Zaloguj się aby komentować
Patrzcie jaki piękny conajmniej w wieku Chrystusowym Transit Camper.
Cały zdrowy tylko lakier trochę wypłowiał.
Jeździłbym (ʘ‿ʘ)
Zapraszuje na tag #parkology
#samochody #motoryzacja #kamper



@Zly_Tonari miałem kiedyś nieprzyjemność prowadzić takiego na trasie Warszawa Kraków Warszawa w ciągu jednego dnia. 2.5D głośny jak helikopter, słaby, że pod górki na drodze pod Krakowem to jechałem na dwójce z gazem w podłodze a i tak mnie rowerzyści wyprzedzali, spalił z 12l ropy na sto. To była katorga, nigdy przed tym ani nigdy po tym nie byłem tak zmęczony po takiej krótkiej trasie.
Zaloguj się aby komentować
Przeglądam czasami oferty sprzedaży kamperów bo miałem w planie zmienić swojego 14-letniego kampervana na coś nowszego. Dzisiaj rzuciły mi się w oczy dwie oferty polskiej firmy Vannado robiącej piękne zabudowy vanów. Widać, że ciągle podnoszą jakość, a w ślad za tym idzie cena. Coraz częściej pojawiają się oferty kampervanów powyżej 500kzł. Fajnie się ogląda, ale zauważam coraz większy rozjazd między tymi ofertami, a tym o czym mógłbym chociaż pomarzyć
Chyba będzie trzeba się trzymać staruszka, chuchać i dmuchać.
Wspomniane 2 oferty:
https://www.otomoto.pl/dostawcze/oferta/man-tge-vannado-alaska-vannado-alaska-ID6GbIln.html
Tak nawiasem, nie jestem z tą firmą w żaden sposób związany, podoba mi się co robią...
Jeśli masz zbędne 3 bański to tu oferta dla Ciebie
Ciekawe są też oferty powypadkowych lub zjaranych kamperów. Co z czymś takim można zrobić?
#kamper #samochody #motoryzacja #podroze
@nieinteresujsie między ofertową na zakupową jest około 75k różnicy. Kolega kupował wprawdzie nie vannado ale knausa ostatecznie ale objechaliśmy w rok chyba z 10 dealerów.
Jak coś stoi za 320 to za 270 bierzesz, jak coś stoi za 420 bierzesz za 360 itd. pandemia bardzo napompowała marże. Przy zakupie np. 5 szt bo chcesz wypożyczać bez zastanowienia dorzuca jeszcze po 15k rabatu od sztuki jeśli bierzesz z placu.
Więc jeśli ten o którym piszesz wychodzi 530k to zakładam że marża wynosi 160k i spokojnie kupisz go za 420-440k.
Sam przez 4 lata miałem ale to 14 lat temu uroczego MB100 którym 2 razy byłem w Chorwacji zanim mi się dzieci urodziły i jakoś mnie znów już nie kusi żeby prowadzić sracz na kółkach przez pół europy 90km/h ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Chociaż czasem tęsknie i paczam czy nie wpadł jakiś ciekawy klasyk np. l300 camper albo Datsun

@nieinteresujsie ruchałem wtedy jak królik i nie bolało mnie w plecach jak sięgałem po kubek na wysokiej półce.
Porównanie pokazuje marże i rozjazd cen oferotowych od transakcyjnych a nie wyższość knausa (mnie sie zresztq nie podobal oponowalem za iveco daily 4x4 ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ z jakiejś germanskiej firmy )
Zaloguj się aby komentować
jeżdżący po Alasce 7.3l diesel Ford F350 z podwójną kabiną z drewnianym domkiem postawionym na pace jako kamper
nic bardziej hamburgerskiego dziś nie zobaczycie
#samochody #ford #kamper #alaska troche #offroad
Zaloguj się aby komentować

Czy Sycylia kamperem to w ogóle dobry pomysł? Sprawdziliśmy to i dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. [...]
Po Sycylii przemieszczaliśmy się kamperem Pilote V630J 2021, przeznaczonym z założenia dla 4 osób. Ma on 6.5 m długości i 2,8 m wysokości. Zasadniczo znajdowało się w...
@Half_NEET_Half_Amazing fajne! Kiedyś z ziomkiem przeglądałem stare busy w PL i kminiliśmy jakby je można fajnie przerobić na kampery, ktoś gdzieś nawet wrzucał fotki jak sobie jakiegoś Jelcza czy coś przerobił. W sumie ten ziomek niedawno zrobił C, a busy niedrogie. Hmm... Chociaż fakt że te school busy amerykańskie mają swój urok, widziałem parę miesięcy temu takiego w Krakowie i robił wrażenie. Jedyny problem to spalanie xD
Zaloguj się aby komentować
Taki pancerny kamper wprost z Litwy dziś ustrzeliłem.
Nie dość, że tani to pewnie średnio wygodny.
Ale opancerzony, w zimę pizga, latem parówa.
Firanki dodają prywatności oraz komfortu.
#kamper

