy, które teraz są dla nas oczywiste i codzienne jeszcze 30 lat temu były science-fiction albo były mocno ograniczone.
Dla mnie z takich oczywistych to internet i telefonia komórkowa, moje dzieciństwo przypada na lata 90. i 00., telefon dostałem dopiero w gimnazjum. Umawianie się ze znajomymi na konkretną godzinę, żeby się pobawić i było trzeba pilnować, bo nie dało się powiadomić kolegi jeśli nie przyjdziemy xD granie w gry online tylko w kafejce internetowej.
Z powiązanych, ale mniej oczywistych, to dostęp do muzyki. Kiedyś było radio i kilka kaset i płyt w domu, jak jakaś piosenka w radiu mi się podoabała to mogłem jej nie usłyszeć przez najbliższe kilka tygodni. Potem był winapm, mp3, ipody itp. ale spotify to prawdziwa rewolucja.
Macie jakas ciekawa gre, w ktora bysmy mogli pograc online na 3-4 osoby? Gramy w warzone aktualnie, ale juz powoli sie nudzi oraz nie ktorzy narzekaja ze nie dojechali z poziomem do reszty, mniejsza.
Szukam :
Gry w ktora mozna pograc w 3-4 osoby
Albo na ps5, albo crossplay (moge grac i na pc i na ps5, a reszta ma tylko konsole)
Gatunek w sumie obojetnie - chociaz mysle ze skoro warzone dla niektorych za szybki, to raczej bym poszedl w cos innego niz fps
cena: jesli warto to bez problemu kupimy, ale kazdy ma ps ekstra wiec fajnie jak by bylo w bibliotece
raczej gra ktora nie wymaga siedzenia 20 godzin dziennie i expienia (typu mmorpg: lineage 2 czy wow) oraz nie wymaga wszystkich graczy - czasami jest nas 2, czasami 4 itp
O czym myslalem i co bylo proponowane do tej pory:
Helldrivers 2
GTA 5
Sea of thieves
Baldrus Gate (na szybko w google sprawdzilem ze idzie online)
@Bezkid Killing Floor 2(6 graczy), Aliens Fire Team(3 graczy), Deep Rock Galactic(4 graczy). We wszystkie grałem ze znajomymi i bawiłem się dobrze, chociaż Aliena tylko raz przeszliśmy i nigdy do tego nie wróciliśmy. Deep Rock Galactic jest bardziej chillowy, jest strzelanie i kopanie, a Killing Floor to mieszane uczucie, bo rozdzwięk miedzy poziomami trudności jest na tyle spory, że albo ci lepsi gracze nudzili się jak mopsy na normalu, albo bardziej niedzielni byli kulą u nogi na wyższych poziomach, więc tu sporo zależy od ekipy.
siema, poleci ktoś miejsce gdzie mógłbym wziąć stolik dla 15 osób z piwem i chociaż średnim żarciem xD wiem że dzisiaj to już ciężko, ale muszę spróbować
Ja mam wręcz odwrotne doświadczenie z tą firmą. Wybierałem najwyższe modele golarek, szczoteczek i wszystko do kosza miesiąc, dwa po gwarancji.
Ta stacja parowa to tak na oko 2x przepłacona w porównaniu do Tefala (którego mam), jakieś turbo czujniki które, jak się zepsują to naprawa będzie nieopłacalna. Popatrz sobie na ajbodach i innych pepperach bo są często promki.
Jak kupisz to zwracaj uwagę na odkamienianie, bo to jest killer dla grzałki w tych sprzętach.
Wiem, że nie jest to piękniś, ale powinien sprawnie radzić sobie z koszulami, być naprawialny i do tego lejesz zwykłą wodę mając w d⁎⁎ie zabawę w filtrowanie/destylowane.
Hej, mam wrażenie, że logowanie poprzez mObywatel nie działa- co najmniej od piątku. W skrócie na stronie https://login.mobywatel.gov.pl powinien wygenerować się kod QR, który następnie skanujecie w aplikacji mObywatel. Czy możecie mi potwierdzić, że kod QR graficzny na tej stronie się Wam wyświetla poprawnie- czyli pokazuje się prostokąt z kropkami (nie jak w załączniku), lub w wersji mobilnej możecie skopiować kod, następnie go wkleić gdzieś i kod nie ma wartości NULL? Niestety prawdopodobnie jak widzicie to się nie dzieje, przeglądarka dostaje kod http 401 zanim się jeszcze zalogujemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytałem paru innych znajomych, mają ten sam problem, sam również to testowałem z łącza mobilnego i stałego na wielu przeglądarkach, z trybu incognito. Nadal nie działa.
