NYT : amerykański wywiad sugeruje, że Nord Stream wysadzili ukraińscy terroryści [EN].
https://www.nytimes.com/2023/03/07/us/politics/nord-stream-pipeline-sabotage-ukraine.html
#ukraina #usa #polityka #wojna #inflacja

NYT : amerykański wywiad sugeruje, że Nord Stream wysadzili ukraińscy terroryści [EN].
https://www.nytimes.com/2023/03/07/us/politics/nord-stream-pipeline-sabotage-ukraine.html
#ukraina #usa #polityka #wojna #inflacja

Zaloguj się aby komentować
Kurna, robiłem prawo jazdy na B w 2009 i w 2018 roku. W 2009 płaciłem za całość 900 zł, w 2018 1500 zł. Teraz patrzę tą samą szkołę co w 2018 i cena to już 3000 zł a jak chcesz na szybko zrobić jazdy w miesiąc to 3500 zł.
W 9 lat +600
W 5 lat +1500
Bynajmniej bombelkom dali.
#polska #prawojazdy #inflacja
Zaloguj się aby komentować
Dostalem podwyżkę najmu. +33%
i nie jest to niezgodne z prawem bo umowa na tok przedłużana co roku. Jak się nie podoba to nara.
Zaliczki na media? 800 zł miesięcznie…
centralne ogrzewanie – 226,28 zł/GJ (było 69 zł)
Ciepła woda – 68,00 zł/m3 (było 32 zł).
Zapytacie czemu tak drogo? Putinflacja - gaz zdrożał. A realnie wiadomo - cena już spadła ale zmienimy jak się obłowionym jak obajtek.
Koszt mieszkania właśnie mi wzrósł o 1/3
a reszta kosztów jak sami czujecie w portfelu po zakupach też nie mała.
Wszystkie mieszkania w okolicy kosztują tak samo.
kredytu nie dostanę bo nie mam wkładubani zdolności. Ale na mieszkanie w wynajmie to już z 10 lat mnie musi być stać.
Rodzice nigdy mi nic nie dali. Nie byłem ustawiony.
Pracuję żeby egzystować. Egzystuję żeby pracować.
Co ja mam teraz robić? Z czego jeszcze zrezygnować żeby jakoś rodzinę utrzymać? Drugi etat wziąć? Jedna osoba z moich znajomych już tak robi.
poratujcie radą albo chociaż dobrym słowem bo czuje się jakbym miał zaraz zostać wywalony na bruk.
#inflacja #lipa #depresja #przegryw #coscsieskurwysynyuczyniliztakraina
Zaloguj się aby komentować

Ogórki kwaszone jeszcze rok temu kosztowały na targowisku w Broniszach 1,5 zł za kg. Teraz to jest już 9 zł za kg. Jeszcze gorzej jest z pomidorami. Po piętach depczą im inne warzywa: papryka, kapusta...
#inflacja #warzywa #jedzenie #ciekawostki
(c)hułop
Jak się dla was podoba outfit dla Jego na dzisiejsze wyjście? Który szalik założyć?
Teraz (c)hułop
PS. cielencinka mielona w Auchan już po 17zł za 300g czyli 56,66/kg importowana z Holandi pomimo że pakowana przez Sokołów S.A. Tak jak by w Polsce nie dało się wyprodukować??? Ostatnio płaciłem chyba po 13,99 albo 14,99 j⁎⁎ać PIS.
#wychodzimyzprzegrywu #gotujzhejto #jebacpis #modameska #inflacja


Zaloguj się aby komentować
#heheszki #morawiecki #gospodarka
#bekazpisu #inflacja

Zaloguj się aby komentować
Ja pi⁎⁎⁎⁎lę łosoś wędzony na zimno 180 zł za kg xD chyba jestem biedny bo już mnie nie stać na takie rzeczy xD a no makrelka i śledzik muszą wystarczyć chyba
#inflacja #polska #pis
Zaloguj się aby komentować
Napiszcie mi 5 powodów dla których warto głosować na PO, pomijając argument "odsunąć PiS od władzy" (na tej zasadzie mógłbym zagłosować nawet na partię Pawła Tanajno xD).
Dlaczego pytam? Bo ta partia jest totalnie nijaka i bazuje tylko na populistycznych hasłach, a ostatnio nawet z pomysłem na rozpierdalanie publicznego hajsu przebili nawet Lewicę. Dajcie mi jakieś sensowne elementy ich programu, które zmienią żywot klasy średniej i naprawią gospodarkę.
Pomińmy sprawy światopoglądowe, między innymi dlatego, że przez 8 lat ich rządów wyglądało to podobnie jak teraz, ale w sprawach gospodarczych poglądy są bardziej płynne, więc wierzę, że mnie jakoś przekonacie. Czas, start!
#polityka #pytanie #gownowpis #bekazpisu #inflacja #gospodarka
Zaloguj się aby komentować