Może ktoś pozazdrościł... https://www.youtube.com/watch?v=w2FOBuzL4dQ albo prototyp? ;)
Zaloguj się aby komentować
Ale bym sobie kupił takiego kampera, człowiek się naogląda jutuberów i już ma głupoty w głowie jakieś cuda wymyśla
Moje pojęcie o mechanice podobne jest to tego u #odyn i strach tym jechać gdzieś dalej ale kurde za 20k czyli cenę kiepskiego motocykla albo super wypasionego kompa do gier miał bym drugi dom XD
wrzucał bym wam tutaj relacje z podróży założył włąsny kanał patronie ehh żyć nie umierać
Może jak bym wyruszył w świat to jakąś dziewczynę bym poznał?????
#youtube #podroze #podrozujzhejto #kamper

@Jason_Stafford jakieś 10-15 w silnik i mechanikę i było by lux. Części do tego tanie jak barszcz. A z zabudową to nie mam pojęcia i same akumulatory AGM 200Ah to 1200zł sztuka a jak by iść w LiFePO4 to 200Ah kosztuje 5500zł no ale ja nie budował bym go żeby żyć w nim kilka miesięcy w roku jak youtuberzy tylko na krótkie wycieczki najpierw
@RzecznikHejto zdziwił byś się jakie stare kampery się widuje co roku na polach namiotowo-kempigowych zarówno w Polsce nad Bałtykiem jak i w europie zachodniej. 30 letni kamper to nic takiego niezwykłego.
Odyna furmanka ma chyba 26-27 lat coś wspominał i wymieniany druciarską metodą silnik na taki z passata albo A6.
Jeszcze Odyn na ostatnich filmach zauważyłem lubi jeździć 1200-1400 obrotów pod górkę na 8-10% wzniesieniach Xd
@SiostraNieZdradziDziewczynaTak zadbane to i 60 letnie kampery to nie jest nic niezwykłego ale 30 letnie zagrzybione ducato używane jako melina na ryby, awaryjne jak dwie alfy wzięte do kupy, rdzewiejące od środka na sam widok deszczu i o które na pewno nikt pewnie przesadnie nie dbał tylko zmieniał/naprawiał coś dopiero jak się urwało to...
zostawiam matematykę tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Kamperem po Turcji. Troja i Efez.
Troja kojarzona jest raczej z Grecją za sprawą Iliady Homera, ale leży w północno-zachodniej części Turcji. Podobno 9 razy budowano miasto w tym miejscu. Do naszych czasów zachowało się niewiele, ruiny murów, fragment ulicy, podstawa teatru i masa kamieni porozrzucanych bez ładu. Niestety wczesne wykopaliska archeologiczne przyczyniły się do degradacji tego miejsca. Największą atrakcją jest wielki, drewniany koń nawiązujący do historii. Nie zrobiło to miejsce na mnie wrażenia.
Co innego muszę napisać o Efezie położonym na południe od Troi, w pobliżu miasta Izmir. Od razu po wejściu rzuca się w oczy olbrzymi teatr, który mógł pomieścić 24 tys. ludzi (tak twierdzi wiki). Szerokie ulice i mnóstwo ozdób świadczy o tym, że było to duże i bogate miasto jak na tamte czasy. Ciekawą atrakcją są domy na tarasach, które można zwiedzać za dodatkową opłatą (polecam od razu kupić bilet z tą opcją). Widać tam jak dużą uwagę przywiązywano do detali. Zachowały się spore fragmenty mozaiki, zdobione kolumny i ściany.
Zauważyłem, że jest zamontowane oświetlenie przy wielu miejscach więc pewnie możliwe jest zwiedzanie po zmroku, co może być ciekawym urozmaiceniem. Warto wziąć zapas wody, szczególnie w upalny dzień.
Pod koniec grudnia, gdy odwiedzałem te miejsca, było sporo turystów, głównie z Azji. W sezonie podejrzewam, że jest tu bardzo tłoczno.
Przyglądając się tym miejscom zastanawiałem się czy to co teraz budujemy przetrwa tysiąc lat choćby w takim stanie jak te starożytne miasta i czy ktokolwiek będzie chciał zwiedzać ich pozostałości.
#podroze #turcja #kamper





