Do człowieka który powiedział mi że jak będe chodził na siłownie i będę miał figure to dziewczyny na mnie będą lecieć.
Okłamałeś mnie, ale wcale sie nie gniewam, bo i tak jest za⁎⁎⁎⁎ście
#heheszki #humorobrazkowy #hejtokoksy

Do człowieka który powiedział mi że jak będe chodził na siłownie i będę miał figure to dziewczyny na mnie będą lecieć.
Okłamałeś mnie, ale wcale sie nie gniewam, bo i tak jest za⁎⁎⁎⁎ście
#heheszki #humorobrazkowy #hejtokoksy

@redve Na siłownię chodzi też sporo zgrabnych kobiet i zawsze można zagadać, ile serii ci jeszcze zostało, albo że można to ćwiczenie wykonywać efektywniej nieco unosząc łokcie.
Często dziewczyny ćwiczą na urządzeniach w nieprawidłowy sposób i są wdzięczne za przekazanie uwag.
Prawie zawsze mają w uszach słuchawki i kiedy do nich gadam, to muszą wyłączyć muzykę i wyjąć słuchawki z uszu i wtedy czuję, że przerwałem im coś ważnego.
Zaloguj się aby komentować
13 lat 73kg wyciskanie 125kg. Fajne wyniki robią chłopaki i z perspektywy czasu się żałuje, że nie ćwiczyło się jak miało się tyle lat a próbując mając ponad 20 i tak nic się nie zrobi. #hejtokoksy
@Dudleus Phehehe, absolutnie durna postawa i mam pełne prawo tak mówić, bo sam spędziłem kilkanaście lat na myśleniu, że teraz to już jestem na to za stary. Aż w wieku 32 lat uznałem, że jak tak dalej pójdzie, to przy czterdziestce nie będę w stanie wstać od komputera o własnych siłach. Trzy lata później targam więcej niż większość ludzi dookoła i wyglądam lepiej niż kiedykolwiek. A startowałem naprawdę od zera, czegoś w stylu 50 kg w martwym i 30 na płaskiej. Jasne, Hafthorem Bjornsonem już nie będę, ale i tak bym nie był.
A co do takiego "zanim ja do czegoś dojdę minie tyle czasu". Tłumaczyłem już paru osobom, że to jest według mnie najpopularniejszy błąd myślowy, który ogranicza ludzi. Bo to nie ma żadnego znaczenia - ten czas i tak minie. Czego byś nie robił i jak się przed tym bronił, za 10 lat będziesz 10 lat starszy. I wtedy jedyną różnicą będzie to, czy już coś zrobiłeś, czy jednak nadal siedzisz i myślisz "ech, teraz to już za późno, mogłem się za to wziąć jak miałem 25 lat, teraz jestem za stary". I dotyczy to wszystkiego - przypakowania na siłowni, nauczenia się nowego języka, zasadzenia ogródka, zwiedzania świata czy czegokolwiek, co tam komu chodzi po głowie.
Trzy karne serie martwych za to smutne pierdolenie!
Zaloguj się aby komentować
No siema.
Dzisiaj maly fun fact, o ktorym nie wiedzialem, moze nie jestem jedyny. Kazdy kto trenuje nogi (a ja jestem w tym nowy, bo dawniej wychodzilem z zalozenia, ze ich nie widac w klubie) kojarzy pieczacy bol podczas treningu.
Dowiedzialem sie, ze w praktyce, ten bol moze uniemozliwic nam zblizenie sie do updaku miesniowego, bo nie jestesmy wstanie zrobic kolejnych powtorzen ze wzgledu wlasnie na niego, a nie fakt, ze doszlo do 'upadku'.
Co robic i jak zyc?
No wlasnie.. Zwiekszyc obciazenie, zeby zmniejszyc ilosc powtorzen i nie doprowadzac do sytuacji, ze pieczenie uniemozliwia dalsze powtorzenia.
Elegancko i do nostepnego razu! (uciekajacy Czarek na memie).
#hejtokoksy #dyscyplinacezara
Zaloguj się aby komentować
Jedzenie duzej ilosci bialka jest niezdrowie, zwieksza ryzyko zachorowania na choroby serca i budowanie sie zatorow, powyzej 22% energii w kcal czy inaczej 1.5 gram na kg masy ciala.
Badania przeprowadzono na myszach, a potem na ludziach.