Dzwoniłem na helpdesk dwa razy- za każdym razem po drugiej stronie telefonu ktoś z helpa mówi, że mu działa XD jak poprosiłem chłopaka, by sprawdził na łączu mobilnym z telefonu to raz, że nie potrafił wymusić pełnej wersji, to mi powiedział, że ma ajfona i mu po wymuszeniu wersji pełnej wyświetla się Whitelabel error page i to wina telefonu. XD
Założyłem ticket, obecnie dostałem odpowiedź, bym wyczyścił cookiesy- więc znowu podejrzewają, że problem jest u mnie lokalnie mimo dodania, że problem pojawia się u większej ilości osób. Cookiesy wyczyszczone, problem jest nadal.
inb4 w stopce jest link odnośnie deklaracji dostępności i gdzie ją zgłaszać- KPMR, niestety przekierowują mnie dalej na wspomniany helpdesk XD
@TMBRK powiem tak - od kilkunastu lat korzystam z programu pity.pl. Z nim wypełnisz ale tez wyślesz PITa. Jak autentykacja do wysyłki - będziesz potrzebował tylko wartości któregoś pola z zeszłorocznego PITu. Zero pieprzenia się z mObywatelem / epuapem / podpisem zauwanym. Jedyny minus - brak dostępu do twoich pitów 11 lub 8b od pracodawcy, ale zakladam, że i tak te dokumenty masz.
Za jakiś czas będę jechał na urlop - do zaprzyjaźnionej rodziny z Włoch. Nie jacyś dobrzy znajomi - luźni, z którymi widuję się bardzo sporadycznie.
Chciałbym im zabrać coś na prezent. Coś konsumowalnego, niebędącego alkoholem, ale coś, co można by określić jako "polskie", "lokalne" czy jakoś tak. I coś, co raczej znajdę w sklepie, bez konieczności jazdy do jakiegoś specjalnego miejsca w Polsce.
skonfiguruj profil służbowy albo dodatkowego użytkownika, w którym np. domyślny dzwonek będzie wyłączony a dla określonych kontaktów lub grupy ustawisz dźwięk
Jak będę się interesował polityką a w każdych wyborach będę głosował na KO to dostanę bonus do inteligencji, zarobków czy czegokolwiek? Albo by na tę konkretną opcję głosować to trzeba spełniać wymagania czy nie sprawdzają tego? Zauważyłem, że wszyscy tutaj są za tym a jednocześnie największą elita tu siedzi nie to co na innym portalu.
@Dudleus jezeli poczucie uznania w spolecznosci mocno wplywa na Twoja samoocene, to za pochwalanie po i ich wszystkich pomyslow bedziesz klepany po pleckach
@Dudleus weź te baity polityczne rób chociaż trochę mniej oczywiste. Hańbisz ten święty tag, a od tego wątroba gnije i to jest akurat fakt autentyczny.
@6502 zryty tworzył multikonta i wyzywał i groził modowi uśpieniem lub odstrzeleniem, a potem spamował niecenzuralnymi obrazkami - nie pierwszy i nie ostatni raz z tym użytkownikiem
Mnie ostatnio jakiś rusek próbował przejąć kod do aktywacji whatsappa.
I co? Dostałem przez 2 dni z 50 sms z kodem do rejestracji na nowym telefonie. Nawet nie ma kogo zablokować za bardzo, bo przyszło 50 kodów i że dwa razy do mnie napisali.
To jakiś Facebookowy przekręt. Potem chcą żeby przelała kasę bo ci brakuje. Trzeba uważać bo potem się podszywają pod nick i starsze osoby mogą nie ogarnąc że to nie ten numer telefonu
Czy mógłby jakiś hejter bądź hejterowa zapytać sierplamy dlaczego ma mnie na czarno? Za każdym razem kiedy chcę dać pioruna jego wpisowi dostaję wiadomość, że nie mogę tego zrobić a ja zawsze się z nim zgadzam. Jestem potem smutny bo mogę sobie piorunować użytkowników z którymi praktycznie nigdy się nie zgadzam.
/co poradzić na hurtowo respawnujących się opryszków w Ulu w Planescape Torment? Wyszedłem z lokacji początkowej, tego niby grobowca i ciągle mnie te opryszki zabijają. #gry #staregry #kiciochpyta