@ciszej rosjan bardzo dużo, szczególnie na południu, w niektórych miejscowościach, np. Kas, można odnieść wrażenie, że jest ich więcej od lokalsów. Podobnie jak obywatele UE mogą w Turcji zostać na 3 miesiące, a na dłuższy pobyt potrzebna jest wiza. Ostatnio tureckie władze częściej odmawiają im tej wizy, możliwe że przez trzęsienie ziemi i problemy lokalowe, a może to jakaś polityka.
Zaloguj się aby komentować
Ciekawa oferta, ale roboty, że ho ho
https://www.facebook.com/marketplace/item/220036357218486/?ref=facebook\_story\_share
#klasyki #kamper #motoryzacja


Zaloguj się aby komentować
Kamperem do Turcji. Grudzień w Grecji.
Plan na Grecję obejmował tylko północną część, kierując się powoli do granicy Tureckiej. Pierwszy postój wypadł w miejscowości Kalambaka, w pobliżu Meteorów, klasztorów wybudowanych na skałach. Przyznaję, że trzeba mieć fantazję. Dzisiaj jakby ktoś wpadł na podobny pomysł to ludzie pukaliby się po głowach. W XIV w. kierowano się chyba innymi kryteriami. Skały same w sobie robią wrażenie, a budowle na ich szczytach wyglądają jak z filmu o elfach i krasnoludach
Jednego dnia, po pracy, wybrałem się na rower. Na 30 km trasie 5 razy goniły mnie psy. W jednej wiosce dwa duże psy wyskoczyły z nieogrodzonego gospodarstwa i nie sprawiały wrażenia jakby chciały się bawić. Po płaskim mogłem przyspieszyć i je zgubić. Nie wiem dlaczego ludzie takich psów nie trzymają za jakimś ogrodzeniem. Po przygodach z psami w Albanii jestem mocno przeczulony. Ochota na rowerowe przejażdżki mi przeszła.
Po drodze miałem się zatrzymać na kilka dni w okolicach Olimpu i sprawdzić greckie szlaki górskie, ale pogoda zniweczyła te plany. Pojechałem od razu pod samą granicę z Turcją do Aleksandropolis.
Przy wjeździe do miasta widziałem kilku rowerzystów na szosówkach i pomyślałem, że tutaj musi być lepiej niż w poprzednim miejscu. Wybrałem się na krótką trasę, sprawdzić jak tu wygląda sytuacja. Minąłem dwie grupy bezpańskich psów wałęsających się po ulicy poza miastem. Nie goniły mnie, ale już mi podniosły ciśnienie. Okazało się jednak, że nabawiłem się jakieś fobii i na podjeździe, widząc kolejną grupkę psów postanowiłem zawrócić. Porażka. Na kempingu dowiedziałem się, że bezpańskie psy są problemem w tym regionie, ale nie mogą z tym nic zrobić ze względu na prawa zwierząt.
Na święta zostałem w Aleksandropolis i chciałem przygotować jakąś potrawę z lokalnej tradycji świątecznej. Wybór padł na zupę cytrynową avgolemono z makaronem. Zupa nie była zła, ale nie trafiła do mojego stałego repertuaru. Na pocieszenie miałem pyszne ciasteczka melomakarona zakupione w lokalnej cukierni. Pychotka, polecam.
Po świętach ruszyłem w kierunku Turcji...
#podroze #kamper #grecja





Zaloguj się aby komentować
Na zdjęciu całkiem spora część kosmosu
#kosmos #kamper #astrofotografia #fotografia