Optymalnie powinnismy jesc 60-90 gram bialka dziennie gora.
Najwiekszym winnym wzrostu ryzyka jest bialko pochodzenia zwierzecego. Dodatkowo badanie wykazalo, ze diety wysokobialkowe deaktywuja autofagie, inaczej cialo i komorki nie oczyszczaja sie i nie naprawiaja sie tak skutecznie gdy w systemie jest duza ilosc bialka.
https://medicine.missouri.edu/news/too-much-good-thing-overconsuming-protein-can-be-bad-your-health
I teraz najsmieszniejsze jest to, ze fit jutuberzy i jutub doktorzy probuja z wszystkich sil przekonac, ze to nie prawda ze cos tam.
Ten rekomendowal jedzenie 1.6 gram bialka na kg masy dziala np.
https://www.youtube.com/watch?v=v7_pKh-UQRY
#dieta #hejtokoksy #silownia
----------------------------------
nota moderatora: wyjaśnienie od @e5aar (pisownia oryginalna)
efekt zaobserwowano u zmodyfikowanych gnetycznie myszy, ktore dostaja chorob serca od byle gowna (celowo, zeby sprawdzic rozne mechanizmy) jakby wyciagnac podobne wnioski na podstawie tych bzdur (wnioskow, nie badania, badanie jest ciekawe i potwierdza wplyw leucyny jako aktywatora metabolizmu białek), to tluszcze i weglowodany rowniez powoduja ryzyko chorob serca, wiec zostaje woda i promienie slonca jako jedyne bezpieczne zrodlo energii :))))
https://www.hejto.pl/wpis/jedzenie-duzej-ilosci-bialka-jest-niezdrowie-zwieksza-ryzyko-zachorowania-na-cho?commentId=6cd60507-33e0-412d-acf8-430a08b0efd1
@Nedkely IO I O IO IO IO IO THIS IS NUTRITION POLICE, OP PLEASE STOP POSTING OR WE WILL HAVE TO USE LETHAL FORCE.
Mistrzu, musisz zmienic zrodlo swoich wiadomosci. Mnostwo osob powtarza ta bzdura, ktora tutaj napisales. Nie, wysoka ilosc bialka, nie ma wplywu na to u ludzi, tym bardziej zdrowych.
Tutaj masz wytlumaczone, jak mozesz usun post, zgłoś go, bo naprawde, szkodzace sa dla ludzi, ktorzy czytaja tylko pierwszy post:
W skrocie:
efekt zaobserwowano u zmodyfikowanych gnetycznie myszy, ktore dostaja chorob serca od byle gowna (celowo, zeby sprawdzic rozne mechanizmy)
jakby wyciagnac podobne wnioski na podstawie tych bzdur (wnioskow, nie badania, badanie jest ciekawe i potwierdza wplyw leucyny jako aktywatora metabolizmu białek), to tluszcze i weglowodany rowniez powoduja ryzyko chorob serca, wiec zostaje woda i promienie slonca jako jedyne bezpieczne zrodlo energii :))))
@e5aar @Oczk O tych dwoch jutuberow wlasnie chodzilo mi w poscie
Tutaj wyjasnil ladnie jak to badanie przebiegalo
https://www.youtube.com/watch?v=zwwWlNA2V_Y
W skrocie, przebadali ludzi po poscie, dali im w 1 badaniu szejka z roznymi % bialka ale ta sama ilosc kalorii, pobrali im krew i zbadali ich. Potem w drugim badaniu zrobili to samo tylko z posilkami, w trzeciw z myszami zrobili znow to samo. Wyszlo im tak a nie inaczej, a ci youtuberzy nie moga sie pogodzic z faktem, ze leucine zawarty w miesie odpowiada za ten mechanizm budowania sie zatorow.
Tutaj w tej meta analizie roznych badan doszli do podobnych wnioskow, ze bialko pochodzenia zwierzecego powoduje wzrost ryzyka chorob serca.
@Nedkely Skrajności najlepiej się sprzedają
Mi niestety białko roślinne niezbyt smakuje i od dziecka jestem uzależniony od produktów mlecznych, więc staram się tez zachować jakąś równowagę, ale nie jest lekko
Podsyłam taką ciekawostkę odnośnie porównania białek zwierzęcych i roślinnych i jak oba wpływają na nerki:

Zaloguj się aby komentować
#hejtokoksy
3 serie 12 powtorzen po 100kg na nogi.
Jak wstałem to chodziłem jak pingwin, a nogi miałem tak napuchnięte, że powoli moja skóra chyba nie mieści mięśni ud.
W tym samym czasie k⁎⁎wa 7.5kg na bica xDDD
Zaloguj się aby komentować
#memy #heheszki #hejtokoksy

@tomasz-frankowski dorosły może kupić testosteron tylko na receptę, gdy znajdzie lekarza który który za odpowiednio gruby hajs przeprowadzi mu HRT .
To co się odpieprza w temacie testosteronu w Polsce to jest dramat, nie jest w ogóle brane pod uwagę jak się to leczy chociażby w USA.
Większość lekarzy broni się rękoma i nogami by go nie przepisać, widełki poziomu są ogólne dla całej populacji a przecież 20 latek nie powinien mieć testosteronu na poziomie 90 latka. Do ogromnych widełek nie bierze się pod uwagę konkretnego pacjenta, więc jak lekko przekraczasz je, ale masz objawy to lekarz powie ci żebyś się mniej stresował, więcej cwiczył i lepiej się odzywiał i fajrant. Są wyjątki gdzie lekarze mają podejście jak w USA ale biorą za to grube pieniądze.
W Polsce jedne hormony wypisuje się jak cukierki jak np tarczycowe gdzie wystarczy parę badań i przyklepuja ci tabletki do końca życia a w innych lekarze stają na rzęsach by tego nie zrobić.
Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 05.03.2024. Pierwszy trening marcowy, testuję przerzucenie treningów na wtorek/czwartek/sobota(jeśli mi się chce i mam czas) z poniedziałek/środa/piątek. Dziś rekord jeśli chodzi o łączny ciężar podczas treningu, podniosłem sobie w bułgarach na każdej serii o oczko w górę. Reszta średnio i bez zmian, ale taki już żywot na wiecznej redukcji, która średnio idzie xD Znaczy zawsze coś spada, bo z 94 spadło na 91 od początku roku. Jeszcze z takich śmiesznych sytuacji, to nie dałem zacisków na przedostatniej serii na płaskiej na klatę (70kg) i w pewnym momencie podbiegł ziomeczek i mi poprawił talerze bo już prawie zleciały z jednej strony. Lesson learned. Miłego tygodnia!
Appka - Strong
#silownia #trening #hejtokoksy

@NaCoToKomu Przestałem zakładać zaciski jak zacząłem znajomi odpuścili siłkę - tak dla bezpieczeństwa. Jednak nie mam już oporów, żeby prosić kogoś o asekurację w dwóch ostatnich seriach, więc nie ma przeciwwskazań do zakładania zacisków. Wygląda na to, że muszę się przyłożyć bardziej do kontrolowania ruchu, bo lewa strona idzie wolniej od prawej.
Zaloguj się aby komentować
Bardzo dobre to białko od olimpu. Rozpuściłem w 100ml mleka 2% i 100ml wody, za pierwszym łykiem bardzo słodkie. Jakby było mnie stać to bym kupował. #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Kurła, macie jakiś sprawdzony sklep z rzeczami typu oral bpc157?
Kiedyś kupowałem od jakiegoś ziomka co miał od jakiegoś Turasa, ale niestety zgubiłem kontakt
#silownia #hejtokoksy #sterydy xD
Zaloguj się aby komentować
Mitchel "Moose" Hooper, mistrz Arnold Strongman Classic, a tuż za nim nasz zawodnik, Mateusz "Pączek' Kieliszkowski.
Piękne zawody, wygrywa świeżo upieczony tata, który udowadnia, że mądre programowanie treningu jest w stanie zanieść cię na sam szczyt. A Polak zamiata Thora Bjornsona w 3 konkurencjach.
Czy ktoś byłby zainteresowanych dłuższym podsumowaniem zawodów i całego Arnolda?
#silownia #hejtokoksy #strongman #sport #bodybuilding
@konrad1 https://en.wikipedia.org/wiki/2024_Arnold_Strongman_Classic po prostu typek rozjebał regularnością. Z pudła nie schodził, więc zebrał 52 z 55 punktów.
Zaloguj się aby komentować
Nie ma to jak opierdzielic steka na sniadanie o 6 rano.
#hejtokoksy #jedzenie #ulanaswinia
Zaloguj się aby komentować
Akurat #hejtokoksy nie trzeba namawiać, ale niech to będzie #motywacja dla innych.
#fotografia