Ceny niektórych warzyw są obecnie najdroższe od 15 lat. W niektórych krajach sklepy wprowadziły reglamentację na ogórki czy pomidory. Europa zmaga się z ogromnym kryzysem na rynku warzyw.
Europejskie stoły zależą teraz od dostaw z Hiszpanii i Maroka, a tam atak zimy przyniósł katastrofę w...
Co to się dzieje, że produkty które do niedawna miały pompowane ceny nagle spadają o 20 - 30%, czyżby się nie sprzedawały?
#polska #biedronka #inflacja #zakupy




Zaloguj się aby komentować
Tak się drogie dzieci tankowało dawno temu w 2020. Benzyna po 4, gaz po 2. Choć parę miesięcy wcześniej był moment że było jeszcze taniej.
#orlen #inflacja #obajtek #jebacpis #samochody

Zaloguj się aby komentować
Dziękuję pan PiS. Od 2016 skumulowany wzrost już przekroczył +100%. Wcześniej przez cały okres 8 lat rządów PO czynsz wzrósł +27% co było wówczas uznawane za ogromny cios, głównie za sprawą kosztów wywozu śmieci. Za PiSowskich złodziei wzrost +20% to był z miesiąca na miesiąc jak utworzyli spółkę Wody Polskie, a później po dwóch miesiącach jeszcze+5% na zakup samochodów 4x4 dla śmieci PiSowskich.
(╯ ͠° ͟ʖ ͡°)╯┻━┻
#inflacja #wiadomoscipolska #bekazpisu #gospodarka #polska

Zaloguj się aby komentować
Kurde, coś się odwaliło. Dzisiaj w moim lidlu przecena na pieczywo, przykładowo kajzerka z 31 na 26gr. Co to, deflacja zapowiadana przez Jaszczompia? Xdd
#inflacja
Zaloguj się aby komentować
InPost podniósł ceny
Do paczkomatu:
#inflacja #inpost #paczkomaty

Zaloguj się aby komentować
Moje dzisiejsze zakupy w Lidlu w Niemczech, miasto - Stuttgart. Badenia-Wirtembergia, ceny w regionie należą do najwyższych w kraju. Być może kogoś z państwa zainteresuje takie zestawienie.
Lista zakupów wraz z cenami w EUR jak i przeliczone na PLN po dzisiejszym kursie:
Pistacje solone prażone, 300g - 3,79 e / 17,81 zł
Banany, trochę ponad 1 kg - 1,37 e / 6,40 zł
Kiwi, koszyczek 14 szt. - 1,19 e / 5,59 zł
Jabłka czerwone "Gala", 2 kg - 2,99 e / 14,05 zł
Winogrona białe bez pestek, 500g - 1,89 e / 8,88 zł
Salami dojrzewające "French Style" z orzechami laskowymi, 250g - 2,49 e / 11,70 zł
Jogurt Bauer brzoskwiniowy - 0,99 e / 4,65 zł
-----||------ gruszkowy, bananowy - 0,69 e / 3,24 zł
Parmezan, ser tarty, 200g - 2,49 e / 11,70 zł
Mleko bez laktozy, 1 litr - 1,39 e / 6,50 zł
Herbata "Lord Nelson", 20 torebek-piramidek - 1,69 e / 7,90 zł
Jajka, 18 sztuk medium - 3,29 e / 15,46 zł
Pomidory w puszce, 250g - 0,99 e / 4,65 zł
HIPP mus bananowy dla guwniaka BIO, 250g - 1,45 e / 6,80 zł
HIPP spaghetti dla guwniaka BIO, 190g - 1,55 e / 7,20 zł
Ananas w puszce, 560g - 1,49 e / 7 zł
Mandarynki w puszce, 312g - 0,99 e / 4,65 zł
Piwo BECK'S, sześciopak (1,50e kaucji) - 4,95 e / 23,26 zł
Sok jabłkowy tłoczony, 1 litr - 1,19 e / 5,59 zł
Mieszanka wafelków i czekoladek, 500g - 1,69 e / 7,90 zł
Ciastka wiśniowe typu jaffa cakes, 24 szt., 300g - 1,49 e / 7 zł
Lidlowska podróbka kinder-czekolady - 1,39 e / 6,50 zł
Mięso mielone wołowe, 1 kg - 7,99 e / 37,55 zł
--------------------------------------------
CAŁOŚĆ, razem - 67,03 e / 301 zł
#ceny #inflacja #pokazparagon #niemcy #zakupy



