Filtr odkamieniający wodę nowy i po dwóch latach eksploatacji (dom z 2 dorosłych i 2 dzieci)
#budownictwo #hydraulika #ciekawostki


Filtr odkamieniający wodę nowy i po dwóch latach eksploatacji (dom z 2 dorosłych i 2 dzieci)
#budownictwo #hydraulika #ciekawostki


Zaloguj się aby komentować
Ale fart xD przyszlifowalem troszke korek o podloge w garazu i wchodzi idealnie.
#budujzhejto #remontujzhejto #hydraulika

Zaloguj się aby komentować
Tag #konstruktorelektrykamator narodził się w 2021 na wypoku, i tam wiele historii miało swój początek, a zakończenie będzie tu, oni niech żyją w niepewności.
Jakieś 2,5 roku temu zbudowałem i zainstalowałem dwa wymienniki ciepła do odzysku ciepła z szarych ścieków, zwany odzyskwą.
#budujzhejto #hydraulika
Czyli z wanny, umywalki, prysznica i pralki. System dosyć prosty, ciepłe ścieki płyną w jedną stronę, a zimna woda zasilającą CWU w drugą. W ten sposób odzyskujemy energię i zmniejszamy koszty grzania. Przez ten czas działało to, nie zdążyłem tego opomiarować żeby sprawdzić ile faktycznie energii wraca.
Niestety pomysł swoją drogą, a życie swoją.
Od pewnego czasu w wymienionych wyżej miejscach zrzutu wody wydobywał się nieprzyjemny zapach. Spowodowany tym że niestety szare ścieki nazwę i kolor mają od zawiesiny różnych drobnych cząsteczek. Które się odkładały i zaczynały fermentować.
Decyzja była szybka, demontaż.
Ściągnąłem oba systemy, odciąłem obieg wody, przerobiłem kanalizację na bezpośredni przepływ. I już działa jak w normalnym domu.
Także pamiętajcie, porażka to też nauka, tylko trzeba się do niej przyznać, przed sobą i przed innymi i wyciągnąć z niej wnioski.
Dlatego wołam @StepujacyBudowlaniec #stepujacybudowlaniec bo on mówił że nie zadziała, miał inne argumenty ale twierdził że nie będzie działało. Działało przez ponad 2 lata, ale wymaga doglądania, co już trochę obniża walory użytkowe takiego rozwiązania.
Jak się używa sprzętu zwanego szukaczem par, to trzeba mieć albo dostęp do uziemienia lub innej formy przeciwwagi elektrycznej, bo nadajnik generuje sygnał w kilohercach, i żeby popłynął prąd w szukanym kablu musi być albo PE albo jakaś spora pojemność względem gruntu, więc potrzebny jest duży przewodzący prąd obiekt. Akurat pod ręką była drabina. Tak się kombinuje.
Odwiedził mnie taki pajączek #pajaki , zbiliśmy piątkę i sobie poszedł, chyba jakiś zbożowy.
A teraz dla większego zasięgu druga część wpisu.
Wczoraj @splash545 na #stoicyzm pisał o wystawianiu się na dyskomfort, nawet ten z głodu. Ostatnimi czasy rzadko jem, kiedyś potrafiłem jadać tylko śniadanie.
To wpadł mi głupi pomysł do głowy, przydało by się zrzucił kilka kg zbędnego balastu na bebzonie. I ciekawe czy jak bym zaczął #glodowka przez tydzień to czy bym wytrwał i jaki by był efekt. Oczywiście w tym czasie ogarnął bym suplementację minerałów i witamin, bo wiadomo że potrzebne. Tydzień życia tylko o #codziennepiciu Aaa propo, to już dzisisaj wciągnąłem 0,4l elektrolitów, idę się przebiec.





Zaloguj się aby komentować
Mam na ROD-dzie instalcje z klejonego PVC, której w tym roku stukneło 10 lat. Przez ten czas nic nie pękło, nic nie pociekło. Z.w. + c.w.u.
Jak robiłem (pierwszy raz w życiu), to fachowcy mówli, że po roku j⁎⁎⁎ie i kto klejone instalacje robi.
Wierzcie fachowcom!
#hydepark #budownictwo #dzialka #hydraulika

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #majsterkowanie #diy #hydraulika

Zaloguj się aby komentować
Jak myślicie. Czy takie podłączenie podłogówki jest okej czy mam zwrócić uwagę wykonawcy? Moim zdaniem trochę fuszerka


Zaloguj się aby komentować
#remontujzhejto #hydraulika
Dość już zabaw z kotłownią. Jak na razie to spalała głównie pieniądze.