Zaloguj się aby komentować
Osoby wrażliwe na widok krwi uczulam, że na końcu wpisu są zdjęcia z odrobiną krwi.
Z deszczowej Tirany pojechałem poszukać słońca nad morze. Wybór padł na miejscowość Himarë, gdzie morze łączy się z górami. Dojazd do tego miejsca drogą SH8 dostarcza wrażeń. Droga z poziomu morza w Orikum wznosi się na 1000 m, przebiegając przez park narodowy Llogara. Masa serpentyn, piękne widoki i przepaści podnoszą ciśnienie, ale warto przejechać tę górę. Od razu pomyślałem, że trzeba będzie ją zdobyć na rowerze.
Po kilku deszczowych dniach wyjrzało słońce i zrobiło się bardziej sielankowo. Podobnie jak we wcześniejszych miejscach typowo turystycznych...
Zaloguj się aby komentować
Po 10 dniach w Szkodrze ruszyłem do stolicy Albanii - Tirany. Chaos panujący na ulicach tego miasta nie był "uroczy" jak w poprzednim miejscu, a przerażający. Wszelkie zasady, rozsądek i instynkt samozachowawczy trzeba tam wyłączyć. Jak się nie wciśniesz to nie pojedziesz. Nigdy wcześniej takiej masakry samochodowo-korkowej nie doświadczyłem.
Na drogach królują Mercedesy. Na początku myślałem, że to jakiś wyznacznik statusu społecznego, trochę jak niegdyś u nas - "masz merca jesteś gość". Ktoś mi wyjaśnił jednak, że chodzi o ich łatwość w utrzymaniu. Starsze modele są po prostu dobrymi autami. Części zamienne są łatwo...
Do Albanii chciałem przyjechać od dawna. Czytałem, że to taka Chorwacja, tylko jeszcze nie zadeptana przez turystów. Co jakiś czas wpadała mi w ręce informacja o tym kraju i obiecywałem sobie, że w końcu tam pojadę.
Wiedziałem, że drogi mają w kiepskim stanie, na ulicach jest brudno, więc nie nastawiałem się na luksusy.
Pierwszy postój zaplanowałem w okolicach Szkodry (Shkodër), niedaleko granicy z Czarnogórą. Napotkani wcześniej Niemcy wracający z tego miejsca polecili mi kemping Lake Resort. Okazał się to strzał w dziesiątkę - kemping położony nad jeziorem, z dala od drogi, ale jednocześnie w miarę blisko miasta. Kemping wyposażony we...
Między Chorwacją a Albanią jest odcinek Czarnogóry, ok. 100 km. Na początku nie planowałem postoju w Czarnogórze, ale połączenie morza i gór jest tutaj równie niesamowite jak w Chorwacji. Przejazd przez zatokę Kotorską dostarcza niesamowitych wrażeń. Zatokę można przeciąć promem oszczędzając kilkadziesiąt km, ale polecam się przejechać naokoło bo widoki są wspaniałe.
Góra z dojazdem do kempingu w okolicach Budvy była tak stroma, że miejscami wymagała wrzucenia pierwszego biegu. Przy bramie wjazdowej informacja: jeśli wjeżdżasz pojazdem powyżej 6 m zadzwoń do właściciela, bo zjazd grozi przerysowaniem podwozia. Mój kampervan ma 6 m więc...
To może zacznę temat spania/biwakowania w samochodzie od listy, którą kiedyś spisałam bazując na kilkuletnim moim i mojego chłopaka doświadczeniu w tym temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
>>> Co warto wiedzieć, gdy chce się zacząć spać/biwakować w samochodzie osobowym? <<<
Jeśli uważasz, że warto by coś dodać, to czekam na komentarze z propozycjami.
#spaniewsamochodzie #spaniewaucie #spaniewosobowce #kamper #kamperzosobowki #vanlife #biwak #samochody #motoryzacja #van #suv #biwakowanie #podrozujzhejto #podroze #ciekawostki #neverendingtravel #camping #turystyka

Zaloguj się aby komentować
#podroze #kamper #chorwacja #rower #gory
Chorwację przemierzałem wzdłuż wybrzeża, ale nie przepadam za plażingiem i bardziej interesowały mnie góry, pieszo lub rowerem. Znalazłem na mapy.cz kilka miejsc z wytyczonymi szlakami i postanowiłem sprawdzić. Niestety szlaki w większości są słabo oznakowane i zarośnięte. Schronisk górskich nie ma co szukać więc trzeba się zaopatrzyć na całą wędrówkę. Widoki z góry są jednak warte wysiłku i jak ktoś spędza czas tylko na plaży to sporo traci.
Jeśli miałbym polecić jedno miejsce to chyba wybrałbym Omiš - fajne tereny na rower, sporty wodne, skałki, ale również plaża.
Jeśli szukasz dobrego...
Kamperem do Turcji. Przystanek w Słowenii.
Z PL chciałem wyruszyć w połowie września i pierwszym przystankiem miały być słoweńskie góry. Niestety prognoza pogody przesunęła wyjazd i ostatecznie miałem zatrzymać się tam tylko na jedną noc, odpuszczając góry. Szukając jakichś atrakcji na mapie rzuciła mi się w oko piwna fontanna w miejscowości Žalec, a że jestem miłośnikiem złotego trunku to długo się nie zastanawiałem. Cały region słynie z piwowarstwa, w mieście jest również muzeum piwa.
Przyjechałem 2 października i okazało się, że właśnie tego dnia odbywa się oktoberfest. Normalnie jakby specjalnie dla mnie
Informacje praktyczne:
- winietę na Czechy i Austrię można kupić przez net, trzeba tylko pamiętać żeby austriacką załatwić 18 dni przed wyjazdem (chodzi o prawo zwrotu).
- bankomaty niechętnie chciały wypłacić mi euro (karta wielowalutowa pko), limit 10€ z jakąś prowizją.
- w Słowenii popularne są parkingi dla kamperów z wodą, prądem, zupełnie zautomatyzowane. W wiosce Vrbje jest taki parking, 10€/noc. Jak nie wiesz co zrobić żeby otworzył się szlaban (jak z początku ja) to wystarczy podjechać odpowiednio blisko i się sam otworzy.
#podroze #kamper #slowenia #piwo

Zaloguj się aby komentować