@nemesis238 Może być też np. tak że jeśli niemiecki market kupuje od dostawcy dużo więcej kiwi, które niemiecki "burżuj" świnia żre jak szalony, to wynegocjuje lepszą cenę u producenta niż market w polsce, gdzie polak-biedak kupuje kiwi dwa razy w roku - na wielkanoc i święta bożego narodzenia, gdy kupuje z jedną sztukę i kroi ją z namaszczeniem, otoczony całą rodziną patrzącą z egzaltacją na tą ceremonię.
Angole np. żrą dużo wołowiny. Sprowadzają ją tonami min. z Ameryki Płd., i jej cena była tam naprawdę całkiem spoko, nie był to taki wydatek jak w Polsce, gdzie je się jej stosunkowo mało w porównaniu do innych mięs.
Zaloguj się aby komentować
Jakakolwiek partia obiecuje rozdawnictwo? Hoho, z czyich pieniędzy? Moze frytki do tego? Czas wyjeżdżać! Chory kraj!
Tusk obiecuje rozdawnictwo stulecia?xD eee, foliarzu i pisowcu, Pan Tusk specjalnie tak mówi, bo Polacy są głupi!!! NAJWAZNIEJSZE, ZEBY NIE SPEŁNILI WŁASNYCH OBIETNIC XDDD
Beka z partyjnych klakierów. Jakiego fikołka by ich guru nie zrobili, zawsze są gotowi na pokaz hipokryzji, by bronić swoich idoli
#polityka #bekazlewactwa #ekonomia #gospodarka #inflacja #nieruchomosci #bekazpodludzi


Zaloguj się aby komentować

Ciemne barwy - tak można streścić komentarz banku PKO BP do wtorkowych danych GUS. Zdaniem analityków od IV kwartału 2022 roku mamy do czynienia z recesją konsumencką, które perspektywy nie wyglądają dobrze.
#wiadomoscipolska #gospodarka #ekonomia #inflacja

PKB Polski w IV kwartale spadł o 2,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem - poinformował we wtorek GUS. To jeden z największych spadków od wielu lat.
Polski produkt krajowy brutto w czwartym kwartale 2022 r. spadł o 2,4 proc. kwartał do kwartału, a rok do roku wzrósł o zaledwie 0,4 proc. -...
Siema,
Jako, że w tym roku mamy koszmarnie skomplikowany system rozliczeń upustów za prąd, który w założeniu rządu ma starczyć do jesieni (tj do wyczerpania limitu 2000kWh) - czyli 5,5kWh dziennie, a później to może być i po 1,32zł.
Czy nadpłacacie faktury za prąd, coby się pod koniec roku nie zdziwić ?
Ciekawe ? Nie zapomnij grzmotnąć.
#energetyka #inflacja #rachunkigrozy #prad
źródło obrazka http://www.cena-pradu.pl/tabela.html

@hejtom Teoretycznie nie, jedynym zyskiem jest równomierne rozłożenie obciążenia kosztami prądu w roku, równie dobrze można wrzucić to parę złotych na lokatę jako zadatek na przyszłą płatność.
Ja przy 800kWh na 2 miechy mam obecnie około 650 zł, po połowie roku będzie ponad 1000. Wolę płacić regularnie po 800.
@hejtom @Fulleks Ja sobie założyłam osobne subkonto, na które przelewam co miesiąc stałą obliczoną kwotę, z którego to konta potem robię wszelkie opłaty. Nie ma nieprzyjemnego uczucia że w jednym miesiącu jest 1000 zł do zapłacenia bo będzie rachunek za prąd, wodę i podatek od nieruchomości a w innym 150 zł.
Zaloguj się aby komentować

W rozmowie z "Gazeta Wyborczą" ekonomista krytycznie ocenił politykę Orlenu. Przyznał, że Orlen "sobie maksymalizuje zyski, podnosi nam ceny, za co my płacimy więcej, jeszcze jednocześnie nakręca inflację".
#pieniadze #podatki #inflacja #ciekawostki