Zaloguj się aby komentować
Kto dzisiaj wykorzystał pogodę, żeby przerzedzić gałęzie drzewek owocowych? No ja.
Kto w przypływie endorfin po dobrze wykonanej robocie w pełnym słońcu stwierdził, że można by zrobić w domu coś jeszcze? Ten sam ja.
Kto zamontował czekający od 2mcy zestaw do odwróconej osmozy pod blatem? A jakże, nadal ten sam ja.
Kto na samiusieński koniec jorgnął się, że przyłącze do filtra RO jest w rozmiarze 1/2", a wszystkie zawory pod blatem to 3/8" albo 3/4"? Zgadliście, ja.
Kto właśnie dylał do Casto kupić zestaw redukcji 1/2" na 3/4"? Nie trudno się domyśleć, że ja.
Kto się cieszy jak dziecko, że dzisiaj jeszcze sobota, a nie niedziela https://www.normalnaczypopierdolona.pl/ ? No przecież, wiadomix.
#diy #hydraulika #akwarystyka

Zaloguj się aby komentować
Przez całe moje życie, może raz się zdarzyło że główny zawór od wody zadziałał tak jak powinien w chwili kiedy jest potrzebny.
Za każdym razem albo nie dokręca się do końca i trochę wody jednak leci, albo coś się ujebie.
#gownowpis #zalesie #hydraulika #chujmiwdupe


Zaloguj się aby komentować
Naprawa do oceny
#heheszki #remonty #naprawy #hydraulika

Zaloguj się aby komentować
Czy komuś z was popękały kiedyś rury od mrozu?
Zastanawiam się przy jakiej temperaturze, i po jakim czasie powinienem zacząć się martwić.
Teraz jak są mrozy przez kilka dni w domu (gdzie aktualnie nie mieszkam) miałem temperaturę 2, 3 stopnie, zależy od pomieszczenia, ale gdy przyjechałem, w łazience gdzie nie było termometru, okazało się że było 0°C.
Gdy otworzyłem zawór główny i odkręciłem krany to poleciała odrobinka sorbetu, poza tym było ok.
Wygrzałem chałupę, ale nadal są ostre mrozy i mają być do poniedziałku, już widzę na kamerach jak spada w domu, a ja na wieś pojadę nie wcześniej niż w piątek, chyba że będzie awaria.
Rury mam nowe, położone w zeszłym roku, PP, izolowane, w betonie pod którym jest 15 cm styropianu.
Bardziej się boję żeby nie rozwaliło złączek do baterii, albo na przyłaczeniach żeby nie wywaliło.
Ech, trzeba było wcześniej zamówić inteligentne gniazdka żeby sterować ogrzewaniem elektrycznym zdalnie....
#remont #dom #hydraulika #rury #ogrzewanie


@Opornik
Pójdzie od zewnątrz, nie od środka.
Jak teraz wygrzane a dom jakoś zaizolowany to "nie pękaj".
Przez jedną dobę w domu temperatura nie zdąży i nie spadnie poniżej 0.
Więc jak nie przywali mrozem (-8 i mniej) przez trzy dni tylko kolo wtorku odpusci i w ciagu dnia bedzie kolo zera - bedzie dobrze.
Zaloguj się aby komentować
Postanowienie na 2025:
Sprawdź, czy Twoje zaworki odcinające baterie umywalkowe są sprawne.
W innym wątku toczyła się dyskusja o ubezpieczeniach domu. Od zalań też.
Częstą przyczyną zalań są pękające wężyki do baterii.
Gdy wężyk pęknie, to najszybszym sposobem na zatrzymanie wody jest zakręcenie tego zaworka.
Zaworki potrafią się zapiec, zakamienić, zalepić kurzem czy innym syfem.
Gdy już w panice sięgasz pod szafkę podumywalkową, zaworek ani drgnie...
Nie czekaj, aż będziesz musiał je testować na produkcji. Wyrób sobie nawyk, aby co roku każdy z nich zakręcić i odkręcić przynajmniej raz.
No i przypominam - co 10 lat zaleca się wymianę wężyków. Moje są z 2020, więc wygodnie mi zapamiętać, że w 2030 czeka mnie akcja rewężykowania umywalek.
#hydraulika #diy #majsterkowanie