Zaloguj się aby komentować
#babyjesus #malarstwo a dziś wyjątkowo też #hejtokoksy
"Malarze holenderscy często malowali ludzi starych i pomarszczonych.." Otóż nie tym razem!
Dzieciątko Jezus na czwartek. W czwartek jak sama nazwa wskazuje robimy nogi
Ale wracając do tematu. Czy jakieś Dzieciątko przebije to dzisiejsze? Nie wiem. Czy jakieś Dzieciątko weźmie więcej na klatę? Bez żartów.
W związku z tym, że niewykluczone, że żaden Baby Jesus nie przebije tego dzisiejszego, to może powinien być on zwieńczeniem cyklu? (heh.. "cyklu"
Autor to Maerten van Heemskerck, a tytuł tego dzieła to "Św. Łukasz malujący Madonnę" i wymalował to w 1532 roku.
BTW, ciekawa sprawa - angielskie tytuły tych obrazów (Maria i mały Jezus) praktycznie zawsze zawierają słowo "Dziewica". "Łukasz maluje Dziewicę", "Dziewica pod drzewem", "Dziewica z Dzieckiem"


Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 28.02.2024. Dziś prawie 2h trening wleciał. Podniosłem sobie pierwszą i drugą serię w triceps pushdown na 41 i 45kg oraz w wiosłowaniu na 39 i 45kg. Na ławeczce pochyłej jak robiłem brzuszki to w 3 serii wziąłem 5kg w ręce a w ostatniej 10kg no i zwiększyłem przedostatnią serię w dipach z 5kg na 7.5kg. Ogólnie jestem zadowolony!
#silownia #trening #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Z treningu na trening mięśnie rosną.
Jak na następny raz nie wywalą z szatni luster, to mnie wywalą, za walenie konia do moich pleców
#hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
Cześć, organizuję sobie w piwnicy domową siłkę i chciałem podpytać o kilka tematów.
Co wam się najlepiej na podłodze sprawdza? Myślę żeby wylewkę z miksokreta związać farbą do betonu której zostało mi z innej roboty i na to puzzle piankowe w tym stylu: https://allegro.pl/oferta/mata-do-cwiczen-treningowa-puzzle-pod-sprzet-piankowa-antyposlizgowa-14706651376
Sprzęt. Macie jakie godne polecenia atlasy/firmy o dobrym stosunku cena/jakość? Planuję atlas głównie pod plecy, ławeczka z osobnymi stojakami na sztangę. Hantle już mam. Tak na początek, później pewnie coś będę dokładał. A no i lustro, lustro musi być
#hejtokoksy #siłownia

Zaloguj się aby komentować
Dzięki temu wynalazkowi teraz także panie i mniej obdarzeni przez los panowie mogą się przekonać jak to jest ćwiczyć, a nawet żyć na co dzień, z długim, ciężkim drągiem w kroku.
Więcej tego szaleństwa na #powerpohl na insta https://www.instagram.com/explore/tags/powerpohl/
#hejtokoksy #silownia
Eric Boogs dogłębnie przeanalizował już temat

Zaloguj się aby komentować
Kuczak słodki, kwaśny, ostry, pyszny.
No i stało się, ostatnio za często i za bardzo intensywnie ćwiczyłem. Efekt? Coś mnie chrupie i boli w barkach xDD na razie daje im spokój, porobię nogi 😆
Spokojnego tygodnia 😊
#silownia #hejtokoksy #gotujzhejto #jedzenie #chlopskadyscyplina

Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 26.02.2024. Dziś było za dużo ludzi i nie dopchałem się na chest fly i musiałem zamienić na coś. Znalazłem coś co było opisane jako supine press i były zaznaczone cyce na obrazku więc dużo nie myślałem i uznałem, że to zrobię
#silownia #trening #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Obiad do czwartku załatwiony! Sos boloński + makaron z soczewicy. 100g makaronu + 400g sosu to 901 kcal, 59g białka, 47.6g tłuszczu i 47.9g węgli.
#hejtokoksy #gotujzhejto #dieta

@Reminev Artykuł który podrzuciłeś mówi o jedzeniu, które stało poza lodówką. Ty podajesz swój przykład ryżu, który stał poza lodówką. Ryż w lodówce może stać 3-4 dni optymalnie albo i dłużej według niektórych źródeł a makaron 3 - 5 dni w zależności od jego rodzaju. Moje porcje są elegancko przetrzymywane w lodówce
Zaloguj się aby komentować