@cododiaska ja mam zawór główny zaraz koło
umywalki i prędzej do niego bym w panice sięgnęła
Zaloguj się aby komentować
Pany Tomki, ta pompa is dead or not?
#budownictwo #hydraulika #trudnepytania
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kuwa mać, kondom mi w maszynie popuścił i o dziwo małych na swiat nie wyda
Edit: zawezwałem mojego nadwornego hydraulika, wymieni pęcherz i zerknie na pinole która również lubi sobie popuścić.
#diy #hydraulika #cnc
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj wieczorem naszło mnie na ostateczne rozwiązanie.
Od kilku dni pośmiardywało z umywalki. Wlałem domestosa, jakiś odkamieniacz, nawet kreta (to akurat widać). Nic nie pomogło.
Zdjąłem zatem syfon i wszystko stało się jasne. Rurka od syfonu wzięła i sobie pękła wzdłuż, przez co wyziewy z kanalizacji nie były blokowane wodą.
Szybciutko poprawiłem izolacyjną i nie ma problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#macmajster #diy #zrobtosam #samnaprawiam #niekupiebederobil #hydraulika #kanalizacja


Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#hydraulika #fizyka
Wczoraj mieliśmy z kolegą dyskusję, na temat działania ogrzewania grawitacyjnego w instalacjach CO. Wiadomo, że cyrkulacja zachodzi ze względu na różnicę ciężkości wody zimnej i ciepłej, ale tu zaczęła się różnica zdań, bo według mnie to zimna woda wypycha ciepłą do góry, według niego ciepła idzie do góry, bo jest lżejsza i tym samym zaciąga zimną. Kto ma rację? bo internet też ma różne zdanie na ten temat.
Naturalnym stanem materii jest to, że chce ona pozostać w bezruchu, względem czasoprzestrzeni w bezpośrednim otoczeniu.
Grawitacja działa tak, że zakrzywia czasoprzestrzeń w sposób, który wygląda tak, jakby cała czasoprzestrzeń ciągle przyspieszała w kierunku źródła zakrzywienia. Wartości tego przyspieszenia zależy od masy źródła i dla Ziemi jest stała, 9,81 ms^-2.
Z tego powodu, stojąc na Ziemi odczuwamy nacisk na nasze stopy odpowiadający naszej masie pomnożonej przez to przyspieszenie (F=ma). Materia pod naszymi stopami ciągle hamuje nas przed podążaniem za zakrzywioną czasoprzestrzenią.
W zbiorniku gdzie masz płyny o różnej gęstości działa to podobnie. Dno wywiera siłę na płyn znajdujący się na dole, dolna warstwa wywiera nacisk na warstwy nad nią. Średnia siła oddziałująca na jednostkę objętości frakcji cięższej jest wyższa niż średnia siła oddziałująca na jednostkę objętości frakcji lżejszej.
Dlatego, jeśli masz mieszaninę frakcji o różnej gęstości to obszary o niższej gęstości są ściskane przez obszary o wyższej gęstości. Siła tego ściskania maleje proporcjonalnie do średniej powierzchni granic tych frakcji. Przez to system ulega samoczynnej regulacji dążąc do minimalizacji powierzchni sąsiadowania. Takim stanem jest posiadanie jednej bariery, prostopadłej do wektora siły przeciwdziałającej grawitacji.
Z tego względu masz też coś takiego jak termoklina w kotłach CO i dużych ciałach wody.
Pięciolatek by zrozumiał, nie?
Zaloguj się aby komentować
Pewnie nigdy się nie zastanawialiście, tak jak ja do teraz więc wam tu wstawię link i krótki opis.
Byłem sobie oddać mocz do pisuaru i zastanowilem się skąd on wiedział, że już się odlałem skoro nie miał tego czujnika umieszczonego nad nim, wiecie tego na podczerwien.
No i sprawa ma się tak, że w syfonie jest umieszczony czujnik który reaguje na temperaturę sików prosta rzecz a jaka fajna. Dodatkowo czujnik taki sprawdza przepływ czy się pisuar nie zatyka a jeśli jest nieużywany i syfon zacznie wysychać to sam dopuści wode by nie śmierdziało z kanalizacji.
Także teraz jak będziecie sikać do pisuaru bez widocznego czujnika to sobie możecie o tym pomyśleć.
#hydraulika #ciekawostki #budownictwo
Zaloguj się aby komentować